Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: dlouha expedice Himalaye

dlouha expedice Himalaye 7 roků 9 měsíců zpět #24565

  • marcel
  • Avatar uživatele marcel
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 2
Tombus tak dneska jsem to počítal a teď jsem zatím do toho nasypal 27 800kč
Včetně nové váčky, nových vahadel,rozvodovy řetěz,nový napínák na rozvody,nový vyvažovací řetízek ,ložisko do napínáku , nové pružiny na ventily ,nových sedel na ventily, nových koleček do převodovky(4,5 rychlost), kompletni ložiska do motoru ,vsechny gufera ,spojka, podložky pod koš nad koš ložiska do kol,zadní kyvka,nová řetězovka ,nove gufera do vidlí, válec je na kontrole tak uvidím pokud budu muset kupovat nový píst nebo jen kroužky ,,pořád čekám na díly vše jsem kupoval originál krom ložisek do motoru ty jsem použil KOYO a SKF to jehlickoveho ložisko Suzuki ještě na něho čekám ,, pravděpodobně to bude ještě o
10 000kč víc ,,, je to mazec ,,jsem strašně rád že jsem ho otevřel protože jsem si jisty že ta převodovka měla životnost max2000km pokud bych jel slušně pokud bych jel do lesa tak možná 1den ,,ale podle té převodovky byly používaná nejvíce 4 a 5 rychlost takže cesty dálky ,,zbytek je jak nový preměroval jsem komplet převodovku ,,,nemluvě o vačce a vahedlech ,,,
No tak asi tak no ,,
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Tombus

dlouha expedice Himalaye 7 roků 9 měsíců zpět #24567

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
...takový Egypt na týden :cheer:, jo cena opravy je veliká do tak starý vrány, u novějších modelů je to větší tragedie v tom, že ani toliko km ten motor nevydrží ;)
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

dlouha expedice Himalaye 7 roků 9 měsíců zpět #24568

  • marcel
  • Avatar uživatele marcel
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 2
To je jasné ,,,ale co nedělám,, nemůžu toho biga nechat umřít :laugh: :laugh:
A doufám že pár tisíc km to pojede bez problémů ,,a další věc je že když se něco posere tak vím kde sáhnout,,,
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

dlouha expedice Himalaye 7 roků 9 měsíců zpět #24578

  • marcel
  • Avatar uživatele marcel
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 2
Tak vačka už je doma ,,
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

dlouha expedice Himalaye 7 roků 8 měsíců zpět #24637

  • marcel
  • Avatar uživatele marcel
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 2
Takže pánové kompletní go motoru je hotova...včetně všech ložisek na rámu,krku,kyvky,kola,gufera na teleskopech ...částečná elektroinstalace byla taky měněna ..hotovo motorka je jako nová ... A abych pravdu řekl tak celkově ten motor není nic složitého ...dělal jsem to doma v pokoji na stole ...jediný problém byl dlouhá čekací doby na díly ...karburatory komplet nové měněné téměř vše ...štelováni jednoduché tak jako každý karburátor od mikuni .... vše originál od Suzuki ...krom nove cdi ignitech...a váčky delanou na zakázku od firmy Swiatek ...ten jsem ve fázi zajíždění motorky ......takže cajch koncem měsíce pojedu 5000km zkušební jízdu do ČR a nazpět ...jinak druhý big už je taky koupený a motor se bude dělat co nevidět ....zdar a sílu pánové ...nekecam ale kurva plním ...uvidíme se v ČR !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Vasek_DR

dlouha expedice Himalaye 7 roků 8 měsíců zpět #24638

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Paráda. Tak ať ji jezdí ke spokojenosti.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

dlouha expedice Himalaye 7 roků 8 měsíců zpět #24639

  • marcel
  • Avatar uživatele marcel
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 2
Dík moc ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

dlouha expedice Himalaye 7 roků 8 měsíců zpět #24640

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Jo, podle fotky na tom fejsbůku :) si udělal pěkný kus práce, zadní část je upravená taky originálně, jak tam píše Ruda ty padáky a možná i nástavec plexi, bo při vyšší rychlosti na velkou vzdálenost to krčním svalům dá zabrat ;)

K té vačce, jsem zvědavý, zda vydrží, s vahadly jsou to dost namáhané díly a tam nějaké experimenty s tvrdostí materiálu se vevyplácí...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 7 roků 8 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

dlouha expedice Himalaye 7 roků 8 měsíců zpět #24641

  • marcel
  • Avatar uživatele marcel
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 2
Tombus máš pravdu ...hodně jsem váhal ..ale ta firma dělá váčky na zakázku pro závodní auta ...a četl jsem spousty chvály ohledně těch vaček... Tak uvidíme ..každopádně jsou za poloviční cenu ...dám cvicně kolečko česko a nazpět a uvidíme ...v ČR to rozdelam a mrknu jak to vypadá ...jinak dík ...zadek je předělaný s ktm ...sedí to tam jak ulitý ,,
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

dlouha expedice Himalaye 7 roků 3 měsíců zpět #25034

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Ahoj. Pomalu to prosakuje, tak to prásknu. S dlouhé expedice Himalya se, z časových důvodů stala Expedice Kavkaz 2017, v termínu 24.6 až 23.7. 2017. Jí se zůčastní jako velitel a kuchař výpravy čech žijící ve Skotsku byvaly Ostravak Marcel Šíp a jeho spolužák a nejlepší kamarád z dětství Vladímír Jakubíček žijící v Něměcku také byvaly Ostravak. Pak také já rovněž byvalý Ostravak v roli mechanika. Všichni pojedeme na Bigách SR43 z roku 93 a já 95. SPZky budou GB,D a CZ. Trasa povede vrchem přes Ukrajinu, když tam bude zle tak přes Bělorusko, dále Rusko do Volgogradu, tam pár dní pobudeme, Marcel tam má tetu, vyměníme olej a pak dolů na Kavkaz. Na ten bude cca 10-14 dní, od Kaspického moře přes Gruzii a spět do Ruska k moři Černému. Pak trajektem z Novosibirsku do Burgasu a zbylý týden poklidem přes Rumunsko, koncem Ukrajiny se zastávkou na Slovensku u příbuzných zpět do Ostravy odkud je plánovaný i start. Celá trasa bude měřit zhruba 8-9000 km. Tak nám a bigúm držte palce. Je to plán a posrat se může cokoliv i před cestou. Marcel si svého biga zgenerálkoval ve Skotsku svépomocí už na jaře loňského roku. Byl na něm v září v CZ,SK a UA. Vláďův a můj big se generálkuje u mě v garáži v současné době, Vláďův je podstatě do šroubku rozebraný a čeká se na díly u mého se bude dělat jen motor a vidle, zbytek jen prohlídka. Pneu jsou furt v řešení, celé na E07, nebo si sebou vzít špunty do hor? To se mi moc nechce. Kdyby někoho zajímalo jak probíhá GO tak tady je odkaz.
rudabig.rajce.idnes.cz/Vladuv_big/
Samo sebou že budu fotit i skládání.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

dlouha expedice Himalaye 7 roků 3 měsíců zpět #25035

  • marcel
  • Avatar uživatele marcel
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 5
  • Karma: 2
Je to zahřívací kolo :laugh: :laugh:
Himalaje se pojedou ale ne letos...jinak mam najeto zhruba 12 000km po generalce....motorka šlape perfektně az na par detailu ....jako vymena gufera na spojkovem raminku a vymena gufera na ozubenem kolecku....jinak vse ok ..Abych to upresnil tak v letě jsem se vydal ze skotska do čr což je zhruba 2400km..pak jsem pokračoval dale az na ukrajinske hranice dale jsem pokracoval asi 800km smer vychod a sjel do rumunska tam jsem se flakal vsude možně pak naspet pres madarsko na slovensko a do čr....tam jsem nalozil svou drahou polovičku a pokracoval v plne polni smer anglie a dale do skotska...motorka jela paradne...mel jsem nasazene kolecko 16 zubu a po vypadovkach jsem jel v prumeru 120-130km/h denne 800km ...muj rekord byl 1100km ujetych za jeden den...ovsem to jsem ja aji motorka dostali řádně zabrat...takze to bylo takove zkušebni s bigem..celkem jsem najel okolo 8000km ....je to skvela masina ..staci jen poslouchat motor a radne se o ni starat ...pak pojede porad.. ;) v CR jsem taky poznal pár skvelych bigaru jako Vaška a Rudu kteri me opravdu srdecne pohostili...vice jsem vas s casovych duvodu nestihl...taky jsem chtel jeste podekovat Aldymu ktery mi obstaral par dilu a dokonce poslal az do skotska....snad mi to nekdy vyjde a natrefim na nejaky ten sraz bigu v CR....jo jinak nemam cesky telefon a mam problem s hackama a carkama tak to prosim omluvte :laugh: :cheer:
Poslední úprava: 7 roků 3 měsíců zpět od marcel.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

dlouha expedice Himalaye 7 roků 3 měsíců zpět #25036

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
To bude zajímavá cesta. Hlavně si dělejte poznámky, foťte a dávejte o sobě vědět. A taky zdravte všude starší lidi, ať vidí, že jste dobře vedení. :cheer:
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

dlouha expedice Himalaye 7 roků 3 měsíců zpět #25037

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Marcel má několik kamer, chce z té cesty natočit film, prý nám dám taky kamery, taky chce koupit interkomy, abychom se mohli za jízdy domlouvat, ale tady je vidět že mě ještě nezná, myslím že jim budu stačit jen večer poslouchat. Má i velký foťák, bude mít speciální kufr na kamery a foťák, s molitanovou vystýlkou. Jen s dronem jsou v rusku a gruzii velké problémy a vězení, tak ho nebere. Nerad bych se učil rusky nebo gruzínsky v base.
rudabig.rajce.idnes.cz/Rudy_GO_motoru/
Pár katastrofických fotek mého pístu, do převodovky jsem nakoukl a tam to asi sežralo Fiskarsku. :laugh:
Poslední úprava: 7 roků 3 měsíců zpět od Ruda.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

dlouha expedice Himalaye 7 roků 3 měsíců zpět #25038

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Rudo, ty bacha na vypadlý foťák, teda spíš většího bacha ať si dají Ti ostatní :whistle:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

dlouha expedice Himalaye 7 roků 3 měsíců zpět #25039

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
:laugh: Neboj Tome, určil jsem si místo poslední ve sjupině, abych minimalizoval riziko. :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.942 sekund