Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: čerpadlo? Nad 5000 otáček brutálně cuká

čerpadlo? Nad 5000 otáček brutálně cuká 12 roků 11 měsíců zpět #11753

  • tlouk
  • Avatar uživatele tlouk
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 22
  • Karma: 0
Zdravím!
Objevil se mi nechutný problém.

Popis: začnu brutálně akcelerovat na plnej plyn,v domnění krutého předjetí kamionu. při 5000 otáčkách mi motor zuřivě "vypne" držím plyn otevřenej pořád naplno,brzdný účinek motoru je šílený,po cirka dalších 2- 3 sekundách se zase motor chytne a začne akcelerovat a pak zase vypne a další zášleh výkonu. nedá se to kvuli tomu vytočit víc než na 5000.

Připadá mi ,jako kdyby to vysálo benzin z karbce a potom ,co tam znova nateče se to chytlo a zase ho to vysálo atd atd. v nádrži jsem měl cirka 3 litry.
dříve mi to někdy udělalo párkrát cca v 6500 otáčkách, v domnění špatného benzínu jsem to neřešil.že by se to nyní ještě více ehm dokurvilo a projevuje se to víc a víc?

proto bych rád položil pár otázek zkušenějším borcům

otázka č 1: Nemúže být slabé čerpadlo, které nestačí pumpovat při tom kvapíku benzín do karbců? ale to by mělo jít samospádem ne?

Prasknul mi totiž ten spojovací T kus na palivovém kohoutu a tak mám reserva jako pravá půlka nádrže, normal jako levá půlka nádrže. Natahal jsem nové hadičky, filtr atd. volnoběh=hladký chod. Startovaní=bez problému. Big = 750

Ot 2: Pokud je to čerpadlo,Jak to odhalím? jde nahradit nějakým elektrickým, nebo jej nějak opravit? (vystřihnout membránu z nějaký gumy nebo tak)

Ot3: Jde jezdit na konfiguraci nádrž, kohout, hadice, karbec= čerpadlo bez? prostě ho vyndat pryč? Zřejmě při té nefunkci brzdí průtok. Myslím taky že dříve jsem po vyndání karbců točil jak zběsilej abych nasál benzín a nyní se mi to samo naplní jen otevřu kohoutek a chvíli počkám.

Ot.4: jde to čerpadlo vykuchat kvuli opravě bez sundávání nádrže ?

ot.5 : kdybych měl nízkou hladinu v karbcích,dělalo by mi to stejný zádrhel? (asi bych měl jen chudou směs? ale svíčky mám světle hnědé až skoro šedé zřjmě díky tomuhle nešvaru) stačilo by potom čerpadlo (funkční) dodávat palivo i při maximálních otáčkách?

se mi zdá že když to pustim jen z hadice tak vyteče litr "za pár sekund" teče to proudem a to mi připadá jako dostatečný průtok.

sorry za moje rozsáhlé slohopisné otázky, snažím se co nejlépe popsat závadu, třeba se to někomu stalo také a vyřešil to.

Díky za případné odpovědi kamarádi :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:čerpadlo? Nad 5000 otáček brutálně cuká 12 roků 11 měsíců zpět #11754

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Hezky ses rozepsal a možná nevědomky sis taky na pár dotazů odpověděl.Tak ti zkusím odpovědět.Za A-samospádem ti jde benál do karbců až když máš aspoň půlku nádrže natankováno.Jezdit se třemi litry v nádrži je tak trochu riziko.Za B-určitě zkontroluj ben.pumpu.Je tam membrána,a ta může být prasklá.Za C-Zkontroluj ben.hadičky pod nádrží,jejich stav a vedení,jestli není nějaká zaskříplá.Je jich tam požehnaně a blbě se na ně může.Za D-hladiny v karbcích bych nechal až naposled.Za E-Určitě jsem na spoustu věcí zapoměl,tak nevěš hlavu,neboť se ti ozvou i jiní bigaři a věř,že společnými silami cestu najdem.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:čerpadlo? Nad 5000 otáček brutálně cuká 12 roků 11 měsíců zpět #11756

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Jak psal Sabaj, nejdrív bych natankoval plnou nádrz, projel a pak to zacal resit. Nepsal jsi, zda si odkaloval karbce, ze spodu plovákové komory jsou záslepné srouby, tak nima, stací trochu marastu a pri plné akceleraci muze ten humus trysku zacpat:( . Doufám, odvzdusnení nádrzí, vedení hadicek s benzinem, prípadný filtrík jsou OK, pak bych se teprv pustil do pumpy a rozborky a serízení karbcu.

Pak jen doufat, ze to není problém elektrický, by vibrace pri MACH 3 nezpusobily problém v spínacích treba stojánku a jinde...B)
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:čerpadlo? Nad 5000 otáček brutálně cuká 12 roků 11 měsíců zpět #11757

  • tlouk
  • Avatar uživatele tlouk
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 22
  • Karma: 0
Zdravím, takže děkuji za odpovědi. Podezření je tedy jasné. Karbce jsou čisté,hadičky filtřík, nové takže pumpa.
Dám tam plnou a pokud to bude ok tak je to tedy jasné. Snad se bude dát lehce opravit.
Sabaj má pravdu a to mě vúbec nenapadlo, že vlastně v nádrři je ten systém těch trubiček na palivo uzpůsoben tak že jsou dalo by se říct pod hladinou karburátorů na funkci RESERVA,proto se musí nasávat. Jediná co je nad úrovní je poloha normal.
Děkuji za vnuknutí! :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:čerpadlo? Nad 5000 otáček brutálně cuká 12 roků 11 měsíců zpět #11758

  • tlouk
  • Avatar uživatele tlouk
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 22
  • Karma: 0
Zdar! plná natankovaná, problem přetrvává. plnejj plyn a 5 neobo 6 tisic jak kdy a vynechává. Takže opět rozborka. uškrtil jsem ručně tu podtlakovou hadičku od čerpadla a bylo to to samé. když jsem ji pustil tak bylo vidět jak si nasaje benzín z hadice. Pokusim se zvýšit hladinu v komoře,třeba je opravdu malá. rozeberu i čerpadlo a vyčistim to. Kdybych to kladivo neměl rád tak bych byl nasranej,protože je venku hezky na nějakou projížďku. :silly:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:čerpadlo? Nad 5000 otáček brutálně cuká 12 roků 11 měsíců zpět #11761

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Mrkni ještě na spínač stojánku.Mladýmu tohle taky zlobylo a já rozebral kdeco než jsem pak na to káp.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:čerpadlo? Nad 5000 otáček brutálně cuká 12 roků 11 měsíců zpět #11763

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Jeste bych zkusil dát nové svíce, tu pumpu bych nechal, pokud je plná nádrz, tak tou to nebude... musís nejak rozlisit, zda se jedná o problém dodávky paliva nebo elektriky, spínac stojanu bych pro jistotu preklenul;) ,a podíval se na jehli s membránami.
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:čerpadlo? Nad 5000 otáček brutálně cuká 12 roků 11 měsíců zpět #11768

  • tlouk
  • Avatar uživatele tlouk
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 22
  • Karma: 0
Takže nyní jsem dokončil totální rozborku a sborku stroje. Všechno vyčištěno seřízeno,kontakty kontaktolem prostřikány. Výsledek - už to dělá jen při 7000 ot/min takže to mi stačí. nechci dědka krutě túrovat,mohl by se rozpadnout.Možná to bude vejfuk, mam tam nejakej laďák typu roura bez přepážek, a asi to chce jiný trysky. Díky všem za pomoc při pátrání!! :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:čerpadlo? Nad 5000 otáček brutálně cuká 12 roků 11 měsíců zpět #11770

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
No nemyslím, ze pokud by trysky nestacily dodávat palivo vlivem "volného" odchodu výfukových plynu, ze by motor tak brutálne vypnul a pak se zas chytil. To se projeví pozvolným ubytkem výkonu, t.j. jiná krivka výkonu a ne, ze motor zacne skubat. Sice, pokud se ti problém stává az v 7000 otáckách( takové nejezdím, nerad bych videl ojnici, jak se ne mne dívá z motoru:laugh: ) asi jsi nechtený omezovac necím oddálil, ale neodstranil. Se uvidí:) ;) .
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:čerpadlo? Nad 5000 otáček brutálně cuká 12 roků 11 měsíců zpět #11771

  • tlouk
  • Avatar uživatele tlouk
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 22
  • Karma: 0
Právě, vůbec nevím. Ale seřizoval jsem i hladinu,ta byla "rúzná", jen se mohu domnívat že byla nižší, a míso benzínu si to nasávalo v tom kvapíku nic. Těžko říct.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:čerpadlo? Nad 5000 otáček brutálně cuká 12 roků 9 měsíců zpět #12329

  • hakac
  • Avatar uživatele hakac
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 54
  • Karma: 1
v prvom rade vsetkych zdravim ja mam uplne ten isty problem ked idem na 5000 a vysie a robi to aj s plnou nadrzou ..hladina v karbecoch je ako z manualu cez zimu som menit vsetky tesnenia a pekne ich vycistil takze tiez budem musiet dojst nato preco mi to robi
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:čerpadlo? Nad 5000 otáček brutálně cuká 12 roků 9 měsíců zpět #12335

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Jde to špatne radit, motor Ti nejde vytočit až po repasu karburátorů nebo už to zlobilo před tím? Připojij si vše správně ke karburátorům? Překontroluj radši ještě membrány na šoupatech, zda jsi je namontoval správně...Svíčky jsou OK?
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:čerpadlo? Nad 5000 otáček brutálně cuká 12 roků 9 měsíců zpět #12339

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Jestli to zdechne "brutálně", spíše bych hledal problém v elektrice. Pokud nemá benzín, kuckne, cukne, jestli-že nemá elektriku, zdechne. Tombus už psal. Koukni na spínač stojánku, přejít kostru.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:čerpadlo? Nad 5000 otáček brutálně cuká 12 roků 9 měsíců zpět #12341

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
No Geku musím nám oponovat, při návratu z Hluboké na R 7 u Prahy jsem "Brutálně:side: " předjel kamion a tak 20m před ním mi tak rychle došel benzin, že kdybych měl vysoké plexi, tak ho ukousnu:P . Tak hned krajnice, přepínačka na rezervu, start a znova akcelerace. Ten řidič kamionu si mušel myslet, co je to za debila..:side:.

Nezakuckalo to ani náhodou:laugh:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:čerpadlo? Nad 5000 otáček brutálně cuká 12 roků 9 měsíců zpět #12342

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Tohle se mi taky stalo.Problém byl v hadičkách pod nádrží.Ty plastové teplem měknou a pak se ohýbaj jak chtějí,nebo se přiškrtí a pak benál nestačí do karbců natéct.Stačila výměna za gumové a bylo po proglému.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.392 sekund