Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: predné tlmiče

predné tlmiče 11 roků 2 měsíců zpět #16409

  • amos
  • Avatar uživatele amos
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 45
  • Karma: 0
zdravim, chcem sa spýtať aké idú podložky pod imbusové skrutky na spodku predných tlmičov, myslím tým o aký ide materiál podložiek a ich rozmer. V manuále som nič o nich nenašiel a tiež, či je nutné aby bol použitý olej 10W určený priamo na tlmiče, alebo niekto používa aj klasický motorový olej plnú s. s vlastnosťou 10W? Mám doma olej 10w-40 pre motor auta a je nevyužitý, lebo auto sa predalo. Tak či sa taký olej nejako líši od oleja do tlmičov. Vďaka za odpoveď. A tiež na koľko Nm uťahujete skrutky veka spojky a veka od elektriky? Podľa manuálu sa mi to zdá celkom málo, ale nerád by som ztrhol závity.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:predné tlmiče 11 roků 2 měsíců zpět #16410

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
O podložkách vím kulový jako Ty, pokud tam dáš měděný, tak nic nezkazíš, ale k oleji do vidlí Ti mohu něco říct. Tlumičový 10 W je ideální tehdy, pokud tlumiče nejsou vyběhaný, potom 15 W, ten je hustší, tlumení je tvrdší, hlavně při chladnu. Ideální je je namíchat, poměr si každý určí sám.
Ten 10W-40 si nech tak do sekačky, do tlumičů je moc hustý a hlavně silně pění, čímž je na h...
Na šroubky vík spojky a altíku s citem, radši dvakrát přitáhnout než jednou ztrhnout, není potřeba je dotahovat na krev, v manuálu nekecají...

Jen nechápu, proč si založil dvě vlákna pro jeden dotaz, když to šlo zařadit do už založených pro přední tlumiče:silly: .
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 11 roků 2 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:predné tlmiče 11 roků 2 měsíců zpět #16412

  • amos
  • Avatar uživatele amos
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 45
  • Karma: 0
jo dík za odpoveď. No založil som na novo, lebo som sa na to pýtal už v založenej téme a nikto nejako neodpovedal, táákže preto ;) A keď už sme u tých vek na motore, idem meniť lamely na spojke a ložisko napínáku vyvažovacej reťiazky. A asi by som rád vymenil aj tesnenia pod tie veka a ako som tak pozeral tak mi príde platiť také peniaze za origoš vyseknuté ako celkom ujeté. Čiže tesnenia budem rezať sám, len neviem aká hrúbka papiera tam ide, takže ak má niekto origoš tesnenie ešte nenamontované či by ho nezmeral šúblérou. Čo som počul, ak sa dá tenké tesnenie môže sa stať, že štártér sa nepretočí lebo veko je na ňom natlačené. Tak ak mi na toto niekto odpovie budem len a len rád. Biga musím vymazlit, cez leto ho čaká 3500 km štreka na Ukrajinu, Rumunsko a kúsok cez Maďarsko B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:predné tlmiče 11 roků 2 měsíců zpět #16417

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
S tím zákládáním nových témat jsem měl problém sám, tím že založíš nové téma na svůj dotaz neznamená, že dostaneš rychleji odpověď, spíš dostaneš po čuni;) .
Zase odbočujeme od tlumičů, dej si do vyhledavače "těsnění víka" a vše tam máš...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.787 sekund