Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: jak dlouho bez oleje?

jak dlouho bez oleje? 15 roků 8 měsíců zpět #1789

  • cash
  • Avatar uživatele cash
Zdarec, tak jsem se vrátil po 4 dnech z Alp a musel jsem dolit 1,1 litru oleje.. po cca 1700 km.. Normalne nedolejvam vubec, cim to? a kolik tak muze ten motor vydrzet s takovou troskou oleje? slape dobre, tak doufam, ze vydrzi.. je to 750, 89ka
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:jak dlouho bez oleje? 15 roků 8 měsíců zpět #1790

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
normální stav norma je 1litr na 1000km.Moc bych to neřešil:)
Bez oleje nejede dlouho,když se nezadže úplně,tak minimálně vydřeš vačku.
Na nejmíň oleje asi dojel jeden nejmenovaný asi už bývalí Ultramagor ke Gekovi na výměnu.:laugh: :laugh: :laugh: Více asi popíše Gek:laugh: :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:jak dlouho bez oleje? 15 roků 8 měsíců zpět #1794

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
S troškou oleje ?? Měl jsi tam ještě přes jeden a půl litru. Samozřemě to není správně, ale nedošel ti najednou. Zvýšenou spotřebu bych viděl v prostředí kde jsi jezdil + náklad.

Ultramagor přijel že má Big zvuk jak šicí stroj. Bylo v něm skoro deci oleje. Přijel ze města cca 70 kilometrů. Kolik najezdil před tím nevím.
Pravda je že když jsme nalili potřbné množství oleje, chod se změnil k nepoznání a šel jak hodinky. Co bylo s Bigem dál nevím. Ještě jsem ho potkal ve dvorcích a stále jezdil.

Big je skutečně držák, ale vždy to nemusí dopadnout dobře. Rozhodně kontrolovat a dolívat. V nouzi cokoliv pro motorky.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:jak dlouho bez oleje? 15 roků 8 měsíců zpět #1798

  • cash
  • Avatar uživatele cash
Ok. tak jste mě uklidnili - to jsem potřeboval. snažim se mu dávat nejlepší péči, tak mě tahle nehoda trošku vyvedla z míry..
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:jak dlouho bez oleje? 15 roků 8 měsíců zpět #1806

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
no radsi bych se přes víčka ventilů podíval na vačku..jistota je jistota a není to vubec složitá práce..akorát nádrž dolů. protože je motor chlazený vzduch /olej tak pri malo oleji se taky může špatně chladit což se rovná: něco se můze přidřít...ale zalezi na okolní teplotě, stylu jízdy, atd.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:jak dlouho bez oleje? 15 roků 8 měsíců zpět #1808

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
Ještě se mi nepovedlo spatřit vačku přes víčka,každopádně tahle malá hladina už při delší jízdě by byla kritická,v náklonech a brždění by mohlo už bejt čerpadlo na suchu,nejlepší řešení před každou dlouhou jízdou je dát větší hladinu oleje když víš že ti to takhle žere,,já byl na slovensku a najel jsem dva tisíce,zmizlo mi 4 dc,ale u mě se neděje nic páč při každý výměně nalejvám celý 3 litry,každopádně jesli tak nejdeš často tak se nic nestalo
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:jak dlouho bez oleje? 15 roků 8 měsíců zpět #1809

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
tak se poradne koukej..sice ji nevidíš celou ale tu část co tlaci na vahadla vidíš...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:jak dlouho bez oleje? 15 roků 7 měsíců zpět #1816

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
vidíš to jo,ale nic na tom nepoznáš,musíš oddeklovat
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:jak dlouho bez oleje? 15 roků 7 měsíců zpět #1817

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
V tomto lehce odehnutém tématu z tématu musím souhlasit s Vlastou. Vačku vidíš, ale moc toho na ni nepoznáš. Když není olej vačka netrpí tolik na dosedací ploše vahadel ale v uložení. Si to aspoň myslím.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:jak dlouho bez oleje? 15 roků 7 měsíců zpět #1826

  • Yankee BiG
  • Avatar uživatele Yankee BiG
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • hyperaktivni veverka ujeta na semtexu a cokolade
  • Příspěvky: 112
  • Karma: 15
Vlasta má pravdu Krokodýle - pokud to chceš opravdu zkontrolovat tak to chce sundat vršek - vono tam sice štelovacím otvorem vidět de ale málo a blbě takže z toho houbelec poznáš jestli to je špatný nebo dobrý. Zas tolik práce to není a při rozdělání se hnedkajc vidí jak je na tom vačka i s uložením a aji vahadla.

PS: jen pro zajímavost osobní zkušenost s renovovanýma vahadlama - fakt nevydržej - a to sem si poctivě před každou jízdou kontroloval hladinu oleje a nakrmil sem ho Motorexem. Cena novejch je teda fakt hnus - ještě že je Mudr.Aldy :cheer:
Ride to Live & Live to Ride
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:jak dlouho bez oleje? 15 roků 7 měsíců zpět #1846

  • MirekX
  • Avatar uživatele MirekX
taky jsme byli na Bigu v Alpách, najeli jsme 3000 km ve dvou a s báglama a doma jsem musel dolít taky skoro litr, jinak mezi výměnama nedolejvám. Dostane v těch kopcích pěkně zabrat. Ale dolilo se a OK, už má skoro 80 tis a šlape jak švýcary....
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:jak dlouho bez oleje? 15 roků 7 měsíců zpět #1847

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
ale myslím si, že na takhle dlouhé cesty by to chtělo olej sebou a občas dolít.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 15 roků 7 měsíců zpět od Gek. Důvod: Písmeno
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:jak dlouho bez oleje? 15 roků 7 měsíců zpět #1850

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Určitě je nejlepší každej den se podívat aspoň po ránu na stav oleje.Doporučuji při dlouhém cestování provádět aspoň ob den,ale nejraději každej den celkovou kontrolu stroje,protože se tak předejde mnoha nepříjemnostem.
1.olej
2.napnutí řetězu(sekundárního) a jeho stav
3.pneumatiky(stav běhounu a patek,popřípadě tlak)
4.vizuálně kontrola šroubových spojů(Big je řádný vibrátor a někdy se stane,že během cesty se s vámi rozloučí šrouby na nosiči a v takový moment že novej je v nedohlednu)
U starších strojů není na škodu po 300km na dálnici pod plným plynem při tankování zkontrolovat přítomnost oleje v motoru.Jedná se hlavně o prvních 300km,protože většina majitelů,takto prožene Biga jednou za rok,tak že se během roku do těchto podmínek Big nedostane a tím pádem majitel-řidič ani neví jak to s tou spotřebou oleje je.
Po této kontrole už pokud nedošlo k výraznému ubytku oleje máte za prvé klid a za druhé nemusíte tak zoufale celou dovolenou hladinu oleje hlídat stačí pak ob den po ránu zkontrolovat stav oleje než si drahá polovička upraví zevnějšek,tak máte čas na technickou přejímku před dalším hltáním kilometrů.:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.537 sekund