Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Přední brzda

Přední brzda 15 roků 5 měsíců zpět #2312

  • Mirec
  • Avatar uživatele Mirec
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • DR 750 ´88
  • Příspěvky: 23
  • Karma: 1
Tak jsem dnes bohužel zjistil, že mi z předního brzdového třmenu prosakuje brzdová kapalina a to tak, že mám pár kapiček i na botách:( . Trochu kapaliny se mi dostalo i na kotouč a když dobržďuju tak to nepříjemně vrže (nepomohlo ani nové obložení) a navíc to dost slabě brzdí(mám opletenou hadici). Dělal si už někdo repasi? anebo kde to dělají? Je to DR 750 r.v. 88. Dík za každou radu.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 5 měsíců zpět #2313

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Na svém Bigu jsem to ještě nedělal,ale pokud nemáš někde volnou hadičku a vestéká kapalina na třmen,tak Ti tečou pístky ve třmenu.
Oprava je velmi jednoduchá.
Vyměníš sadu těsnění(kroužků u každého pístku jsou dva).
Koupíš je v Suzuce nebo u Aldiho.
Nebylo by na škodu změřit písky a popřípadě je vyměnit také vzláště jeli v pracovní ploše vidět nějaké větší opotřebení nebo rez.
Ani výměna manžet(prachovek) na čepech plovoucího uložení třmenu by motocyklu neuškodilo,vzláště po 20letech.;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 2 měsíců zpět #3333

  • pepik
  • Avatar uživatele pepik
Tak jsem přes zimu rozebral přední brzdu, zdálo se mi že je dost měká.:( Zakoupil jsem v suzuce(praha4-vrbovka), novej váleček s gumičkama,pracovkou a včera ho tam namontoval. Všechno odzvdušnil a rozhodně žádná sláva, ještě jsem na ní nejel, ale brzda se natvrdo zastaví až v poslední třetině svého chodu.:ohmy: Je to normální?
( desky jsou skoro nové a pancéřovku samo. mam)

Hned vedle stojí jawa 350/640 a tý se zastavuje v první třetině. Taky jsem uvažoval o prohození z jawy, ale k tomu musim sehnat ještě nějaký přechody.
A taky má štelovací šroub přímo na páčce brzdy, takže jde velice dobře poštelovat.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 2 měsíců zpět #3340

  • Wyky
  • Avatar uživatele Wyky
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 513
  • Obdržená poděkování 18
  • Karma: 157
Me taky jde natvrdo az ke konci chodu. Aspon si nerozbiju hubu, kdyz nahodou vic primacknu. A o prechodkach na brzdu z 350 bych ani nepremyslel, mam se na to dost rad.
DR-BIG 750S, 1989
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 1 týden zpět #5033

  • Asterix
  • Avatar uživatele Asterix
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 1
Prihodim moji zkusenost s predni brzdou.
Mel jsem do ted gumovou hadici a stale ta predni brzda se nechovala jako kotoucova brzda. Dnes jsem vymenil za pancerovou a malem si rozbil hubu, o kolik to brzdi vic. Je to neskutecne velikej rozdil. Prvni tretina jde lehce, pak prituhuje a posledni tretina je brutus, az z toho na cistym asfaltu bez kaminku lehce piska predni guma :)
Musim si zvyknout, ale davkovani brzdneho ucinku je krasnej. Kdo ma stale gumovou hadici, doporucuji ihned vymenit
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 1 týden zpět #5035

  • MirekX
  • Avatar uživatele MirekX
já jsem si nechal udělat těsnící kroužky do předního třmenu ve f.Hypoz v Hradci Králové,už nevím kolik to stálo,ale nebylo to moc a funguje to.:cheer:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 1 týden zpět #5036

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Přesně jak to popisuje Asterix se mi chová brzda celou dobu provozu,stále mám vše původní,pumpu,hadice i pístky ve třmenech.
Většina špatně fungujících brzd není v hadicích,ale ve špatném odvzdušnění.
Je pravda,že hadice by se měli po pěti letech vyměnit.
Jediné co měním po dvouch letech je brzdovka.
Desky jak je potřeba.

Jo Hypoz H.K. to je špica,dělali nám kroužek do nakladače,originál cena 6500kč bez DPH a od Hypozu by nám za tu cenu udělali těch kroužků celou paletu.
Těsní to perfektně.:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 1 týden zpět #5050

  • hakac
  • Avatar uživatele hakac
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 54
  • Karma: 1
no ja som sa dnes moril a nejako mi stale nejde odvzdusnit a minuly tyzden ked som sa s tym hral mi to slo hned neviem kde je vada snad to zajtra zistim bo cez vikend by som chcel uz konecne niekam vybehnut
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 1 týden zpět #5056

  • Wyky
  • Avatar uživatele Wyky
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 513
  • Obdržená poděkování 18
  • Karma: 157
Na odvzdusneni musite byt dva. Jeden macka packu a druhej dole povoluje a utahuje sroub. Jak to delat sam, to si neumim predstavit.:blush:
Parkrat se namacka brzda, podrzi se zmackla a dole se o pul otacky povoli sroubek. Kapalina vylitne do hadicky, ktera je na tom sroubku nasazena a sroubek se hned utahne. Pak se zase parkrat namacka, podrzi, povoli, utahne. No a takhle asi tak milionkrat a je hotovo.:side: :side:
Je dobry mit druhej konec hadicky v nadobce s kapalinou (treba sklenicka od presnidavky), aby se nemohl povolenym sroubkem dostat vzduch zpet do systemu.:)
DR-BIG 750S, 1989
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 1 týden zpět #5064

  • hakac
  • Avatar uživatele hakac
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 54
  • Karma: 1
no uz som zistil kde bola chyba ktoru som odstanil takze odvzdusnovanie prebehlo dobre len mi ostavaju zaseknute valceky svine male:( tak neviem co s nimi
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 1 týden zpět #5068

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
rozebrat, vycistit, zalapovat(zaleštit) a nove kroužky..nic jineho stim neudelas..hlavne jde o brzdy, tam se na kompromisy nehraje :huh:
Poslední úprava: 15 roků 1 týden zpět od Béďa.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 1 týden zpět #5077

  • MotejlKuba
  • Avatar uživatele MotejlKuba
Taky jsem včera vyměnil gumovou za opletenou a je to opravdu mazec :angry:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 1 týden zpět #5078

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
No a nebude to něco jako, že na jaře motorka jede jako prase, zátah odspoda a zrychlení jak sviňa ??

Jako jestli to není jen psychologický efekt.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 1 týden zpět #5079

  • LadaBolech
  • Avatar uživatele LadaBolech
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 114
  • Karma: 2
Rozdíl je tam docela slušnej, ale mazec u brzd na bigu jak tady píšete jsem zatim u žádného neviděl :P
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 1 týden zpět #5080

  • icematej
  • Avatar uživatele icematej
  • OFFLINE
  • Moderator
  • DR 750 Zuzanka
  • Příspěvky: 110
  • Karma: 10
no psychologický efekt to určitě není. Já mám pancíř na Bigu už od koupě a nikdy jsem moc nechapal věty, že Big nebrzdí, než jsem se nesvezl na jiných...

Hlavně asterix sehnal pancíř za 1200,- a za ten brzdící učinek to stojí. 6ti pístek z R1 to není no, ale...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.791 sekund