Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: STARTÉR

STARTÉR 10 roků 1 den zpět #19039

  • Viktor
  • Avatar uživatele Viktor
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 4
  • Karma: 0
Gek: Hledal jsem na své otázky odpovědi i ve starších příspěvcích, ale nenašel, proto jsem to nové téma založil... Každopádně jsem si tvůj odkaz pročetl, nemám v plánu tady nějak spamovat, jen jsem chtěl názor a radu zkušenějších lidí s tímto strojem...

Jinak kdyby někdo o nějakém startéru věděl, nebo ho někde na internetu objevil, budu vděčný za nabídku, nebo za odkaz.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

STARTÉR 10 roků 1 den zpět #19040

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Viktor:
ten "Nový" starter byl pravděpodobně jen udělaný na prodej, t.j. navařované zuby, soukolí i starter dostává dost zabrat, proto se oprava nevyplatí.
Pokud je založené téma, tak se nikomu nikam nenebouráváš, pokud se podíváš dobře, tak jsou některé i několik let staré a probírá se tam i několik věcí najednou a nikomu to nevadí...
Gekovi neměj nic za zlé, drží nás tu zkrátka, jinak by tu byl chaos jako všude jinde, taky jsem byl zpočátku masírován za založení zbytečných témat, a teď jsme snad i kamarádi? :blush: :laugh:
Edit:


tenhle je za 1600 Kč a ještě tam je jeden ks za 2700 Kč, oba jsou na osmikilo, když flexou uřízneš ten konec drážkové hřídele (hladká část pro ložisko) máš starter pro 750 ;)
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 10 roků 1 den zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Viktor

STARTÉR 10 roků 1 den zpět #19042

  • Viktor
  • Avatar uživatele Viktor
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 4
  • Karma: 0
Díky moc, zrovna jsem se chtěl zeptat, jestli se dá použít startér z DR 800 Big, teď už tedy vím, že ano :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

STARTÉR 10 roků 1 den zpět #19043

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
no ono nejlepší bys měl k tomu koupit i levý víko z 800 a měl bys to i s tím ložiskem - tuning jak prase.....
ale zas je to holt škvára navíc ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

STARTÉR 10 roků 15 hodin zpět #19050

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
jj udělal jsem to u SB42/90 a je to paráda.Levé viko vyjde na 500 až 1000kč,podložky na 20kč akorát to kolo pos starterem je dražší,mě ho nechal Dědek 800 a na ebay byly všechny kola kolem 50euro.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

STARTÉR 9 roků 1 měsíc zpět #21611

  • Dromos
  • Avatar uživatele Dromos
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 145
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 0
Čus tak už i já dneska jsme s Kwětákem (zahájili sezónu) já prubnul nové vidle no a co se během jízdy nestalo při startu jakoby tam cosi zachrastilo pastorek nebo co? tak už jsem startoval méně do té doby jsem se startem neměl nikdy problém motor točil a vše ok. Během jízdy se to ozvalo asi třikrát z deseti startů. Pak jsem dojel na garáž 4krát to startnul a vše ok pak přišel Kwětak a dvakrát stratnul a podruhé už nic jenom to cvaká v relé pod řidítky, baterka je 100%. Tak si myslím že asi strartér. Volnoběžku neměl jsem to rozdělané tak nevím ale myslím že ok sem tam po zhasnutí jebne ale to je prý normálni.Pročetl jsem příspěvky a po popisuji to proto že než to rozdělám a vymontuji startér tak se chci zeptat co se sním dá dělat nějaký repas, nebo kde seženu uhlíky a podobně. Zatim jsem po něm neklepal ani nechci. Ptám se než něco zmastím a nedej bože udělám větší škodu dík Tom. ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

STARTÉR 9 roků 1 měsíc zpět #21612

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
odpoj mínus na batercevyndej starter a pak ho zkus jestli se ti točí třeba přes baterku.pokud bude vše ok,tak demontuj levé viko a koukni na převod k volnoběžce,nechybí-li ti někde zub.Další je pak kouknout na volnoběžku,zda-li Ti chodí dobře,zdali se neprotáčí ve směru kam by měla zabírat.
Jinač srarter se nechá opravit,uhlíky a vyčistit komutátor,popřípadě vyměnit ložisko ve viku.
Poslední úprava: 9 roků 1 měsíc zpět od Vasek_DR.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

STARTÉR 9 roků 1 měsíc zpět #21613

  • Dromos
  • Avatar uživatele Dromos
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 145
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 0
Vašku ptám se blbě pokud startér na baterce nepojede tak opravit jasné. pokud pojede tak může sem tam vynechávat opravit.
Jen se mi nechce sundávat ten levý dekl pokud bych nemusel :( Kdybych do toho šel jaké se tam dává těsnění pokud stávající neopřežije můžu dát silikon? A postu vypustím olej demontáž víka kontrola převodů zuby, A teď volnoběžka tu znám pouze z obrázku takže doleva nebo doprava jak poznám to protáčení. Sorry možná to tu někde je ale pokud mi věnuješ kousek času díky jinak jsem kutil a vrtal :) tak se toho nebojím :lol:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: t2000cz

STARTÉR 9 roků 1 měsíc zpět #21619

  • martin
  • Avatar uživatele martin
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 20
  • Karma: 0
sundat levy víko je otázka cca 10 minut toho se neboj stejně musíš někdy kontorlovat řetěz napnutí a ja davam papírove těsnění žadny silikon aby se někde vevnitř neuloupnut a nesežralo ho čerpadlo a filtr a těsnění sem vystřihl sám koupíš papír podle tlouštky co tam byla nedávej jinou protože to bude dělat problemy ve vyku je ložisko. a protáčení poznáš že se točí starter a ten velkej věnec ale klika v motoru stojí. třeba jak to rozděláš tak uvydíš nějakou jasnou závadu vylámany zuby a nebudeš muset přemyšlet čím to je ;) nech si dařit
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

STARTÉR 9 roků 1 měsíc zpět #21801

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Kdyby někdo potřeboval startér,tak jsou dva na eBay.Jeden je na SR 41 a SR42.Druhý je na SR 43.Tento se dá ale upravit na SR41 a SR42 tak,že se flexou zkrátí hřídelka na potřebnou délku podle starého startéru.
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

STARTÉR 9 roků 2 týdnů zpět #21998

  • bart
  • Avatar uživatele bart
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 45
  • Karma: 2
Čau bigaři, mám 750 88, nevíte jak a cca za kolik předělat biga na kickstart? A jestli se da zachovat i el. start? A kde seženu uhliky do starteru? Diky Bart
Poslední úprava: 9 roků 2 týdnů zpět od bart.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

STARTÉR 9 roků 1 týden zpět #22011

  • big 750
  • Avatar uživatele big 750
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 30
  • Karma: 0
čus, já jsem koupil uhlíky tuším že do starteru na favorita, potom zapracovala trochu bruska nakonec ruční dobroušení na přesné rozměry podle starých uhlíků,jen délka má být tuším 12mm. oprava trvala cca hodinu a vyšla na necelých 100 kč oproti origo uhlíkům které vyjdou něco přez litr. Jinak je seženeš na partsu. S ostatním ti bohužel neporadím.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

STARTÉR 9 roků 1 týden zpět #22013

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Bart :
startování pákou tady nikdo nemá, teoreticky by mělo být el. startování zachováno, protože starter přes soukolí pracuje na levé straně motoru, páka přes rohatku zabírá do ozubení spojkového koše na pravé straně motoru. Kit sehnat nevím kde, nedavno tu dal odkaz na chatu Vašek_DR, tuším z tureckých DR stránek na prodej spodku motoru s nožním startováním, ale byla to vysoká cena...Možná by šlo využít díly z DR 600,650.. Uhlíky bych radši koupil origo, vickrát už je kupovat nebudeš, než se s tím crcat...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

STARTÉR 9 roků 1 týden zpět #22037

  • bart
  • Avatar uživatele bart
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 45
  • Karma: 2
Na wemoto jsem nasel uhlíky 631,-/ks a to je balik. Asi to poresim upravou jinych. A k té start páce, taky jsem myslel na to pouzit mechanismus z Dr 650. Jen jsem si říkal, jestli o tom nekdo neco nevi...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

STARTÉR 9 roků 1 týden zpět #22038

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Tady máš uhlíky za podstatně nižší cenu UHLÍKY
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: bart
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.270 sekund