Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Spotreba 8 litru

Spotreba 8 litru 4 roků 6 měsíců zpět #27264

  • Antoci
  • Avatar uživatele Antoci
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 48
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 3
Myslíš že by to mohlo dělat brikule ty 4 mm ? Představa že budu muset zase vyndavat karbec mě moc radost nedělá. Možná máte nějakou fintu kterou jsem ještě neobjevil. Když jsem ho vyndaval teď při malé GO tak jsem musel demontovat plast. blatník kastlik na baterku a potom teprve šlo odcuknout airbox. Budu informovat. Ahoj a dík za pomoc
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spotreba 8 litru 4 roků 6 měsíců zpět #27265

  • Antoci
  • Avatar uživatele Antoci
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 48
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 3
jojo teď jsem si ještě jednou přečetl co si mi psal o filtru a hladinách
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spotreba 8 litru 4 roků 6 měsíců zpět #27266

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
..vyjmutí karburátorů je snad nejhorší jebárna při servisování, proto s jejich montáží nikdy nespěchám, až když je vše OK, postup vyjmutí jsi provedl správně, jde to i na hnusáka, odendat spony na přírubách a vytrhnout to do boku, ale nedoporučuji, trpí tím ony příruby ;) hladiny seřiď a mnohokrát kontroluj, než to budeš dávat zpět, já je měl ve svěráku několik dní a vypouštěl a napouštěl několikrát denně, když jsem šel okolo, slouží mnoho let bez chyby :)
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Antoci

Spotreba 8 litru 4 roků 6 měsíců zpět #27270

  • Antoci
  • Avatar uživatele Antoci
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 48
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 3
Tak ještě jednou....sem se tady s tím psal a nějak jsem to asi špatně odkliknul sakra
kdyby to zatím nenaběhlo,protože jsem tam dal moc fotek nebo video, tak se omlouvám a jeden příspěvek potom smáznu.
Jen souhlas s Tomem, ten karbec je fakt jebárna. Slušně řečeno.
Jinak jsem dnes ujet asi 140, možná 150 km na zkoušku. Tankoval jsem na 108 km plná plná a dal jsem tam těsně pod 5 litrů takže to je se spotřebou jako před tou osmilitrovou kalamitou. Hladinky karbců, jak mi poradil Tom, ty ještě seřízený nemám a jediný, co jsem udělal za změnu je, že jsem vyndal iridiový Denza a vylil Vervu, dal jsem tam natural 95 a NGK svíčky, co tam byly (najeto asi 10 000 km) no a najednou je problém se spotřebou pryč. Jak jsem psal, mám z toho ale rozporuplný pocity, na jednu stranu si říkám, že paráda, na druhou ale kdy to zas vyletí nahoru, protože se vlastně nic kromě hladiny na pravém karbci nenašlo. spotřeba OK, svíčky do hněda....akorát to tu a tam poprdlává při brždění motorem. Uvidíme, co to bude dělat, až se seřídí karbce. Přikládám foto svíček Denzo po boji s Vervou a NGK s 95tkou. Ale na rovinu. Že by tohle byl důvod ??? Nevěřím tomu. No budoucnost ukáže :) Zatím díky, Tome. Čuz Antoci
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spotreba 8 litru 4 roků 6 měsíců zpět #27271

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
To určitě nebylo svickama.. Ty jsou čertný jak boty.. Bylo to 100℅ bohatou smesi.. typovým bych na ten sytic... Proč to nedělá ted nevim... Možná byl někde seklej a ted uz chodí... Pozoruj a uvidis.. Udělej ještě ty hladiny.. Taky se ti může setkat plovák nebo špatně tesnit ventilek v karbci.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spotreba 8 litru 4 roků 6 měsíců zpět #27273

  • Antoci
  • Avatar uživatele Antoci
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 48
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 3
Jo, mám stejný názor. Karbec půjde ven a proběhne rozborka, kontrola a seřízení. Potom to snad bude v lajně. Jestli v něm byl seklý plovák, nevím, možná se to mohlo uvolnit když jsem vyndal M17 odkalovací šrouby a potom jsem tam pustil asi dvě deci benzínu na propláchnutí. Těžko říct, jsou to všechno provizoria a takovýto zkoušení, co kdyby náhodou. No už abych to měl vyndaný na stole. Ale až po Dvorcích. Čuz
Poslední úprava: 4 roků 6 měsíců zpět od Antoci.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spotreba 8 litru 4 roků 6 měsíců zpět #27274

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Spotřebu 8l na sto měl letos Pepa při cestě kolem Černého moře. Dokud nezjistil že si doma při kontrole cívek zapomněl zapojit jednu cívku, taky mu to chcípalo a dělalo podobné nesmysly. Všiml si toho až v Gruzii, tak si pak rval vlasy co si nadělal problémů. Asi to nebude tvůj případ, ale může ti špatně fungovat fajfka, kabel či cívka. To už jsem taky zažil, pomohla výměna fajfky. Mimochodem to bylo nejen na bigu, ale i na sekačce z Mountfieldu. :cheer:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spotreba 8 litru 4 roků 6 měsíců zpět #27278

  • Antoci
  • Avatar uživatele Antoci
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 48
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 3
Ahoj. Když byla dole bandaska tak jsem zapojení jak oka tak konektory kontroloval. nic jsem neproměřoval jen jsem to vyzkoušel jako dřív na fichtlu. Svíčky ven do fajfky a protočit starterem. Jiskru házeli obě pěknou. Ve válci při kompresi to až tak být nemusí ale to už okem nezjistíš. Vycházím teď z toho že po výměně svíček na původní a výměně benzínu na 95tku se spotřeba vrátila těsně pod pět litrů s tím že jakmile proběhnou Dvorce tak vyndám karburatory a doladim hladiny atd. Zítra má být pěkně tak to ještě projedu příhraničím a uvidím. Ale můžu teda říct že mě to krapet načalo. Teď jedu pořád poslouchám každý prd slyším i co tam není
Poslední úprava: 4 roků 6 měsíců zpět od Antoci.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spotreba 8 litru 4 roků 6 měsíců zpět #27279

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Nechci ti do toho nijak lavírovat, ale pokud máš spotřebu pod pět litrů :woohoo: ( jestliže nebyla tedy chyba měření :blink: ), tak bych nic nevyndával a nechal to tak. Níž se už nedostaneš.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 4 roků 6 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spotreba 8 litru 4 roků 6 měsíců zpět #27287

  • Antoci
  • Avatar uživatele Antoci
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 48
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 3
Ahoj, spotřebu jsem řešil hlavně z pohledu toho, jestli je po smontování motoru vše OK, protože byl to pro mne jeden z parametrů, zda je vše v pořádku po výměně obou řetězů a šponováku.Že to funguje jako dřív, protože jsem to nikdy nedělal a musel jsem provést velkou přípravu, než jsem se do toho pustil. Teď jsem v sobotu znova najel 180 km opět v mé oblíbené lokalitě Bezno Úštěk Žandov Rumburk Kokořín Mělník atd a spotřeba byla 4,78 l/100 a průměr 66 km/h. To je podle mě super. Akorát to dřív nedělalo a teď jo, že to moc kecá do výfuku, když se třeba jede z kopce a brzdí se motorem. Dřív sem zavřel plyn a jen vrčel motor a brzdil. Teď by mě to taky na čtyřku zastavilo z kopce, brzdy ani nepotřebuju, akorát to občasný práskání do výfuku, na který nejsem holt zvyklý. To uslyšíte v sobotu ve Dvorcích. Dík a čuz. Antoci
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spotreba 8 litru 4 roků 6 měsíců zpět #27288

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Pod pět litrů jsem se dostal kdysi v Německu když jsem jel s Jawa klubem na sraz k Bodamskému jezeru,naloženej ve dvou ,ale žádné velké zrychlování ani brždění prostě v koloně Jaw.Běžně na originální saní a vyfuky 6-6,7 l/100km.
S Creptusem a KN filtrem 5,8 bez tlumicky kolem 5,5l/100km.
Letos problémy s levou fajfkou,tak že na půl valce za 7-8l/100km s různýmy problémy s chodem motoru,průběh strašněj,na volnoběh nestabilní do zatáček střelba z lafu,pak efekt stareho turbomotoru s nespaleným benzínem ve výfuku.
S Bigem jezdím kolem 4000ot./min. nebo 5800.když potřebuju jet po dalnici někdy ho podržím i k sedmi sice nerad,ale nedělá mu to problém.Dříve jsem ho takhle honil často,ale dnes už mám motor před smrtí,tak ho přece jen šetřím.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spotreba 8 litru 4 roků 6 měsíců zpět #27289

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
Práská ti tu do výfuku protože ti mas na volnoběh bohaté.. ti bude delat ta vyšší hladina v tom jednom karburatoru...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spotreba 8 litru 4 roků 6 měsíců zpět #27290

  • Tom60
  • Avatar uživatele Tom60
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 36
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 2
Já mám originál výfuky a když ho z kopce zavřu, tak si taky pěkné do výfuku hovoří. Jednou mě ale začal vysloveně do výfuku střílet a i když filtr vypadal čistý, tak po vyprání bylo po střílení.
Na Biga jsem sedl v pokročilejším věku, ale zato s velkým nadšením.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spotreba 8 litru 4 roků 6 měsíců zpět #27291

  • Antoci
  • Avatar uživatele Antoci
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 48
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 3
Taky si myslím, že je to tou hladinou. Je to v plánu, abych měl klid, že jsem udělal maximum, jestli to jde vůbec někdy říct. Hladina, bohatost a uvidí se. Akorát by mě zajímalo, jestli jsem s tou vyšší hladinou jezdil už dřív, i když se to neozývalo. Nejde mi na rozum, jak se to tam v tom karburátoru může hnout, že se to rozhodí bez vnějšího mechanického zásahu.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spotreba 8 litru 4 roků 6 měsíců zpět #27292

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
...ještě jeden případ, kdy to střílí do výfuku, bez ohledu teda na filtr a stav karburací je, že máš vypálené těsnění výfuku , ten O-kruh, co je v hlavě, nebo jen uvolněné ty šrouby, co stahují koleno k hlavě. Taky mě to vyděsilo snad loni? A jen jsem dotáhl šrouby o otáčku či dvě a zase to od té doby neštěkne...dotahovat ale s citem! ;)
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.286 sekund