Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: benzin v oleji

benzin v oleji 12 roků 1 měsíc zpět #14110

  • hakac
  • Avatar uživatele hakac
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 54
  • Karma: 1
zdar vsetkym prsim vas o radu vceras om zistil ze mam v oleji benzin:ohmy: viem ze mi pretiekli karboratory (minuly rok som ich steloval celu sezonu ok tak neviem co sa stalo)len mi ide o to ci mam motor vyhodit von a rozobrat alebo staci ked len vsetko povylievam nejaky den necham (popripade otvorim jednu stranu) kvoli vyluftovaniu a potom nalejem novy olej dik za kazdu radu neviem ci sa to stalo aj niekomu z vas inak mam 750tku rv88
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:benzin v oleji 12 roků 1 měsíc zpět #14112

  • Hydron
  • Avatar uživatele Hydron
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 66
  • Karma: 2
myslím, že bude stačit olej vypustit a nalít nový, možná můžeš zkusit nějaký proplachovací olej, jestli se ještě vyrábějí. Každopádně nechápu jak se u biga, který má manuální palivový kohout dostane benzín do válce. Zapoměl jsi ho při zimní odstávce zavřít?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:benzin v oleji 12 roků 1 měsíc zpět #14113

  • hakac
  • Avatar uživatele hakac
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 54
  • Karma: 1
celu zimu som ho mal zatvoreny a minuly tyzden som s chcel ist previest najprv nastartoval v poho potom vypol a uz nesiel nastartovat a nejako som pozabudol zasa kotuh zatvorit a uz je tu problem :( ale clovek sa uci na vlastnych chybach dnes som to vyliat a bolo tam cca vyse litra benzinu
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:benzin v oleji 12 roků 1 měsíc zpět #14114

  • martin
  • Avatar uživatele martin
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 20
  • Karma: 0
ahoj mám pocit že tu už řešilo že se kohout na zimu nezavírá .. já ho mám doma v 8stovce a nikdy s tím kohoutem netočím a nic se nestalo ... furt otevřeno ... a jinak stalo se mi to u auta měl sem favorita a za jízdy mi do oleje natekl přes AC pumpu benzin a najel sem stím přes 200 km a nic se nestalo akorát to mohlo vyhořet olej sem vypustil je ho tam kolem 4.5 litru a já vypustil 9 litrů ... nalil sem novej olej a motor si vesele brblal aspoň se odkarbonoval :side: ... takl si myslím že když to vypustíš a necháš to otevřeny pro jistotu třeba tyden bez oleje a pak naliješ tak se nic nestane ... stejně jak se motor zahřeje benzin se vypaří
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:benzin v oleji 12 roků 1 měsíc zpět #14115

  • Mára
  • Avatar uživatele Mára
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 90
  • Karma: 15
Myslím že se doporučovalo jednou za čas kohout uzavřít, nechat naplnit karburátory aby se neseschly těsnění a kohout zase zavřít... Já ho teda zavírám, protože mi ventilky nepatrně protékaj, i když viditelně opotřebený nejsou.
A k tématu - vypustit, nechat týden a naplnit novým olejem. A když dáš 10w50, tak se to zředí na 10W40 :side:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:benzin v oleji 12 roků 1 měsíc zpět #14116

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Big 750 nemá v karburátorech přepady,takže tam je lepší benzin zavírat.Jen bych dodal,že s novým olejem tam pro sichr dej i novej filtr.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:benzin v oleji 12 roků 1 měsíc zpět #14117

  • hakac
  • Avatar uživatele hakac
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 54
  • Karma: 1
tak to necham teda trochu vyluftovat najviac ma sere to ze to bol skoro novy olej ale co uz narobim ale filter dam tak ci tak novy to je jasnacka ked sa meni tak vsetko takze vidim ze niesom sam komu prepustaju karbece len je zahadou ze raz drzia v poho potom z nicoho nic pustia a potom zasa pustaju a to su vycistene a vsetko je v nich nove asi mam nejakeho 2kolesoveho kuzelnika:side:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:benzin v oleji 12 roků 1 měsíc zpět #14122

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
mám to jako mára- nepatrně protejkaj aniž by hlásily poškození a nic s tím neudělám....a protože už mě vážně nebaví ty karburátory furt vyndávat a ladit, tak se asi budu muset naučit zavírat kohout do doby, než koupím ventilky nový :cheer:

no jinak krapet benzínu v oleji si myslím že není problém.....ovšem vyměnit je třeba....v létě jsem utopil v brodu felicii - válce plný vody. Nechal jsem to přes noc stéct do motoru, ráno nastartoval a dohrkal se 40 km domů - a po vodě pak ani památka ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:benzin v oleji 12 roků 1 měsíc zpět #14124

  • martin
  • Avatar uživatele martin
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 20
  • Karma: 0
tak pro ty zapomínající já měl MZ 250 a tam sem dal na palivo elektro ventil tak že když se zaplo řízení tak se otevřel a pro ty co stím maj problem že jim to někdy prosakuje při dlouhým stání je to ideální řešení :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.810 sekund