Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Řetězy ČZ

Řetězy ČZ 15 roků 9 měsíců zpět #1276

  • tlouk
  • Avatar uživatele tlouk
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 22
  • Karma: 0
Tak jak je to vůbec s řetězama ČZ na biga? V pardubkach je podnikova prodejna ČZ, maj tam i sadu na bigy, ale jak je to s kvalitou? cena je více než dobrá.Má někdo zkušenost s touto značkou?
navíc jsem objevil jakýsi řetěz,uplně obyčejnej za 800kč bez o kroužku.Na polni kroseni by mozna byl dobrej. www.moto-retezy.cz/e-shop/motocyklove-re...ki.html?kubatura=750
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Řetězy ČZ 15 roků 9 měsíců zpět #1280

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Já jsem na ČZ SDZ 525 najezdil mraky kilometrů a napínal jsem ho jen jednou, aby se neřeklo.
S tímto řetězem jsem byl nadmíru spokojený. Mazal jsem ho podle potřeby a čistil ho. Zkrátka dostal, myslím si tu nejlepší péči.
Jaká mají kola nevím, tehdy je neměli. Kupoval jsem taky v řetězárně Pardubice.

Za sebe - rozhodně doporučuji.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Řetězy ČZ 15 roků 9 měsíců zpět #1302

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
ja ho jezdim také (SDZ 525) a sama chvala..navic ma dinamickou pevnost vyšsí než ta sama řada od D.I.D.Wilda ho ma take a super. bez o krouzku nebrat. ja jezdim take offroad a v poho. jestli stim chces litat na trati jak s 250-tkou kroskou tak na to zapomen- to big nevydrzi a znicis ho. jo a navic je na to kurevsky težkej. a ja vim o čem mluvím ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Řetězy ČZ 15 roků 9 měsíců zpět #1305

  • Aldy
  • Avatar uživatele Aldy
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • (nerad píšu:-)
  • Příspěvky: 283
  • Obdržená poděkování 12
  • Karma: 62
No, já jezdím D.I.D. a taky jsem měl jednou ČZ, nevím jak je to s dynamickou pevností :-) (hlavně každej výrobce si udává jinou pevnost...) ale třeba D.I.D. dělá několik pevností. A praxe mě jednoznačně ukazuje když koupíš lepší D.I.D. tak se to nedá s ČZ vůbec srovnávat !!! Asi tak ode mě...

A pokud chceš ušetřit tak na Biga ČZ jedině zmíněný ČZ SDZ 525 , rozhodně žádný jiný od ČZ.

Jo a k IRISu nekupovat !
ALDY z Turecka
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Řetězy ČZ 15 roků 9 měsíců zpět #1309

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Přesně tak je to s tou pevností jak píše Aleš.
Někomu vydrží řetěz hodně dlouho jiný ho roztrhá za pár kol na MC trati.
Pokud hrabete,skáčete a jezdíte po zadním kole na dlouhověkost Irisu a ČZ klidně zapomeňte.
D.I.D. doporučuje i výrobce.
Já mám velmi dobrou zkušenost s EK ZST.
I když druhá nejnižší sada Profesionál od Reginy mi 35000km,taky bez problémů posloužila.:)
V Pardubicích (Svitkově)je taky Beran Tuning a tam Ti ustřihnou jakej chceš řetěz a jaké barvy od velmi dobré firmy RK,kolečka a rozety jaké chceš kvality i materiálu.
Poslední úprava: 15 roků 9 měsíců zpět od Vasek_DR.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Řetězy ČZ 15 roků 9 měsíců zpět #1336

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
1. Nemá někdo zkušenost s řetězem Tsubaki?Fa CONTRA je nabízí jen o málo dráž než ČZ.2.Jakou kdo máte zkušenost s nýtováním řetězu,nebo používáte spojku,či je lepší si nechat řetěz nanýtovat,a pak demontovat kyvku,nebo to celé svěřit servisu?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Řetězy ČZ 15 roků 9 měsíců zpět #1337

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
No já bych se pevnosti u SDZ ČZ nebál. O tom co vydrží, bude teď moci pokračovat Begis, který má teď SDZ na svém Bigu.
Myslím si že je to srovnatelný řetěz i s DID. Řetězy se zkouší v trhací zkušebně a procházejí tzv. cyklem. SDZ vydržel o něco méně cyklů než DID. Kdysi jsem volal do řetězárny, když jsem vybíral řetěz.
Moc a moc záleží jak se k řetězu kdo chová.
První řetěz na mojem Bigu byl Regina a byl myslím taky dobrý.

Na řetětźe jsem používal spojku a nikdy se mi nerozspojkovala.

Řetězy tebou uvedené neznám.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 15 roků 9 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Řetězy ČZ 15 roků 9 měsíců zpět #1342

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Někde jsem čet,že firma Tsubaki je největším výrobcem řetězů a to i motocyklových,tak mě nějak přišlo divný,že se o nich moc neví.Řetěz D.I.D.používám i já a momentálně řeším jeho výměnu.Co je ale dost zajmavé a hodně lidí neví je fakt,že i sebelepší řetězová sada se po namontování musí nejdříve jaksi zajet,zaběhnout.Zkrátka těch prvních 500-1000km tomu nechce dávat moc knedlík.To co napsal Vlasta je asi pravda,neboť krom O nebo X kroužků se na řetězu mazat nic prakticky nemusí.Kdo používá automatické mazání řetězu nedělá vlastně nic jinýho,než že na řetěz kape olej a tím udržuje těsnící kroužky mastné.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Řetězy ČZ 15 roků 9 měsíců zpět #1343

  • marty.big
  • Avatar uživatele marty.big
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 51
  • Karma: 0
S řetězy toho jména nemám vůbec žádnou zkušenost,ale asi bych šel radši do čz.Jinak já jezdím D.I.D a jeden kamarád má na D.I.D nýtovačku takže ho nýtuju.Kdysi jsem měl biga 750 a na něm D.I.D se spojkou a jednoho krásného dne cestou na vranov se mi řetěz přetrhnul u spojky.Řetěz nebyl viditelně poškozenej ani vytahanej a napnutej byl taky dobře,ale asi tam nějakej rok už byl.Nevím čím to bylo,ani nechci odsuzovat ten řetěz nebo spojku,ale stalo se to a od té doby každý řetěz nýtuju.Ale např. Radovan Jirků jezdí ČZ se spojkou a nedá na něj dopustit,ale taky každých 6000 km mění spojku protože začíná být vytahaná.Tot ode mě vše.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Řetězy ČZ 15 roků 9 měsíců zpět #1345

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Tsubaki u nás moc rozšířená není v Německu je nabízejí více,ale zkušenosti snima nemám.
K té spojce řetězu.Tu používám stále.Jen jednou jsem ztratil pojistku,protože jsem zapadl v potoce a řetěz působil jak na liště motorové pily,když běhal po kořenech.Že jsem jí ztratil jsem zistil až doma po 100km,když jsem motorku čistil od bláta.Pojistku jsem dal jinou a od té doby vozím náhradní spojku.
Kdo ovšem používá Biga k tomu co je určen.Jízdě,tak takovéhle problémy nemůže mít,kdo né a používá ho na kros a trial,tak musí počítat že z něj sem tam něco upadne,jak tomu bývá i na speciálech k tomu určenejch.:) :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Řetězy ČZ 15 roků 9 měsíců zpět #1351

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Tak mě to nedalo,a zajel jsem za kámošem do servisu.Dávaj na mašiny již dlouho ČZ(motokros)řetězy a vcelku spokojenost.Varoval mě ale před jednou věcí:Začali se na trhu objevovat pod značkou "ČZ řetězy"výrobky vyrobené někde v Číňě!!!Takže kdo se rozhodl pro ČZ,ať si ho objedná nejraději přímo u výrobce,nebo z nějakého ověřeného zdroje.Mě tohle stačilo,a jdu znovu do D.I.D.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Řetězy ČZ 15 roků 9 měsíců zpět #1353

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Jak říká Sabaj. Pozor na padělky. Zeptejte se Třeba tady
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Řetězy ČZ 15 roků 9 měsíců zpět #1360

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
jj..akorát se na řetezu nemazou hlavne O neboX kroužky ale prostor mezi valeckem a cepem. to jen tak na okraj. kdyz namazes okrouzky tak to sice nevadi ale je to i zbytecné.hlavne musis namazat plouchu mezi valeckem a cepem. tak asi tak ;)
Poslední úprava: 15 roků 9 měsíců zpět od Béďa.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Řetězy ČZ 15 roků 9 měsíců zpět #1372

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Beďo máš pravdu ale ne zcela. Mazat O nebo X kroužek je pro řetěz životně důležité. Možná víc než mezi válečkem a čepem. Když nebudou mastné těsnící kroužky, popraskají, přestanou těsnit a mazivo vylétá = řetězova smrt.
Asi tak.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Řetězy ČZ 15 roků 9 měsíců zpět #1392

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
no ja bych rekl že 90% je dulezite váleček a 10% ten o-krouzek. protože to není nic jineho jak v podstate gufero a to taky nemažes z venku, a neztvrdne.(teda az za pet let). kdyz to moc namazes (o krouzky) tak se ti na to lepi prach a pak to vydřeš. tak asi tak. ale je lepe mazat vsecho a vic nez nic. ;) dulezite je mazat také čistý řetez a ne řetěz od bláta :laugh: :laugh: :laugh:
Poslední úprava: 15 roků 9 měsíců zpět od Béďa.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.195 sekund