Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Přední tlumiče

Odp.:Přední tlumiče 13 roků 8 měsíců zpět #9154

  • velitel
  • Avatar uživatele velitel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Srdcem stále Bigař
  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 155
Tak je to domaB) pružiny i s postovnym 1200 sada gufer pouzdra prachovky origo suzuki 2600 olej cirka 500 suma sumarum sada na opravu př tlumičů 4300 jen pro informaci a představu pro ostatní na kolik to přijde,ale konec plavaní v zatačkách za to stojí jenom nevím jestly se na to vrhnut před burčákem. Radeji asi ne kdyby se nedařilo:dry: at mužu jet na bigovy.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední tlumiče 13 roků 8 měsíců zpět #9156

  • Glerin
  • Avatar uživatele Glerin
Kolik Tě stály prachovky v Suzuki? Počítám, že to byla slušná pálka oproti 200,- za neoriginály, nebo kolik stojí.
A jinak jsi si jistý, že plavání způsobují ty tlumiče? Já mám předek jak bláto, ale až na prudší brždění na silnici nemám problém, to spíše v terénu.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední tlumiče 13 roků 8 měsíců zpět #9161

  • velitel
  • Avatar uživatele velitel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Srdcem stále Bigař
  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 155
Hele prachovka 2 ks 496 gufera 2 ks 590 pouzdra spodní a horni každé po 2 ks 1604to je cena se suzuki Přerov.Ato plavani bylo když jsem třeba přejel do vyfrézovane silnice tak to bylo děs a v zatačse ses položil v mezích možnosti biga a pak jak kdyby to povolilo a kolo se pohlo děsnej pocit jako by podklouzlo snad se to spraví uvidíme. Ještě vymněním ložiska v krku .Na srazu sem to konzultoval s klukama a Ti mi doporučily go předku takže jsem dal na radu skušených a vrhnul se na to.Ještě se to projevovalo že jsem přibrzdil předkem a kolo šlo do strany k brzdě jako bys trochu zaatočil.
Poslední úprava: 13 roků 8 měsíců zpět od velitel.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední tlumiče 13 roků 8 měsíců zpět #9162

  • Glerin
  • Avatar uživatele Glerin
Tak uvidíš.
Jinak na vyfrézované silnici je to děs asi na každé motorce, na špuntech je to přímo o hubu. Ale je to většinou jen pocit, ta motorka se udrží.
A pokud ti to při brždění táhne ke straně, zkontroloval bych, jestli jsou vidle rovné, dobře uchycené v brýlích. Já to měl takhle na 125, taky táhla při brždění, a když jsem pak točil spodkem pravého tlumiče, tak opisoval kružnici.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední tlumiče 13 roků 8 měsíců zpět #9164

  • vesnican
  • Avatar uživatele vesnican
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 82
  • Karma: 4
Co to je vyfrezovana silnice?
Jak spodek tlumic opisuje kruh?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední tlumiče 13 roků 8 měsíců zpět #9165

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Vesničane, nevím jak u vás ve Francouzku opravují silnice, ale u nás je vyfrézuje fréza, tak že vzniknou žlábky. Ty pak vedou kolo a to se s tebou přetahuje.

Jak tlumič opisuje kružnici nevím.

To že táhne při brždění k jedné straně může být způsobeno tím, že má Big jen jeden kotouč.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední tlumiče 13 roků 8 měsíců zpět #9166

  • velitel
  • Avatar uživatele velitel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Srdcem stále Bigař
  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 155
Geku diky za vysvětleni:) ale když si vzpomenu na mladá léta a na jawu 21 tak to přední kolo chodilo při zabrzděni i 10 cm do boku a vůbec mi to nevadilo.:side:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední tlumiče 13 roků 8 měsíců zpět #9167

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
vesnican napsal:
Co to je vyfrezovana silnice?
Jak spodek tlumic opisuje kruh?

K vyfrézované silnici bylo receno dost a k tlumici opisující kruh- pochopil bych to tak, ze pokud jsou vule ve futrech kluzáku, ten má oproti trubce "vakl", tak pokud uchopís kluzák ve spodní cásti, má moznost pohybu do predu, do zadu, do leva, do prava. A kdyz to propojís- vznikne kruznice?:unsure:
"vakl" - bocní vule:side: :side:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední tlumiče 13 roků 8 měsíců zpět #9168

  • Glerin
  • Avatar uživatele Glerin
Táhnutí ke straně vlivem jednoho kotouče je dle mého názoru nesmysl. Měl jsem doposud motorky pouze s jedním kotoučem a žádná to nedělala.
To může podle mě dělat hlavně křivý tlumič.

Tombus: ano, jak tahle vůle, tak já to myslel tak, že máš hnutý tlumič a když s ním točíš, neotáčí se jakoby na místě, ale vybočuje do stran.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední tlumiče 13 roků 8 měsíců zpět #9175

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Jak Vám může vadit na Bigu vyfrézovaná silnice,pokud zrovna nejedu s nějakou promilí pod kůži v noci za deště,tak je to docela zábava.
Špunty to bude asi guma E09,Dezert,Baja,Karao atd. Nevzpomínám si že by se na silnici klouzali podstatněji více než E08.
Sjel jsem jich už pěknej balík,ale pokud má správný tlak a není sjetá jak guma u dvoukoláku(boky nové střed na plátno)tak jsem u žádné výše uvedené nějaké neduhy na silnici nepociťoval,jen u C-eček,ale ty na Biga ani silnici dle obouch výrobců nepatřej.
I když do terénu je mohu jen doporučit.
Jestli někomu na velké motorce dolní část vidlice má vakl jak na Jawě05-23,tak je prase a zasloužil by nakopat kamsi,protože dávno před tímto jevem se odporoučí olej s nemalou stopou po jeho odchodu.
Za jednu jízdu se to to vzládnout nedá.:side: :side:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední tlumiče 13 roků 8 měsíců zpět #9181

  • Glerin
  • Avatar uživatele Glerin
Tak já mluvil o "špuntech" na vyfrézované silnici, o normální jízdě nepadlo ani slovo ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední tlumiče 13 roků 8 měsíců zpět #9183

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Tak to pardon,myslel jsem že špunty jsou i špalky nebo drapák.Já prostě řeči některých kmenů nerozumím.:side:
O těch jizdních vlastnostech výše uvedených gum mám na mysli na vyfrézované vozovce.
Na GSR -ku to bude asi nanic i kdyby tam člověk měl sebelepší gumi,ale podvozek Biga s vyfrézováním nemá vůbec žádný problém.:) :) :)
I silně naštěrkovaná silnice Bigu chutná skvěle,tam právě má jako jiná endura hodně navrch před jinými stroji.
Motokrosová trať to už moc na něj není:P ,tam chodí furt nadorazy:dry: ,ale polňačky a všelijak zkurvené asfaltky nebo jejich zbytky zvládá s přehledem.:cheer:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední tlumiče 13 roků 8 měsíců zpět #9191

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Jízda po podélně vyfrézovaném asfaltu na moto jakékoliv značky a jakémkoliv obutí bude nepříjemná vždycky.Je to dáno rozdílem šíře pneu ve předu a v zadu.:dry: Stav tlumičů a ložisek v krku řízení ten pocit jenom umocňuje.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední tlumiče 13 roků 8 měsíců zpět #9237

  • velitel
  • Avatar uživatele velitel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Srdcem stále Bigař
  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 155
Pravě to je to co mi nejvíce vadilo to vlnění ale stejně jsem mněl unavený pružiny tak jsem to vzal jedním vrzem nejdřív jsem skusil delší podložku ale to nepomohlo takžě rovnou udělam go předku a mám to za sebou:kiss:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední tlumiče 12 roků 7 měsíců zpět #13152

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
případná nová objednávka pružin se řeší ve foru Podvozek - Zvýšení světlosti biga ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.199 sekund