Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Helma na BIGA

Helma na BIGA 9 roků 6 měsíců zpět #20395

  • lucas
  • Avatar uživatele lucas
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 28
  • Karma: 0
Dobrý den. Jsem tady nový a chtěl bych vědět v jaký helmě jezdíte? Mám totiž v plánu koupit BIGA a dosud jsem jezdil jen na silničních motorkách tudíž mám vybavení jen na ně i helmu. Je to integrálka ale na enduro by se asi hodila nějaká s kšiltem možná i s plexi nebo jestli si nechat tu integrálku. Tak jestli mi může někdo do záčátku poradit budu rád. Děkuji Lukáš
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Helma na BIGA 9 roků 6 měsíců zpět #20396

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Ahoj a vítám tě tu. To zaleží na tobě, co ti vyhovuje, já mám integrálku výklopnou se sluneční clonou a v pohodě, mi se na helmě s kšiltem nelíbí ta špičatá brada, sice kšilt je dobrý na sluníčko ale jinak lomené sklo nahoře a dole zkresluje při vidění, vyzkoušeno, koukni na nějaké odkazy na fotky a uvidíš že na hlavě máme všechny typy přileb. Třeba vlákno Přebuz 2014, zvlášť ta fotka v pracovních přilbách z Jáchymova je inspirující. Když si necháš homologovat "papíňák" nam to bude jedno, hlavne když máš biga.
honzasada.rajce.idnes.cz/Krusky_2014/#DSCN5701.jpg
rudabig.rajce.idnes.cz/Krusky_09_2014#1411216875858.jpg
Poslední úprava: 9 roků 6 měsíců zpět od Ruda.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Helma na BIGA 9 roků 6 měsíců zpět #20398

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
Jestli chces jedit teren, kup si blembak s ksiltem a plexi + kros brejle.
Budes-li jezdit jen silnici, neutracej a zustan u integralky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Helma na BIGA 9 roků 6 měsíců zpět #20400

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Těžko radit Já mám Nolandku N70 dost dobrá,pak NoX není špatná,pak Uvex enduro,nejlepčí co mám na OFF na silnici nad 120km/h na kulový. :laugh: :laugh: :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Helma na BIGA 9 roků 6 měsíců zpět #20402

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
proč musí být do terénu s kšiltem?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Helma na BIGA 9 roků 6 měsíců zpět #20403

  • lucas
  • Avatar uživatele lucas
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 28
  • Karma: 0
No právě že do terénu se moc nepohrnu, ale občas bych nějakej lehkej dal. Co jsem tak koukal po netu za rozumný peníze je tahle. Je to takový kompromis si myslím, ale možná že se pletu.

www.motosports.cz/eshop-moto-helma-cyber-ux-33-cerno-bila.html
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Helma na BIGA 9 roků 6 měsíců zpět #20404

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Lehkej terén jezdím taky, naposledy dnes dopoledne, a mám zase motorku od bláta a dlouhé trávy, mám integrálku, vyklápěčku, jen před vjezdem do lesa jsem si zapoměl vytáhnout sluneční clonu. Záleží na každém a síle jeho peněženky, víš kolik je za to benzínu, nebo 2,5 pneumatiky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Helma na BIGA 9 roků 6 měsíců zpět #20405

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Já mám tuhle a nic moc.Mám jí jen proto,že jsem na ní zvyklej.Už ale pokukuju po vyklápěčce se sluneční clonou.Je fakt jedno jakou máš,hlavně že ti sedí na kebuli.
DSCF0598.jpg
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Helma na BIGA 9 roků 6 měsíců zpět #20406

  • lucas
  • Avatar uživatele lucas
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 28
  • Karma: 0
No právě že tu integrálku bych musel prodat a koupit nějakou jak mám v tom odkazu. Dvě helmy bych asi nechtěl to je zbytečnej luxus a ta integrálka by šla prodat slušně. Je skoro nová a levná nebyla. No uvidím ještě to nějak promyslím
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Helma na BIGA 9 roků 6 měsíců zpět #20408

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Proč se jezdí do terénu s kšiltem??Pojeď s námi nějakou akci a uvidíš. :laugh: :laugh: Ja s ním jezdím i po silnici jenže já jinou než kšiltovku nechci. :) :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Helma na BIGA 9 roků 6 měsíců zpět #20411

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Takže je to vlastně o tom jak je kdo na co zvyklý, já v kšiltu žadnou extra výhodu nevidím, zkusil jsem tu Mirovu a je fakt že do kšiltu fouká a ohyb plexi klame, dřív byly casidy do půl hlavy a zbytek kůže a taky to šlo, tak jsme na tom dobře.
Vašku slibuju že určitě jednou pojedu, koupím malé plexi a C gumy, ale se svoji přilbou bez kšiltu. :laugh:
Lucasi nech si tu svoji kup si biga jezdi a pak uvidíš, enduro je na pohodu, ne cross uniforma. Big je podle mě takovy choper do terénu, pohodlně a skoro kamkoliv.
Poslední úprava: 9 roků 6 měsíců zpět od Ruda.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Helma na BIGA 9 roků 6 měsíců zpět #20412

  • lucas
  • Avatar uživatele lucas
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 28
  • Karma: 0
No právě že mě k tomu enduru taky sedí spíš ta kšiltovka než integrálka. Jen se chci ještě zeptat jestli tě ten kšilt netahá při vyšších rychlostech třeba kolem 120 km/h stejně se asi víc jet nedá. Nebo dá ale už to nebude asi to pravý, soudím teda jen z toho co jsem tady na foru vyčetl.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Helma na BIGA 9 roků 6 měsíců zpět #20413

  • DAKAR82
  • Avatar uživatele DAKAR82
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • SUZUKI DR 800S BIG, r. v. 91
  • Příspěvky: 305
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 3
Kšilt na helmě bohužel nemám, i na silnici bude super, protože na BIGu člověk sedí vzpřímeně a tak mu kšilt nijak nepřekáží, naopak, cloní slunce, což je kolikrát k nezaplacení.
Nicméně novou helmu bych kvůli tomu nekupoval, jakž takž stačí když má helma vnitřní "brýle" i když ten kšilt si tam snad někdy nějak dodelám :)
Na silnici integrála v pohodě, zatím má vyklápění nijak nechybí, to ten kšilt má podle mě větší význam.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Helma na BIGA 9 roků 6 měsíců zpět #20414

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Je dobré mít vyšší plexi které ti ten vítr zvedá.Od té doby co ho mám,tak mi to kšilt nezvedá a jel jsem s ní 160.Jen se hlava bimbá do stran.To ale asi dělá ta delší brada.
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Helma na BIGA 9 roků 6 měsíců zpět #20415

  • Dromos
  • Avatar uživatele Dromos
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 145
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 0
Každopádně ti doporučuji helmu s krytím brady což integrálka je a mě to zachránilo čelist když jsem si při špatném skoku a dopadu chtěl ukousnout kousek hrazdy na řídítkách. B) Ale je to o zvyku a peněz. Momentálně jezdím v otevřené AVG, koupil jsem ji když jsem měl skutra a o enduru už jsem neuvažoval. Ale sedí mi cítím se v ní fajn, vítr mi nějak nevadí a když si chci odplivnout tak plivu :) , ale až doslouží tak zase budu chtít uzavřenou. Doufám, že do té doby nebudu mít chuť na hrazdu. :dry: Každopádně ty vyklápěčky jsou celkem těžké na hlavě hlavně ty z lídlu a houby vydrží.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.395 sekund