Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Odmaštění a čištění řetězu

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 1 měsíc zpět #3550

  • Prema
  • Avatar uživatele Prema
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 165
Naprostý souhlas s Wykym a jeho postupem. Po velkém znečištění používám také petrolej a štětec, jen před mazáním řetěz neprojíždím. Po běžném znečištění a před každým mazáním používám Castrol Chain Cleaner ve spreji. Mažu každých cca 500 km a po každé jízdě ve větším lijáku. Jo a používám zase Castrol :)
Kdo jednou přísahal lásku dvěma kolům, neváhá podělit se s nimi o nejlepší léta svého života.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 1 měsíc zpět #3567

  • MotejlKuba
  • Avatar uživatele MotejlKuba
Abych to shrnul,každý má své postupy,názory,prostředky a za těma si stojí.To je dobře,všem to moc přeju.Myslím že prostředky Motorex a Castrol na řetěz sou na svou cenu špatné.Já momentálně používám Putoline a u něj nejspíš zůstanu-Nikomu nic nevyvracím a nechci se dohadovat,je to můj názor z mých zkušeností.Napsal jsem to protože za své peníze chci jen to nejlepší,když to má být to nej.
Petrákem jsem taky čistil,ale jak psal WYKY,je potřeba motorku projet aby se petrák dostal z řetězu,petrák se odpařuje velice pomalu,takže řetěz ošetřujte jak jste zvyklí a nebudete mít žádný problém :S :P ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 1 měsíc zpět #3575

  • ZdenekBIG
  • Avatar uživatele ZdenekBIG
No musím se přiklonit k tomu že Castrol rozhodně neodpovídá poměru cena/kvalita. Dva moji kamarádi ho používali a ani jeden z nich s nim nebyl spokojen. Dali za něj jednou tolik co za normální mazadlo stejného obsahu. Já osobně jsem jsem vyzkoušel tři druhy mazadel a jako nejlepší z nich vyšel LIQUI MOLY.:) Mazal jsem s ním řetěz na XF 650 a během 16 000km co jsem rětěz musel napínat jen jednou.B) Dal jsem na GEKovu radu a péči o řětěz se opravdu věnuju a opravdu se to vyplatí. Kamarád se o řetez absolutně nestará a namažeho jenom když už za jízdy slyší jak strasně šustí (řetězovku odpálil za necelých 10 000km):S
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 1 měsíc zpět #3584

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
Tak a teť když každej napsal svúj postup tak by se mohl vyhlásit třeba ten nejlepší,nééé?co já vím,třeba podle toho kolik vám ten řetěz vydržel,to by to mohlo ukázat,co?:side: tak já začnu,dřív s rúznými spreji vydržel kolem 20 tis,někdy 16 někdy 21,prostě rúzně,nyní na ten umaštěnej olej co je na hovno mám 35 tis a ještě tuhle sezonu v poho dá,tak že 45 tis,tak a tet další,:P Jo a já se asi vrátím na spreje,nebaví mě mít něco tak dlouho:side:
Poslední úprava: 15 roků 1 měsíc zpět od Vlasta.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 1 měsíc zpět #3589

  • Pivca
  • Avatar uživatele Pivca
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 66
  • Karma: 2
Tak je asi jasný, že na řetěz, skrze kterej není ani vidět, použít čistící sprej, jako první způsob očištění, je pitomost :laugh:

Taky to nejřív očistím rejžákem, když je to hodně za.raný, ale to většinou meju celou motku.

Na "konečné" čistění a pak na mazání používám spreje od Louise, Procycle, balení po 750 ml kupuju - čištění 200,- mazání 240,-
Mám i ten mazací plnící cestovní 100 ml, asi za stovku.
Možná to používá i Sáďa. Čistí to super, olej drží tam kde má.

Nechci nějakou značku chválit nebo hanit, ale jednou jsem si koupil Motorex, skoro poloviční balení za dvounásobnou cenu, olej jsem měl všude, to čištění vydrželo tak na 4x.
Holky jsou pro buzíky Henry
Poslední úprava: 15 roků 1 měsíc zpět od Pivca.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 1 měsíc zpět #3594

  • Prema
  • Avatar uživatele Prema
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 165
Na xjr s tím hrozným ;) Castrolem 23 tis. pak jsem ji prodal (fakt ne kvůli "kaput" řetězu) :laugh: Takže nevím přesně. Na xlv jsem měl novej ale v loni jsem jezdil první sezonu, takže po návratu ze Dvorců 16 tis. a zimovačka. Dle ukazatele opotřebení na kyvce zatím pohodička :)
ps. prodávám castrol :side:
Takže je pro mě snadné, pohodlné a výhodné ho koupit. Snad to není reklama :S
Kdo jednou přísahal lásku dvěma kolům, neváhá podělit se s nimi o nejlepší léta svého života.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 1 měsíc zpět #3595

  • MotejlKuba
  • Avatar uživatele MotejlKuba
Vlasto-moc bych chtěl vydět ten tvůj řetěz s 35 tis. najetých km.Setkal jsem se se spoustou lidí,kteří říkaly,že nějaká věc toho má ještě hodně před sebou a já si myslel opak.Myslím že tohle je velice podobné téma jako pneumatiky a každý má na toto spotřební zboží jiný názor,stejně jako toto je můj názor :( :blush:

Ještě jsem chtěl podotknout,že názory které tu prezentuji znamenají,že pokud se o řetěz stará někdo "jakkoli" je to lepší nežli by se o něj nestaral vůbec-můj názor
Poslední úprava: 15 roků 1 měsíc zpět od MotejlKuba.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 1 měsíc zpět #3611

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
Kubo to věřím že by jsi ho rád viděl,kdyby to nebyl muj tak by jsem ho taky chtěl vidět,no ale nezoufej,budeš mít možnost na BIG sraze,nebo tet ve Dvorcích,a vzhledem k tomu že jsem vystřídal už asi 12 motorek tak si dovolím tvrdit že špatnej nebo načatej řetěz poznám,prostě tet vím že tuhle sezonu ještě určitě dá aniž by jsem jezdil s nějakým vytahaným hadrem.B)
Poslední úprava: 15 roků 1 měsíc zpět od Vlasta.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 1 měsíc zpět #3613

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Tak jsem si znovu přečet tohle nekonečné téma,a musím říci,že se mě nejvíce líbila odpověď od Karla.Jinak ale dosti přispěvatelů psalo o mazání řetězu a jaksi opomenulo původní téma:Odmaštění a čištění řetězu!Je to holt život a ten jde dál.Takže přátelé čistěte,odmašťujte a mažte!Bo kdo maže,ten stojí.Za jízdy to zvládá pouze automatické mazání řetězu!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 1 měsíc zpět #3639

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
No tak v tom případě ještě musím dodat že neodmasťuji a nečistím;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 1 měsíc zpět #3666

  • ZdenekBIG
  • Avatar uživatele ZdenekBIG
Je zajímavý sledovat tuhle debatu.:laugh:
Jeden říká že je nejlepsí tohle, druhej to zas popře,....:side: :side: myslím že asi vážně bude nejlepší když si každej zůstane u svýho způsobu čistění a mazání:) Ostatně asi nejlepší posouzení toho jaký způsob je nejlepší by byl porovnat kolik kilomterů komu vydrží řetěz.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 1 měsíc zpět #3668

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Ani to nebude objektivní,protože každej jezdíme a používáme Biga jinač.
Vím o případech kde zadní kolo předhání přední kolo,každým přidáním plynu nebo jen použitím brzdy,kde jinej jede stejně někdy i svižněji bez nějakejch efektů,které radikálně snižují životnost všeho co je s Bigem spojené.:laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 1 měsíc zpět #3672

  • Wyky
  • Avatar uživatele Wyky
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 512
  • Obdržená poděkování 16
  • Karma: 157
Souhlasim s Vaskem. Ale stejne si myslim, ze nejlepsi je ten muj zpusob.:side: :side:
DR-BIG 750S, 1989
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 1 měsíc zpět #3674

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Tohle téma není vůbec o tom co je nejlepší, ale jak to kdo dělá. Protože ostatní to mohou potom zklusit aby zjistili, že ten jejich způsob jim vyhovuje nejvíc. Je to o tom se o tom pobavit a říct si kdo a jak.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Odmaštění a čištění řetězu 15 roků 1 měsíc zpět #3717

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Zdendo,nějak jsi to nepochopil:ohmy: :ohmy:
Přece tady nebudeme psát jaký jsme volové že jsme si nekoupili něco bez řetězu,ale musíme se pochlubit kdo to jak nejlépe děláme.
Škoda že se nejde zeptat řetězu jako ženský,kdo to z nás dělá nejlépe.:side: :side: :side:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.356 sekund