Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Vyvažovací řetízek

Vyvažovací řetízek 9 roků 2 měsíců zpět #21501

  • DR-Zoun
  • Avatar uživatele DR-Zoun
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • DrBIG SR43A 1991
  • Příspěvky: 58
  • Karma: 3
Na bigu mám najeto cca 5000km a vyvažovací řetízek jsem ještě nekontroloval :-) tak jsem se do toho dneska pustil :D

Doufám že ještě půjde dopnout :-) sem někde četl, že se z biga stane jiná motorka tak to jsem fakt zvědavej.
Jako jo, říkal jsem si že big je hlučnej, rozvibrovanej, cukající jednoválec ... :D ale když sem to dneska viděl tak si říkám, že to asi nebude vlastnost ale technický stav :-)

Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 9 roků 2 měsíců zpět #21502

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Ani nevím, že jde jezdít s takto volným řetízkem, nedivím se, že motor cukal, ale divím se, že jsi ten řetízek neslyšel, ten už musel dělat rámus :( Řetízek kontroluji dvakrát do roka, není to zas taková práce a přitom kontroluji sítko čerpadla a olej, zda neobsahuje nějaké kovové části, jistota...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 9 roků 2 měsíců zpět #21504

  • DAKAR82
  • Avatar uživatele DAKAR82
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • SUZUKI DR 800S BIG, r. v. 91
  • Příspěvky: 305
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 3
Moment, to jako jen shodím to levé víko, dotáhnu ten napínák a už to je?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 9 roků 2 měsíců zpět #21505

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
nic na tom není, ale dobře si nastuduj postup od Aldyho v oddělení Technika, rady. Především napínáš řetěz, uvolněný napínák dopne pružina a ty ho jen zajistíš v poloze...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 9 roků 2 měsíců zpět #21506

  • Rudi72
  • Avatar uživatele Rudi72
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Big je Big
  • Příspěvky: 6
  • Karma: 0
Tak to je velký masakr :unsure: Já jsem si to tady pročetl důkladně a udělal jsem to přesně podle Aldyho rady. Je to ve své podstatě jednoduché. Jen je třeba si dát pozor na vše, co Aldy popisuje. Otázka půl hodiny.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 9 roků 2 měsíců zpět #21510

Právě jsem se vrátil z hradu...ne, ale z dílny. A když sem kouknul na tohle video, tak sem si řekl, že mě někdo dneska natáčel. Stejnej problém s tímhle řetízkem, kterej vydrží max 10 tis.. Nedávno sem objednal u Aldyho,ale na úplně jinej motor, takže můžu objednávat zase a jen co dodělám jednoho,
můžu začít znova.
P.S.: Naštěstí mám strašně moc peněz a hrozně mě to baví :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Poslední úprava: 9 roků 2 měsíců zpět od Masters Hammer.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 9 roků 1 měsíc zpět #21797

  • DAKAR82
  • Avatar uživatele DAKAR82
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • SUZUKI DR 800S BIG, r. v. 91
  • Příspěvky: 305
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 3
Chlapi, jen ještě dotaz. Dnes polezu na ten vyvažovák, návod jakýsi mám ale chci se zeptat...Pokud počítám s tím, že řetízek budu pouze šponovat (ne měnit - doufám) tak je potřeba držet kola na těch ryskách taky? Nebo stačí jen povolit napínák dle návodu a až se řetízek napne tak dotáhnout?
Chápu, že při výměně je potřeba přesně udržet rysku na rysce a kolo v přesné poloze aby se nerozhodila poloha ventilů...ale při dotažení to dělat nemusím, ne?
Přílohy:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 9 roků 1 měsíc zpět #21798

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Při dopínáni rysky hlídat nemusíš.
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 9 roků 1 měsíc zpět #21799

  • DAKAR82
  • Avatar uživatele DAKAR82
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • SUZUKI DR 800S BIG, r. v. 91
  • Příspěvky: 305
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 3
Díky Jardo :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 9 roků 1 týden zpět #22202

  • DAKAR82
  • Avatar uživatele DAKAR82
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • SUZUKI DR 800S BIG, r. v. 91
  • Příspěvky: 305
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 3
Tak jsme to kuchli a řetízek dopnuli...byl povolený stejně jako ten co je na videu Doktora! Naštěstí je tam ještě rezerva i po dopnutí, rozvoďák je v pořádku, k tomu nový olej, filtr, takže by mělo být na chvilku vystaráno.
Projev motoru se opravdu změnil, je jakoby máslovější, vibrace citelně sníženy...skoro jakoby se z BIGa stal dvouválec :). Je to znát zvlášť při akceleraci, i volnobeh se zdá krapet stabilnější. Opravdu se ten projev motoru proměnil.
Poslední úprava: 9 roků 1 týden zpět od DAKAR82.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 8 roků 9 měsíců zpět #22880

  • hari
  • Avatar uživatele hari
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 18
  • Karma: 0
Caute. Chcem sa opytat, ci je mozne, ze pri sponovani retaze vyvazovaku by pri pretoceni motora klukou preskocila retiazka o zub, alebo ako by sa to prejavovalo. Lebo pri jazde mi to vibruje asi celkom dost. Sice som sa na inom bigu neviezol, ale dojde mi to nadmerne. Ked idem 100 a vymacknem spojku, tak ide krasne hladucko, ale ako nahle je motor opat v zabere, tak mi to dojde, ze sedim na pracke, ktora odstreduje..

To Vasek DR...
Praveze som ho dotahoval a motor stichol, len tie vibracie... Akoze nie je to ziadny extrem, len pro dlhsej jazde mi z toho trochu brnia ruky...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 8 roků 9 měsíců zpět #22882

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Musíš to brát tak,že sis koupil pořádný jednobuch a ten vibrovat musí.Myslím,že ti to vibruje jako každému,jen na to nejsi zvyklý.
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Vyvažovací řetízek 8 roků 9 měsíců zpět #22885

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
No, jak píše Jarda. Je to velký jednoválec se dvěma vyvažovacími hřídeli, tak nějaké vibrace tam jsou. Jestliže tě brní do řidítek, koukni se na zadní kolo a zkus ho dát vyvážit. Špatně našponovaný vyvažovací řetízek brní do stupaček. :blink:
A taky záleží, co myslíš tím " delší jízda. "
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 8 roků 9 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Vyvažovací řetízek 8 roků 9 měsíců zpět #22888

  • hari
  • Avatar uživatele hari
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 18
  • Karma: 0
Tak porovnavam to s dr650, co som mal tak 5 rokov dozadu a ta myslim tak netriasla. Jako nie je to ziadny extrem, len jak hovorim, ked idem 100 a viac km naraz, tak mi z toho trochu brnia ruky potom v dlaniach a zapastiach... A co sa vyvazenia zadneho kolesa tyka, nema to vplyv, lebo ked idem napriklad 100km/h a pustim plyn a vymacknem spojku, motor padne na volnobeh, tak ta motorka skoro vobec nezatrasie. Uplne sa to skludni...
Poslední úprava: 8 roků 9 měsíců zpět od hari.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Vyvažovací řetízek 8 roků 9 měsíců zpět #22892

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Jediný citelný vibrace jsem pocítil, když jsem měl cca o 05-0,8 mm oválné PŘEDNÍ kolo po tvrdé jízdě po velkých balvanech ještě s origo vidlemi. Bylo to jak jízda s vibrační žábou. Projevovalo se to při určité rychlosti, před i po to šlo... Vycentrování je důležitější než vyvážení. Vycentrovali mi to a je klid.
Pokud máš správně nastavený vyvažovák (viz. značky) nebo napnutý, nic v motoru nevibruje ani rám s řidítky.
Viděl jsem dvouválcovýho HD natočenýho na bočáku a poskakoval po silnici jak žába na klíček :laugh: , to jsou vibrace!!!
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.374 sekund