Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Odmaštění a čištění řetězu

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 3 měsíců zpět #2875

  • Hiff
  • Avatar uživatele Hiff
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 78
  • Karma: 4
No já čistil čističem asi 5tis km. Pak mi došel od tý doby na to kašlu. Je to hezký jako nový, ale nemám na to nervy to vyčistit namazat a za 5km je to zase celý černý. :ohmy: Takže jenom okartáčuju před mazáním písek a otřu hadrem a spokojenost. Řetěz se mi po tom co mám offroad motorex vůbec netahá a to se před tím vytahoval. Možná to je tím že se snažím nejezdit bažiny a v dešti. Déšt to je smrt pro řetěz. Loni jsem najel v dešti asi 4km na mokru asi 20km a řetěz se od jara vůbec nezměnil a že předloni se vytahoval fest.
Poslední úprava: 15 roků 3 měsíců zpět od Hiff.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 3 měsíců zpět #2880

  • MotejlKuba
  • Avatar uživatele MotejlKuba
Některé druhy řetězů se vytahají ze začátku a pak drží a jiné drží a vytahají se když se blíží jejich konec.Já mám DID X kroužek najeto taky něco 5 tis km,jezdím všude a za každých podmínek,někdy není řetěz k poznání,vždy ho vyčistím něž ho promažu a ještě jsem ho nemusel šponovat.Když sme však v dálkách bez denního návratu,tak jen mažu
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 3 měsíců zpět #2882

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Kamarád mého syna má u nás v garáži enduro KTM 650.Má k tomu manuál,a tak si tady čtu.Řetěz s O nebo X kroužkem, mýt pouze vodou,nepoužívat žádné čisticí či odmašťovací přípravky!Po oschnutí aplikovat sprej na mazání řetězu,řetěz opět setřít hadrem a nechat zaschnout.Sprej doporučují Motul.Ne že na tej motorce je jaksi všechno tak trochu jinak,(nakopávačka je vlevo,řetěz vpravo,výfuk vlevo,atd..)ale i řetěz mažou taky jaksi jinak.No je to přeci to naše staré Rakousko...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 3 měsíců zpět #2883

  • Rimmerak
  • Avatar uživatele Rimmerak
Doporučují mýt vodou určitě jen kvůli ekologii. Známe Rakušáky, lišky zelený. :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 3 měsíců zpět #2884

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Vodou se toho moc neumeje. Wabku na řetěz bych nedoporučoval. Možná bahno a mouchy a ty ještě mizerně. Ale prach spolu s mazadlem vytvoří super brusnici a ta se umeje jen chemií. Tedy čističe, petrák. Nebo to stříknout do hadru a protáhnout řetěz. Potom namazat. Čím ?? Každý podle své zkušenosti. Hlavně mazat.
Já jsem hodně mazal a málo čistil ( až na otření hadrem ) a řetěz mi vydržel vždy dost dlouho.
Tak přeji hodně zdaru.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 15 roků 3 měsíců zpět od Gek. Důvod: Překlepy
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 2 měsíců zpět #3303

  • pepik
  • Avatar uživatele pepik
Jaký máte názor na "vyvaření" řetězu před montáží v oleji. Kdysi jsem to někde slyšel, ale už je to spousta let.
I já dával minulý jaro novej řetěz a zdálo se mi že už nic jinýho nepotřebuje. Taky mi v prodejně (v praze 4- vrbovka) prodali sprej s mazivem "motul" tak ho občas prostříknu. Ale jinak mu nevěnuju žádnou zvláští pozornost, krom odstranění bláta a starého maziva.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 2 měsíců zpět #3305

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Čti předchozí články,je to tam.:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 2 měsíců zpět #3309

  • ZdenekBIG
  • Avatar uživatele ZdenekBIG
Já mám odzkoušeno umýt řetěz pořádně odmašťovadlem, nechat oschnout a pak ho řádně promazat. Samozřejmě ale ne tak aby mazadlo lítalo všude okolo. Co se týče toho vyváření, tak nejsem jeho velkým zastáncem. Nikdy jsem to nedělal, ale slyšel jsem že by se tím mohli poškodit těsnící kroužky řetězu. Nevim ale co je na tom pravdy.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 2 měsíců zpět #3317

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
Tak naposled,vyváření je dobrý pro nekrytý řetězy,pro O,X a rúzný jiný krytý řetězy je jakýkoliv ponořování nebo dokonce vaření nesmysl,tím vařením se ty gufera zničí,a řetěz je v pr....,když jsou kroužky v pořádku(a tak je udržuje mazání řetězu)tak ponořením nic nezískáš,protože se přes ně do něj ani z něj nic nedostane.Proto si i zdúvodňuju jako nejlepší údržbu natření štetečkem s olejem,to kroužky udržuje fit,a každý další natření setře i bordel,tudíš nemusím ani řetěz čistit
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 1 měsíc zpět #3510

  • Helmut
  • Avatar uživatele Helmut
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 120
  • Karma: 17
já to čistím tak,že zvednu Biga tak aby měl zadní kolo ve vzduchu a jednou rukou držím ocelový kartáč zapřeny o vodítko řetězu a druhou točím zadním kolem.B) .tak to udělám ze všech 4 stran a řetěz je krásně očistění od hrubých nečistot.No a pak to nastříkám sprayem na enduro a jeto:) :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 1 měsíc zpět #3512

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
Nebudu ti do toho kecat,ale gumový kroužky si musej mlaskat když po nich jezdí dráťák :side:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 1 měsíc zpět #3513

  • MotejlKuba
  • Avatar uživatele MotejlKuba
Nevím jaký dráťák používá fan Helmut,ale já ho používám taky a to s mosaznými štětinami,který je určený na čištení svíček.Čistím s ním řetěz už dlouho a nespozoroval jsem žádné poškození ;)
Poslední úprava: 15 roků 1 měsíc zpět od MotejlKuba.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 1 měsíc zpět #3517

  • Helmut
  • Avatar uživatele Helmut
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 120
  • Karma: 17
pužívám taky měděný dráťák,když je nouze tak to de očistit i obyčejným rýžákem,jen to trochu dýl trvá.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 1 měsíc zpět #3521

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Ocelák by se neměl používat. Poškodí gumičky. Někde v knížce to bylo i psané. Spíše bych volil kartáčky na ruce, co mají tvrdé umělé štětiny. Nebo si udělat či koupit čističku na řetězy. Ale ocelák opravdu nedoporučuji, maximálně na boky.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 1 měsíc zpět #3545

  • Wyky
  • Avatar uživatele Wyky
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 512
  • Obdržená poděkování 16
  • Karma: 157
Ja taky prispeju svoji troskou do mlyna. Ja cistim petrolejem a stetcem. Pod retez dam plechovej tac, otacim kolem a nejakym tvrdsim stetcem (ne dratenym, proboha) smrdlam retez petrolejem. Trva to sice trochu dyl, ale mam jistotu, ze petrolej a nedratenej stetec neposkodi O krouzky. Protahnu retez parkrat v hadru, necham oschnout a projedu. Zahratej retez nastrikam sprejem a muzu jezdit. Opakuju nekolikrat za sezonu, podle mnozstvi spiny na retezu. Pokud nejezdim moc po prasnejch cestach, nebo v blate, tak jen mazu, necistim.
DR-BIG 750S, 1989
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.198 sekund