Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Dr 750 a smrt motoru před dovolenou

Odp.:Dr 750 a smrt motoru před dovolenou 12 roků 8 měsíců zpět #12497

  • petr0604
  • Avatar uživatele petr0604
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 244
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 25
Tak pánové a dámy (pokud se zde na fóru nějaká nachází ), poslušně hlásím že stržený závit je opravený. Netřeba řešit opravnou sadu , protože se jedná o závit 7mm, takže není problém přeřezat na 8mm. Díra ve válci je stále dostatečně velká i na imbus 8mm. Motor je v rámu, aktuálně najeto necelých 300km. Po nastartování chytnul na sytič krásně, hrůza nastala až po jeho vypnutí. Motor začal hulit jak vyhoněná tatra. Nejdříve bych vsadil na ucpané karburatory. Tak jsem je rozebral a zjistil jsem, že jsou krásně čisté. Pak jsem si všimnul zle nastavených plováků, takže proběhla úprava do správného stavu. Pak jsem provedl seřízení bohatosti a motorka běží nadherně. Jedno vám ale řeknu: biga jsem si vždy přál, a přesto že jsem najel jen pár kilometrů než se motor potkal bych neměnil za nic jiného. Po dlouhé řadě motorek jsem pochopil co znamená když se rekne, že má motorka duši a charisma......... A to mě stála generálka spoustu nervů a asi 20 000 čechokreditů. Tak. vzhůru na cesty! B) :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Dr 750 a smrt motoru před dovolenou 12 roků 8 měsíců zpět #12535

  • Makak
  • Avatar uživatele Makak
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 70
  • Karma: 9
Tyjo, tomu se říká optimismus! :-) Musí to být krásný pocit mít motor takhle krásně nově udělaný. Mě v zimě čeká vačka a vahadla. Už je tam drobný pitting, vačice zatím slyšet nejsou, ale na to čekat nechci. To do toho taky zahučím aspoň desítkou... Tak ať Ti motor pěkně běhá!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Dr 750 a smrt motoru před dovolenou 12 roků 8 měsíců zpět #12537

  • petr0604
  • Avatar uživatele petr0604
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 244
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 25
Díky, běhá opravdu krásně! Já jsem měl vačky a vahadla jako nové. Měl jsem obavu, že bude po nich, naštěstí OK :unsure:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Dr 750 a smrt motoru před dovolenou 12 roků 8 měsíců zpět #12543

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Tak to blahopřeji a dovolenou ještě stihneš ne?.:laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Dr 750 a smrt motoru před dovolenou 12 roků 8 měsíců zpět #12545

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
No jistěě. Sezona zdaleka nekončí.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Dr 750 a smrt motoru před dovolenou 12 roků 8 měsíců zpět #12546

  • petr0604
  • Avatar uživatele petr0604
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 244
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 25
Díky kucí za podporu. Dovolenou bych stihnul, jenže jsem bez peněz ( byl to takový mimořádný výdaj s kterým jsem po koupi biga nepocital). A pak nemám už skoro žádnou dovolenou, neboť tu vyčerpanou 3 týdenní jsem musel strávit vedle přítelkyně abych pak mohl být týden v kuse po práci v garáži a skládat biga, znáte to, ženské nemají moc pochopení pro motory no...... :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Dr 750 a smrt motoru před dovolenou 12 roků 8 měsíců zpět #12547

  • Makak
  • Avatar uživatele Makak
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 70
  • Karma: 9
Neznáme :-) Musíš si ji vycvičit :-) Ale co, hlavně že jste našli kompromis :-)V ČR je spoustu krásných míst, která se dají navštívit za víkend, tak to určitě zvládneš i bez dovči. Docela dobré nápady jsou na www.kudyznudy.cz
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Dr 750 a smrt motoru před dovolenou 12 roků 8 měsíců zpět #12555

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
To je někdy problém i u nového stroje že musíš nečekaně do něj zainvestovat a při dnešním ekonomickém stavu většiny lidí pak toto zahýbe řádně s rodinným rozpočtem.
Jak píše Makkak je tady v Čechách tolik krásných míst že stačí výkend na pojezdíš si dosyta.
Hlavně mnoho šťastných kilometrů a pořádně si Biga užívej.
Stě my ženskými to je všelijak já mám štěstí že ta moje má pochopení mimořádně dobré pro všechny mé aktivity,jak říkaj kamarádi,až dostane rozum že mě jednou zabije. :blush:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Dr 750 a smrt motoru před dovolenou 12 roků 8 měsíců zpět #12569

  • petr0604
  • Avatar uživatele petr0604
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 244
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 25
Přítelkyně má taky pochopení, ale když se týden a více chodím domů jen vyspat, tak se prostě jednou za čas vzmůže na odpor a to je lepší ustoupit. Ale já bych teda neměnil.
Poslední úprava: 12 roků 8 měsíců zpět od petr0604. Důvod: Přesunutí dotazu do správné sekce.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Dr 750 a smrt motoru před dovolenou 12 roků 8 měsíců zpět #12593

  • sedly
  • Avatar uživatele sedly
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 37
  • Karma: 1
Zdarec. Mám taky nečekaný a zatím i neznámý problém. Před časem jsem se vracel z jedné motoace a před domem mi nešel zařadit neutral. Tak jsem to chcípl, otevřel bránu, zajel a zaparkoval a měsíc sem na to nesáhl. Pak se chci projet, otočím klíčkem a nic. Ani to neťukne. Světla svítí, blinkry, vše šlape, pojistky dobré, baterka nabitá na plno, ale nejde mi tam dát neutral a zřejmě ani jednička. Zařadím 2,3,4,5 i zpět, ale dál to nejde. Samozřejmě startuju se zmáčklým dekompresem, spojkou, zavřeným stojanem, ale ani cvaknutí. Jako bych tam tu baterku ani neměl. Skoušel jsem i vůli lanka spojky, ale je to o.k. A co teď?.... Díky za rady. SEDLY. B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Dr 750 a smrt motoru před dovolenou 12 roků 8 měsíců zpět #12594

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Pokud Ti nejde startovat, to bude asi tím, že spínač neutrálu nepustí proud ke starteru.
Spíš hledej problém při řazení, t.j. aspoň sundat řadicku, odmontovat víko řadící kulisy a vyhledat problém, jesli tam není něco rozpadlého. Řadící vydlička to snad nebude:( .
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Dr 750 a smrt motoru před dovolenou 12 roků 8 měsíců zpět #12595

  • sedly
  • Avatar uživatele sedly
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 37
  • Karma: 1
Spínač neutralu, to je co a kde a jakou to má vůbec funkci? Já myslel, že je tam jen čidlo neutralu, aby se na palubovce rožla kontrolka, že tam je neutral, ale že by to mělo i nějakou další funkci? Motorka jde přeci nastartovat i se zařazeným kvaltem. Musíš jen držet spojku, aby neposkočila. Akorát to chcípne, když se chceš rozjet s bočním stojanem.
Poslední úprava: 12 roků 8 měsíců zpět od sedly.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Dr 750 a smrt motoru před dovolenou 12 roků 8 měsíců zpět #12596

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Ten neutrál nejde zařadit,nebo jen nesvítí?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Dr 750 a smrt motoru před dovolenou 12 roků 8 měsíců zpět #12597

  • sedly
  • Avatar uživatele sedly
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 37
  • Karma: 1
Podle všeho nejde zařadit ani neutral, ani jednička. Zkoušel jsem to několikrát nahoru a dolu, ale vypadá to, že jde jen 2,3,4,5 nahoru a dolů, dál to nejde.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Dr 750 a smrt motoru před dovolenou 12 roků 8 měsíců zpět #12598

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Nejprve zkus mrknot na ten mechanismus řazení,ale obávám se,že se mohl nějakým způsobem poničit ten spínač neutrálu,a nějaká jeho část ti blokuje řazení.Ten spínač je bakelitovej,nevydrží věčnost.Blbé je,že se na něj bez rozebrání motoru nedostaneš.Tak jako tak tě rozebrání motoru nemine,neboť se mohla poškodit i soukolí v převodovce.
Poslední úprava: 12 roků 8 měsíců zpět od Sabaj750.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.446 sekund