Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Znáte sportovní mototuristiku??

Znáte sportovní mototuristiku?? 15 roků 1 měsíc zpět #3840

  • ZdenekBIG
  • Avatar uživatele ZdenekBIG
Nedávno jsem četl na motorkářích.cz že je opět spuštěn další ročník sportovní mototuristiky. Kdo neví co si má pod tímto pojmem představit, tak TADY najde veškeré info o této akci. Zároveň jsem se chtěl zeptat jestli se někdo z vás této celoroční soutěže účastní, nebo by se případně chtěl zůčastnit v rámci teamu.
Poslední úprava: 15 roků 1 měsíc zpět od ZdenekBIG.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Znáte sportovní mototuristiku?? 15 roků 1 měsíc zpět #3844

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Na tohle téma ti asi nejlépe odpoví VašekDR. Pokud vím jezdil mnoho let mototuristiku. A dobře.
Ve Dvorcíh ho můžeš vyzpovídat.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 15 roků 1 měsíc zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Znáte sportovní mototuristiku?? 15 roků 1 měsíc zpět #3845

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Jak píše Zdenda,jezdím to od roku 1998,stojí to hrozně moc peněz,tak že "socky"ani omylem.
Když jsem se chtěl trochu slušně umístit,tak nás sezona stála stejně jako sezona motokrosu to je kolem stovky.
Kdo to myslí opravdu vážně,tak musí shánět sponzory jako v jiném sportovním odvětví.
Počítejte na začátku každého roku litr za mezinárodní licenci,bez které Vás na plno akcí nepustěj nikde na světě.Jak jezdec tak spolujezdec,vklad na jednu mezinárodní akci cca 100-250Euro,plus náklady na cestu na akci(benzín,ubytování a jídlo při cestě tam a zpět).
Mě třeba ta nejprestižnější akce což je F.I.M.-ka stávala s manželkou kolem 40000kč.A to už před devíti lety,teď je vše o trochu dražší neboď z DEM je Euro,jak Němci říkají Teuro.
Jinač je to opravdu super organizované,podíváte se tam kam se normálně ani sami nedostanete.
Letos pokud se nám bude dařit,tak bychom chtěli se zúčastnit jedné akce ve Švýcarsku,kam jezdím opravdu rád.
Musím ale upozornit,že to všechno stojí dost peněz a rozpočet 50Euro na osobu a den není nijak nadsazen.B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Znáte sportovní mototuristiku?? 15 roků 1 měsíc zpět #3846

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Jinač stránky sportovní mototuristiky jsou mrtvé,naposledy se tam daly výsledky z roku 2002:(
TADYVono se tam více jezdí než kecá.:side:
Nikdy jsme ani nepotřebovali nějaké stránky,protože se vídáme dost během roku.
Na začátku a na konci se udělá schůze,pak v dubnu a v listopadu kdy je většina doma z cest nějakej sraz,podzim má ještě vyhodnocení sezony,různých foto soutěží atd.Je to hodně o lidech co dávají do cestování hodně moc všeho co mají.:)

Mototuristika se u nás jezdí snad přes 30let.
Ještě mám vlaječky ze srazů v 80letech i nějaké foto.:cheer:
Poslední úprava: 15 roků 1 měsíc zpět od Vasek_DR.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Znáte sportovní mototuristiku?? 15 roků 1 měsíc zpět #3850

  • Prema
  • Avatar uživatele Prema
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 165
Zdenek BIG: četl jsem stejný článek a dozvěděl jsem se leda tak...
Vašek DR: zaujal mě tam odkaz na "FOTOPOHÁR". Myslíš, že by jsi mi to mohl nějak popsat, než Tě tím začnu otavovat ve Dvorcích :laugh: Pořádně jsem o tom nic na těch stránkách nenašel. Ne že bych chtěl vyhrávat poháry, ale líbila se mi ta myšlenka, že nemusíš řešit tu otázku "tak kam pojedu dneska" Mělo by se jednat o seznam zajímavých turistických míst, kde získáváš body za foto mopíka u daného cíle. Ale kde je ten seznam ?? :blink: :cheer:
Kdo jednou přísahal lásku dvěma kolům, neváhá podělit se s nimi o nejlepší léta svého života.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Znáte sportovní mototuristiku?? 15 roků 1 měsíc zpět #3851

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Ty turistické místa se vyhlašují každoročně,samozdřejmě vždy něco jiného.
Byly přehrady,pivovary,poutní místa atd.
Letos se to dozvíme asi v Benešově nebo kde bude zahajení sezony.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Znáte sportovní mototuristiku?? 15 roků 1 měsíc zpět #3853

  • ZdenekBIG
  • Avatar uživatele ZdenekBIG
No to je právě ono. Člověk by měl hned představu kam si zajet na výlet když ho nic nenapadá. Jinak ještě můžu doporučit několikadílnou knížku Toulavá kamera Máme doma ty první tři vydání a je to opravu moc hezky zpracované. Jsou tam všechny možné místa (hrady, zámky, staré mlýny, muzea, rozhledny,....) Vždy je tam uveden popis daného místa, otevírací doba na celý rok, popis trasy jak se tam dostat a to dokonce i na mapě. Můžu vřele doporučit.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Znáte sportovní mototuristiku?? 15 roků 1 měsíc zpět #3855

  • flegmatik
  • Avatar uživatele flegmatik
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 381
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 166
Vasek_DR napsal:
Jinač stránky sportovní mototuristiky jsou mrtvé,naposledy se tam daly výsledky z roku 2002:(
TADYVono se tam více jezdí než kecá.:side:

No a nebo je to tak, že musí utratit ty poctivě vydělané peníze no a na stránky už nezbývá čas.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Znáte sportovní mototuristiku?? 15 roků 1 měsíc zpět #3857

  • Prema
  • Avatar uživatele Prema
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 165
Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak seznam zatím není odtajněn :laugh: Takže se musím přihlásit, poslat příslušné startovné a pak mi přijde seznam kostelů které mám navštívit ? Nic ve zlém, ale baví mě spousta věcí, jen ne svatostánky.:ohmy:

Trošku mi to zavání jednou dávnou akcí a to bylo "70 let výročí Jawy" tenkrát se u toho vyskytovala ing. Povolná a tohle jméno jsem u Mototuristiky teď taky četl :blink: Nemám na tu akci vůbec hezké vzpomínky a musel bych se přidat k Flegmatikovu názoru o poctivých a nepoctivých penězích. Ale to je na jinou a delší debatu.
Kdo jednou přísahal lásku dvěma kolům, neváhá podělit se s nimi o nejlepší léta svého života.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Znáte sportovní mototuristiku?? 15 roků 1 měsíc zpět #3858

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Co se týče mototuristiky a Jawy,tak to je velmi úzká vazba,lidi z Jawy i paní Mílu velmi dobře znám a velmi si jí vážím.
Problematiku české motocyklové federace nemá cenu probírat s lidmi,kteří o tom nemají asi páru.
Je to všecko moc složité,ale na druhou stranu dobrovolné.
Jen mohu říct že v období největší krize v České motocyklové federace nám byla nabídnuta podpora a reprezentace u sousedů na Slovensku a ve Francií.
Největší problémy ve federaci nadělali lidé z cela jiného sportovního odvětví,je to vše o penězích.

To jestli chceš fotit něco jiného než je vyhlášeno,Ti nikdo nezabraňuje,ale taky nehodnotí.
Je to prostě soutěž a ta má nějaká pravidla,pokud je nerespektuješ,tak prostě nesoutěžíš.:cheer: Tady na nějakou demokracií (demagogií)zapomeň.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Znáte sportovní mototuristiku?? 15 roků 1 měsíc zpět #3859

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Co se týče nějakých poctivých a nepoctivých peněz.Co to je????:side: :side: :side: :side:
Peníze buď to máš nebo né a jseš socka nic víc nic míň.:P :side: :side: Říkat tomu mužeš jak chceš.
V naší republice už se myli ruce nohy a většina mýččů se na konec sama v blátě vykoupala.:side: :side: :side:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Znáte sportovní mototuristiku?? 15 roků 1 měsíc zpět #3860

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
flegmatik napsal:
Vasek_DR napsal:
Jinač stránky sportovní mototuristiky jsou mrtvé,naposledy se tam daly výsledky z roku 2002:(
TADYVono se tam více jezdí než kecá.:side:

No a nebo je to tak, že musí utratit ty poctivě vydělané peníze no a na stránky už nezbývá čas.

Spíš je musíš někde sehnat nebo vydělat.:laugh:
Rozhodíš je velice rychle.
Stačí vynásobit počet kilometrů nezbytmy náklady:side: :side:
Proto furt tvrdím,že motorky jsou jen pro ty co na o mají.Láska k nim nestačí.:side: :side:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Znáte sportovní mototuristiku?? 15 roků 1 měsíc zpět #3864

  • ZdenekBIG
  • Avatar uživatele ZdenekBIG
S názor že motorky jsou pro ty co na ně mají peníze a pro ostatní ne absolutně nemůžu souhlasit.:huh: Zdá se mě to jako docela hloupej názor.:silly: Jsou lidé kteří mají hodně peněz, jezdí na drahých strojích a v pohodě by o nás mohli říct, že nejsme motorkáři, ale socky protože jezdíme na strojích které se už dávno nevyrábí a jsou zastaralé. Taky by o nás mohli říct že jsme socky, ať se na to rovnou vyprdnem. Znám hodně lidí kreří vědí o motocyklech kolikrát víc než nějakej mechanik a přitom mají doma třeba jen starou panelku. Podle mě to není jenom o pěnezích. Důkazem je třeba můj kamarád Vojta Hlásný, který projel Rusko na starém simsonu, afriku na číze a k tomu ještě asi polovinu evropy. Je to úplně obyčejnej kluk, kterej zrovna neoplívá pěnezi, ale zkrátka taky propadnul motocestování. Na svoji první cestu si vydělal sám a sponzoring měl téměř nulový. S příbívajícíma cestama, které zvládnul už si ho sponzoři začali malinko všímat. Ono přeci jenom trochu vzbudí pozornost když člověk v 18 letech projede na čezetě afriku a všechno si kompletně sám naplánuje a zařídí. Takže tím chci říct že motorky nejsou jenom pro lidi kteří na to mají.:)
Poslední úprava: 15 roků 1 měsíc zpět od ZdenekBIG.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Znáte sportovní mototuristiku?? 15 roků 1 měsíc zpět #3865

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Bohužel to tak je, jak říká Vašek. Vojtu obdivuji i to že si na první cestu nešetřil. Ale další cesty mohl podniknout jen díky sponzorům. Jinak by asi nejel nikam. Kdybychom neměli práci, nebo měli finanční nouzi, nemůžeme jezdit. Tvzení, kuerá se často vyskytují, že "motorku bych neprodal i kdybych neměl co žrát" jsou zcestná. Kdyby neměl co žrát, prostě ji prodá. Na motorce jezdíme, protože máme možnost uvolnit část vydělaných peněz na provoz. To je ale ostatně u všech koníčků. Každý koníček je finančně náročný a člověk mu ledacos obětuje. Vašek to říká trochu tvrdě, ale zcela pravdivě. Kdo prostě nemá, nemůže jezdit, létat, cestovat, fotit, hrát golf nebo fotbal. Všechno vyžaduje peníze. A nemalé.
Když nebudeš mít peníze, sice můžeš mít motorku, než tě hmotná nouze donutí ji prodat, ale nebudeš na ní jezdit. Bude důležitější zaplatit jídlo, nájem a ostatní, než naplnit nádrž.
Takže hloupý názor to určitě není. Když chceš mít motorku, musíš na to prostě mít peníze.

Ale abych se vrátil k tématu. Mototuristika je jistě hezká, ale opravdu to stojí kupu peněz. No vidíš. A jsme zase u peněz.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 15 roků 1 měsíc zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Znáte sportovní mototuristiku?? 15 roků 1 měsíc zpět #3867

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Zdendo Big.
Vojtu a celou rodinu Hlásných znám.
Také ale znám spousty jiných cestovatelů a to ne jen z besed,ale z cest nebo soukromí.
Ještě nemáš moc velké zkušenosti,což jsem já také v tvém věku neměl,ale věděl jsem že kdyby nebylo mých rodičů a lidí kolem mě,kteří mě pomohli,tak jsem nikdy v 15letech neobjel na kole Bulharsko a Rumunsko.Nikdy bych nemohl jezdit motokros i když byl benzín za 5korun super.
Trochu odbočím moje dcera hráje fotbal nějakejch dvanáct let,když neměla řidičák,tak jsme jí všude museli vozit,treninky atd.Vozil jsem i holky,jejiž rodiče prostě si nikdy na ně čas neudělali a když se jelo do zahraničí,tak nebýt trenera,který za ně zaplatil nutný vklad,tak se nikdy nikam nepodívali i když to bylo za hodně směšný peníz.
Mnoho rodin moc peněz nemá,ale dokážou je nalejt do toho kterého koníčka a odříc si jinde.
Mimo jiné dělám s klukem,který byl donucen prodat sbírku veteránu co si sám zrenovoval.
Dnes by byl milionář.Sice není,ale má kde bydlet a v době kdy motorky prodával,tak ceny veteránů byly proklatě nízko.:(
Ještě na konec,vono je cestovat a cestovat.
Vem si kdyby se Ti teď objevil u branky někdo s batohem,že chce u tebe přespat,jak by ses zachoval??Co kdyby se Ti během léta takhle stavilo lidí více a ještě by mluvili stejným jazykem.:side: :side: :side:
Mám dost kolegů co nepoužívaj campy,ale pohostinost mistních lidí,ale j de jen o pohled na věc z více stran.:side: :side:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.978 sekund