Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Pruser so startovanim, drzanim volnobehu, atd....

Pruser so startovanim, drzanim volnobehu, atd.... 10 roků 10 měsíců zpět #17204

  • JaNo
  • Avatar uživatele JaNo
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
Tak pani, od mojho posledneho prispevku kde som pisal ze uz je všetko v poriadku ubehol viac ako mesiac, a ja som medzitym spravil asi 10 KM a to na dvakrat... Problem je nasledovny:
- motorka po dlhsej dobe (tyzden statia) startuje trosku dlhsie (toci asi 3-4s)
- na sytici je kym sa nezohreje (min. 4-5min)
- vypnem sytic, otacky sa drzia na min. a motorka chce kazdu chvilu zhasnut (nastavit volnobeh nepomaha ale otacky sa menia), snazim sa teda pridavat plyn, zaradim za jedna a vyrazim
- po 2 km ju cukne ako keby stratila vykon (to iste aj pri prudkom pridani plynu) a nasledne ide zasa normalne a stale nedrzi volnobezne otacky
- po naslednom zastaveni uz nejde nastartovat. musi znova postat dlho a vtedy s tazkou biedou naskoci. Ak medzitym vyberiem sviecky, tak prava sviecka z pohladu vodica je uplne zanesena, cierna ako uhlik(sviecky su uplne nove)

Moj postup bol reklamacia v servise, co nebol problem. Lenze ked som mu dnes volal, vravel ze znova vycistil a skontroloval karburatory, nastavil hladiny a stalo sa znova to iste. Motorka mu po cca 10 min. zdochla a uz nesla nastartovat, s tym ze sviecka znova cela cierna. Zajtra ide pozerat celu elektriku a hladat dalej problem.

Bol by som vdacny za kazdu radu. toto je zufalstvo...:silly:
Suzuki DR 800 BiG - Modrá farba a nejake nalepky. Škoda že nie je červena. Červene sú rýchlejšie... :D
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Pruser so startovanim, drzanim volnobehu, atd.... 10 roků 10 měsíců zpět #17205

  • Mára
  • Avatar uživatele Mára
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 90
  • Karma: 15
Podle manuálu máš ihned po nastartování dát sytič na polovinu a motor ohřívat klidnou jízdou, né to tavit na plný sytič 4 minuty na místě - tím by jsi si mohl zakarbonovat tu svíčku, ale podle mě ti to nejede kvůli tomu, že ti tam, když se rozjedeš dotýká málo benzínu - zkus si, jak ti teče z hadičky za filtrem - měl by téct proudem.

To s tím sytičem na polovinu - to je dle manuálu pro nový stroj - po 20 letech to bude vyžadovat individuální přístup ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Pruser so startovanim, drzanim volnobehu, atd.... 10 roků 10 měsíců zpět #17207

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Zkus tento postup v noci. Uvidíš do ruda rozpálené koleno. Když necháš motor bublat tak dlouho na volnoběh, přehřívá se. Pak může mít problémy o kterých píšeš.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Pruser so startovanim, drzanim volnobehu, atd.... 10 roků 10 měsíců zpět #17211

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Pálí Ti obě svíce? Prohodil bych indukční cívky i s kabelama, pokud bude černá ta druhá, je to jasný... co gufera na ventilech, žere to olej?
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Pruser so startovanim, drzanim volnobehu, atd.... 10 roků 10 měsíců zpět #17218

  • JaNo
  • Avatar uživatele JaNo
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
tak pani bol som v servise a nasli sme pravdepodobne pricinu... karburatory sa nedaju nastavit kvoli dvom srubkam, ktorymi sa nastavuje volnobeh (dva zapustene sroubiky - vzdusniky ci ako sa to vola...). Su uplne dotiahnute na fest...cize motorka nastartuje po dlhej dobe, ale akonahle ide par minut, zahadze sviecku a potom aj druhu, kedze zmes nie je ako ma byt. Najvacsi pruser je ten ze tie srubiky servisak nevie povolit, pretoze byvaly majitel strhol hlavicky a dotiahol ich na pevno :silly: takze tak.. Aspon ze ta elektrika je v pohode.

Servisak tie sroubiky vyberie, ale potrebujem zohnat nove alebo pouzite z ineho karubratora. A nechcem vyzerat ako nejaky nedockavec, ale nechce sa mi znova cakat mesiac cez PARTSDEPOT, tak ak by niekto mal na predaj budem mu velmi vdacny. Nie je problem poslat peniaze na ucet vopred! plus jasna vec :woohoo: k tomu :lol: DAKUJEM
Suzuki DR 800 BiG - Modrá farba a nejake nalepky. Škoda že nie je červena. Červene sú rýchlejšie... :D
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Pruser so startovanim, drzanim volnobehu, atd.... 10 roků 10 měsíců zpět #17220

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Najdi si kontakt na Aldyho. Tam se určitě obejdeš.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Pruser so startovanim, drzanim volnobehu, atd.... 10 roků 10 měsíců zpět #17223

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Co je to za servis, že si při rozborce karbců nevšimne šroubků bohatosti?? Stejně si nemyslím, že ta černá svíčka je následek dotažených oněch šroubků, to by svíce měly stejnou barvu, je společný spalovací prostor, ne...
Dost trápení měl se zapečenou svíčkou i petr0604, tak si to taky tady prostuduj.
Edit: www.dr-big.cz/index.php?option=com_kunen...imit=50&limitstart=0
(Všechny 3 stránky)
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 10 roků 10 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Pruser so startovanim, drzanim volnobehu, atd.... 10 roků 10 měsíců zpět #17224

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Když jsem tyhle karburátory dělal poprvé,tak jsem na ně čuněl taky jako puk.Po dvou třech rozborkách a taky jednomu chybnému seřízení v servise jsem si tohle nastudoval sám a teď bych je do pracek zvlášť značkovýmu servisu nedal.Už jsem to tu psal několikrár,že největší problémy jak se startováním tak následně se seřízením karburátorů ,mají vesměs noví majitelé Biga.Troufám si tvrdit,že než jsi dal bigouše ti stačilo naštudovat stránky a fotky,co tu má Radeki,a podle toho si to udělat sám. Tak studuj- suzuki-dr-big-750.howto.cz/opravy.php
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Pruser so startovanim, drzanim volnobehu, atd.... 10 roků 10 měsíců zpět #17226

  • petr0604
  • Avatar uživatele petr0604
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 244
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 25
Moje.závady to je tady už místní legenda, dívám se. :P Naštěstí se vše povedlo a těžko pohledat spolehlivější stroj....:lol:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Pruser so startovanim, drzanim volnobehu, atd.... 10 roků 10 měsíců zpět #17233

  • JaNo
  • Avatar uživatele JaNo
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
A ako si vlastne dopadol pert0604? pomohla teda vymena kluky a ojnice? a co to asi stalo? V tej teme kde si rozoberal tvoj problem to nejako nie je dokoncene ci to pomohlo alebo nie...
Suzuki DR 800 BiG - Modrá farba a nejake nalepky. Škoda že nie je červena. Červene sú rýchlejšie... :D
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Pruser so startovanim, drzanim volnobehu, atd.... 10 roků 10 měsíců zpět #17234

  • petr0604
  • Avatar uživatele petr0604
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 244
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 25
Byla ohlá ojnice. Rovnat jsem ji nechtěl, koupil jsem novou, včetně všech ložisek. Prelisování ojnice dělal p. Oulehla. Na kolik to přišlo si už vážně nepamatuju. Ale když si v microfiších najdeš originál čísla tak ceny zjistíš na partsdepot.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Pruser so startovanim, drzanim volnobehu, atd.... 10 roků 10 měsíců zpět #17235

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
JaNo,prosím tě ty máš problém se seřízením karburátorů,tak toho se drž.U Petra se to ještš komplikovalo s ojnicí a hlavou válce,takže začni karburátory a nehledej příčinu,která mimo jiné Perta stála kopu peněz,i když indicie na závadu jsou podobné.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Pruser so startovanim, drzanim volnobehu, atd.... 10 roků 10 měsíců zpět #17239

  • JaNo
  • Avatar uživatele JaNo
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 0
Tak zacnem teda peone od karburatora, a motorku si v utorok beriem domov. raz sa to naucit musim :P Ale chcem sa spytat ake dalsie znacky motoriek/modely pouzivali taky isty karburator ako moj BIG. Zatial som nasiel , ale nie som si uplne isty ze APRILIA PEGASO 650, BMW GS 650. viete mi to potvrdit prip. napisat dalsie znacky? skusil by som zohnat tatko nahradny diel... Cakat mesiac cez partsdepot sa mi druhykrat v tomto roku nechce...:silly:
Suzuki DR 800 BiG - Modrá farba a nejake nalepky. Škoda že nie je červena. Červene sú rýchlejšie... :D
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Pruser so startovanim, drzanim volnobehu, atd.... 10 roků 10 měsíců zpět #17241

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Jsou i jiní dodavatelé dílů, třeba: www.motocomponents.cz/palivovy-system/te...99-s-prislusenstvim/
Shodu s jinými motorkami bych nehledal, nemuselo by se to vyplatit, sada i karburace (1) má shodná Suzuki GS 500 E , někde to tu taky na foru bylo a nevím, co přesně potřebuješ...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 10 roků 10 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Pruser so startovanim, drzanim volnobehu, atd.... 10 roků 10 měsíců zpět #17249

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Co jsem potřeboval do karbců jsem koupil v wemoto.cz vše do týdne doma.:) :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.216 sekund