Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Trvanlivost motoru

Trvanlivost motoru 12 roků 5 měsíců zpět #13568

  • otajs
  • Avatar uživatele otajs
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 3
  • Karma: 0
Ahoj Bigaři tak bych chtěl pořídit Bigouše po dlouhým hloubání sem se rozhodl že je to motka co by mě mohla splnit moje požadavky cestovního a enduro stroje.
Chci se optat kolik snese ten DR motor? Myslím tím porci kilometrů? Je to jak slabší jednobuchy nebo víc? Jestli mám už pomalu vyčleňovat prachy na GO:(
Předem díkec za rady:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Trvanlivost motoru 12 roků 5 měsíců zpět #13569

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Záleží jak se kdo k motoru chová a co mu dá. Znám Bigy, co se blíží sto tisícům, ale ten dostane co dostat má, znám Biga co ke mě jednou přijel a v motoru neměl ani celou decku oleje. Ten nevím jak dlouho jezdil. Znám Biga co má 80 000 a chodí jak hodinky. Přesto si myslím, že i u udržovaného Bigouše je 100 000 hranice, kdy je potřeba pomalu uvažovat o generálce. Si myslím.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Trvanlivost motoru 12 roků 5 měsíců zpět #13570

  • otajs
  • Avatar uživatele otajs
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 3
  • Karma: 0
A jak to tak poznám spotřeba oleje, nebo mech zvuky?
Nevím furt jestli ŕelativně pěknýho co prodejce tvrdí že má 40tis čemuž nevěřím u 20let starý motorky a nebo na férovku horšího a levnějšího a udělat hned GO.
Chtěl bych s tím jet třeba do Rumunska a nechci aby mě to tam umřelo :(
Poslední úprava: 12 roků 5 měsíců zpět od otajs.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Trvanlivost motoru 12 roků 5 měsíců zpět #13571

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Pokud plánuješ dálkové cesty. kup pěkného a udělej generálku.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 12 roků 5 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Trvanlivost motoru 12 roků 5 měsíců zpět #13572

  • Hydron
  • Avatar uživatele Hydron
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 66
  • Karma: 2
Životnost motoru Biga? Věř mi, že velká, když bylo o něj dobře postaráno, sám na svém kousku jsem letos překročil 140 tis. km a jelikož znám jeho historii, vím, že to jsou kilometry opravdové. A co se týká oprav motoru do této doby? Zatím jen běžné věci - 2x měněn vyvažovací řetěz, 1x rozvodový, 1x sada lamel spojky, 1x vahadla ventilů, toť vše. Komprese stále ucházející, vačka stále OK, jedinou "závadou", o které vím, je větší vůle spojkové hřídele, která se už pěkně viklá v ložiskách, takže počítám v blízké době s rozhozením motoru.Oleje mi papá cca 4 deci na 1000 km.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Trvanlivost motoru 12 roků 5 měsíců zpět #13574

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Jak komu,ale pokud vyloženě nemáš smůlu na nepovedený kousek nebo spíše odježděný laidákem,tak vydrží opravdu moc.
Nesnáší málo oleje a běh motoru v poloze jiné než na kolech.To znamená veškreré běhy motoru na kterém koliv boku jsou pro něj smrtelné.
Pokud dodržíš výše uvedené používání,tak není problém,co píše Hydron je zcela pravda i u mého dvacetiletého Bigouše.:) Jen bez té spojky,vahadel a jednoho vyvažováku,já měnil jen pětková kola a spojkovou hřídel a všechny ložiska po 120000km.Řetězy taky po té době jen proto že byli 1mm před normou pro výměnu.
Sekundární od 12000 po 30000km,ale to už byl půl sezóny za limitem.Ještě ložiska řízení.ale ty už tam mám dvanáct let ty nejlevnější ZKL.Slovakia.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.292 sekund