Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ?

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 14 roků 10 měsíců zpět #5715

  • BIG HLAVA
  • Avatar uživatele BIG HLAVA
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 27
  • Karma: 0
Vše je naprosto průchozí i hadička odvzdušnění nádrže která je vyvedena pod centrální pružinu s přepady od karburátorů. Dobrá poznámka jsou svíčky které jsem samozřejmě vyměnil za nové když jsem to měl odstrojené ale i ty staré vypadali docela ok (temně načervenalé a suché).Podtlak v nádrži není určitě. Ten podtlak jsem zkoušel když jsem odpojil čerpadlo od nádrže.Než došel benzín v karburátoru jestli je znát že nasává. A jak jsem psal není to žádnej velkej cuc ale když jsem zkoušel ucpat hadičku špičkou jazyka (netlemte se...) tak bylo znát že tam mírnej podtlak je .Jinak naprosto respektuji názor "Vaška DR " i docela souhlasím že když dva dělají to samé .... Uvidím až to projedu příští týden v pátek odjíždím na motodovolenou ...no chtěl bych tak snad odjedu. Až to projedu ozvu se ! Zatím děkuju čau R.H.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 14 roků 10 měsíců zpět #5719

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Vem to postupně a uvidíš.
Držím Ti palce.
Bude to určitě nějaká blbost,jen na to přijít.
Jak to ale popisuješ,tak to vypadá na ten kohout,ještě mě napadá přehodit,hadičky na kohout od nádrže na kohout aby jsi změnil smysl kohoutu,ON nahoru a rez dolu.Ani nevím zda-li je to technicky možné,dosáhnou-li hadičky,nikdy jsem to nezkoušel u Biga,ale je to takovej nápad ze zoufalství,zda-li ten kohout nemá třeba poškozenou (opotřebenou)gumičku.Nebo vem flašku a hadici přímo na karbec co to bude dělat a ještě bych flašku dával do různejch výšek vůči karbcům měni-li se nějak chod motoru .Podívej se na membránu u čerpadla,jak vypadá není-li tam bordel.
Vždycky,ale po nějaké úpravě to odzkoušej v provozu.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 14 roků 10 měsíců zpět #5738

  • BIG HLAVA
  • Avatar uživatele BIG HLAVA
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 27
  • Karma: 0
Tak jsem to o víkendu zas složil dohromady a jel to projet s vědomím že když jsem na žádnej problém nepřišel asi to bude dělat pořád to samé.A překvapilo mě že to jede normálně jako by ani žádnej problém nikdy nebyl. Než jsem to složil tak jsem dal na rady "VAŠKA DR" a foukal jsem do všech benzínových hadiček ke kterým jsem se dostal tj. na stranu k nádrži i na stranu k čerpadlu a karburátoru.Najel jsem asi 40 km a jede to normálně. Ještě jsem zkontroloval vzduch. filtr a váhám jestli ho nevyměnit před dovolenou. Sice vypadá docela ok i když jsem ho asi dva roky neměnil jen na straně u vstupu do karburátoru je takovej nažloutlej (jak tejdenní slipy)... jinak celkem čistej.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 14 roků 10 měsíců zpět #5742

  • LadaBolech
  • Avatar uživatele LadaBolech
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 114
  • Karma: 2
Vzducháč se špiní ze vnitř, tam to těžko uvidíš, jedině baterku a vyndat si oko:side:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 14 roků 10 měsíců zpět #5743

  • BIG HLAVA
  • Avatar uživatele BIG HLAVA
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 27
  • Karma: 0
... na tom asi něco je a čistíš ho nějak nebo striktně měníš po pravidelných intervalech ? Já na něm mám asi tak cca 10tis. km ujeté převážně na silnici.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 14 roků 10 měsíců zpět #5744

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Pokud je jak týdení slipy, tak kup nový. Pokud nebudeš moc lítat prachem, tak stačí občas vyfoukat, ale jak zahnědne, je čas na výměnu.
Nebo kup KN filtr. Kdo ho má, jen ho chválí.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 14 roků 10 měsíců zpět #5796

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Průchodnost filtru okem nepoznáš,když už jo,tak už to musí být hodně zacpané.
Moje zkušenost je 1X za dva roky výměna originálu.
Hned klesne spotřeba a zlepší se tah od spodka.
U replik každej rok.
S K Nko,tam mám nový,zatím s ním zkušenosti nemám.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 14 roků 9 měsíců zpět #5948

  • BIG HLAVA
  • Avatar uživatele BIG HLAVA
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 27
  • Karma: 0
Tak jsem tu zas,abych vnesl do tohoto téma rozuzlení a myslím,že vás při tom docela pobavím !!! Když moje problémy s kohoutem začali měl jsem na sobě poprvé nové vysoké boty na enduro. Až doposud jsem jezdil jen v kotníčkových kožených. Když jsem to zkoušel po rozborce projet tak jsem měl zas ty nízké ...a samozřejmě,že vše fungovalo. Ovšem než jsem vyjel na dovolenou, která byla dlouhá cca 2500 km a už po prvních 15 km se závada opakovala zas !! Vždy před tím jsem zoufale nahmatal kohout a okamžitě přepnul na rezervu a pak to zas jelo,ale tentokrát zdrcen a znechucen jsem to nechal chcípnout úplně a smutně se odstavil u krajnice. Slezl jsem z motorky, abych si zaklel a ejhle koukám že kohout je ne zrovna zavřenej ale tak na půl přivřenej a v tom mi to po dvoutýdenním trápení docvaklo v hlavě jak bych slyšel zvuk kovadliny a v duchu jsem si pořád opakoval "no ty jsi ale takovej vůl",než můj výraz ve tváři vystřídal úsměv od ucha k uchu.Došlo mi totiž,že si ten kohout sám zavírám horním rantlem těch nových bot !! Ještě dostkrát jsem pak po cestě kontroloval omakem kohout a dostkrát jsem ho dorážel zpět do polohy ON. Tak to je vše jen snad jestli mi chcete někdo napsat jakej jsem trouba ani nemusíte ....s úsměvem si to říkám taky.... R.H.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 14 roků 9 měsíců zpět #5949

  • BIG HLAVA
  • Avatar uživatele BIG HLAVA
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 27
  • Karma: 0
Tady je odkaz na ty nové boty co zavírají kohouty paliva mimochodem jsem s nima moc spokojenej vyjel jsem na dovolenou v pátek 19.6.2009 kdy vás většina měla cestu na sraz a trmácel jsem se 1200 km v brutálním dešti přes Slovensko,Maďarsko,Bosnu až do Chorvatska kde přestalo pršet teprve až u moře a v botách bylo pořád sucho i bez igelitových bandáží !!! www.louis.de/_40866b149e30c4799ba994f199...ge=2&artnr_gr=202455
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 14 roků 9 měsíců zpět #5950

  • Prema
  • Avatar uživatele Prema
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 165
Fakt gut :) :laugh: :side: Na druhou stranu lepší zavřenej kohout než každá závada. Ale pobavil jsi mě :) Co s tím uděláš ? Odřízneš rantl z bot ? :) :laugh: :side:
Kdo jednou přísahal lásku dvěma kolům, neváhá podělit se s nimi o nejlepší léta svého života.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 14 roků 9 měsíců zpět #5951

  • BIG HLAVA
  • Avatar uživatele BIG HLAVA
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 27
  • Karma: 0
Řezat se nic nebude na to jsem s nima opravdu moc spokojenej už hold vím že když dochází bezín i s plnou nádrží může za to "nevhodná obuv" a náprava situace není nijak zvlášť náročná... a abych nezapoměl ještě jednou děkuju všem co se zapojili do této diskuse a snažili se tím poskytnout pomoc díky R.H.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 14 roků 9 měsíců zpět #5954

  • chose
  • Avatar uživatele chose
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 8
  • Karma: 156
Toš si nás synku pěkně potahal:lol:
Tel.:605 509 549
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 14 roků 9 měsíců zpět #5959

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Konec dobrý,všechno dobré.Musím říct,že jsem se už dlouho takhle nezasmál.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 13 roků 5 měsíců zpět #9843

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
Zdar chlapi....mám podobný problém, jako big hlava v úvodu tohodle příspěvku, jen chci na začátek podotknout, že botama to není ;)

Můj big 750 (rok vám nepovím, bo je to splácanina, ale vin motoru značí 1988) nejede na polohu kohoutu ON, jen na REServu. Jsa uvyknut ze všech možných strojů jawa nebo i z bandita jsem začal čistit vše, komplet palivový vedení, filtr, kohout (karbec ani čerpadlo jsem ale rozhozený neměl). Nikde nic nebylo, kohout je průchozí na obě polohy. Na rezervu to jede jak had, po přepnutí na ON to jede do doby než se spotřebuje benzín z karbecu. Nezáleží na tom, kolik mám v nádržích benzínu (z čehož jsem vydedukoval že čerpadlem by to nemělo být, ale ruku za to nedám). Karbec by měl být seřízený, ale tipuju, že když to jede na rezervu tak tím by to být nemělo. Jediné co jsem zatím nezkoušel, je fouknout do hadice co jde do karbecu (v době kdy je nasazená) jak to tu myslím někdo z vás psal (pokud to bylo myšleno jinak, opravtě mě :).
Takže než to zkusím a tím tlakem tam něco sku*vím, jak se znám, nepřišel jste někdo na něco nového od doby, než se to tu řešilo??
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 13 roků 5 měsíců zpět #9844

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
bude to ventilem..zkus si na zkoušku pujcit jinej a ividís..nicim jinym to nebude, když pak od ventilu je jedno vedení..takze jen a jen ventil....nebo hadicka z ON na ventil....neni nekde ohla jak se to nasadí???
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.618 sekund