Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Automatické mazání řetězu

Automatické mazání řetězu 15 roků 8 měsíců zpět #1444

  • Vorel
  • Avatar uživatele Vorel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Život se dá promarnit, prožít a nebo ENDURO!
  • Příspěvky: 206
  • Obdržená poděkování 10
  • Karma: 5
Při včerejší údržbě Biga mě políbila v garáži můza a v hlavě mi za vyrašil velice jednoduchý způsob, jak mazat řetěz za jízdy:laugh: . Žádný dráty, žádný náklady, prostě zadarmo.
Už nějaký čas nepoužívám spreye na žetěz, ale mažu převodovým olejem. Jenže najít nějaký jednoduchý způsob, jak ho dávkovat na řetěz a kam uložit nějakou bandasku s náplní - to je problém! Vlastně byl:P .
Kdo má starší tip Biga, má pod nosičem plastový kastlík na nářadí (lékárničku). Je většinou nevyužitý. Všechno v něm navlhne a zrezatí. Vyčistil jsem ho tedy od bordelu, na jeho odvodňovací čudlík jsem navlékl hadičku až dopředu k řetězovce. Do kastlíku samotného jsem nacpal molitan z akvárka (hrubší) a nalil do něho asi půllitru oleje. Pro sichr jsem ještě na hadičku nasadil škrtítko ze vzduchvání (rybky mi odpusť), ale olej je tak hustej, že kápne tak akorát. Budu he tedy používat na vypínání. Jedinej problémek může vzniknout tím, že po dojetí a uzavření to ještě párkráte kápne. No uvidíme. Musí se to odzkoušet. Dám vám vědět, jak to funguje.
ps: snad mi rybičky nechcípnou:unsure: :lol: :lol:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Automatické mazání řetězu 15 roků 8 měsíců zpět #1445

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
To je určitě dobrý nápad. Možná by šel ten molitan nacpat do plastikové lahvičky a jako přivaděč a škrtíko mě taky něco napadlo. Při tomto nápadu se mi ihned vybavila nádherná sestřička :blush: a její činnost. No a co dělá ?? Dáva pacoušům kapačku. No a co má kapačka ?? Hadičku a škrtítko.
A navíc, každý rybičky nemá.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Automatické mazání řetězu 15 roků 8 měsíců zpět #1446

  • chose
  • Avatar uživatele chose
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 8
  • Karma: 156
Dobrý nápad a taky sem si vzpomněl na sestřičky jo fakt dobrý.Pokud to bude fungovat dej nějakou fotku.
Tel.:605 509 549
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Automatické mazání řetězu 15 roků 8 měsíců zpět #1447

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Perfekt nápad.S dávkovádím oleje bych až takovej problém neviděl.Zkrátka kdyby mazal moc,tak bych po ujetí dejme tomu 100km mazání přiškrtil,či ůplně zavřel.Problém bude asi v tom,že to bude mazat jen polovinu řetězu,nebo jen válečky uprostřed.Bude to možná chtít ten konec hadičky od pěkný sestřičky nějakým způsobem rozdvojit.Tak přeji hodně zdaru.P.S.Pozornému čtenáři jistě neunikl v textu rým,který se tam dostal čirou náhodou.:laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Automatické mazání řetězu 15 roků 8 měsíců zpět #1448

  • Sádˇa
  • Avatar uživatele Sádˇa
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 264
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 154
Tak jsem myslel že máš plnou hlahu baráku :laugh: :laugh: a ty máš čas na zlepšováky :) ikdyž jsem já stavěl barák tak jsem se chodil odreagovat ke kamarádovi co dělá auta a nápadů bylo také dost :laugh: takže než dostavíš doufám že přibudou další vylepšení :laugh: :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Automatické mazání řetězu 15 roků 8 měsíců zpět #1450

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Velice dobrej nápad.;) ;)
S rozvodem oleje po řetězu bych se nezatěžoval,tam je takovej fofr,že se rozleje,kam bude moc sám.
Se sestřičkama to vidím trochu jinak:blush: :blush:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Automatické mazání řetězu 15 roků 8 měsíců zpět #1451

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Origo mazadlo za spoustu tisíc taky kape na jednu stranu. Sice se dělají duální trysky, ale zase jako všechno za prachy. Není tedy nutná.
K tomuto tématu by se mohl vyjádřit Ondra, který mazadlo origo na Bigu testoval pro Motoride.sk
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Automatické mazání řetězu 15 roků 8 měsíců zpět #1455

  • Aldy
  • Avatar uživatele Aldy
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • (nerad píšu:-)
  • Příspěvky: 283
  • Obdržená poděkování 12
  • Karma: 62
Já mám to origo mazadlo přes tejden obědnaný tak uvidím, snad dojde do dovolený abych ho vystoušel a pak vám mohu zdělit dojmy...
ALDY z Turecka
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Automatické mazání řetězu 15 roků 8 měsíců zpět #1542

  • Mago
  • Avatar uživatele Mago
zdrzvim vsettky,aj mojho kolegu minule napadlo spravit nieco take sou kapackou,len ja chcem kupit to CLS 200 ktori je elekttonicki nastavovatelni,stym mazanim zjednej strani nie je problem ved aj origo si môzes vybrat jednu ale dve trisky ktore ti mazu retaz pri rozete,staci nejaka tenka trubka,spravit znej nieco ako trisku a napojit na hadicku.Inak obidva testy origo premazavacov,o ktorych viem, to je Scotolier,maze podtlakom,nastavuje sa mechanicky ma 5 stupmov nastavenia,cena u nas cca do 4000sk a CLS 200 elektronicky da sa nastavovat priamo na rajdach ma 7 stupnov nastavovania a jednoducha montaz apon tak pisu cena cca 8000sk.Obidva testy by ste mohli najst na motoride.sk podla nazvu inak ten prvi ma môj kolega na strome a je velice spokojny len ocisti trocha a ide dalej za 3000km minul asi 1deci oleja a aj to mal na maxime na zaciatku.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Automatické mazání řetězu 13 roků 5 měsíců zpět #9746

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
tak se musim podelit o svoje zkusenosti se scotoilerem..jak jsem koupil tenerku, tak to tam bylo... dolil jsem oil, doladil spravný ukap..a super.. je teda fakt ze jsem stim nejezdil brutal kentus offroad..ale no normalni jezdení, normalni teren je to spica...v terenu pridam o jedno cislo na vetsi ukap, a ne ceste to zase stahnu..retez furt cistej ( uz mam najedto cca 12OO km na noven stroji)..zadne cistení, zadne mazaní spreyemi atd..proste bomba...je teda fakt, že neposoudím, jestli to stoji za tu cenu (stoji cca 3.200,- Kč), ale ja si myslim že jo....komu neni lito tech penez tak vrele doporucuji....pozn... za tech 1200 km se hladina pohla tak cca ani ne 1 cm...mam k tomu 0,5 litru origo oleje, tak to mam na 3 roky...olej stoji cca 200kč /0,5 litru
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Automatické mazání řetězu 13 roků 5 měsíců zpět #9749

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Tak, tak.Kdo nezkusil-neuvěří.Mám ho tam dva roky a jsem nadšenej.Nemusím čistit,nemusím furt a imrwele schánět nějaký spreje,nečistím a taky jsem po 12000km ještě nenapnul.Jo,a nekupuju taky ten spešl volej.Dávám mu jen hydraulický-nízkotuhnoucí.Jo a ještě něco:Cena tohohle produktu se pohybuje plus-mínus stejné sumě,co dneska vydá každý průměrný kuřák za cíga měsíčně.No,nekup to!:ohmy:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Automatické mazání řetězu 13 roků 5 měsíců zpět #9750

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
jo jo..presne tak..ten olej mne taky napadl jinej,,treba ložiskovej ISO VG 22...ten stoji 10 litro necele 4OO stofky...jenze nez ja vyjedu tu pixlu co jsem k tomu dostal...tak asi nebusdu resit origo...navic to pak v garazi v tom bordelu poznam co je co :side:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Automatické mazání řetězu 13 roků 5 měsíců zpět #9768

  • Ricardo
  • Avatar uživatele Ricardo
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 59
  • Karma: 10
Něco na tom asi bude,kámoš má ten scotoiler na transalpu,jezdí s tím bahnem a řetěz prej čistej,nemůže si to vynachválit.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Automatické mazání řetězu 13 roků 5 měsíců zpět #9823

  • Makak
  • Avatar uživatele Makak
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 70
  • Karma: 9
Kdyby jste někdo chtěl Scottoilera, tak mám jednoho doma. Plně funkční. Na ceně se domluvíme.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Automatické mazání řetězu 13 roků 5 měsíců zpět #9829

  • Prema
  • Avatar uživatele Prema
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 165
Makak: Napiš mi prosím třeba na mail co za to chceš. Ať tady z toho neděláme bazar ;) Dík P.
Kdo jednou přísahal lásku dvěma kolům, neváhá podělit se s nimi o nejlepší léta svého života.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.296 sekund