Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: dlouha expedice Himalaye

dlouha expedice Himalaye 6 roků 8 měsíců zpět #25644

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
DALŠÍ VYZVA nebo jen inspirace :) :)
A vše na motorce,která podle odborníků nejede a je tak pro začátečníky nebo holky.A bez doprovodu,keteringu atd. B) B) :laugh: :laugh:
Poslední úprava: 6 roků 8 měsíců zpět od Vasek_DR.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

dlouha expedice Himalaye 6 roků 8 měsíců zpět #25645

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Hluboce smekám přilbu. To je výkon, jak chlapa, tak Stroma. :blink: Borec. Motorka mu praská námahou a přetížením pod zadkem, jede dál. A vždy se najde někdo, kdo pomůže. Super.
Ve vodě po pádu měl kliku, že měl kámoše. Ležet v řece, nohu pod motorkou, kolem medvědi. Být sám, vyhlídky na prd. :dry:
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 6 roků 8 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

dlouha expedice Himalaye 6 roků 8 měsíců zpět #25646

  • Prema
  • Avatar uživatele Prema
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 165
Krásnej vejlet Rudo, tyhle zážitky jsou věčný. Ćetl jsem se zpožděním, ale četl. Já z Rusů tak dobrý pocit neměl, zajímalo je jen kolik peněz stála motorka a kdo mi zaplatil cestu, že jsem tam jel. A v "Caryninu, Stalingradu, Volgogradu" na parkovišti pod Mamajev Kurgan mi vybrali boční kapsy na padákách ;-) Asi jsem neměl takový štěstí :laugh: Často myslím na lidi, které jsem potkal na cestě. Zvlášť, když pár měsíců po našem návratu zabrali Krym a začali válčit.
Ale tak to je, "takája žízň vo vsjom mire.."
Kdo jednou přísahal lásku dvěma kolům, neváhá podělit se s nimi o nejlepší léta svého života.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

dlouha expedice Himalaye 6 roků 8 měsíců zpět #25648

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Asi jsem měl větší štěstí na lidi, potkali jsme samé dobré a hodné, až na Alexeje, ale ten byl z Moskvy, takový vychcánek, ale pomohl taky. Ve Volgogradu jsme bydleli u Marcelovy tety a motorky měli v garáži, kterou si na to půjčila. Jezdili jsme metrotramvají, maršutkou a taxíkama, ty byly docela levné. Jinak otazky typu kolik to stojí, max. jede, žere zajímaly všechny a všude, nikde jsem neměl špatný pocit, nebo strach. Jen z medvěda, co jsme ho slyšeli chodit okolo tábora první noc v horách, oheň nás ochránil. Videa toho kluka co jel do Magadanu jsem viděl před odjezdem, dobrej borec. Dnes už bych si tam troufl i sám. I když v řece s nohou pod kufrem jsem zkončil taky, rukou ucpal díru mezi plastem a sedačkou, aby netekla na filtr voda a čekal až mi kluci přijdou pomoct. Big trochu škytal a z výfuku prskal vodu, ale chytl. No až zpracuju zápisky a uklidím všechny věci po baráku tak napíšu cestopis a dám ho sem, taky fotky a videa, jen jak je dostanu na rajče. Tsk mějte ještě strpení.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

dlouha expedice Himalaye 6 roků 8 měsíců zpět #25650

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
V Rusku je třeba zapadat mezi ně,když jsem tam jezdil z Liazkou,tak jsem vyčníval a každou chvilku jsem byl kontrolován,pak mi nastříkali boudu Jawáckou černenou(rudou barvou) a už si mě nikdo nevšiml.Pak jsem tam jezdil s Volvem a Ivecem a už zase jsem byl na první pohled inostrajec a zase zájem o mé kontroly se rapidně zvýšil.Další věc při styku s úřady byly razitka v pase,pokud jich bylo hodně zase se s nimi lépe jednalo ,ale to platilo i při cestách balkánem.Proto jsem si pravidelně měnil pasy (mívali jsme i tři(kvůli vízům),na západ jsem jezdil s "čistým",tam razítka z východu nebyly moc žádoucí,zase jsi hned byl v hledáčku Policie.Jednou jsem omylem ji jeden balkánskej pas vzal na cestu německem na Bigu a na Philisreutu jsme tam stáli s Věrou půl hodiny než mě prolustrovali,ostatní na mě čekali za závorou a já se potil šaltru. B) B) Občas si na tyto chvile vzpomenu když jedeme z Řecka a lustrují nás na Srbsko Maďarské hranici a mám z toho legraci jak to trvá jen hodinu nebo tři.Ostatní kolegové řidiči vytékájí,já jim říkám Rusko a byvalý balkán na vás. :laugh: :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

dlouha expedice Himalaye 6 roků 7 měsíců zpět #25662

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Kluci takový kvíz z Ruska. Jestli uhodnete k čemu mi to sloužilo? Je to vyrobeno s vrchní části pet lahve od piva z Ačernského místního pivovaru. Pivo je stejně hnusné, jako v čechách, můj názor. Kdo trefí k čemu mi to sloužilo a perfektně.
Poslední fotka v helmě je velká nápověda.
Poslední úprava: 6 roků 7 měsíců zpět od Ruda.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

dlouha expedice Himalaye 6 roků 7 měsíců zpět #25663

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Měl jsi to jako protiprašný kryt na helmu, aby se ti neprášilo do huby. :woohoo:
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

dlouha expedice Himalaye 6 roků 7 měsíců zpět #25665

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Zdendo jsi hodně blísko, ale hodně.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

dlouha expedice Himalaye 6 roků 7 měsíců zpět #25666

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
...jako roubík :woohoo:..spíš aby ti nepršelo a nefókalo větracím otvorem na kebuli...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 6 roků 7 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

dlouha expedice Himalaye 6 roků 7 měsíců zpět #25669

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Tome trefil jsi se s tím deštěm. V Rusku když pršelo, tak hodně že spůsob jakým jsem se chránil doma, šátek přes nos a pusu jako bandita, nepomáhal, šátek byl za chvíli tak mokrý že jsem se začínal topit. Musel jsem ho sundat. Jenže do nosu a horního rtu to strašně bolí od kapek deště. Tak jsem si vyrobil "blatník" na nos a horní ret. Fungovalo to skvěle, i když se mi kluci smáli. Strčil jsem si ho pod brýle na nos a bylo, je jsem se nemohl drbat na nose. :laugh: Ve Volgogradu jsem na fb narazil že někdo u Ostravy prodává nové brýle s chráničem nosu a tak jsem si je zamluvil. Moje brýle utrpěly na korbě UAZu vážné šrámy na levém oku, na něj líp vidím a pak mi na ně do stejného místa spadla motorka, když ji z hlavního stojanu sfoukl vítr. Tak jsem dojel skoro na jedno oko. ;) Při cestě z Ostravy domů jsem koupil brýle nové a dokonce mají dvojité sklo. Hned cestou z Mohelnice až do Valů jsem je vyzkoušel v dešti a super. Mít je do ruska tak nemám ani tak spálenou špičku nosu. Jen jsem s nima blbě viděl, koupil jsem je večer a nevšiml si zevnitř nalepené ochranné fólie, až ráno doma. B)
Přílohy:
Poslední úprava: 6 roků 7 měsíců zpět od Ruda.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.201 sekund