Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Ruda & - SMS zprávy z cesty na Kavkaz.

Ruda & - SMS zprávy z cesty na Kavkaz. 6 roků 9 měsíců zpět #25549

  • Dája
  • Avatar uživatele Dája
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 3
Založil jsem toto téma, abychom měli zprávy od Rudy hezky pohromadě. První SMS jsem sem přesunul a Dája je bude dávat sem. A také prosím, nevkládejte sem příspěvky. Ty pište dále zde dlouha expedice Himalaye Děkuji. Gek

A zde je první SMS od Rudy.


1. Zpráva. Ostrava odjezd 8:10. včera 320km a nesežralo to ani kapku oleje. Interkom na mě nezbyl, tak jsem si dal špunty do uší, nejlepší DB killer.
Poslední úprava: 6 roků 9 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Vasek_DR

Ruda & - SMS zprávy z cesty na Kavkaz. 6 roků 9 měsíců zpět #25557

  • Dája
  • Avatar uživatele Dája
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 3
2 zprava. Umřel mi telefon. Včera 640 km. Hranice Pl Ua 1:45 cekani. Celý den vedro. Lvov dost spustle mesto. Vecer ve 20h jsme to zapichli u rybnika a ráno ve 4h vstali a v 5h vyrazili. Marcelovi praskl O kroužek od spodní hadice chladiče na viku spojky Marcel mel botu a kotouč od oleje. Vláďa byl celý.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Ruda & - SMS zprávy z cesty na Kavkaz. 6 roků 9 měsíců zpět #25558

  • Dája
  • Avatar uživatele Dája
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 3
3. zpráva. Jsme v RF 1200km od Soci. Vcera 17:20-23:15 hranice,prsely provazy vody, jsme durch, 1h hledame hotel, pomohl taxi,2h mame,3h usiname.8hvstavame,snidane jedeme
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Ruda & - SMS zprávy z cesty na Kavkaz. 6 roků 9 měsíců zpět #25563

  • Dája
  • Avatar uživatele Dája
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 3
4. Zprava. Najeto 2690 km.Rostov na Donu,dostali jsme cestou kontakt na mistni motorkarsky klub,ze je mame kontaktovat az sem prijedeme.Jedou nam naproti,asi nedoziju rana
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Ruda & - SMS zprávy z cesty na Kavkaz. 6 roků 9 měsíců zpět #25570

  • Dája
  • Avatar uživatele Dája
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 3
5. zpráva. Jsme 25km pred Soci.Najeto 3310km.Zamluvené ubytov.nevyslo.Spali jsme pod sirakem u reky a zhanime ubyt.nadivoko,zatim marny.Jdme na plazi a koupem se v mori.Bigy drzi,zatim bez vetsich problému.Lidi i policie super, motorkari jsou tu jedna rodina.Zitra Soci, olymp.vesnice a Kavkaz.E07super gumy i na vode
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Ruda & - SMS zprávy z cesty na Kavkaz. 6 roků 9 měsíců zpět #25571

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Jsme v pořádku v Soči, dnes vyrážíme na Kavkaz. Podrobnosti jsem vloží Dája. Už jsem ji psal, jsem napíchlý na hostitelovu wifi.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Ruda & - SMS zprávy z cesty na Kavkaz. 6 roků 9 měsíců zpět #25574

  • Dája
  • Avatar uživatele Dája
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 3
6. zpráva. Zpráva. Jsme v Soči a dnes vyrážíme na Kavkaz. Včera se nás ujal Alexandr, děda co jel okolo na skůtru, hledali jsme cestu, zastavil a ptal se kam jedeme, pak nás vzal k sobě. Spali jsme u něj v boudě a sprchovali se hadicí. U moře jsem se trochu připálil s tak jsem jak karkulka.
Poslední úprava: 6 roků 9 měsíců zpět od Dája.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Vasek_DR

Ruda & - SMS zprávy z cesty na Kavkaz. 6 roků 9 měsíců zpět #25577

  • Dája
  • Avatar uživatele Dája
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 3
bigy super, žádný problém mažem řetězy a kontolujem olej, sežralo mi to 3-4dcl za 3350km. Tolik máme celkem najeto. Závady typu, uklepaný blinkr na Marcelovým bigu a mi nesvití 2 žárovky, nepočítám. Lidi to jsou strašně milí a vstřícní, řidiči většinou slušní a cesty dobré, kreténi a špatné cesty jsou všude. Policie nás nestavěla, když nějakého potkáme a zeptáme se na něco, tak jsou moc ochotní.Většina obyčejných lidí se s náma fotí, přejou nám štastnou cestu a jsou fajn. Docela zírám jak je tady všeho dost, a kvalitní jídlo, ceny za jídlo jako u nás, spíš levnější, benzín za půlku, nájmy i inkasa nízší, platy stejné, některé i vyšší. Vůbec se nemají špatně. Samozřejmě jsou tu i chudí lidé a bohatí.Ruština už mi docela jde azbuka se vrací rychle. Na čtení knížek to ale není. Nápisy už ale zvládám.Chytla nás cestou z Rostova na Donu bouřka s větren že jsme jeli v náklonu 30 stupňů. Museli jsme zastavit a schovat se, před Marcela spadl strom. Mi podfouklo zadní kolo, ale ustál jsem to.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Ruda & - SMS zprávy z cesty na Kavkaz. 6 roků 9 měsíců zpět #25578

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Zpráva od Rudy o trase.

To je současná trasa. Kiev, Gluchiv, Kursk, pod Voroněž po 20K-B38-0, pak M4 Rostov na Donu. Dál zadem na Krasnodar, Dzhubga a kolem Černého moře do Soci. Teď zkoušíme projet Kavkazem na sever a nejsou tu cesty. Jedem z Tuapce na Majkop, pak podél hor na Vladikavkaz a Gruzii.

Takhle jsem dal dokupy trasu. Doufám, že je to dobře. MAPA - nemusí to být ale přesná cesta
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 6 roků 9 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Ruda & - SMS zprávy z cesty na Kavkaz. 6 roků 9 měsíců zpět #25584

  • Dája
  • Avatar uživatele Dája
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 3
7. Zpráva Ahoj žiju. 3 Dny extrémního endura na Kavkazu a mám dost. Loupu se jak had, viděl jsem vlka na živo v Kavkazkých horách brodil se po kolena bahnem a jezdil tam na bigu na E07. Opravoval biga uprostřed hor. Na to vživotě nezapomenu. Zkoušeli jsme projet Kaštanovou cestu, je na povolení a na mapách není, my ji máme v navigaci. Nevíme to tak jedem. Už to neuděláme. Vláďa je dobitý a bigy taky utrpěly, blinkry, plexi, spojka, destičky. Už jedem jen normální cesty. Užívá me si Ruska je to opavdu krásná a pohostinná země.Máme penzion na dva dny a rehabilitujem. Opravíme bigy a jedem směr Astrachan a Volgograd, na Gruzii asi nedojdeme, návíc na hranicích, je jediná mezi Ruskem a Gruzií je to pro auta i osoby na 7h čekání. Tak zjištujeme podrobnosti. Kvuli 4-5 dnům v Gruzii se nám do toho nechce, strávit celý dem na hranicích a zpět ta samé.
Máme penzion na dva dny a rehabilitujem. Opravíme bigy a jedem směr Astrachan a Volgograd, na Gruzii asi nedojde, návíc na hranicích, je jediná mezi Ruskem a Gruzií je to pro auta i osoby na 7h čekání. Tak zjištujeme podrobnosti. Kvuli 4-5 dnům v Gruzii se nám do toho nechce, strávit celý dem na hranicích a zpět ta samé.
Poslední úprava: 6 roků 9 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: t2000cz

Ruda & - SMS zprávy z cesty na Kavkaz. 6 roků 9 měsíců zpět #25585

  • Dája
  • Avatar uživatele Dája
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 3
V bahně a bylo ho po kolena i víc odešly destičky a Marcelovi spojka. Potkali jsme v lese Voloďu se synem na motorce a on má enduro moto magazín, tak jedem k němu objednat díly. Bydlíme u Thomase, němce ci se sem odstěhoval, potkal nás na ulici a vzal k sobě. Jsou tu užasně hodní lidé. Pomáhal nám i Gernan, mladý rus, motorkář, kdyby nám nepomohl Voloďa, máme se obrátit na něj. Mají servis na motorky a čtyřkolky.Moje předrahé boty se totálně rozpadly, bez podrážek a z boku díry, asi si koupím nové, uvidím co tu mají. Bez podrážek dlouho nevydrží a přesky taky drží z posledních sil.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Ruda & - SMS zprávy z cesty na Kavkaz. 6 roků 9 měsíců zpět #25586

  • Dája
  • Avatar uživatele Dája
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 3
Dnes přijíždí German co nám včera nabízel pomoc. Spojka na biga je nejblíže v německu a expres doručení přes DHL za 22 dní, Marcel propadá zoufalství, ale Rusko je země neomezených možností. Obvolává známé bajkery. V Krasnodaru asi 100km odsud jeho známý má podobnou. Kupujeme šupleru a měříme a posíláme fotky. Prý to sedí. Je použitá ale dobrá, nechá nám ji zadarmo. Chci vzít biga a dojet pro ni. German že ne že mě tam hodí autem že tam taky něco potřebuje. Beru pas a peněženku a jedem. Moje ruština se hodně zlepšila, tak kecáme celou cestu i s Artěmem který jede s náma. Prý ještě měsíc v rusku a nokdo prý nepozna že nejsem rus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Ruda & - SMS zprávy z cesty na Kavkaz. 6 roků 9 měsíců zpět #25588

  • Dája
  • Avatar uživatele Dája
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 3
Jede jak hovado brzdí až těsně před zatáčkou a jeho hyundai, velikostně asi jako škoda rapid, dostává pěkně zabrat na ruských cestách, jestli se vrátín živý budu rád. Přes vesnice 100, mimo 130, plná čára je jen návrh a na dálnici 160. Zato v obci ale zastaví babce před přechodem a děkuje blinkrama když mu uhnou. Já budu muset dát nové trenky po návratu. Kupuje mi hoddog a limču, nechce to zaplatit, jsem jeho host. V Krasnodaru najdem známého jeho kamaráda a porovnáváme lamely, je to z krosky Kawasaki, moc to nesedí. Jedem do motosalonu, spíš oblečení a tuning než díly, ukazuje lamelu, samo že na biga nic nemají, řekl ať vytáhnou všechny lamely co mají, ZÁZRAK, Suzuki VR 1500 má stejné lamely jek big, jen 9 ks, kupuju 7750rbl. 3150,-. German volá někam na disk na hyundaje. Je to pry ještě 40km přes město to by jsme se vrátili pozdě tak si pro to dojede v ponděli, prý vklidu. Tak se vracíme. Chce se mi spát, ale nemůžu strachem zavřít oči. Ještě do toho telefonuje a čte něco ve zprávách. 3Km před cílem za náma policejní samara s majákama. V obci předjížděl 120 přes plnou a přechod a zachytila ho kamera. Někomu volá, ten volá policajtovi a minimální pokuta. Ještě policii opaví stěrače a jedem pryč. Pak volá známemu a děkuje mu. Když vystoupím chci líbat jak papež zem, když někam přiletí.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Ruda & - SMS zprávy z cesty na Kavkaz. 6 roků 9 měsíců zpět #25589

  • Dája
  • Avatar uživatele Dája
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 3
Marcel montuje spojku a já vyndávám zadní desky. Voloďa má v enduro magazíně podobné. Jedem k němu, desky jsou stejné tak kupuju 2x. Taky si kupuju nové boty FLY za 9000rbl. Na stejný pracy mě přišly ty starý i s opravou a tady za to jsou nové, ale bez podrážek a s dírama že jsou mi vidět ponožky se jezdit nedá. Návíc už jsou prasklé 2 přesky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Ruda & - SMS zprávy z cesty na Kavkaz. 6 roků 9 měsíců zpět #25590

  • Dája
  • Avatar uživatele Dája
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 3
Máme vše opraveno, spojka funguje dobře, padáky opraveny, ustřižené šrouby vyměněny. Bigi umyté, zítra vyrážíme za dálšímy zážitky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.518 sekund