Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: po vyčištění karburátoru špatně chytá

po vyčištění karburátoru špatně chytá 9 roků 10 měsíců zpět #19472

  • Dzunker
  • Avatar uživatele Dzunker
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 18
  • Karma: 0
Zdravím, mám problém se svým bigem. Minulou sezonu chytal na první otočení motoru, když déle stál tak na druhý nebo třetí... Napodzim jsem ho dal seřídit (ventily, kontrola řetízků, seřízení a čištění karburátorů) Mechanik říkal, že karburátory vyčistil a seřídil podtlaky. Když se mi big vrátil, tak začal špatně chytat. Když je studený a stál třeba 4 dny, tak vytočím skoro celou baterku(tu mám úplně novou) a big chytí až po dlouhém startování nebo vůbec. Když je motor teplý, tak chytá lépe, ale hned na cvrknutí do startéru, jako minulou sezonu ani náhodou. Taky se mi stalo, že jsem jezdil(takže byl motor teplý) a když jsem po 5 minutové pauze chtěl chtěl nastartovat, tak jsem musel cca minutu s přestávkami točit aby mi to vůbec chytlo. Biga jsem dával mechanikovi zpět, vyměnil svíce, seřídil znova podtlaky, ale problém přetrvává. Neměl by někdo nějaký tip ? díky
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

po vyčištění karburátoru špatně chytá 9 roků 10 měsíců zpět #19473

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
Podtlaky se u biga snad ani neserizujou. Zakladem jsou hladiny v plovakovkach a zrovna tady si myslim, ze to bude ten duvod. Seridil ti je blbe.
na tema hladin atd. je toho tu mrak, prohledej forum.
ale samozrejme to muze byt i necim jinym ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

po vyčištění karburátoru špatně chytá 9 roků 10 měsíců zpět #19474

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
Jo a jeste bych to zkusil startovat pres kabely. To ze baterka toci neznamena, ze je ziva. Mozna uz ti podala ruku...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

po vyčištění karburátoru špatně chytá 9 roků 10 měsíců zpět #19475

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Má pravdu ten chlapec. :laugh: Viděl bych to stejně. Hladiny.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

po vyčištění karburátoru špatně chytá 9 roků 10 měsíců zpět #19476

  • Dzunker
  • Avatar uživatele Dzunker
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 18
  • Karma: 0
Ted jsem vypozoroval, že na startování má nejspíš vliv i jestli je big na bočním stojánku ( v náklonu) nebo když ho vyrovnám do vodorovné polohy. Může i toto být příznakem špatně seřízených hladin karburátorů ?

Ještě jeden asi hloupý dotaz. Kdybych se do štelování hladin pustil sám, nebudu potom muset dělat synchronizaci karburátorů a štelovat opět směs ?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

po vyčištění karburátoru špatně chytá 9 roků 10 měsíců zpět #19477

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Začnu od konce, synchronizace na Bigu je pouze kontrola membrán na šoupatech, zda nejsou poškozené, škrtící klapky, pokud je nějaký moulus nerozhodil, tak jsou nastavené od výroby a stejně u jednoválu to stačí nastavit jen od oka, aby se otvírali stejně, žádná doktořina...
Štelovat směs, pokud hladíny jsou špatné tak ano. Stání na bočáku čí hlavním stojanu nemá vliv na start. Tento stroj chytne i když ho snad položíš na zem :P ..nezkoušet, nemaže se motor :laugh: .
Než se pustíš do demontáže karbců z biga (je to pakárna) zkontroluj jednoduše hladiny pomocí průhledné hadíčky (třeba od vzduchování akvárka), dej biga na centrální stojan nebo ho dej do roviny, nasaď ty průhledné místo těch černých ze spodku karbců, ohni je hned nahoru a přichytni, pak povol ty dva šroubky, benzin ti ukáže kam dotekl, kde je hladina... měla by být na dělící rovině plovákovky.
Pokud máš nahradu od Ignitechu - zapalování, taky je problém se slabší aku, nedá to jiskru...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 9 roků 10 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

po vyčištění karburátoru špatně chytá 9 roků 10 měsíců zpět #19478

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Hele, tak mně ještě docvrnklo :whistle: , pokud jste měli karbce venku, připojili jste podtlak na podávací pumpu???? Je-li v nádrži tak 5-7litrů tak to horko těžko chytá bez pumpy!!! Buď natankuj plnou a uvidíš, zda se to zlepší, nebo projdi znova hadice, zda něco není opačnně či vůbec. Možná i mohla dosloužit membrána v tý pumpě... toť taky možnost :) Ale spíš to vidím na chybu při montáži nebo i někde prasklá hadička??...
a dodatek, co sytič, je zprávně seřízené lanko, aby táhlo na karbcích šlo na doraz???
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 9 roků 10 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

po vyčištění karburátoru špatně chytá 9 roků 9 měsíců zpět #19754

  • Dzunker
  • Avatar uživatele Dzunker
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 18
  • Karma: 0
Tak hladiny prý mechanik seřídil přesně podle manuálu. Ted mi ale big pro změnu začal startovat dobře za studena a hůř za tepla :dry: . Za tepla musím tak dvě tři vteřiny točit a přidat plyn, potom teprve naskočí. Asi to už řešit nebudu, jsem rád, že nakonec chytí. Jen mám obavy o volnoběžku, abych jí delším startováním nezkrátil životnost. Jinak dík všem za rady B)
Poslední úprava: 9 roků 9 měsíců zpět od Dzunker.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

po vyčištění karburátoru špatně chytá 9 roků 9 měsíců zpět #19756

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Volnoběžce nic neuděláš,asi to máš bohatší,když musíš otevřít klapku aby to chytlo.(přidat plyn)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

po vyčištění karburátoru špatně chytá 9 roků 9 měsíců zpět #19815

  • Brufen
  • Avatar uživatele Brufen
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 5
  • Karma: 0
Ahoj přátele
Tak ventili jsme výřešili a zbývá jeden a to zásadní problém po opravě motoru s e zvýšila samozřejmě komprese a tlaky a karburátor je potřeba vyladit , můžete mi dát někdo postupy a tipy jak na to popřípadě kdo se tím zabívá. Jinak motosraz broumov byl perfekt jenom big tam žádnej nebyl. díky
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

po vyčištění karburátoru špatně chytá 9 roků 9 měsíců zpět #19816

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Nejdřív jsi měl napsat, co bylo s ventilem, pak napiš, co Ti to dělá nebo nedělá, že chceš seřizovat, i když o seřizování karbců je toho tady mraky. V Tvém případě maximálně upravit bohatost s volnoběhem...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.432 sekund