Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Teplota oleje - měření

Teplota oleje - měření 5 roků 11 měsíců zpět #26014

  • Ondřej
  • Avatar uživatele Ondřej
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 14
  • Karma: 0
Máte prosím někdo zkušenosti s teploměrem oleje, který se našroubuje do nalévacího otvoru motoru? Trošku jsem hledal, ale nic pořádného zatím nenašel. Poku vůbec nějaký vhodný existuje... :(
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Teplota oleje - měření 5 roků 11 měsíců zpět #26015

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Řešilo se tu čidlo tlaku, teplota nevím. Nenašel jsem nic. Myslím zde. Ale jinak jsem našel TOTO. Nebo si lze vybrat i TADY
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 5 roků 11 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Teplota oleje - měření 5 roků 11 měsíců zpět #26017

  • Ondřej
  • Avatar uživatele Ondřej
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 14
  • Karma: 0
Ano, teploměry jsem našel se závitem M20x1,5, který Big má, myslím.
Délka origo měrky je 110mm. Jenže teploměry jsou buď mnohem kratší nebo naopak delší (174mm). Pokud s tím má někdo zkušenost, budu rád.
Teoreticky by šlo použít klidně delší, ale 174 mm bude asi opravdu moc. :unsure:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Teplota oleje - měření 5 roků 11 měsíců zpět #26019

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Teploměr oleje měl na bigu Max. Ten ho tam montoval. V současné době ho vlastní Michal. Jedná se o klasický elektrický budík z auta, tipuju design Š 120, umístěny v plechu přichycený pod dva šrouby jemiž jsou přitažené řídítka. Budík je směrem od řidítek k nádrži. Čidlo teploty oleje je našroubováním do kontrolního otvoru tlaku oleje v pravém bočním víku, dole před spojkou. Bohužel trochu trčí ven z motorky. Tak aby ho Max neukopl nohou při brzdění má pes něj udělaný ochranný kryt z hliníkového pásku ohnutého do oblouku. Foto bude nejdříve o víkendu.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Teplota oleje - měření 5 roků 11 měsíců zpět #26022

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
sehnat teploměr, aby vyhovoval parametrům asi bude bezvýsledné, já, teda pokud bych řešil takovou pi.., tak bych koupil takový, který by vyhovoval délkou stopky a závit upravil buď redukcí nebo stočením na soustruhu a vytvoření požadovaného závitu. Tělo teploměrů je hliník, tak by to neměl být problém...

Třeba stočit tento www.motoprodukty.cz/cs/podvozek/v%C3%BDb...r-oleje-7090095.html
Já bych se teda děsit teplotou oleje nechtěl, asi takové maximum žádný nemá :woohoo:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Teplota oleje - měření 5 roků 11 měsíců zpět #26023

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
No já taky nevím k čemu je to dobré, ale kdo chce kam......

Blbé taky je, že to budeš neustále vyndávat, protože u Biga je kontrola oleje základ.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Teplota oleje - měření 5 roků 11 měsíců zpět #26029

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Proč si dělat z Biga složitý stroj?Nikdy jsem nepochopil,teploměry oleje v nalévacím otvoru,mikdy semi nepodařiloza více jak dvaceti let jizdy ma Bigu seza jízdy takhle otočit abych odečetl něco u stupačky.
Big nemá ani tlakoměr oleje a vědí proč to tam není.Největší problém u Bga je mazání leveho loziska spojkové hřídele,pak chlazení pístu,ani jedno nejde měřit.Jen tlajk za čepadlem ,ale to je právě z pravého boku přesně na ráně jak toma Max,ale je tojen pro učely servisu,teda za klidu stroje.Že se tamnamontuje měřící bod a při otáčkách 3000 se měří.,Kolik tam je pod tyto otáčky se nikde nedočtete,ale je tam teměř nula a na bočním stojánku na volnoběh skoro nemaže.Tak že doporučuji spíše hlídat hladinu oleje a častou výměnu.
To hlídaní myslím i při zastávkách při dlouhých jízdách,hlavn v teple po dalnici nebo propletání se velkýmy městy
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Teplota oleje - měření 5 roků 11 měsíců zpět #26032

  • Ondřej
  • Avatar uživatele Ondřej
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 14
  • Karma: 0
Děkuji všem za názory! Ano, znát teplotu oleje je v praxi asi zbytečná věc, ale je to zajímavé vidět, jak teplota kolísá. Mám bohaté zkušenosti z malé DR-350. Např. olej při dlouhodobé jízdě na jedničku-dvojku s četnými rozjezdy a stáním nikdy nepřesáhne cca 100°C a klidně může být i 40°C hic a řádně obtěžkaná motorka. Ovšem jízda po silnici při rozumné rychlosti (90-100 km/h) znamená teplotu oleje i více než 120°C a to nemusí být ani velký hic. Podle mých zkušeností je to primárně o výkonu, sekundárně o proudění vzduchu. Teď už přesně vím, kdy a kolik oleje si asi vezme, používám 10-15W50 nebo 15W60 ...a to by mě u biga prostě taky zajímalo ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Teplota oleje - měření 5 roků 11 měsíců zpět #26038

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Tomu rozumím,ale určitě bych tento přístroj zamontoval do přístrojovky a čidlo na trobku k chladiči,jak to dělá Aldy s šidlem tlaku.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Teplota oleje - měření 5 roků 11 měsíců zpět #26039

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Ondro, jdeš na to moc vědecky, je to traktor, je jen důležité, aby tam ten olej byl v dostatečné míře, teplota a tlak oleje je stejně podružné, když ukazatel ukáže nějakou patálii, motor už je stejně chycený a blízko smrti... Provozní teplota těch 120 stupňů je normální, je to vzducháč, vodníci při takové teplotě jsou mrtví :laugh:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Teplota oleje - měření 5 roků 11 měsíců zpět #26043

  • Ondřej
  • Avatar uživatele Ondřej
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 14
  • Karma: 0
Ahoj, na tomto názoru asi něco bude B) . Když to japonec vymýšlel, tak měl asi podobný názor. Naznal, že tlak a teplota nejsou důležité. Nebo šetřil :woohoo: .
Pravdou je, že jsem se zatím nesetkal s tím, že by zrovna teplota oleje a jeho tlak byly jakkoliv problematické...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.186 sekund