Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: podvozek

podvozek 12 roků 9 měsíců zpět #12265

  • vena1980
  • Avatar uživatele vena1980
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 11
  • Karma: 0
Zdar, měl bych dotaz ohledně předních tlumičů. Problém je v tom, že na nerovnosti odskakují, mají nový olej, složený tak jak mají být. Před lety jsem měl jiného Biga a ten měl velice slušný podvozek oproti tomu co mám teď. Chtěl bych se dopátrát proč se tak chovají. Díky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:podvozek 12 roků 9 měsíců zpět #12271

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Pokud jsem to dobře pochopil, teda nemají tlumící účinek, jaký si představuješ. To může být od předešlých majitelů, kteří jezdili více terén a vnitřky tlumičů jsou opotřebované a tlumičový olej rychle protéká těmi"střevy" bez náležitého odporu a tím "To" netlumí. Nápravou může být i hustější olej.
Co tam máš za olej?

Ještě dodatek. Mohl i někdo jezdit s netěsnícími gufery a olej vytekl a vnitřek tlumiče pracoval "na sucho". S tím jsem se setkal u svého, v jednom tlumiči teklo gufero a když jsem dělal rozborku, tak tam bylo tak půl deci kašovitého oleje obarvené hliníkem:dry: . Takže i olej v tlumičích měnit a hlídat únik.

Dal jsem do tlumičů 15W olej, tak hlavně v chladnu chvíli trvá, než to přestane "mlátit" do řidítek, po pár km to jde, ale stejně uvažuji o náhradě předních vidlí za jiné, ale ty finance...:ohmy:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 12 roků 9 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:podvozek 12 roků 9 měsíců zpět #12274

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Problém je to že přední tlumiče Biga toho moc neuměj ani jako nové,jejich vnitřky maj dost daleko do vnitřků Jawy 638,ale je to dané jeho cenovou kategorií v době výroby.
Jak píše Tom,hustčí olej W15 nebo W20,nechá se to všelijak namíchat,ještě mu dát progresivní pružiny (mám je,ale výsledek není úměrný k ceně pružin).
Dokonce jsem jezdil i speciální hydraulický olej s viskozitou 30,ale pak mi začali týct gufera,prostě to na to není stavěný.Nejlepší by bylo tam šoupnout vidle z nějaký dražší motorky.Nebo přímo apsaidy,ale to už je o hodně moc penězích.
Protože nezapomeň že musíší dat jiné brejle,někdy i střed kola.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:podvozek 12 roků 9 měsíců zpět #12289

  • vena1980
  • Avatar uživatele vena1980
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 11
  • Karma: 0
Čau, v tlumičích mám 10W a o hustějším oleji jsem uvažoval, ale nevím, jaké to bude na podzim a v zimě. Zda-li to nebude moc hustý. Žena auto, já motorky. Když jsem motorku koupil na jednom tlumiči byl pod prachovkou omotaný fáč jako když si zlomíte prst. Vidlice mají nepatrnou vůli, ale není to na závadu. Už jsem opravu tlumičů prováděl. Oproti předešlýmu Bigu, kterého jsem měl před 5 lety měl suprový podvozek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:podvozek 12 roků 9 měsíců zpět #12293

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
No nevím:"Vidlice mají nepatrnou vůli,není to na závadu" Mě teď v opravně pistnic převařili celou horní část že byla vyběhaná a taky se jevila že se jen vyměněj gumičky.
Zrovna tato pístnice funguje zároveň jako tlumič,prý by sice netekla,ale propouštěla a tím snižovala tlumící efekt.
Se zimou bych si hlavu vůbec nelámal.
Tam dostane na prdel vše od Tvých kloubů po poslední simering a el.konektor.:(

10W je málo chce to minimálně 15W ale raději 20W.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.207 sekund