Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Odmaštění a čištění řetězu

Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 5 měsíců zpět #2341

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Narazil jsem v brouzdališti sítí na čistící a odmašťovací přípravek CLEANCHEM – R Je tam i odkaz nna motorkáře, jak to někdo testoval.

Nikdy jsem to nepoužíval a ani jsem nikdy neměl čistič na řetězy ve spreji. Vždy jsem čistil petrolejem a štětcem.

Taky jsem kdysi uvažoval o tomhle čistička řetězu. Přemýšlel jsem o vlastní výrobě. Stačí koupit dva kartáčka na ruce a dát je do krabičky.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 5 měsíců zpět #2342

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Čističe řetězu běžně používám,po umytí od hrubých nečistot vodou,pak čističem a následně řetěz namažu sprejem.
Po pořádném bahnění,ale řetěz sundám,den ho namočím do nafty,pak ho vyčistím do zlatova nechám okapat a namočím ho do lázně s převodovým olejem nebo grafitovým nechám okapat utřu do sucha namontuji.
Při normálním ježdění po silnicích ho jen sprejuji.:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 4 měsíců zpět #2408

  • Aldy
  • Avatar uživatele Aldy
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • (nerad píšu:-)
  • Příspěvky: 283
  • Obdržená poděkování 12
  • Karma: 62
Začátkem sezony jsem čističku koupil spolu s atomat. mazáním řetězu. Před instalací autom. mazadla jsem řetěz vyčistil čističkou a můžu říci, že je to pro řetěz fakt dobrý!!! Ale jelikož automatickým mazáním se opravdu řetěz téměř samočistí tak jsem čistič už nepoužil. Uvidím po pořádném bahnění příští rok.

Jinak dříve jsem používal kartáčet a petrolej (naftu odborníci moc nedoporučují)
ALDY z Turecka
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 4 měsíců zpět #2413

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
nafta nevadi..ale bacha na BIO naftu..ta rozezira pryž.Obsahuje nenasycene výcemastne kyseliny(MEŘO-metylester řepkového oleje), ktere to zpusobuju....nornalni nafty se neni treba obavat(ani te do ktere se od 1.3.2008 pridava 0,3-3% MEŘA oleje-dnes uz kazda nafta) Ale BIOnafta ho obsahuje kolem 30% a to uz je problem. Nevýhodou nafty a petroleje je, že zatece mezi valecky a odstrani tak necistotru a stare mazivo-což je sice žádoucí- ale neodparuje se nijak zavratne, tudíž tam zustava a redi nove mazivo, ktere tam dopravíte ze spreje. takze ideal je tech. benzin, nebo 1:1 tech.benzim a petrolej. Nebojte se tech. benzinu, bo Okroužky řetezu jsou vyrobeny z NBR pryže, nebo vitonu a tyto materialy bez problemu odolavají. ale pozor na aceton, ten uz zpusobuje jemne nabobtnani techto materialu.

Jo a pro rejpaly: vim to proto, bo na to v paci delame čerpadla a taká tam musime dat nejake ucpávky, ktere maji "gumové" díly ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 4 měsíců zpět #2494

  • Aldy
  • Avatar uživatele Aldy
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • (nerad píšu:-)
  • Příspěvky: 283
  • Obdržená poděkování 12
  • Karma: 62
Ty odborníku na čerpadla B) . Ano, kroužkám určitě NEvadí ale to co je za kroužkem tak tomu tech. benzín určitě VADÍ !!! (dále o tom nediskutuji).
ALDY z Turecka
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 4 měsíců zpět #2496

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
vždycky mi vydržel řetěz kolem 15-20 tis,tet co mám tohle DR téměř od novoty,mažu jen olejem,po každý jízdě štětcem a utřu hadrem,nyní má řetěz najeto 35 tis ,není na něm jediná známka nestejnoměrného vytahání a pod.když jedu dál,jako třeba víc jak 400km tak beru sebou WD na stříknutí.Věřím že ještě klidně dalších 10-15 tis má před sebou,tohle je múj návod na dobrou údržbu řetězu a nikdo mi to po tom všem co jsem vyzkoušel nemúže vyvrátit,proto si myslím že díky tomu automatickýmu mazání ta životnost prodloužena není,je to tím že to maže olejem,samotný přístroj jen ulehčuje udržbu ale kouzlo je v obyčejným oleji,Jinak když jezdíme po Doupově a tankodromech,kde to bývá opravdu extrém tak to těch 50km vydrží mazaný bahnem:laugh: Neřeším po kolika km mazat ale jak říkám,po každý jízdě,ať ujedu 50km nebo 200 a jak napsal Aldy ten olej to i samočistí
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 4 měsíců zpět #2497

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
To máš pravdu že je olej samočistidlo a mazadlo,ale pokud ho nedáváš v přiměřených dávkách,což zajišťuje ten automat,tak máš v míře více než malé namazané i záda a všechno kolem:laugh: :laugh: :laugh:
Proto nějakej idiot na západ od nás vymyslel jak ten olej na řetězu udržet co nejdélé a začal se používat sprej.
Kryt na řetěz co měly i soutěžní Jawy v sedmdesátých letech je samozdžejmě nejideálnější řešení pro řetěz,ale běda tomu,kdo chce na něm něco dělat i uložení zadního kola je pak složitější,pokud nechceš při každé manipulaci s kolem :) demontovat kryt řetězu.:) :) :)
Poslední úprava: 15 roků 4 měsíců zpět od Vasek_DR.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 4 měsíců zpět #2499

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
nešpiní to ani ráfek,na tož záda,nesmí se to natřít jak rozmetadlo na hnuj,těm O a X kroužkúm stačí aby nebyli nikdy suchý,pak je záruka že nepustí ven mazivo,ale jak říkám je to moje skušenost a nikdo mi to nevyvrátíB) a další plus je že když sundám kryt předního kolečka nebo řetězu tak je tam mnohem čistěji než po nějakým spreji,
Poslední úprava: 15 roků 4 měsíců zpět od Vlasta.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 4 měsíců zpět #2500

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Já si myslím, že úspěch je hlavně v tom, že kroužky nezůstanou nasucho. Čím více se mastí ( a asi je jedno čím i když obyčejný olej jsem popravdě nezkoušel), nevyschnou a nepopraskají. Tím, že jsou vláčné, udrží dobře mazivo a tím prodlouží řetězu život. Myslím si tedy že zásadou úspěchu je pravidelná a pečlivá údržba.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 15 roků 4 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 4 měsíců zpět #2504

  • vesnican
  • Avatar uživatele vesnican
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 82
  • Karma: 4
Chtěl bych se potkat s tím olejem,který vydrží na řetězu v blátě nebo jen za mokra aspon od tankování k tankování.:laugh: :laugh:
Tady takový není k sehnání,jen spreje nebo mazani.:angry:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 4 měsíců zpět #2506

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Asi jsi nebyl doluho v Čechách,tady jsou silnice,tak promaštěné,že když prší,tak si vlastně mažeš zdarma celý podvozek.
Proto hlavně na severu Čech olej vydrží i ve vodě nebo v blátě(to doupovské je obvzlášť mastné jako všechy bláta ve vojenských újezdech).
Má to jen menší nevýhodu,že nám proměřují tachometry,tak že potkat stoosmdesáti kilometrové Bigy taky není problém.:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 4 měsíců zpět #2507

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
Vesničane,já jsem neřek že olej vydrží v blátě,řek jsem že je to v tom případě mazaný blátem:laugh:ale určitě nejsou za 50km kroužky na sucho,a jesli jsi ještě nepochopil proč se řetěz maže tak ti to poví,.aby těsnily kroužky,ten olej tam udrží film že se kroužek nesedře a nestvrdne a tím plní svúj účel,není potřeba mít nastříkanej řetěz na bílo a nebo chlupatej od těch mazlákú,ale jak říkám,je to moje skušenost a tu nemúže vyvrátit ani inženýr z NASA,prostě věřím svým očím,nééé domněkám .A nešprajcujte se,já jsem jen napsal jak to dělám já,ne jak to máte dělat vy,Prostě zatím není nic lepšího než automatický mazání OLEJEM a nebo obyč štětka s OLEJEM,sajrajty ve sprejích jim už dávno nežeru,tot MOJE skušenost
Poslední úprava: 15 roků 4 měsíců zpět od Vlasta.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 4 měsíců zpět #2509

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
Vašku že něco neznáš nebo znáš jedním zpúsobem neznamená že vše ostaní je špatně.Například ,roztlačení BIGa,nebo já ti taky nemúžu vyvracet že ti to proměřuje na 180,jak píšeš,já tomu moc nevěřím ale máš snad svoje oči,né
Poslední úprava: 15 roků 4 měsíců zpět od Vlasta.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 4 měsíců zpět #2510

  • vesnican
  • Avatar uživatele vesnican
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 82
  • Karma: 4
Nevím co tu vysvětluješ,ale určitě v NASA nepoužívají řetězy ..
Vůbec mi nevadí co tam je zdali guma nebo něco jiného.
Stejně nevím co je řetěz o to se mi stará servis.
Nemám to tady kde sám opravovat ani na to nemám čas,jezdím motorky mám na ježdění.
Prostě automatické přimazávání řetězu používá tady v okolí Nancy mnoho motocyklistů,v servisu jim to dolejou a nemaj žádné starosti.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 4 měsíců zpět #2511

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Jo je to tak,jak píšeš.
Tady ještě nějakej čásek budeme hledat ten násep na kterým byly ty koleje po kterejch nám ujel ten vlak.:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Vlasto,taky by mě zajímalo co má společného NASA s Bigem. Možná tak stáří.:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

pobočka NASA pro východní Evropu:
Poslední úprava: 15 roků 3 měsíců zpět od Vasek_DR.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.815 sekund