Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Přední brzda

Odp.:Přední brzda 15 roků 3 týdnů zpět #5081

  • Asterix
  • Avatar uživatele Asterix
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 1
Matej mel moznos porovnat moje brzdy pred i po vymene. Celej lonskej rok do me tlacil, abych to vymenil a ted musim uznat, ze vymena je zcela smyslna a fakt to brzdi. Jo, neni to jak dva kotouce treba na africe, ale furt to brzdi lip a fakt je obcas slyset, jak predni koli piska, teda spis propiskava, na suchym asfaltu bez sterku :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 3 týdnů zpět #5083

  • MirekX
  • Avatar uživatele MirekX
dal jsem opletenou hadici před třema rokama a to byla ta nejlepší investice, do tý doby ta brzda byla hrozná, po výměně s destičkama Goldfren je to hodně pěkný, kdo nezkusil, asi neuvěří ale ta tisícovka za to stojí.Člověk má trochu pocit jistoty ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 3 týdnů zpět #5085

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Já používám hadičku normální.Loni před cestou do Alp jsen si nechal vyměnit kapalinu.Brzdnej účinek mě překvapil až skoro nepřipraveného,neboť jsem málem hodil tlamu při normálním brždění.Já na opletený hadice zkrátka moc nevěřím.Jestliže budu měnit kapalinu po 5ti letech,desky měnit až když začnou zpívat,tak mě žádná opletená,či neopletená hadice nezachrání.Rozdíl může být asi takový,jako hydraulika na nějakým bagru s opatenejma a neopletenejma hadicema.Bagrista to v tomhle případě nepozná.Systém je ale stejný,je to v obou případech hydraulika.Smajlíka na konec dávat nebudu,neboť nevim, jakej by se hodil,a stejně mě teď sežerete.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 3 týdnů zpět #5087

  • Asterix
  • Avatar uživatele Asterix
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 1
Sabaji, nikdo te sezirat nebude, proste jsi prihodil svuj nazor. Mas ale taky pravdu v tom, ze je nutna pravidelna vymena.
Nebylo by spatny, kdyby jsi se svez na bigu, co ma opletenou hadici, pak asi uznas, ze to brzdi lip. Tady jde o to, ze norml hadice ma tendenci se roztahovat, i kdyz je tlakova, ale opleteni prave tutomu zabranuje a to je prave to, oc tu jde.
Bydlis cca 60km ode me, tak se muzem domluvit a pak uvidis ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 3 týdnů zpět #5088

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Sabaj má plnou pravdu.:)
Kecy o roztahování "normálních brzdovejch hadic" jsou jen propagace.
Opletené chráněj hadici hlavně proti vnějšímu mechanickému poškození a pěkně to vypadá.
S hydraulikou a daleko většími tlaky než jsou u motorky v brzdách se potýkám každodenně.
Každá hadice používaná v hydraulice má svou normu použití,tak že pokud se někomu "nafukují"hadice,tak je potřeba nakopat někam,protože tam dal to co tam bejt nemá nebo má hadici po smrti.
Žádnej výrobce si nedovolí dát na brzdovou soustavu nějakou nafukující se hadici.
I hadice mají svou bezpečnou životnost,jako veškteré manžety a těsnění použité na jakém koliv vozidle nebo strojním zařízení.
Pokud chcete zlepšit účinnost brzd na Bigu,kupte mu originální věci třeba i opletené hadice a barevné šrouby,ale hlavně si nechte opravit pumpu v lepším případě ji vyměňte za radiální.Je to vše o penězích.
Bacha na desky né všechny biď hodně drahé mají dobrou účinnost na originálním kotouči.
Z mé zkušenosti AD od Gold Fren mi originál pěkně osmirglovali. Za to s Gold Fren kotoučem brzdili dobře bez odírání kotouče,nyní jezdím S3.
Hlavně měňte kapalinu a dobře odvzdušňujte.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 3 týdnů zpět #5090

  • MotejlKuba
  • Avatar uživatele MotejlKuba
Sabaj i Vašek mají pravdu,opletenou jsem dal proto abych nekupoval origo které stojí jednou tolik.Ještě jsem zainvestoval do origo nového komplet pístku...
Moje hadice byla už po smrti,ještě zřejmě origo
Poslední úprava: 15 roků 3 týdnů zpět od MotejlKuba.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 2 týdnů zpět #5124

  • icematej
  • Avatar uživatele icematej
  • OFFLINE
  • Moderator
  • DR 750 Zuzanka
  • Příspěvky: 110
  • Karma: 10
... mně osobně je jedno jestli se něco roztahuje nebo zatahuje... jenom vím že každá výměna má svuj vliv na celkove brzdění (celkový brzdící účinek) tzn destičky kotouč odvzdušnění pumpa...

my jsem vymenili desticky, kotouce, odvzdusnili a porád to nebrzdilo jako u mě. Dal se panciř a prostě to brzdí uplně jinak...

spíš by mě zajimalo jestli jste se někdo svezl na Bigu s pancířema, a řekli, to brzdi stejne jako muj original... Ja tu zkušenost nemám. Asi tak
Poslední úprava: 15 roků 2 týdnů zpět od icematej.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 2 týdnů zpět #5125

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Na "normálních hadicích" i na opletenkách jsem nějakej rok závodil,brzdy potřeboval daleko více než na Bigu ale nějakej markantní rozdíl jsem nikdy nepozoroval,ale volbou desek byli rozdíly více než znatelné.
Spíš by mě zajímalo kdo z Vás někdy dal na motorku originál hadice?
Já sám u Biga dám opletenku jen protože je mám za třetinovou cenu než originál,dělaj je za barákem i v jaké barvě a provedení chci aniž by ta nižší cena se nějak projevila na účinnosti nebo trvanlivosti.
U nás v okolí jezdí každej na opletenkách Gold Fren pro výše uvedené a né pro větší učinnost.B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 2 týdnů zpět #5134

  • Hiff
  • Avatar uživatele Hiff
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 78
  • Karma: 4
:laugh: To já radši zabrzdím na štěrku nebo na mokrý trávě bez smyku, než a by mi hořela guma. Pancéřku mám, ale dokud origo neodejde tak ji tam ani náhodou nedám. :P Hlavně protože mi už ted jednokotouč hodně kecá do řidítek. ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 2 týdnů zpět #5154

  • icematej
  • Avatar uživatele icematej
  • OFFLINE
  • Moderator
  • DR 750 Zuzanka
  • Příspěvky: 110
  • Karma: 10
no original hadici máme ted na Bigu od Fíka a nebrzdí to. ale bohužel ještě jsme tam nevymenili pancířku :-( , takže nemůžu porovnat jestli se s puvodníma destičkama změní učinek nebo ne. Každopádně jsem na to zvědav. A kapalinu jsme vyměnili, takže pokud to bude brzdit jinak, tak to musí zbůsobovat ta hadice...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 2 týdnů zpět #5157

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Stalo se mi na autě,že přestalo brzdit jedno kolo.Po rozebrání,vyčištění a složení,mi nešlo odvzdušnit.Dělal jsem s tim všechno možný,až se ukázalo,že není průchodná hadička k brzdiči.Nešla ani protáhnout svářecím drátem,totálně zatemovaná letitými usazeninami.Měl jsem ji tam 21let.To samé si myslim,že se děje s origo hadičkama na motorkách.Kapalina se mění jen když vyteče,a origo hadičky už vůbec.Pak dáme pletenou,vyměníme kapalinu,dáme nové desky a pečlivě odvzdušníme,ejhle vono to brzdí!Uděláme-li to samé s novou neopletenou hadičkou,bude to brzdit taky. ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 2 týdnů zpět #5159

  • Aldy
  • Avatar uživatele Aldy
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • (nerad píšu:-)
  • Příspěvky: 283
  • Obdržená poděkování 12
  • Karma: 62
Pánové je to hlavně o tom, že pokud máte orig. hadici dobrou tak rozdíl mezi pancířem je max. 10%. A když má někdo přes 20let starou radici a ta se vyditelně při brždění napíná tak pak bude rozdíl třeba až 40% a to už je slušně znát (a to by se u pancíře nemělo stát).
ALDY z Turecka
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 2 týdnů zpět #5178

  • MotejlKuba
  • Avatar uživatele MotejlKuba
V gold frenu mi jedna paní povídala,že to je věčný
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 2 týdnů zpět #5179

  • black333
  • Avatar uživatele black333
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 150
  • Karma: 4
Len tak orientačne,kolko stoji ta pancierova hadica?Dik;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Přední brzda 15 roků 2 týdnů zpět #5184

  • LadaBolech
  • Avatar uživatele LadaBolech
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 114
  • Karma: 2
Já za ni dal 780 Kč. Hadici v metráži a dvě koncovky
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.363 sekund