Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: motor se při startu téměř neprotočí.

motor se při startu téměř neprotočí. 10 roků 5 měsíců zpět #17923

  • Vojta BIG
  • Avatar uživatele Vojta BIG
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 1
  • Karma: 0
:( Zdravim všechny bigaře a prosím o radu.Nějakou dobu už řeším problém se startováním.Motor se při startování sotva převalí.Nejprve jsem myslel jestli to nemohou dělat uhlíky.Uhlíky ty jsem vyměnil a ničemu to nepomohlo.Tak jsem vzal celý starter a odnesl ho do servisu.Tam mi řekli že je špatná kotva,že má někde prošlehlé vinutí.TAk jsem si pořídil novou kotvu a vůbec to nepomohlo.Koukal jsem na volnoběžku a přijde mi v pohodě.No popravdě nevím jak vypadá když je špatna.Ale když vyndam svíčku nebo zmáčknu dekompresku tak to motor protočí ,ale jak se dostane do komprese tak ne.Nemáte někdo radu?,Já už jsem z toho neštastnej.Předem děkuji za vaše rady
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motor se při startu téměř neprotočí. 10 roků 5 měsíců zpět #17924

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Ahoj Vojto,
Pokud máš dobrou baterku,hlavně u modelů 43,tam spíná i dekompresor ,tak se podívej na soukolí od starteru k volnoběžce(hlavně u typů 750 a 800/42).
Je možné že se Ti tam něco děje,že nejdou zuby do sebe jak by měli jít.
Je to vše za předpokladu že i motor není někde přidřený a starter ho "jen "nemůže utáhnout.
Pokud si pomůžeš cizím zdrojem a přesto to nechce točit,tak zkus výše uvedenou kontrolu.
Volnoběžka bývá "stržená"jak torpédo u starého kola to že při startování se protáčí a netočí motorem nebo rázovitě zabíra.Ozývají se hrozné rány z motoru při startování,po natočení motoru vše utichne.
Jelikož startovací soukolí v katalogu uváděné jako spojka starteru je jak ze stavebnice Merkur a u modelů do roku výroby 91 se při náhodném zabrání volnoběžky stává že pastorek starteru,který není uchycen v levém viku motoru zapruží a skočí přes zuby prvního dvojkola a máš o zábavu vystaráno.
Pokud to necháš bez povšimnutí déle je pak vše na výměnu. (Kotva 150euro a dvojkolo56euro).
Na volnoběžce běžným pohledem pokud na ní nejsou vypadané zuby moc nevykoukáš,když za ní vezmeš tak se tam mele,má dost velkou axiální vůli,ta ničemu nevadí jen to že musí na jednu stranu hned jít do tahu.Jak má trochu prokluz tak je to špatně a jsou vymačkané válečky a jejich uložení což se běžně neopravuje.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motor se při startu téměř neprotočí. 10 roků 5 měsíců zpět #17925

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
nepíšeš nic o baterce či startu přez kabely z jiné aku.. kontrola silných kabelů, ukostření.. zkusil si povolit tak pět šroubů na levém víku motoru v okolí starteru..

edit: koukám, že máš ruční dekomp, tak ty šrouby vynech, soukolí je bez podložek... pokud je starter ok, moc záleží na aku, nech ji proměřit zátěžovým ampérmetrem v servisu, já jsem rok starou Koyo vracel, po dvou vteřinách dávala cca 60A-tak na mopeda. Prohlídni i kontakty proudové cívky starteru, oka kabelů...

editII: i řádně utažený starter těma dvouma šroubkama, mně to tam jiskřilo ;)
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 10 roků 5 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motor se při startu téměř neprotočí. 10 roků 5 měsíců zpět #17926

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
i kontrola startovací cívky spínaného obvodu stojí za skouknutí :) :) :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motor se při startu téměř neprotočí. 10 roků 5 měsíců zpět #17927

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Podložka tam myslím byla, jde ti lehce protočit zadní kolo ?? Tohle umí podložka pod levým víkem. Vlastní zkušenost.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motor se při startu téměř neprotočí. 10 roků 5 měsíců zpět #17929

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Já tam podložku nemám.Jinak co já se se startováním navztekal.Nakonec jsem koupil jiný startér a byl pokoj.Jestli máš ruční dekomp,tak ho zkus poštelovat.Možná se ti to málo otvírá a tím startér tahá motor v plné zátěži.
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motor se při startu téměř neprotočí. 10 roků 5 měsíců zpět #17942

  • ales
  • Avatar uživatele ales
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 23
  • Karma: 0
zkusil si držet dekomp až se motor cca 3x-4x otočí abys mu odlehčil?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motor se při startu téměř neprotočí. 10 roků 5 měsíců zpět #18004

  • Garo
  • Avatar uživatele Garo
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 27
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 2
Nazdar.
Mal som tento istý problém. Tiež som si stým nevedel poradiť. Došlo to až tak ďaleko, že mi pri štartovaní začala horieť elektrika. Závada bola úplne rozpadnuté uhlíkové vynutie v statore štartéra. Skús si cez zimu požičať od niekoho dobrý štartér a vyskúšaj či to pomôže. Dúfam, že nemám pravdu, lebo zohnať štartér je skoro zázrak. Zháňal som ho skoro dva mesiace a polovica sezóny bola preč.
maj sa Garo.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motor se při startu téměř neprotočí. 9 roků 8 měsíců zpět #20164

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
Tak mám teď podobný problém. Po výměně výfukových ventilů nejde protočit motor se zapnutým sytičem. Motor to prostě neotočí. Pokud sytič stáhnu a nechám motor párkrát otočit a pak sytič vytáhnu tak chytne. Nebo pokud sytič nechám vytažený a podržím dekompresor tak 2 až tři otáčky startéru až pak ho pustím, tak to taky chytne. Je možné že by sytič zvyšoval tak moc kompresi že to startér neutáhne. Baterku mám novou s udávanými 190 A. Dělá to jen studený motor, po zahřátí startuje bez problému.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motor se při startu téměř neprotočí. 9 roků 8 měsíců zpět #20165

  • Sonny
  • Avatar uživatele Sonny
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Moje specialita - noční směny v garáži :-)
  • Příspěvky: 164
  • Obdržená poděkování 11
  • Karma: 13
A dekompresor funguje jak má?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motor se při startu téměř neprotočí. 9 roků 8 měsíců zpět #20167

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Udávaných 190A dej radši přeměřit zátěžovým ampérmetrem v baterkárně, já měl taky "novou" KYOTO s 180A, po půl roce ani né začalo to samé, při měření do dvou vteřin davala jen 60A, koupil jsem Vartu s udávanými 160A, při měření 230A !!! a to je kua rozdíl... ;) a ten sytič opravdu zvětší trochu kompresi, kór když to nechytne hned na první či druhé převalení..teď jsem se tu trápil taky se 750kou a stačí přidat plyn a taky se zastavila...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motor se při startu téměř neprotočí. 9 roků 8 měsíců zpět #20168

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Tenhle problém mám po GO motoru taky.Studený se sytičem neotočí.Baterka nová a stejně to nejde.Tak startuju tak,že začnu bez sytiče,při startování sytič vytáhnu,zatáhnu a vytáhnu a hned chytne.Jinak mi to nejde :dry:
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motor se při startu téměř neprotočí. 9 roků 7 měsíců zpět #20228

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
Tak jsem teda rozdělal startér. Uhlíky cca 11mm (nový na wemoto 12) limit na výměnu 9mm. Takže by měli ještě chvíli vydržet. Startér jsem vyčistil hlavně rotor pod uhlíkama (smirkovým papírem 600) a už startuje bez laborování se sytičem.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motor se při startu téměř neprotočí. 9 roků 7 měsíců zpět #20232

  • petr0604
  • Avatar uživatele petr0604
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 244
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 25
No jo, prach z uhlíků a vyschlé mazivo udělá svoje. Počítá se každá ztráta. Já když jsem čistil startér, tak to samo, ale big startoval dobře. Vše jsem vyfoukal, decentně promazal a už to frčí.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

motor se při startu téměř neprotočí. 9 roků 1 měsíc zpět #21778

  • big 750
  • Avatar uživatele big 750
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 30
  • Karma: 0
Zdravím, mám teď ten stejný problém jako Vojta BIG. Mám stroj 750. Elektrika je ok, starter taky a aku nová ( ale i s kabelama z auta se nic nemění) motor se sotva překulí. Nemáte někdo ještě nějaký nápad co by to mohlo dělat? Předem moc děkuju za každou radu
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.168 sekund