Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Kupa Biga

Kupa Biga 14 roků 11 měsíců zpět #5416

  • killbydeath
  • Avatar uživatele killbydeath
:unsure: no nenasiel som nic vhodne a tak sa pytam v novej teme :)
Mam zaujem sa stat majitol Big-a. Dovod je jednoduchy,mam ponuku na vymenu za moju YZF 750R a ja uz cestaka nezvladam.Mal som havarku a poloha na YZF je na moje ruky dost extremna...PO 120km ma uz poriadne bolia,kedze uz chodim dost pomalsie.
Moje otazky:
-na co si dat pozor
-co sa kazi a co si nemam vsimat
-ake velke su vibracie?
-ako startuje rv 1990(videl som viedo kde dost dlho musel tocit a chytilo)
-aky zvuk ma motor(honda ide krasne tichucko,v yamahe mi vzdy vsetko buchotalo :D)
Este doplnim,je to Big 800,rv 1990...dakueeeeem :)
Přílohy:
Poslední úprava: 14 roků 11 měsíců zpět od Gek. Důvod: Obrázek
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kupa Biga 14 roků 11 měsíců zpět #5417

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Je to zcela něco jiného.
Výkon,podvozek a brzdy bude pro tebe na silnici dost velká změna k horšímu.Jen na rozbitých silnicích si to můžeš užívat,ale více než na motorce bude záležet na tobě,to samé platí i pro terén.
Vibrátor je to jeden s nejumírněnějších mezi jednoválci.
Pokud tomu tak není,je volnej vyvaž.řetěz.
Při koupě Biga se zaměř jako u každé motorky na vůle v kolech,vidlicích a kyvce v přepákování zadního tlumiče.
Hluky z motoru,aby chytal na sytič a né bez sytiče.
Big je známej s extremním rezavěním všeho,tak od rámu po vejfuk,hlavně v partiích pod sedlem kolem tlumiče perování.
Na tachometr moc nekoukej,málo komu jde po celou dobu provozu,nejnovější Big je deset let mlád a tak pod padesát nemá žádnej.Spíše většina nad 100000km.
Přeji Ti šťastnou ruku při výběru.:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kupa Biga 14 roků 11 měsíců zpět #5418

  • killbydeath
  • Avatar uživatele killbydeath
a ked je volna vyvazovacia retaz,ma to rucne spanovanie?je to problem pripadne menit ked je zlaa??...
a ako je to s cenami ND?ono plan je taky,ze ak to budem mat,musi to vydrzat do konca leta,,,potom mam operaciu a teda bude cas do jari neco s tym robit :D
...potreboval by som ale objektivny nazor :P na jazdne vlastnosti a spolahlivost...:unsure:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kupa Biga 14 roků 11 měsíců zpět #5420

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Vyvažovací řetěz se šponuje po sundání levého víka. Olej není vyloženě nutné vypouštět, stačí motorku naklonit, leč nese to sebou určitá rizika. Takže se vypuštění vždy vyplatí.
Ceny ND. Není to nic co by nešlo zaplatit. Je to přece jen starší model a od toho se odvíjí ceny. Ale zase je všechno jen jednou. Krom karbeců.
Big je motorka co hodně vydrží při patřičné údržbě. Pokud mu dáš co má dostat a třeba něco navíc, nechá si toho líbit dost. Ale jak říká Vašek. Se špatným přístupem i nový traktor doprzní.
Jaké máš plány jsi se nezmínil?? Pojedeš s Bigem do lesů nebo na jen výlety ??
Víš objektivní názor je velice ošemetná věc. Tady jsi na Bigařských stránkách. Tady jsou lidi co mají Biga v srdci a těžko řeknou, že stojí za prd. A i když řeknou, stejně to tak nemyslí a nikdy ho neopustí. Jsou tady lidi kteří mají Biga jako přestupní stanici. A jsou tu i lidi, kteří Biga prodali, ale stále ho mají v sobě a třeba se k němu zase vrátí.
Big je slabší na brzdy, ale zatím každý zastavil. Viděl jsem Biga, co vypadal jako by ho vytáhli ze šrotu, kde ležel několik let. A jel a jak dobře. Buď si Biga zamiluješ takový jaký je, nebo ne.
Co říci k jízdním vlastnostem. Dědeček našich Bigů jezdil dakar, Big cestuje po světě, vyhrává XL rayle, nevím co říci.
Posaď se na něj a uvidíš sám. Koukni na to, co popsal Vašek, bude hrkat určitě všude, ale nesmí moc. Přece jen je mu 19 let.
Pokud se pro Biga rozhodneš, tady se dozvíš vše co tě bude zajímat. Máme svého Guru náhradních dílu a Big není složitá motorka na opravy.
Tak přeji hodně zdaru.

PS: Navíc máš teď jedinečnou příležitost, vidět na vlastní oči cca 100 Bigů pohromadě. 19 - 21.6. roku tohoto je velký Big sraz. Info je na hlavní stránce. Ke sto Bigům patří taky Bigaři a ty ti odpovědí na všechny tvé otázky v přímem přenosu. A poslechneš si motory a prohlédneš si všechno a poptáš se co tě bude zajímat. A jestli nemáš ještě motorku ?? Tak přijeď autem, vlakem či autobusem.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kupa Biga 14 roků 11 měsíců zpět #5421

  • killbydeath
  • Avatar uživatele killbydeath
Tak chcem ju na cestovanie a obcasne vyjazdy po polnej ceste.Ziadny motocross :D. Ako som pisal mam momentalne cestaka Yamaha YZF 750R,1993,takze koli roku vyroby sa nebojim,lebo to vse zalezi od majitela.
Volba na Big-a je preto,ze je vacsi ako 600,ci 650ky endura a hlavne zaujimavejsi :). A dalsi dovod?ako je v mnohych diskusiach pisane,na Africu nemam :D ale pravdupovediac ma to netrapi podla toho co som sa tu docital.
Ak sa mi podari vymenit moju YZF za Big-a(mam jednu ponuku,na 800vku,rv 90) tak sa mozno aj na zraze ukazem :)
Nejak som sa na neho namotal,ani neviem preco :D ale kukam videa a citam a citam...dufam,ze to bude ok aj ked sa preveziem :)..ale to az o dva tyzdne..:woohoo:
Tie brzdy budu asi slabsie ako moje 2 kotuce 310mm a 6 piestiky,ze :D :D.ale aspon bude sranda :)
Poslední úprava: 14 roků 11 měsíců zpět od killbydeath.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kupa Biga 14 roků 11 měsíců zpět #5422

  • Yankee BiG
  • Avatar uživatele Yankee BiG
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • hyperaktivni veverka ujeta na semtexu a cokolade
  • Příspěvky: 112
  • Karma: 15
BiG je prostě BiG :blush: - všechny typy sou těžký, velký a obzvláště ročníky do 1990 jsou docela vysoký v sedle takže mám silnýho tušéra že pro tebe bude nejlepší osobní zkouška jízdou :unsure:
PS: v případě že ti bude vyhovovat doporučuju kontaktovat nějakýho bigaře z okolí a poprosit ho aby ti ho prohlídnul a zkusil - za zeptání nic nedáš, zkušenosti jsou k nezaplacení a víc očí víc vidí B)
Ride to Live & Live to Ride
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kupa Biga 14 roků 11 měsíců zpět #5423

  • killbydeath
  • Avatar uživatele killbydeath
vyska mi vyhovuje,,mam 185cm cca a zatial mi vse bolo male :D takze to pojde :)
Přílohy:
Poslední úprava: 14 roků 11 měsíců zpět od killbydeath. Důvod: nevem pridat obrazok :D
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kupa Biga 14 roků 11 měsíců zpět #5430

  • von dave
  • Avatar uživatele von dave
mám biga krátce, ale že by byl nějakej problém s výškou řidiče, to zas tak ožehavý není :-). mám něco pod 170cm a kromě prvních třech vytažení z garáže a zjišťování, kde že je ten bod, kdy se to na mne už převrátí, :blush: jsem si rychle zvykl. big se pro mne stává srdeční záležitostí a každej den ho chodím pohladit :-)...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kupa Biga 14 roků 11 měsíců zpět #5449

  • killbydeath
  • Avatar uživatele killbydeath
a dalsi chrobak v hlave,,dostal som ponuku na vymenu za Africu 650,,,tie prve co boli...juj,,,a ja nevem teraz...ale zajdem kuk aj to...ale zatial sa mi viac pozdava Big :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kupa Biga 14 roků 11 měsíců zpět #5450

  • vesnican
  • Avatar uživatele vesnican
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 82
  • Karma: 4
Afrika 650 tak to je peknej kousek do veteranske sbirky.Jako hlavni motorku bych ji ja nepouzival,bylo me by ji lito.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kupa Biga 14 roků 11 měsíců zpět #5452

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Jo,jo je to krasavice,vyráběla se stejně s prvníma Bigama 1988 až 1989 je to srdeční záležitost

V dobrém stavu levná nebude.:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kupa Biga 14 roků 11 měsíců zpět #5471

  • killbydeath
  • Avatar uživatele killbydeath
no a ja teraz nevem co spravim...hrozneee...som nerozhodny,alebo nco..
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kupa Biga 14 roků 11 měsíců zpět #5477

  • black333
  • Avatar uživatele black333
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 150
  • Karma: 4
Ja som sa rozhodoval tiež medzi Afrikou,Transalpom a Bigom,vyhral Big a absolutne nebanujem.Tak ako bolo spomynane ak maš dobru cenau na Afriku tak ju ber je to dvojvalec a ide pekne ale nikdy nezacitiš tu silu jednovalca ako je Big,je to sila a nadhera zaroven a ako som pisal ja nebanujem;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kupa Biga 14 roků 10 měsíců zpět #5533

  • killbydeath
  • Avatar uživatele killbydeath
no vyzera to,ze budem mat africu....ale big mi vrta hlavou :) stale...musim sa prevest :) a mozno potom vymenim africu za neho :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kupa Biga 14 roků 10 měsíců zpět #5536

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Tomu moc nevěřím,zjistíš,že v terénu zase toho moc nenajedeš a na silnici to jede o trochu lépe.
Pokud už teď přemýšlíš o výměně,tak nevím co si od toho slibuješ.Za rok 6-8000km si na žádné motorce kór takhle staré vše nevychytáš a spadneš jen do skupiny překupníků,co si motorku koupí na sezonu,sjedou co se sjet dá,stáhnou km a pošlou jí zase dál jako málo jetou z nedostatku času atd. atd.:(
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.463 sekund