Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Spotreba 8 litru

Odp.:Spotreba 8 litru 14 roků 10 měsíců zpět #5412

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Český manual je na 750, ale vzadu máš rozdíly v ročnících. Tvoje 94 je tam taky a v tabulách máš všechny hodnoty rozdílné proti 750. Jak jsem řekl. Pracuj pomalu a případně si to ofoť, nebo si dělej poznámky a pamatuj. Žádný učený z nebe nespadl a kdo se bojí sere v síni. :lol:
Takže hodně zdaru.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 14 roků 10 měsíců zpět #5413

  • vesnican
  • Avatar uživatele vesnican
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 82
  • Karma: 4
Proc teda pises ze jsi automechanik.
Ja nejsem,komory si vycistim,ale vse nechavam na servis.Ty komory jsem musel vycistit,protoze jsem byl mucen a servis nikde nebyl.
Zacalo to cukat jak kdyz dojde benzin,bylo ho tam dost.Svicky suche.Povedlo se ale uz bych to delat nechtel.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 14 roků 10 měsíců zpět #5426

  • black333
  • Avatar uživatele black333
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 150
  • Karma: 4
Už som sa rozhodol,idem do toho a tiež si myslim že radšej sa dam na to pekne doma ako niekde mimo domova:dry: Okrem toho aj spoznam tie karburatori a ked sa niečo vysrsti mimo domova nebudem mať pri tom hadam problem.Ono sa nebojim ani tak rozobratia a poskladania ako toho nastavenia ale mam ten manual a skusim to podla toho,ved nemam čo stratiť a radšej nech mi to stoji v garaži a budem sa s tym hrať ako chodiť na tom za 8L na sto:huh: .To je moc aj pre mnaB) .Ked to spravym dam vam vedieť ako to dopadlo:cheer: :woohoo: :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 14 roků 10 měsíců zpět #5470

  • Wyky
  • Avatar uživatele Wyky
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 512
  • Obdržená poděkování 16
  • Karma: 157
Manual je na 750 (prvni cca polovina), ale jak pise Gek, v dalsich castech manualu jsou popsany rozdily pro jednotlivy rocniky. Musim to vedet, ja ho prekladal.;)
Myslim, ze zakladni ukony na motorce jsou stejny pro 750 i 800 a co se lisi, je popsano. Asi bych se toho nebal. Vzhledem k tomu, ze jsi automechanik, tak bys mel mit aspon zakladni povedomi o tom, jak co funguje a byt manualne zrucnejsi, nez vetsina populace.
I kdyz, dneska je automechanik spis menic nez mechanik.:( Ale to nemyslim nikoho konkretniho, ani tebe ne.:P
DR-BIG 750S, 1989
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 14 roků 10 měsíců zpět #5475

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Spotřeba 8 litrů,no co má být?Když si někdo pořídí pěknou ženskou s velkým zadkem,tak se přeci taky nebude ptát kolik toho sežere ne?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 14 roků 10 měsíců zpět #5476

  • black333
  • Avatar uživatele black333
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 150
  • Karma: 4
Dneska bol pre mna den "D".V nedelu som sa bol previezť,potom padlo rozhodnutie,dam sa na to:silly: .Takže dneska som to rozobral,pocity,katastrofa:S .Ani nie karburator,myslim demontaž ako samotne oddelenie kastlika pre baterku aj z kastlikom pre vzduchovi filter,to bolo najhoršie:ohmy: .Motorka dostala zabrať ale bral som to tak že som to musel skusiť:P .No karburator je už na stole a zajtra budem pokračovať,fotil som si dufam to podstatne a samozrejme aj pisal:( .Niekto mi pisal že či som mal rozobraty karburator na škode favorit a že ak ano tak Big bude prechadzka ružovym sadom no ja by som tvrdil že skôr prechadzka trnovym :ohmy: sadom ale samozrejme robim to prvy krat a dufam že to dam do kopy:unsure: .Zajtra rozoberem karburator a uvydim.Inač na Ebayi som našiel repair sadu na karburator za 24,50eur,myslim že dobra cena ale ako som pisal že uvydim ked rozoberem karburator.Tak držte palce.:) ;) :woohoo:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 14 roků 10 měsíců zpět #5479

  • black333
  • Avatar uživatele black333
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 150
  • Karma: 4
Ozaj aby som nezabudol,ked som zhodil vzduchovi filter,tak ta schranka pre uloženie vzduch.filtra bol dosť od benzinu a spodok filtra bol trochu mokri,od benzinu:silly:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 14 roků 10 měsíců zpět #5481

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Ať si bolo,tak si bolo,Bleku,ty musíš určitě přijet na sraz.Cítím,že bude sranda.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 14 roků 10 měsíců zpět #5483

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Tak to sháněj nový filtr vzduchový.
Karbce rozdělej a pak sháněj opravné sady. Moje rada.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 14 roků 10 měsíců zpět #5487

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Moje rada zní: máš hladinu tak vysoko že jí můžeš měřit v Airboxu i to se někdy stává.
Než sadu na opravu bych to dal někomu co opravdu obhájil výuční list automechanika a má k tomu aspoň trochu pozitivní vztah.:side: :side: :side:
Prostě máš bohatou směs,co vše pro její optimální nastavení můžeš udělat najdeš v manuálech a nezapomeň že karbce mají sytič,aby jsi zbytečně neseřizoval něco co je ok a jiné nebylo plně funkční.(Nesprávně fungující sytič,dokáže také udělat tebou popsaný stav).:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 14 roků 10 měsíců zpět #5491

  • black333
  • Avatar uživatele black333
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 150
  • Karma: 4
No takže pani ideme,druha časťB) ,rozobral som karburatori a s tajnym dufanim a myslenim som dufal že najdem niečo čo by bolo zle,opak je pravdou pani nenašiel som absolutne nič,karburator bol z vnutra čicty,"O" kružky su nove,žiadne pretlačene,trisky tiež čiste,ihli nastavene na tretej zaražke,proste tesnenia ako samotne "O" kružky perfektne aj membrany ako nove:ohmy: .takže som volal Aldymu podla popisu čo som mu hovoril vyzera to na zle nastavene hladiny ale k tomu som sa nedopracoval a potom som si spomenul a volal som Aldymu znovu ohlade klapiek na karburatore hlavne tej ktorej sa šteluje volnobeh:blink: ,tam su take medzeri medzi klapkou a karburatorom asi niečo okolo milimetra,takže niečo aspon niečo som našiel:kiss: .Zajtra zmeram hladiny a uvydime.Len mi nejde do hlavy ako to a čim zmerať,respektivne s čim to zmerate.Skušal som aj digitalnu šubleru:P ,no nedarilo sa mi to zmerať,no proste to zmeram.To čo tu bolo nafotene mi dosť POMOHLO!!!:woohoo: :) :) Ale chyba mi tam ako to zmerať,či mam plavaky merať ked su volne osadene alebo zmakčnuť to za ventil a potom zmerať alebo ako?Proste po lopate;) .No niečo tu na fore pohladam a zajtra dam vedieť čo som zistil a dufam že bude hladina zle nastavena a aj tie klapky su toho dôvodom.Inač na nejaky zraz určite pridem:woohoo: :lol: B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 14 roků 10 měsíců zpět #5492

  • black333
  • Avatar uživatele black333
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 150
  • Karma: 4
Vašek DR-neboj neni som vyučeny mechanik len z listom,no robim hlavne dodavky a nakladaky resp. IVECO servis,takže nemal som doteraz možnosť robiť moto:( ;) .Preto sa radšej informujem a chcem to zvladnuť sam.Takže nie každy mechanik zakonite musi vedieť opraviť všetko čo je z aut a moto:blink: :side: .Dal by som ti vyskušať urobiť brzdy na na Stralise,to by si čubrnel:side: :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 14 roků 10 měsíců zpět #5494

  • black333
  • Avatar uživatele black333
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 150
  • Karma: 4
VASEK DR-hladal som postup merania plavakov aj v inej teme kde si sa zapojil,počuvaj čo keby si mi to vysvetlil to meranie ale laidsky.Pisal si "kapilara",čo to je po Slovensky:unsure: ?Chcem to zmerať aj postup čo a ako,pomohlo by mi to,manual je pekny ale postup fuč:( ;) .Ked tak napiš.Cital som aj postup merania aj cez hadičky,tam bolo spominane aj to slovo "kapilara".Dik,potom dame:woohoo: :side: ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 14 roků 10 měsíců zpět #5495

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Hladinu nastav na plováky 14,5 od hrany plovákové komory,když otočíš karbce vzhůru plovákovou komorou a plováky ti padnou na plovákový ventil.
Pokud je výška plováků jiná než 14,5mm,tak přihnutím jazýčků co tlačej na ventil seřidíš jejich výšku.Měřeno od hrany komory k nejvyššímu bodu plováku(vše v poloze obráceně než je namontován).
Na kapiláru to pro začátečníka nemá moc cenu,je to trochu složitější,ale přesnější.
Pozorně si pročti zdejší stránky je tu i odkaz na manuál a katalog,kde je vše velmi dobře popsané a vyobrazené.
Seřizeím brzd na Stralisu bych se tu moc nechlubil.
Máte tam plno konstrukčních závad a jde vám s toho hlava kolem.Měl jsem jeden čas TurboStara a Evrostara,tak že jsem nějakou tu peripetijí s kotoučema a snímačema na brzdách Iveca zažil,doufám že je to pro mě jen minulost,teď se setkávám s Cursory 10 a 13,5,a stačí mi to.
Možná se potkáme na školení v Jesy nebo Torinu.B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotreba 8 litru 14 roků 10 měsíců zpět #5496

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Kapilára je po slovensky Kapilára. Tady to máš po Slovensky a tady po Česky
Kapilára je trubička ze které se odečítá stoupající kapalina.
Plováky jsem vždy měřil šuplerou a měřil jsem to na destičku před plovákmi. Měření trubičkou jsem nikdy nedělal. Musím probrat.

Nerozumím řeči, kterou se bavíte. Co je to Stralis jsem si vygůglil. Jen si myslím že popsaný ukon je velice rozdílný od seřizování karbců na Bigu. Jen podotýkám, že by asi Vašek moc nečubrněl. Do těchto debat bych se s Vaškem moc nepouštěl. Myslím písemně. Lepší osobně. Přijeď na sraz a tam na to je času moře.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 14 roků 10 měsíců zpět od Gek. Důvod: Překlep
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.369 sekund