Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Škubání a střílení

Škubání a střílení 9 roků 1 měsíc zpět #21868

  • Rado74
  • Avatar uživatele Rado74
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 95
  • Karma: 3
presne tak som to skusal. Ked skapal, odstavil som benzin a otvoril som skrutky na odkalovanie a benzi tam bol. Tipoval som pravy opak, ze karburator preplavuje cez tie vzdusniky a nabera do valca vela paliva. Ked mi to druhy krat chytilo,rychlo som nasadol a palil domov. Asi po lkm ma napadlo ze nemam pusteny benzin. Tak som za jazdy pootocil kohut . Takze tam bol dostatok benzinu na jazdu pri zatvorenom kohute.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Škubání a střílení 9 roků 1 měsíc zpět #21869

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
ty šroubky si povolil a hadičky jsi měl nahoru pro měření hladin či volně dolu pro odkalení na zem? Ta vysoká hladina způsobí uchlastání motoru...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Škubání a střílení 9 roků 1 měsíc zpět #21870

  • Rado74
  • Avatar uživatele Rado74
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 95
  • Karma: 3
Tak kym som bol na cestach skusil som len vupustit na zem. Ale ked som prisiel domov, tak som garazi nastartoval a nechal ju ist az kym neskapala. Odstavil som benzin, vybral karbec a nahodil som priesvitne hadicky. Jedna hladina ok, druha bola vysoko a pretemal benzin na vzdus niky. ale nebol to nejaky extrem. Ked som ju kupil pretekali obe komory a nerobil taketo drahoty.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Škubání a střílení 9 roků 1 měsíc zpět #21871

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
nesmí nic vytékat vzdušníky ani nikde jinde, vyřeš hladiny, popsané to tady je mnohokrát...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Škubání a střílení 9 roků 1 měsíc zpět #21872

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Rado já to typuju na hladiny, jak to sřílí je to špatně, seřiď hladiny, nesmí pouštět ventilky a pak hledej případně dál. S vadnou elektrikou jede nebo nejede, střílení je problém hladin, to už mám vyzkoušené.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Škubání a střílení 8 roků 11 měsíců zpět #22311

  • Rado74
  • Avatar uživatele Rado74
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 95
  • Karma: 3
Tak dnes som si zopakoval nastavovanie hladín karburátora, lebo pravý opäť začal cez víkend pretekať a motorka začala strielať do výfuku. Hladiny som nastavil, pekne držia, ale to strieľanie ostalo. Striela len pri prudkom ubratí plynu, ak ho púšťam pomenej , tak sa strielanie nekoná. Skúšal som aj štelovanie vzdušníka, ale či pri 1 otáčke alebo pri 4, stále to strieľa. Sviečky obe vypálené do čierna ale suché , nie nejaké zasadzované. Tú tehlovú neviem nijako dosiahnúť. Tak som skúsil nastaviť väčší volnobeh. Normálne mám nejakých 1100 ot., dal som ho na 1400-1500 ot. a to strieľanie prestane, alebo sa možno presunie niekde do vyšších polôh nad 5000 ot., čo však ja už nepoužívam, takže mi to nevadí. Problém je v tom , že pri tak vysokom volnobehu mi ide radenie jednotky cez ozubenie a nerád by som načal prevodovku. Počas jazdy radenie ostatných rýchlostí ide ok aj pri takom volnobehu. máte niekto nastavený volnobeh 1500 ot? Alebo to je normálne a mne nestíhajú spojkové lamely?
Poslední úprava: 8 roků 11 měsíců zpět od Rado74.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Škubání a střílení 8 roků 11 měsíců zpět #22313

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Volnoběžné otáčky motoru závisí na jeho tech. stavu, některý udrží 900 některý vyběhaný potřebuje i nad 1500ot/min. Pokud je spojka OK, měla by to v pohodě rozepnout, ale občasné křupnutí jedničky je normální. Někdy stačí jiný olej. Spíš odstraň to střílení do výfuku, je furt bohatší směs, zkus přenastavit jehly karbců a spustit je o jeden zářez dolu, mohou být už ojebané a podtlak motoru si stačí vysát trochu benzinu navíc...sytič předpokládám, že se úplně uzavře ...

Edit : vím,že odstrojit biga je pakárna, ale snížil bych ješte hladiny i takové 2-3mm jsou znát.
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 8 roků 11 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Rado74

Škubání a střílení 8 roků 11 měsíců zpět #22314

  • Rado74
  • Avatar uživatele Rado74
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 95
  • Karma: 3
volnobeh drží kludne aj na tých 900 ako píšeš, len mi je lúto ho počúvať a sledovať ako sa trasie. rozmýšlal som aj ja nad tými ihlami, len som nevedel či hore alebo dole. A k tej zmesy. Nerád by som spochybnoval tvoje výroky, ale si si istý, že je to bohatšia a nie chudobná zmes? pátral som po tom na nete, každý si hovorí svoje a zaujímavé je, že každý si to vie aj odôvodniť. Potom som našiel nejaký akože odborný článok o motoroch a tam písali, že strielanie do výfuku je spôsobené chudobnou zmesou, takže som sa držal toho. a ten sitič neviem na 100% odkontrolovať, mám ho už prerábaný, ale na vytiahnutie a zasunutie reaguje, ako môžem odskúšať jeho 100% funkčnosť? benzín asi po uzatvorení neťahá, ale mám obavy, aby neťahal vzduch okolo tesnenia , kde vychádza von z karburátora. zatiaľ skúsim prestaviť tie ihly. Vďaka
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Škubání a střílení 8 roků 11 měsíců zpět #22316

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
pokud by Ti sytič přisával vzduch kolem těsnění, tak by studené starty stály za p... ;) Svíčky máš černé,bohatá směs... Své názory nikomu nevnucuju, takových kecalů je... :laugh: vyber si sám ;)... jen k věci, když zvětšíš volnoběh, střílení ustane, že. Zvedneš malinko klapku, jde tam víc vzduchu a tím se směs ochudí a přestane to kašlat do laufu..
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 8 roků 11 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Škubání a střílení 8 roků 11 měsíců zpět #22317

  • Rado74
  • Avatar uživatele Rado74
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 95
  • Karma: 3
S pootvorením tej klapky a ochudobnením zmesy to má zmysel . S tou sviečkou mi to je jasné, čierna - bohatá zmes. Biela - chudobná. Zajtra zhodím nižšie tie ihly a uvidím ako sa to bude správať. Dám vedieť. Ďakujem
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Škubání a střílení 8 roků 11 měsíců zpět #22324

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Mám stejný problém. Černé svíčky, střílení do výfuku. Taky mi protíkaly jehly. Koupil jsem obě origo a seřídil hladiny a je to lepší ale i tak občas střílí. Hlavně když mám v nádrži málo benzínu.Tak 2-3l prpřed rezervou. S plnou málo kdy. Svíčky jsou černé furt, ještě se chystám na ty jehly. Taky mi to poradili. Volnoběh mam nějakých 1300-1400 otáček. Je to tady někde napsaný jako ideální otáčky pro biga. Jednička taky většinou cvakne, ale je to normální tvrdí všichni a vypozoroval jsem ze to tak opravdu dělá většina bigů. Napiš jestli snížení jehel pomohlo.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Škubání a střílení 8 roků 11 měsíců zpět #22326

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Co jsem vykuchal katy z výfuků,tak jsem je tím trochu otevřel a už mi to střílí taky a svíčky mám cihlový.Tobě ten otevřenej lauf z tanku bude střílet furt :woohoo: :woohoo:
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Škubání a střílení 8 roků 11 měsíců zpět #22327

  • Rado74
  • Avatar uživatele Rado74
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 95
  • Karma: 3
Tak som to vyriešil, pravdaže sa mi nechcelo odstrojovat, tak som prešteloval vzdušník pravého kraburátora z 2,5 ot na 3,5 ot., ľavý som povolil tiež okolo 3,5 a motor šlape ako hodiny. Volnobežné otáčky 1000, na plyn reaguje okamžite. Skúšal som ho len v garáži do tých 4000 ot., ale žiadne pazvuky z výfuku nevyšli. Viacej aj tak málokedy točím, takže zatiaľ spokojnosť. Pri najbližšej rozborke biga prestavím tie ihly, malo by to byť to isté, len vzdušníky budú viacej pritiahnuté. Sviečky odkontrolujem až cez víkend a doladím karburátor. Uvidím čo to urobí zo spotrebou, tento mesiac na tých 400 km, po dotankovaní do plna mi vyšla 4,8l/100km. Až mi to je divné, lebo polovicu cesty sme išli vo dvoch a stále jazdím s kuframi. Takže ďakujem Tombusovi za pomoc.
A ty Ruda budeš mať ten istý problém, ak to nedokážeš skorigovať so vzdušníkmi, tak potom daj dole ihly.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Škubání a střílení 8 roků 11 měsíců zpět #22328

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Ta spotřeba je dobrá,mě to žere s kuframa taky kolem 5ti litrů a to ho točím i přes 5000 ot.
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Škubání a střílení 8 roků 11 měsíců zpět #22329

  • Rado74
  • Avatar uživatele Rado74
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 95
  • Karma: 3
Ale ja chodím ako v autoškole, nad 100km/h skoro nikdy, len na dialnici. Vždy podľa predpisov.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.214 sekund