Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Spotreba 8 litru

Spotreba 8 litru 15 roků 7 měsíců zpět #1779

  • Asterix
  • Avatar uživatele Asterix
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 1
Mam takovej drobnej problem se spotrebou. Po serizeni karbecu, s tim me pomoh Matej, tak spotreba stale neklesa a i kdyz si clovek obcas tu jizdu uziva tak, ze ho drzim v zatackach pod krkem(nebo jinych obdobnych technickych pasazi), tak me bylo receno, ze ta spotreba by nemela prelezt pres 6litru(pocitam po vyjeti cele nadrze).
Vzdusniky serizeny dle manualu, hladina taktez serizena, mam o malinko vetsi hladinu, nez je v manualu. Vzduchovej filtr novej.
Kdyz jsem jel na petku na plno, tak po velmi kratkej chvilce zacal poskubavat, tak jsem si myslel, ze kdyz se seridily vzdusniky, tak ze ma min benzinu ve vyssich otackach, tak jsem prizved jehly o jeden zarez. Puvodne byly uprostred. Moc to ale nepomohlo. Posledni mereni spotreby 8,8l
Napada nekoho neco?
Kdyz je studenej nebo teplej, tak chyta uplne perfektne, coz me pred serizenim za tepla chytal spatne, hodne spatne.
Je to 750, r.v. 89
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 15 roků 7 měsíců zpět #1780

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Spotřeba u téhle motorky může být od těch 5ti litrů,až do těch 8.Záleží hodně na stylu jízdy,terénu či asfaltu,krátkých jízdách kolem komína či někde na dovolený třeba ve Francii.Dám příklad:sobotní vyjížďka s partou kámošů-5,4l,dovolená v Dolomitech s plnou bagáží-5,8l,blbnutí na šotolinkách a trocha terénu7,4l,atd.Jinak si myslím,že zvednuté jehly na spotřebu vliv nemaj.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 15 roků 7 měsíců zpět #1781

  • Asterix
  • Avatar uživatele Asterix
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 1
Prave ze je to spotreba pouze pri jezdeni po asfaltu. No, mozna, dejme tomu, ale jeste bych potreboval vyresit to cukani pri jizde na petku pri rychlosti 120km/h a vic. No vic, vic se dostavam uz stezi :(

Jeste me napadlo, muze na to mit vliv vejfuk? Kdyz ho vykucham, muze se zvednout spotreba?
Poslední úprava: 15 roků 7 měsíců zpět od Asterix.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 15 roků 7 měsíců zpět #1782

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Když "vykucháš vejfuk" to má obrovský vliv na spotřebu. Při použítí laďáků se přetryskovává a motor se jinak seřizuje. Na starém foru bylo perfektní téma od Vaška DR. Jmenovalo " Jak si zkurvit vejfuky". Psal tam jak tunil výfuky, jak to ve výsledku nejeli, cukalo a hodně se zdvihla spotřeba. Takže kuchání asi vliv má.

Píšeš i to, že se nedostaneš víc jak 120. Big umí v pohodě 160. Osobně jsem měl jehly na prostřední drážce, hladinu na 15 mm a výfuky origo. Jezdil jsem kolem 5 - 5,5 litrů.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 15 roků 7 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 15 roků 7 měsíců zpět #1783

  • radeki
  • Avatar uživatele radeki
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • bývalý bigař
  • Příspěvky: 341
  • Obdržená poděkování 9
  • Karma: 45
No já mám 750 89 a teď jsem to zkoušel (netvrdím že to měření bylo extra přesný) a vyšlo mi zhruba 4,5 l/100km. Je fakt že jezdím po asfaltu a kochací vyhlídkový tempo 60-90 km/h a mám vše origoš, žádnej tuning nebo úpravy :o) .
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 15 roků 7 měsíců zpět #1791

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
8 je hodně na Biga.Nejvíce jsem jel za 6,5litrů po dálnici do Paříže na převod 15/48 a pořád kolem 7000ot/min.To byl průměr na 1200km.
Normálně jezdím s plně naloženým Bigem a manželkou za 5,8litrů.
Nejméně jsem měl spotřebu z Furth in Walde do Bregens 4,2l/100km,ale žádná divoká akcelerace a maximálně 120km/h.Taky tři kufry maxie,tankruksak a manželka.
Když jedu sám s třemy kufry a spěchám,tak jedu kolem 6 litrů na sto km.;)

V terénu třeba na XL rally a jinejch delších akcích ,kde se nechá spotřeba změřit jsem jel kolem 6,5litrů na 100km
Poslední úprava: 15 roků 7 měsíců zpět od Vasek_DR.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 15 roků 7 měsíců zpět #1792

  • Asterix
  • Avatar uživatele Asterix
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 1
No, tak to mam nekde teda dobrou jebu, sakra :(
Vejfuk jsem uvedl do puvodniho stavu. Mam cerstve natankovanou plnou, takze uvidim za nakou dobu, jak to zere. Furt me ale zarazi to lehky cukani, kdyz ho drzim na plnej plyn a stale se spatne dostava pres 120km/h
Jo, retezovej prevod mam 15/46. Tu mensi rozetu jsem daval v domeni, ze big ma zbytecne velikej kroutak a tim snizim o neco otacky, tak ze ho nebudu muset tolik tocit, kdyz ho zenu po dalnici. Me se totiz nelibilo, ze mel furt 6000 ot/min, kdyz jsem jel 140(na starou retezovku 15/48)
Poslední úprava: 15 roků 7 měsíců zpět od Asterix.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 15 roků 7 měsíců zpět #1796

  • Asterix
  • Avatar uživatele Asterix
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 1
Jeste me napadla jedna vec, nemuze to byt taky snizena komprese? Jsem zkousel biga chcipnout pri jizde(kolem 60km/h) a pak na trojku, jestli chyti a chytnul, respektive, roztocil se a ani moc neprotestoval, stacilo sikovne pustit spojku.
To ja jen, kdyz jsem si procital tema Roztlacovani biga. Sice tuto neni roztlacovani, ale je to tomu dost podobne. Prece jenom mel big nakou doprednou rychlost a valily se celkem temer 3 metraky :D
Poslední úprava: 15 roků 7 měsíců zpět od Asterix.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 15 roků 7 měsíců zpět #1799

  • Yankee BiG
  • Avatar uživatele Yankee BiG
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • hyperaktivni veverka ujeta na semtexu a cokolade
  • Příspěvky: 112
  • Karma: 15
zkontroluj jak chodí lanko od dekompresoru - namazat a rozhejbat lanko - godzilovi to pomohlo
Kompresi si nech změřit normálně v autoservisu a uvidíš (údaje rozsahu jsou v bibli) - tipl bych že vzhledem k odslouženým letem by si stroj zasloužil aspoň honovat válec a dat nový kruhy spolu se zabroušením ventilů a nový gufírka pak by měla bejt spotřeba 5-6litrů na sto
Ride to Live & Live to Ride
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 15 roků 7 měsíců zpět #1802

  • Asterix
  • Avatar uživatele Asterix
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 1
Na nakej takovej servis se chystam pres zimu. Ve vsi mam jednoho, bejvalej krosovej zavodnik, ted zavodi jeho deti a dela jim motorky + kamosum, co maj taky krosky a rikaj, at se pripravim, ze me tam vymeni vsechno, co se mu jen trochu nebude zdat. Letosni sezonu mam Biga prvne, tak jsem to pojal jako seznamovacku, abych zjistil, co to ma a nema delat.
Lanko na dekompresor chodi dobre, to uz jsem taky kontroloval. To bylo snad prvni, co me napadlo
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 15 roků 7 měsíců zpět #1805

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
pro biga není 120 km/h vůbec nic. takze bud je to
a, kroužky v háji
b, elektrika (snimač otáček,cívky na altíku, CDI, nepálí obě svíčky z jakého koliv důvodu.)
c, mezikusem mezi řidítkami a sedlem :laugh: :laugh:

osobne si myslím že elektrika, protože Willda měl tady u nás na Hané ten samej problém. a bylo to snímač otácek, jedna civka v poloháji, a spatné hladiny. no a MUDr.Aldy to za pár valut vyléčil;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 15 roků 7 měsíců zpět #1834

  • Asterix
  • Avatar uživatele Asterix
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 1
Tak to bylo nastesti v karburatorech. Svicky me to prozradily :) Byly cerny jako uhel. Jelikoz vzdusniky byly serizeny, tak jsem zacal laborovat s vejskou jehel. Kdyz jsem je zvednul, bylo to spatne, takze jsem je snizil o zarez, kdyz vychozi stav pocitam prostredni drazku a uz to zase jede tak jak ma.
Ale stejne tu GO pres zimu necham udelat, protoze to lehce strili do vejfuku, kdyz uberu plyn, takze ventily budou nejspis nacnuty a urcite dalsi veci budou obehany.
Jeste k tej spotrebe, Po sestelovani vzdusniku jsem uz na 7.2 litru a ted po snizeni jehel cekam, co z toho vyleze, snad se dostanu uz pod 6litru
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 15 roků 7 měsíců zpět #1836

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
Bejt servisák je zlatej dúl když si lidi nechávaj dělat go podle toho že to střílí a pod,střílení neznamená vúbec nic,když máš vybrakovanej vejfuk tak to bude brumlat a občas to práskne i na novým dokonale seřízeným motoru,jesli ti to střílí nějak extrémě,a přestane to když dáš milimetr plynu,povoluj po púl otáčkách vzdušník až to bude v normální
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 15 roků 7 měsíců zpět #1838

  • Asterix
  • Avatar uživatele Asterix
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 1
Ta GO neni jen kvuli tomu strileni, ale chtel bych ho nechat pripravit na pristi rok, pac se na nem chci vydat na vejlety. Letosni sezonu mam biga prvne, tak se s nim jen seznamuju. Prece jen ma 19let zasebou, tak si myslim, ze neco vybehanyho tam bude
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 15 roků 6 měsíců zpět #1941

  • Asterix
  • Avatar uživatele Asterix
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 1
Tak posledni mereni ukazalo, ze mam spotrebu 6.2 a to jsem jezdil ne nakou vyhlidkovou jizdou nebo na spotrebu. Jehly jsou teda o drazku snizeny
Snad uz to bude dobry. Netusil jsem, ze jehly dokazou udelat takovej rozdil o proti dvoutaktu. No, kazda zkusenost je dobra :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.521 sekund