Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ?

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 13 roků 5 měsíců zpět #9846

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
ohlá není, na to jsem dával majzla....zkusím tedy ventil, nějak se v tom pohrabu ;)
vďaka :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 13 roků 5 měsíců zpět #9847

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Jestliže máš hadičky správně zapojený,tak by to mohla být taky benzinová pumpa.Jinak ale zapojení benzinovejch hadiček je dost složitý a tuším,že se to tady řešilo.Tak to projdi.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 13 roků 2 měsíců zpět #10757

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
tak dneska jsem se teprv dokopal k tomu to projít a kdybych nebyl vocas, tak už jsem to moh mít dávno :blush: ....byly prostě jen blbě nasazený hadičky (sabaj má bludišťáka :) ) .... předchozí montér prohodil na kohoutu hadici od rezervy s hadicí do čerpadla ....
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 13 roků 2 měsíců zpět #10767

  • PATUS
  • Avatar uživatele PATUS
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 16
  • Karma: 0
Mám podobnej problem když jedu a držím dlouho plnej plyn tak zečne big škubat musím uplně ubrat a jed kousek bez plynu a pak přidám tak dobrý poradi někdo predem děkuji:(
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 13 roků 2 měsíců zpět #10769

  • Yankee BiG
  • Avatar uživatele Yankee BiG
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • hyperaktivni veverka ujeta na semtexu a cokolade
  • Příspěvky: 112
  • Karma: 15
pokud je dobrá (nezteřelá a správně nasazená) hadic od podtlaku karburátoru tipuju to nejspíše nejspíš na benzínovou pumpu. Kdo by čekal že po ...nácti letech se ta membrána která pulzuje a tlačí benál do karbeců utáhá že ? :-) Tipuju že cenovka za novou pumpu od pana Suzukiho bude docela mazec :-)
Někde už se tady na foru řešilo že se to dá spravit vcelku podomácku - pohledej.
Ride to Live & Live to Ride
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 13 roků 2 měsíců zpět #10785

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
pro Paruse: může to být zaseknutý plovákový ventil před třemi lety mě taky v zimě potrápil,ale kompresor ho přemohl a je klid.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 13 roků 2 měsíců zpět #10818

  • Vorel
  • Avatar uživatele Vorel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Život se dá promarnit, prožít a nebo ENDURO!
  • Příspěvky: 206
  • Obdržená poděkování 10
  • Karma: 5
Dobrý čtení!:lol: Jsem rád, že v tom nejsem sám. Dneska jsem protáhl Biga i když bylo dva pod nulou, protože mě hřálo štěstí z jeho "opravy":blush: . Vzpomněl jsem si sice na Chozého hlášku - já su taková piča, ale pochlubit se musím:blush: .
Začalo to v říjnu, kdy jsem vyrazil na výlet do Jeseníků a na Slovač. Dojel jsem ale jen na pumpu do Rychnova a už jsem neodjel. Baterku jsem celkem rychle vytlouk, tak přijel náš Jířa autem. Bigouš zatím vystydl a přes kabely krásně naskočil. Buhužel po pár minutách zase prd prd - jako by to jelo jen na jeden válec:laugh: . Sotva jsem se dokopal domů.
Začal jsem klasicky od nejjednodušího. Svíčky, palivový filtr, atd. Několik zkušebních jízd dopadlo vždy stejně - krásně chyt, jel super, ale po několika kilometrech prd prd cililink. Pak mě napadla elektrika. Odešla mi totiž baterka, 3 měsíce stará a v krámě jí naměřili 10V. Půjčil jsem si od souseda Primáře regulátor napětí, a vůbec celkově změřil všechno, co změřit šlo - všechno O.K.
Pak už byl sníh. Minulý týden mě tady nadráždil Bullit na Bigu a znovu jsem se pustil do toho rébusu. Karbec ven. Všechno jsem prohlédl, vyčistil, pošteloval - nic jsem ale neobjevil. A když už jsem to měl oholený, tak jsem udělal i pár jiných věcí. A při tomhle šťourání jsem objevil rozlámaný lanko na na sytič:blush: . Šel vytáhnout, ale zpátky ne. No a to je vlastně všechno. Udělal jsem si krásnej sytič za 120 Kč a dokonce ho už nemusím držet. Páčka na kolo šimáno 60Kč, lanko i s trubičkou na brzdu 50Kč a štelovací šroubek. Na karbci mám pro jistotu pružinku, tak že se to krásně vrací. Výfuk Kreptus, který jsem měl ve zvadlé verzi prodělal taky tuning trubkovým sekáčem a tak mě pěkně štípou tváře - je to hukot:) . Mějte se.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 13 roků 1 měsíc zpět #11306

  • marlin
  • Avatar uživatele marlin
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Karma: 0
Ahoj,sice to neni o kohoutu paliva,ale nejaky kutil ohnul trubicku od rezervy,takze kdyz prepnu,zadny benzin neprotika:dry: nemate nekdo tuseni,jak se da ta trubicka roztahnout,bez rozborky a rezani a noveho letovani?
porad pocitat km,neni to prave:(
dekuju:cheer: a prima pocasi vsem
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 13 roků 1 měsíc zpět #11308

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Zkus nejprve zkontrolovat zapojení hadiček.Nezdá se mi,že by byla nějakým způsobem ,,ohnutá trubička",a řezat či pak letovat nádrž?no to snad nemyslíš vážně.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 13 roků 1 měsíc zpět #11309

  • skoky
  • Avatar uživatele skoky
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • žiju abych jezdil,jezdím abych žil
  • Příspěvky: 147
  • Karma: 16
myslím sabaji, že marlin myslel řezat a následně letovat tu trubičku, né nádrž;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 13 roků 1 měsíc zpět #11340

  • marlin
  • Avatar uživatele marlin
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Karma: 0
Ahoj,jo,presne,jde jen o tu malou trubicku,v levem dolnim cipu nadrzeB) chapu,ze ta hadicka je moc,moc blizko valce,ale,je to fakt ohnuty nadoraz
,ze tim nic neprotece,ale ne zlomeny,jste chlapi,tak nemusim popisovat,jak vypada ohnuta trubicka palcem,nebo klestema,Ferdy domaciho kutila,chci se jen zeptat,jestli jste nekdo neco takovyho mel,nebo jak z toho vybruslit,bez ztraty desitky a jak to mechanicky roztahnout,nevim,jak je ta trubka pridelana k nadrzi,jestli,privarena,priletovana,nebo mosaz
To je vsechno,B) dekuji za radu a prima den preju vsem:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 13 roků 1 měsíc zpět #11348

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Pokud ta trubička je hodně zdeformovaná,tak nezbývá než ohřát a trnem pruřez obnovit,je to pracné nebo přeletovat.
U nádrže od roku 91,je ta úplně horní trubička přepad a odvětrání,ty dvě níže vedle sebe :jedna rezerva druhá normální provoz a ta zcela dole ohnutá je rezerva z levé časti nádrže(zcela vypouštěcí )ze dna.
Taky řeším opravu nádrže,ale horního lemu.
Mám už od Tondy jinou a u ní jsou trubičky opravovány mosazí.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 13 roků 1 měsíc zpět #11367

  • marlin
  • Avatar uživatele marlin
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 19
  • Karma: 0
Ahoj,Skoky,Sabaj,vasek DR,dekuju,toho Biga se jen ucim,mam ho kratceB) ale mam ho rad,
jak napsal Vasek,ohla a nepruchodna je jen ta uplne nejnize,teda vypousteci trubicka
a ty dve nahore vedle sebe,to taky chapu,myslim teda,ze rezerva by mela bejt ta prava,protoze ma nad kohoutem propojeni na tu ohlou vypousteci:unsure: jestli jsem to dobre pochopil,jen jsem nevidel rozebranej kohout
...omlouvam se ..ted otazka pitomce:dry: normalne ta delsi tapka se sipkou..tam,kde je napsano
ON,nebo na RES?...me osobne je to logicky,ale nekdo treba udelal neco z kohoutem,...no fakt nevim:S
vlastne teda ta ohnuta trubicka uplne dole je jen vypuosteci,tudiz problem mam jinde
dekuji vsem a obzvlast Vaskovi,kterej mi vysvetli,co,je co a co je kde:) :)
tak me chlapi jeste napiste,kam ma smerovat ta packa s sipkou na kohoutu,treba je to tim...
nekdy jsou veci normalne i proti logice,fakt se v tom nevyznam.....dik a koncim abyste si nepripadali,ze ctete druhej dil Trech musketyru:side: :woohoo:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 13 roků 1 měsíc zpět #11372

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Je to tak jak píšeš.Teb delší konec když je dolů,tak je otevřen,nahoru je rezerva a vodorovně je zavřen.Kohout jsem ještě rozebraný neměl,tak že nevím,jak je řešen.Jeho průchodnost však poznáš,když odpojíš hadičku k palivovému čerpadlu,tak by měl,při víše uvedených polohách tect nebo netéct benzín.Nebál bych se ho profouknout i kompresorem.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:KOHOUT PALIVA ... NEBO UCPANÉ NĚCO JINÉ ? 13 roků 1 měsíc zpět #11377

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
jestli se dobře pamatuju, tak kohout vevnitř fuguje stejně jako u fichtla :cheer:
jen místo gumičky s dírkama je tam plastový kolečko s výstupkem, na kterém je nasazena páčka kouhoutu....
ta páčka jde nasadit jen v jedné poloze, ten výstupek je jakoby kónickej, takže až to tam budete někdy někdo rvát silou, tak se koukněte, jestli to nemáte nohama hore ;) (zkušnost)

ale to je jen tak mimo téma
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.233 sekund