Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Spotřeba oleje

Spotřeba oleje 16 roků 1 měsíc zpět #191

  • Rico
  • Avatar uživatele Rico
Ahoj, chtěl bych od vás poradit.
Začíná mě znervózňovat spotřeba oleje. Po výměně oleje jsem asi po 600km kontroloval hladinku a neubylo nic. Ovšem po dalších 500km sem již doléval 3-4decky a ted to vypadá, že po dalších 900km budu muset dolít další 3-4 decky. Cože nechápu, jakto že si předtím nevzal nic?..O kolik může pomocí olej 20W-50 (ted mám nalito 10W-40)?Nebo je to zralý na GO?
Je to rok výroby 97, najeto dle tachace 38tis (100% ma vic). Olej měřím v garáži na hlavním stojanu.
Díky, R..
Poslední úprava: 16 roků 1 měsíc zpět od Rico.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotřeba oleje 16 roků 1 měsíc zpět #194

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
bigy berou ruzne..novej asi deci na 1000 km a mne bral pred opravou cca 3-5 deci na 1000 km. pak zacal neuvěřitelne zrát tak cca 5 dc na 300 km a bylo vymalované... ted po orave mam najeto 1000 km a nedoleval jsem...takze do 5 deci na 1000km bych to neřesil ale to je horní hranice.....;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotřeba oleje 16 roků 1 měsíc zpět #196

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
na tisícovku půl litru by měla být jeho hranice,ale jak psal Beďa je to velmi inviduální.Hodně záleží na provozu.Mě to taky bere hodně různě,někdy nic jindy dvě decky není problém.
Ke GO bych se přiklonil až po několika takových problémech a hlavně po kontrole těsnosti vodítek ventilů.
Já na svém mám stovku a moc to ještě neřeším.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotřeba oleje 16 roků 1 měsíc zpět #201

  • Rico
  • Avatar uživatele Rico
Půl litru? Vzdyt to se na tom pak ani nedá cestovat, to aby člověk sebou tahal barely oleje,ne?!..Jaký olej doporučujete?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotřeba oleje 16 roků 1 měsíc zpět #212

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Loni jsem dal Denikol,a nějak se mi zdá,že to není ono.Trochu mě to unáší spojku,což mi před tim nedělalo.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotřeba oleje 16 roků 1 měsíc zpět #214

  • icematej
  • Avatar uživatele icematej
  • OFFLINE
  • Moderator
  • DR 750 Zuzanka
  • Příspěvky: 110
  • Karma: 10
Ja davam Repsol Moto Sintético 4T 10W/40 a naprosta spokojenost...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotřeba oleje 16 roků 1 měsíc zpět #215

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Rico napsal:
Půl litru? Vzdyt to se na tom pak ani nedá cestovat, to aby člověk sebou tahal barely oleje,ne?!..Jaký olej doporučujete?
Nechá se s tím to cestovat,dokonce s tím musíš počítat,že hlavně v parných dnech a popojíždění v zacpaných přímořských městech to Bigu moc světčit nebude i když by byl po GO.
Litr s sebou na cestu do Fra,Espa je ninimálně potřeba.I když se nechá všude koupit.
Jednou jsem dolil i W60-ku,přemýšlím o ní že jí zkusím jako celoroční15W-60.Gek jí nabízí za velmi příjemný peníz od LQ.

S Denicolem mám nejlepší zkušenosti i když podle všech diskuzí je prý nejhorší.
Jezdím ho čtvrtej rok a právě s vypínáním spojky mám nejméně problémů.Nejhůře to cukalo na ShellAdventure nejlepší byl Castrol a Mobil Oil,ale taky podstatně dražší než-li stejné třídy Denicol.
U mě se spojka moc dobře nemá neboď jí trápím při různých pokusech o terení jízdu:angry:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotřeba oleje 16 roků 1 měsíc zpět #217

  • Trpaslik
  • Avatar uživatele Trpaslik
Ahoj,
muzu se zeptat kdyz uz je rec o oleji jak se spravne na Bigu meri. Zda-li zasroubovana merka nebo jen vlozena do otvoru.

Diky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotřeba oleje 16 roků 1 měsíc zpět #219

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Tohle si nejlépe ověříš při výmeně oleje. Naliješ předepsané množství a měříš.
Já to vždy měřím na vyšroubovanou zasunutou měrku, na rovině.
Pokud máš hlavní stojan, jde to i na něm, ale zase si to musíš ověřit při výměně a pak se toho držet.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotřeba oleje 15 roků 1 měsíc zpět #3979

  • pepik
  • Avatar uživatele pepik
Olej mi sice skoro nežere, za to ale rosí víčko od výfukových ventilů. Není to moc, jen když jednou za rok dělám ventily, stačí to jen otřít hadrem s benzínem.
Dělá to i někomu jinému, nebo budu muset do súzy pro novou gumičku
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotřeba oleje 15 roků 1 měsíc zpět #3980

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
mam cely motor suhy jak pepř- z venku samozrejme....u vnitr je mastnej:lol: :lol: :lol:

delat by to nemeloB)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotřeba oleje 15 roků 1 měsíc zpět #4001

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Mě někdy od výměny do výměny deci a jindy celou náplň,neřeším to olej tam,prostě musí bejt a tečka.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotřeba oleje 15 roků 1 měsíc zpět #4020

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
Samozřejmě že spotřeba oleje a opotřebení motoru je závislá zpúsobu provozu,múj motor má 35 tis km a bráchovo 80 tis a ty motory jsou dá se říct stejný,olej by jsme dolívaly taky podobně,kolem púl litru max litr na 6 tis.třeba jsem jel slovensko a docela ostře,žádnej výlet,jeli s náma i GSXR nebo ZRX tak jsme nemohli dělat ostudu,že :side: no tak to dalo 2300 km a po návratu mně na měrce chybělo necelých púl cm,vzhledem k tomu že při výmněně oleje nalívám celý tři litry tak to řešit nemusím,tak že cestovat se s tím určitě dá.Ty co dávaj kouř studenýmu motoru a nebo naopak, když ho ohřejvaj na místě třeba 5 minut,tak to je určitě cesta ke zvýšený spotřebě oleje a opotřebení motoru.Tak že ,ohřívačúm zdar
Poslední úprava: 15 roků 1 měsíc zpět od Vlasta.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotřeba oleje 15 roků 1 měsíc zpět #4021

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
ale on se ptal panove na neco jineho..takze pokud prolina krouzek pod vickem ventilu tak je ho potreba vymenit, teda pokud mu to nevadi..stoji origa cca 200,. KčB)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Spotřeba oleje 15 roků 1 měsíc zpět #4104

  • black333
  • Avatar uživatele black333
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 150
  • Karma: 4
Zdar,chlapi.To akože ak naštartujem mal by som hned vyštartovať:blink: ?Ja to robim nasledovne,naštartujem na sitiči,davam si rukavice,prilbu,proste sa nahadzujem:angry: ,potom vypnem sitič,zaradim jedničku a vyražam;) .Je to tak že by som mal naštartovať a hned vyraziť:silly: ?Zda sa mi to ako blbosť že by som k takemutu štylu štartovania prispel k spotrebe oleja:dry: .Mylim sa:( ?Ak tak mi poradte,dakujemB)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.252 sekund