Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: napínak vyvažovacího řetizku

napínak vyvažovacího řetizku 10 roků 2 měsíců zpět #18362

  • Lusk
  • Avatar uživatele Lusk
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 6
  • Karma: 0
zdravi, chtěl bych se zeptat, při dopínaní vyvažovacího řetízku, jsem zjistil, že když šroubek na napínaku temeř celej vyšroubuju, nebo naopak zašroubuju, tak to na řetízek nemá žadný vliv. a při povolování šroubku, to jde uplně z lehka rukou :( ..... nemáte s tím nekdo zkušenost?......
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

napínak vyvažovacího řetizku 10 roků 2 měsíců zpět #18363

  • Joseph
  • Avatar uživatele Joseph
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 29
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 1
cus. To ani nemuze ten sroubek o kterym ty mluvis je pouze jistici a nema mit vliv na dotahovani... :)
Vse co potrebujes vedet je zde :
dr-big.cz/index.php?option=com_kunena&vi...&id=14126&Itemid=394
P.S. priste si lepe procti forum nez zalozis nove (stejne) tema.pak se v tom tady jen tezko vyzname.... Big Zdar Joseph B)
Poslední úprava: 10 roků 2 měsíců zpět od Joseph.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

napínak vyvažovacího řetizku 10 roků 2 měsíců zpět #18364

  • Joseph
  • Avatar uživatele Joseph
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 29
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 1
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

napínak vyvažovacího řetizku 10 roků 2 měsíců zpět #18366

  • Lusk
  • Avatar uživatele Lusk
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 6
  • Karma: 0
super dik :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

napínak vyvažovacího řetizku 10 roků 2 měsíců zpět #18374

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Mám dotaz, na radu starších a zkušených jsem vyměnil ložisko v kolečku napínáku, jenže při vyražení ložiska mi upadlo na zem a ted nevím jak tam bylo, má na jedné straně menší osazení,límec. nevím jestli to nemá vliv na mazání ložiska, šroub na něm se točí ložisko je dutý a má v hlavě a těle dírku z boku na mazání ložiska a já zapoměl kam patří. Je to důležité nebo si dělam zbytečné starosti? taky se chci zeptat jestli je jedno jak nasadím řetězové kolečko, taky jsem si nepoznačil jak tam bylo ale vypadá stejně na obě strany. Dík.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

napínak vyvažovacího řetizku 10 roků 2 měsíců zpět #18376

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Ložisko i kolečko můžeš dát jak chceš, nemá to vliv na funkci (rostlináře :) )
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

napínak vyvažovacího řetizku 10 roků 2 měsíců zpět #18378

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Díky Tombus. Smontoval jsem to jak mi to přišlo do ruky, točí se to tišeji tak to asi bude lepší. Jestli se potkáme na srazu máš u mě pivo. Jo a to ložisko v ložiskárně už stojí 67,- takže super a díky i za předchozí rady. Ještě musím nechat opravit ten závit v tom karteru a můžu to smontovat, nechám si vyrobit vložku M12 a v tom M8 a bude. Nechce se mi to nikam vozit a kupovat Helicoil kvůli jednomu závitu se mi nevyplatí a kámoš, soused má soustruh doma.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

napínak vyvažovacího řetizku 5 roků 11 měsíců zpět #26041

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Pokud se někomu povede strhnout závit v karteru v otvorech pro imbusy, které stahují napínák vyvažovacího řetízku nebo to s najebaným závitem koupí, lze to řešit jiným způsobem než použitím opravné sady nebo zvětšením otvoru na závit M12 a vytvoření pouzdra pro závit M8. Už mi zadní imbus držel cca na třech závitech a to už jsem tam dal s delším závitem... Poškozený závit v karteru jsem protáhl vrtákem 8,6mm, vyřízl závitníky závit M10. Vše, co napadalo na dno motoru jsem odstranil vysavačem, vystříkal odmašťovačem, vytřel zkrze otvory ve spodní části karteru. Našrouboval štefty, jeden M8 na M8. Druhý M8 na M10 a zalepil zajišťovačem závitů. Poskládal jsem a načasoval řetízky a rozvody, ke stažení napínáku je nutné použít matice M8 na 11mm klíč, hlavně kvůli zadnímu šteftu, kde nejde běžná matice na 13 klíč použít, páč se tam nevejde klíč k dotažení, překáží tam ozubení kola volnoběžky. Na přední šteftu je místa dost. Vyjde to levněji, funguje to a závit v karteru je méně náchylný na stržení při napínání či výměně vyvažováku... ;)
Přílohy:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Vasek_DR
Vygenerováno za 0.224 sekund