Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: rozvody

rozvody 12 roků 3 měsíců zpět #13934

  • Karl
  • Avatar uživatele Karl
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 4
  • Karma: 0
Zdravím, mám dotaz na zkušené majitele ohledně rozvoďáku, kolik asi tak vydrží? koupil jsem Biga z roku 1995, vypadá zachovale, zatím je uškrcen na 25kw a na tachometru je nějakých 64000km. v motoru něco chrastí,jak za studena tak i za tepla a zdálo se že to jde z levé části motoru. v tom bazaru co jsem ho koupil jsem se s nima domluvil že vymění rozvoďák a motku tam zatím nechal, ale jak si to tady čtu tak začínám o tom tak nějak pochybovat. co by to chrastění mohlo ještě způsobovat? Zprávy ze servisu zatím nemám a jen doufám že to nebude nic vážného.. děkuji za odpovědi
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:rozvody 12 roků 3 měsíců zpět #13935

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
A coš si takhle nejdřív přečíst všechny přízpěvky o rozvodovém řetízku a vyvažovacím?Big má totiž řetízky dva,jestli píšeš o Bigovi.Jestli měl bejt dotaz na nějakou ,,motku",tak to vopravdu ale vopravdu nevím.Čus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:rozvody 12 roků 3 měsíců zpět #13936

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Motka je hnusné slovo. Jinak je to jak píše Sabaj. Je toho tady spousta a spousta. Stačí jen hledat a číst.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:rozvody 12 roků 3 měsíců zpět #13937

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
U Biga pod levým vikem se skrývá i vyvažovací řetízek.Chce to vzít osmičku a viko oddělat a kouknout co tam je za chrastidlo.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:rozvody 12 roků 3 měsíců zpět #13938

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Vašku,tady nejde o to poradit.Poradím rád,když budu vědět,ale jde o to,že další nové téma od Karl bude-nastavení rozvodů,pak-šponování vyvažováku,další o soukolí starteru,protože se mu při rozebrání vysypo u atd,atd.Není to zbytečné?A kdo z budoucích bigařů, až jednou budou potřebovat nějakou informaci,se pak tej rady dopátrá,až tady bude 10tisíc témat?Jsem ještě členem Jeep klubu a vím o čem mluvím,neboť na těch stránkách vládne totální chaoz právě pro založená nová témata.Něco v nich najít trvá někdy i týden. :dry:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:rozvody 12 roků 3 měsíců zpět #13942

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Většina nových členů-majitelů Biga (včetně mne:blush:, taky jsem "byl" osel ) chce honem informace o svém problému a pravidla těchto stránek + VYHLEDÁVAČ přehlídne. Nešlo by to nějak barevně zvýraznit?;)
Ps: Ta "motka" je opravdu nedůstojná zkratka :X
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:rozvody 12 roků 3 měsíců zpět #13943

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Chápu,kdysi jsem právě o temto pořádek usiloval a sklidil jsem vlnu kritiky za cenzůru.
Bohužel dnes se moc nečte, tak ževětšina stránek čehokoliv s volným forem je takový zmateny chat.:( :( :(
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:rozvody 12 roků 3 měsíců zpět #13944

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
z mé zkušenosti vím, že jestli to chrastí, tak by to měl být vyvažovák - stačí dopnout, případně vyměnit.
Jestli to spíš rachtá nebo klepe, tak by to mohl být rozvoďák - ovšem ten za tepla ztichne (pokud to tedy není extra vytahané)....

ale taky to může být jinak ;)

kontrole a případné výměně se nevyhneš....
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:rozvody 12 roků 3 měsíců zpět #13954

  • Karl
  • Avatar uživatele Karl
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 4
  • Karma: 0
Děkuji za odpovědi, je pravda že na téma rozvoďák a vyvažovák je tady toho opravdu dost, ale nikde jsem nenašel jakou má rozvoďák životnost. Toto téma jsem založil proto, aby zde mohl někdo z majitelů co ho museli vyměnit z důvodu že už byl vytahaný napsal po kolika km to bylo, popř. co doporučuje výrobce, řeč je samozřejmě o Bigovy. jestli to tady někde skutečně je tak se omlouvám protože jsem to nenašel. v mém případě byl vytahaný vyvažovák, což způsobovalo chrastění, předchozí majitel asi měnil jen olej..
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:rozvody 12 roků 3 měsíců zpět #13955

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
no tak to dopadlo nejlíp, jak mohlo ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:rozvody 12 roků 3 měsíců zpět #13957

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Životnost řetízků podle km vlastně určit nejde.Je to podobný jako s řetězovou sadou.Někomu vydrží 40tis. a někomu pět.Proto se řetízky měří roztečí mezi určitým počtem článků,což je popsáno v těch minulých tématech,takže jsi stejně k tomu musel dojít.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:rozvody 12 roků 3 měsíců zpět #13967

  • Aldy
  • Avatar uživatele Aldy
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • (nerad píšu:-)
  • Příspěvky: 283
  • Obdržená poděkování 12
  • Karma: 62
Životnost řetízků co jsem měnil extrém 20t. ale většinou vydržej 60t. a max. 80t.
ALDY z Turecka
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:rozvody 12 roků 3 týdnů zpět #14474

  • Karl
  • Avatar uživatele Karl
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 4
  • Karma: 0
řetízek jsem dopnul byl pravda trochu volný ale motor po zahřátí chrastil stále, už jsem ho i vyměnil za nový a zkontroloval rozvoďák ale je to pořád to samé.. seru na to ať to chrastí už mě nebavý se vtom hrabat
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:rozvody 12 roků 3 týdnů zpět #14476

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
A co toto : www.dr-big.cz/index.php?option=com_kunen...iew&id=12582&catid=3
Koupíš ho všade...( HK 1712). Za studena, pokud olej byl hustší,tak byl klid. Jen se motor prohřál, už to začlo:angry: :laugh: . Hlavně klídek;)
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 12 roků 3 týdnů zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:rozvody 12 roků 3 týdnů zpět #14477

  • Karl
  • Avatar uživatele Karl
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 4
  • Karma: 0
trochu mě to znervozňuje ale řetízek vyměněn nic poškozeného ani opotřebovaného jsem neobjevil tak si říkam že budu jezdit a neřešit, nemělo by se nic vysypat.. jinak big je super stroj koupil jsem laďák od creptusu a zvuk bombastickej, momentálně vlastnim ještě 4-válec ale mam rád jednovály a na naše rozbitý okresky se hodí rozdodně víc a výkon dostačující. DR-ko je v pořadí moje desátá motorka, měl jsem snad všechny druhy motorů kromě šestiválu. dík za radu mrknu na to ložisko až bude čas a chuť přeju příjemnou sezonu..
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.476 sekund