Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Baterka

Odp.:Baterka 14 roků 2 měsíců zpět #7321

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Tak tam dej co tam má být a můžeš vyrazit.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 14 roků 2 měsíců zpět #7349

  • Glerin
  • Avatar uživatele Glerin
Zrovna se chystám baterii objednat a protože mám biga asi 100km daleko, potřeboval bych vědět, jestli mám koupit s +pólem nalevo nebo napravo :).
Mám 750ku, sr41b.
Nerad bych to nějak nastavoval.
Baterie je to tahle:
http://www.levnemotobaterie.cz/store/goods-$00000846$00000001-0-.html
http://www.levnemotobaterie.cz/store/goods-$0000025B$00000001-0-.html

Levnější jsem nikde nenašel.

PS: Tak jsem slepý, v přehledu technických dat tady je jasně napsáno YB14L-B2, takže je to jasné:cheer:
Poslední úprava: 14 roků 2 měsíců zpět od Glerin.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 14 roků 2 měsíců zpět #7586

  • medved
  • Avatar uživatele medved
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 33
  • Karma: 2
Plus vlevo ... ale nejsem si jisty, jestli se ti tam tahle vejde. Ja mam baterku o 2cm nizsi (YTX14-BS) a moc mista na vysku mi neprijde, ze by tam zbyvalo ...

edit : sorry - nectu ... ty mas 750 ... tak nic :cheer:
Poslední úprava: 14 roků 2 měsíců zpět od medved.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 14 roků 1 měsíc zpět #7663

  • velitel
  • Avatar uživatele velitel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Srdcem stále Bigař
  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 155
Diskuze ohledně baterek obšírná když to zhrnu tak aby mněla co největší startovací proud jelikož potřebuji novou tak jsem našel Vartu YT12B-BS a ta má startovaci proud 190A tak se bych se rád zeptel cena okolo 1600 koupi či nekoupit tot otázka :silly:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 14 roků 1 měsíc zpět #7665

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
¨Používám také Vartu YTX14-BS,má startovací proud sice 100A,ale já mám750tku.Mám ji čtvrtým rokem a maká furt imervele točí jak zběsilá a nabíječku ještě neviděla.:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 14 roků 1 měsíc zpět #7677

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
v olomouci koupis tzv"gelovku" ta co tam ma byt od fiammu nebo neco popodobneho za cca 1100-1200,-..cena plati, ptal jsem se tam. mam ji 4 roky a dobry... Autobaterie Bílek, Jiráskova 16 Olomouc
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 14 roků 1 měsíc zpět #7680

  • velitel
  • Avatar uživatele velitel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Srdcem stále Bigař
  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 155
Má nějaké přesné označení at vím na co se mám ptát a jinak díky každá koruna se hodí můžu ji dát do něčeho jiného:) za ušetřený peníz Tě asi odmněna nemine:woohoo: až:woohoo: :woohoo: kouknu kde to přesně je a sfrknu tam
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 14 roků 1 měsíc zpět #7682

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
jasne že má označení..od yuasy je to YTX14-BS...od FIAMMu je to FTX14-BS..zavolej tam a domluv se...
tel: 585 311 391 * 605 730 460
Poslední úprava: 14 roků 1 měsíc zpět od Béďa.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 14 roků 1 měsíc zpět #7692

  • vodic
  • Avatar uživatele vodic
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 13
  • Karma: 1
tento týden jsem měnil baterii také a jestli jsem na té staré četl výrobní čísla dobře tak jsem vyndal origo.BIG r.v.98 a výrobní číslo baterie 7/98
nechce s emi to ani věřit .
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 13 roků 10 měsíců zpět #8714

  • Glerin
  • Avatar uživatele Glerin
Nechci zakládat nové téma, tak to šoupnu sem.

Mám problém se studeným startem. Baterie nabitá (kolem 12,9V), motorem točí, ale nechytne.
Napojím na autobaterii a chytne hned. Je pravda, že točí trochu rychleji.
Pak ujedu pár kilometrů a se zahřátým motorem už je to v pohodě.
Motorka dobíjí správně.

Může to být něco jiného než vadná baterie? Mám jí tak 3 měsíce.
Biga jsem teď měl na seřízení u Skokyho, akorát ho nemile překvapily rány z motoru, které big vyluzuje při startování už 5 let a já myslel, že to je normální :(
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 13 roků 10 měsíců zpět #8717

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Měl jsem něco podobnýho a dělala to jedna svíčka která odešla nějak brzo.Ty nepříjemný zvuky při startu pak zmizely.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 13 roků 10 měsíců zpět #8718

  • Glerin
  • Avatar uživatele Glerin
No, tohle svíčkou nebude. Rány to dělalo a dělá i po výměně obou svíček.

Jinak dneska jsem byl ve firmě, kde prodávají a servisujou akumulátory a moje baterka je i pod zátěží ok, takže bude problém jinde :(
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 13 roků 3 měsíců zpět #10496

  • djvlada
  • Avatar uživatele djvlada
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 109
  • Karma: 1
ja narazil na totok cena prizniva ohlas na obchod nic moc ale cena lakava www.motogaraz.cz/zbozi/5952/YUASA-YTX14-...2Ah-moto-baterie.htm
a moje otazka zni dostanem to do 750 do 800 je mi to jasne ze jo:)
Poslední úprava: 13 roků 3 měsíců zpět od djvlada.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 13 roků 3 měsíců zpět #10498

  • bart
  • Avatar uživatele bart
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 45
  • Karma: 2
Já jsem sehnal od známýho tuhle www.odysseybatteries.com/battery/pc310.htm B) je 4 měsíce stará z rozsekané motorky.... A považte za 500,- :) :cheer: no nádhera! Baterku s lepšími vlastnostmi jsem si ani nemohl přát! A je fakt, že novou bych si ji za tu cenu rozhodně nekoupil :unsure:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 13 roků 3 měsíců zpět #10511

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
djvlada:750tka má kaslík na baterku menší než 800.Kaslík jde ale upravit,musí se ale rozřezat.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 9 měsíců zpět #15079

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Ahoj pánové, mám zkromný dotaz: máte někdo akumulátor KOYO YTX14-BS? Kua, chtěl jsem se provětrat a starter motorem neotočil. Aku jsem kupoval loni, přez zimu jsem ji jen na chvilku napojil na nabíječku "z Lidlu", která by měla zvládnout i "gelovky". I teď po chvilce signalizuje full nabití, po půl hodině odstavení je napětí 12,67V. Stejně motorem neotočí. Napojil jsem Biga na starou olověnou baterku a chytne hned. Jsou tyto Koyo takový šunty nebo je šunt ta nabíječka??? Podotýkám, že minulý víkend se mi stalo to samé, ale po půlhodince nabíjení motor chytnul a během ježdění taky. Altík nepřebíjí, žárovky nehoří...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 9 měsíců zpět #15080

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
U nás jen VARTA.
Proto nepoužívám nabíječku z Lídlu.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 11 roků 9 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 9 měsíců zpět #15081

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Na tej nabíječce je ale napsáno,že není na tyhle bezůdržbový,či gelový baterky.Já jsem taky naletěl.Baterka makala bez nabíječky a sotva jsem ji chtěl letos oživit tim lídlšmejdem,tak ani ťuk.Putovala honem rychle do popelnice.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 9 měsíců zpět #15082

  • weper
  • Avatar uživatele weper
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 23
  • Karma: 1
Podobne rýchlo sa mi nabíjala aj moja baterka,keď mi už odchádzala, napatie mala v poriadku, ale štartovací prúd už nie. Tú nabíjačku z Lidla mám aj ja, zatial mi ide ale čo som počul boli dosť poruchové. Dokáže nabíjať aj gelové bat. ale YTX14-BS je podla mňa AGM technológia čiže elektrolyt viazaný v článkoch. Keď som kupoval novú baterku chcel som kúpiť kvoli cene SAITO alebo DELO z LOUISA, ale po prečítaní recenzií že vydržia 1-2 roky som kúpil EXIDE a som max. spokojný.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 9 měsíců zpět #15083

  • Max
  • Avatar uživatele Max
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 139
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 154
mam baterku YUASA a nabiječku OPTIMATE již několik
let a nikdy žádný problem a to nabíjím i bat. v autě a na moto mám zástrčku a nechávám ji připojenou i několik dní a v zimě i týdnů a vpoho.
nabíječka sice trochu dražší,ale OK

ČAU mAX
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 9 měsíců zpět #15084

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Gek: Vartu mám v Espacu, ta je super, tuhle Koyo jsem vzal, protože jsem ji měl po slevě za 950 Kč, no nekupto:laugh: .

Sabaj: V návodu je, že je na všechny druhy aku, včetně "gelových" a od nejmenších až po velké autobaterie. Dnes jsem studoval recenze šťastných majitelů této nabíječky, spokojenost je, jen mě zaujal příspěvek jednoho kutila, který zjistil měřením, že pokud nabíječka signalizuje zelenou kontrolkou, že aku je dobita, není to tak, pouze se snížil nabíjecí proud a dobito je po 24 hodinách na plnou kapacitu aku. Tak to dělám a v pondělí ji nechám změřit v baterkárně, kolik dává Ampér při zatížení. Se uvidí, co je v prd...:angry:

Edit: weper: Ano souhlas ta "gelová" je bezúdržbová-AGM
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 11 roků 9 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 9 měsíců zpět #15087

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Údajně v Lídlu prodávali dva druhy.Na tej mej je napsáno:určeno pro motocyklové baterie olovo-kyselina.Přes zimu jsem ji používal na mladýho KMXko.Tam to fungovalo bezvadně bo měl obyčejnou baterii,no na Bigoše jsem ji brát asi neměl.:( Problém je ale asi v tom,že Bigoš po zimě při prvním startu potřebuje baterku na hundtr procent.Kámoši co maj dvouválce,tak baterii v zimě nedobíjí a na jaře normálně nastartujou.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 9 měsíců zpět #15088

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Tak aku po nočním nabíjení a hodině odstavení měla 12,87V. Po nabíjení naprosto studená, tak jsem ji připojil a motor na otočku hned chytil.Tak asi opravdu nestačí dobíjení odpojit,když se rozsvítí kontrolka. Je fakt, že poslední měsíc jsem toho moc nenajezdil, jen pár desítek km, tak se asi nedobila. Každopádně ji nechám "vyšetřit" a poohlédnu se, zda ji něco nevyšťavilo.


Sabaj: asi máš nabíječku 1.generace, i tak bych ji nevyhazoval;) ...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 9 měsíců zpět #15092

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Moje zkušenost s nabijením baterek na mém Bigu.
Jak mile začnu dobijet nabiječkou (zatím pravidelně v devátem roce baterky),tak mi brzo podá ruku.Tak že po originální jsem tam dal po 10 letech Vartu,ta vydržela dalších deset let a teď tam mám druhým rokem zase Vartu.Jak píšu tak vůbec nedobijím.
Když náhodou po delším stáním v zimně (dva měsíce) nešla natočit,tak jsem jí pomohl přes kabely a stačíla krátká vyjížďka a baterka byla zase fit.
Stačí během roku odpojit a zapojit kontakty aby dobře vodili a není co řešit.:)
Kdyby mi takto držely baterky na jiných strojích,tak bych byl zcela spokojen.:) :)
Většina se nedožije polovičky životnosti baterky na mém Bigu. B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 9 měsíců zpět #15095

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Když já nestartuji ani auto kdyby bylo potřeba přez kabely. Biga jsem i po zimě bezproblémově nahodil z jeho baterky, prostě zkontroluji a nabíjím, pak startuji. Asi tak...:cheer:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 9 měsíců zpět #15119

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Tak dodatek k baterce, v klidu má 178 A, při zátěžovém měřění po cca 2 sec má 63 A. Po chvilce se probere a při dalším měření obdobné hodnoty, napětí drží kolem 12,7-8 V. Čili je KO. Proběhne reklamace. Zakoupena Varta za 1200 Kč. Dík Geku za ochotu ;) . Teď jen najít příčinu umrtvení:( .

Edit: Varta má uskladněno 246 A:blink: , taky motor chytil na 1.otočku, jako tenkjáát:laugh: .
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 11 roků 9 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 9 měsíců zpět #15120

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Jakej je to typ tej Varty,nebo nějaký rozměry by se šikly.Nenechávej si to pro sebe,neboť momentálně řeším taky baterku.Měl jsem sice taky Vartu,ale po 5ti letech se jí už nějak nechce pracovat.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 9 měsíců zpět #15121

  • petr0604
  • Avatar uživatele petr0604
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 244
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 25
To je hrůza, ty baterie dneska nic nevydrží :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 9 měsíců zpět #15122

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Sabaj: Je to Varta YTX14-BS, rozměry: 152x88x147. Bylo mi řečeno, že podle normy mají 100A, běžně však při měření přesahují 200A. Jen na okraj k nabiječce Made in Lidl: prodejce mi řekl, jen za prázdniny mu tam přislo 8 lidí s odpálenou baterkou při dobíjení tímto modelem. Tak jí tam už nikdy nepřipojím:angry: , tak si to přeberte...

Petr0604: Tak nejdřív: dopadlo Ti to skvěle, že se tak u Suzuki zachovali:) To potěší v neštěstí.
teď za druhé k baterce: Ty humoristoB) :side:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 11 roků 9 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 9 měsíců zpět #15130

  • petr0604
  • Avatar uživatele petr0604
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 244
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 25
Chci jen upozornit, že jsou baterie dobré a "dobré". Pohybuju se ve velkoobchodu s náhradníma dílama už víc jak 8 let a za tu dobu jsem vypozoroval co v motorkách funguje a co ne. Mezi ty dobré patří např. Varta, Bosch, Yuasa (osobně bych volil Yuasu). A mezi ty "dobré" se řadí jednoznačně Banner. Větší hrůzu jsem ještě neviděl. Nikomu nevydrží více než rok, to nemůže být náhoda. Je teda pravda, že reklamaci Banner uznává v 98% případů (a to vypovídá, že asi nemají moc čisté svědomí). Ale já bych si ji nikdy nekoupil...A přitom automobilové baterie od Banneru jsou myslím celkem OK. No naštěstí už obchodujeme jen s Boschem, Vartou a Yuasou.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 9 měsíců zpět #15131

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Poslední dobou se vše vyrábí, aby to nic nevydrželo. U motobaterek tomu určitě přispívá, že se od dynam přešlo k altíkům, pak stačí odpálená dioda či něco obdobného a moderní AGM-baterka jde kukat, stará olověná by to možná přežila. Taky se používají startery místo nakopávaček a to je pro baterku další záhul. Třetí problém je, že je skoro vše "Čína":silly: . Co není, tak cena je někde jinde...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 9 měsíců zpět #15132

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Tak tu samou Vartu mám.Bohužel je KO,ale abych nebyl nespravedlivej,tak nevím jestli tou nabíječkou a nebo altíkem.Tam jsem měl pod tou bužírkou úplně vysypanou izolaci na drátech.Momentálně je v opravě a zároveň jsem nechal udělat i silnější vynutí.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 8 měsíců zpět #15226

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
nedávno jsem měnil okroužek na startéru a po asi 14 dnech mi nechtěl bigouš naskočit....asi tak jako po zimě...nakonec chytnul a teplej startoval v pohodě. Z toho usuzuju, že to nebylo chybou montáže startéru. Po dalších asi 14 dnech jsem ho už nenatočil - baterka točí, ale nechytne. Dobil jsem jí, pořád nic. Zkusil jsem půjčenou novou Vartu, taky nic. Obě dávají cca 12,7 V a při točení startérem tak 11,4. Proud nevim. Startér točí jak bejk, benzín tam jde. Než to celý rozeberu a začnu hledat, tak dotaz - je normální, že se plusovej kontatakt na baterce při startování silně zahřívá?? satanužel jsem v elektrice dost slabej :blush:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 8 měsíců zpět #15229

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
To zahřívání bývá způsobeno buď přechodovým odporem při oxidaci mezi kabelovým očkem a kontaktem baterie - jemně obrousit, pak špatně naletovaným či nalisovaným očkem na kabelu a nebo dlouhodobým startováním, jelikož má starter dost velký odběr proudu, kontakt baterie a kabelové očko nejsou ze stejného materiálu, průchodem velkého proudu při dlouze trvajícím startování v tomto místě dochází normálně k ohřevu...tak dlouho netrápit, starter i baterka Ti poděkují;) .
Prohlédni všechny el. spoje s kterými jsi pracoval, možná bys měl prostřiknout a rozhýbat spínačku, pak bych vyndal svíci a zkusil při startu jestli jde jiskra, starter by měl nejmenši odběr proudu, tak by něco mělo zbýt i na jiskry...
Pak jen hledat po kabelech, třeba u víka altíku, zda nejsou přerušené. Pak snímač otáček či chytrá krabička zapalování (CDI), která ráda odchází...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 11 roků 8 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 8 měsíců zpět #15230

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
tak jsem postupoval od baterky dopředu - všechny kontakty zelený, dokonce jsem našel 2 prošvihlý dráty :blush: - těmi to ale nebylo. Bylo to prostě jenom svíčkama. Byl na nich napečenej takovej černej shit, zřejmě olej (krapet mi to papká) ..... chytlo to pak na poprvý. Ale asi je to předzvěst minimálně gufer na ventilech :silly:

jinak tombus dík za rady :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 8 měsíců zpět #15231

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Údržba, kůůrňáá:side: ...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 7 měsíců zpět #15610

  • Shortsword
  • Avatar uživatele Shortsword
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 35
  • Karma: 2
Když jsem před nedávnem Biga kupoval,bylo mi řečeno že akumulátor je nový. Možná je možná není. Když jsem si byl jednou v noci zapálit a kouknou t na Biga tak jsem v nočním tichu na cca4m slyšel takové šramocení jakoby v motorce byly myši. Oblejzal jsem motorku,pslouchal co to je až se mi podařilo zvuk lokalizovat. vycházel od akumulátoru. Po sundání sedla jsem zjistil že akumulátor je okolo zátek vlhký a na poslech v něm bublalo (jakoby byl dobíjen). Tak jsem ho odpojil a vyndal a akumulátor postavil a nechal v klidu. Po cca 20ti hodinách jsem se na něj byl podívat a stále lehounce vevnitř bublalo. Když jsem ho vzal do ruky tak zespodu článků vyšlo několik větších bublin. Vůbec si tot počínání neumím vysvětlit. Že akumulátor "vaří" při dobíjení mi známo je ale toto jsem ještě neviděl.Co vy na to, Stalo se něco podobného někomu?
Jinak mám 750S a kumulátor tam je TOPLITE YB14L-B2 což je klasický Pb akumulátor s celkem nízkou kapacitou. Takže mě čeká asi další výdaj za jiný.
()==I===========>
Poslední úprava: 11 roků 7 měsíců zpět od Shortsword.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 7 měsíců zpět #15612

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Taky mi bublala baterka stejné značky, starty se zhoršovaly až jsem ji radši vyměnil. Těmto baterkám zřejmě vadí otřesy a případné poklopení při odložení Biga naležato :laugh: .
Desky se drolí, ten humáček potom reaguje, dochází k samovolnému vybíjení, aku ztrácí jak kapacitu tak i potřebné Ampéry pro start. Na jaro se už poohlížej po náhradě;) .
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 7 měsíců zpět #15615

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 989
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
No,jestli vaří v klidu,tak je podle mě zkratovaná a za chvilku půjde do věčnejch lovišť :dry:.Tohle se mi stalo u auta a celej předek mi od ní shořel :silly:.Asi bych jí tam už nedával.
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 7 měsíců zpět #15618

  • Shortsword
  • Avatar uživatele Shortsword
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 35
  • Karma: 2
Jasně,díky za vaše názory. Říkal jsem si že to není normální a že v ní probíhá jakási reakce uplně samovolně i bez toho aby z ní byl odebírán proud. Každopádně jí vyndám. Nelíbí se mi už jen to,že by výpary a elektrolyt Biga likvidovaly a rozežíraly. Co se týče požáru,tak ten se jistě vyloučit nedá a proto se budu ji co nejdříve snažit vyexpedovat z baráku. Dnes jsem jí tam ráno dal kvůli STK a zse ji odpoledne vyndal. Jinak mi také kolega říkal,že by to mohlo být tím,že byla přebíjena. Ale to doufám ne.
()==I===========>
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 7 měsíců zpět #15623

  • Shortsword
  • Avatar uživatele Shortsword
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 35
  • Karma: 2
Ještě mě napadlo,jestli nemůže být akumulátor zničen vlivem teploty. Na mém Bigovi je totiž výfuk veden jako u novějších modelů po roce 1990 a to pod sedlem. Výfukový svod tak prochází jen malý kousek pod kastlíkem na akumulátor.Myslíte si,že by toto mohlo být příčinou? Co se výfuku týče,hodlám sehnat nějaký jiný.
()==I===========>
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 7 měsíců zpět #15625

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Teplotou to nebude. Tuhle vyndej a dej ji do výkupu. Dávají 9 korun za kilo a kup novou bezúdržbovou, které se špatně říká gelovka.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 7 měsíců zpět #15653

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Tak tam dej pro jistotu pod plát azbestu nebo něco podobného jako já, ty "gelovky"-AGM jsou nižší než olověné, tak není problém.;), aby Ti nezačla vonět:laugh:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 11 roků 7 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 7 měsíců zpět #15656

  • Shortsword
  • Avatar uživatele Shortsword
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 35
  • Karma: 2
Tak s baterkou se to má si takhle: Koupil jsem originál předepsaný výrobcem tzn. Pb-elektrolyt s tím,že kdyby byl problém jinde tak abych nevyhazoval zbytečně. Beru to tak,že dříve se používaly jen a pouze tyto akumulátory a vše fungovalo tak proč by ne nyní. Včera jsem se byl projet a po jízdě opět bublala. Mám pocit,že problém je v dobíjení. Myslím si že dobíjí až moc. Tomu by odpovídalo i toto: při vypnutém motoru klakson troubí,blinry blikají. po nastartování klakson netroubí a blinkry svítí (při volnoběhu lehce po delší době pohasnou a při jízdě již spíše jen svítí).Takže počítám že závada bude v dobíjení. jenže elektrika je pro mě "španělská vesnice"
()==I===========>
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 7 měsíců zpět #15657

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 989
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
To je divný co ti to dělá.To vypadá že tam máš někde zkrat.
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 7 měsíců zpět #15658

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 989
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Nech si změřit kolik ti to dobíjí.Já kupoval taky novou baterku a změření jsem měl v tom obchodě zdarma.
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 7 měsíců zpět #15660

  • alfak
  • Avatar uživatele alfak
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 21
  • Karma: 4
Nejdřív se koukni na přívodový kabely k baterce,ale pokud mas problémy s blinkry a světly tak bych koukal na kabelu od spínačky,pak od ovladače blinkrů a světel.Prostříkni vše olejem.Podívej se i na pojistkovou skřín tam by měla byt pojistka na světla a blinkry.obrousit a prostříknout,dat novou pojistku.Nevim jak přesně je elektrika u tebe ,ale mam jen o rok mladší a tohle všechno mě pozlobilo,no máme už skoro veterányB)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 6 měsíců zpět #15747

  • panzerfous
  • Avatar uživatele panzerfous
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 2
  • Karma: 0
zdravím bigaři,koupil jsem si biga no a zjistil že baterka je už celkem v háji,dvakrát převalim píst a už to nejde...tak jsem našel tuhle baterku www.motops.cz/baterie/moto-batt-quadra-f...-baterie-prednabita/ co si o ní myslíte,je to dobrá volba? díky
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 6 měsíců zpět #15748

  • Mára
  • Avatar uživatele Mára
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 90
  • Karma: 15
Jestli se vejde, tak bude OK - zkontroluj si rozměry. Ale já bych jí nekupoval, protože to vypadá, že se prodává už zalitá kyselinou, tedy pokud stála někde 4 roky na skladě, tak nic moc... Taky nemá uvedený startovací proud.

Rozhodně ale schvaluju, že je to bezúdržbovka, konkréně AGM - určitě nekupuj se šplouchající kyselinou.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Baterka 11 roků 6 měsíců zpět #15749

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Za tu cenu můžeš mít Vartu či jiné kvalitní aku, při volbě aku nejsou žádné kompromisy, jedině osvědčené značky, ostatní šunt se do roka projeví:( , máš tu dost příspěvků k zamyšlení;) .
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 11 roků 6 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.319 sekund