Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: VODÍCÍ KLADKA ŘETĚZU (vodící kolo)

VODÍCÍ KLADKA ŘETĚZU (vodící kolo) 15 roků 2 měsíců zpět #3109

  • BIG HLAVA
  • Avatar uživatele BIG HLAVA
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 27
  • Karma: 0
Čau lidi .... Mám DR 800 r.v. 1994 na konci sezony jsem si všiml že nad hnacím kolečkem řetězu je jakási vodící kladka či kolo ze kterého já mám už jen torzo! Proto se vás chci zeptat jestli jste ho už někdo měnil a jestli je fatální v jakém ho mám stavu. Konec sezony jsem dojížděl s mírně povoleným řetězem (moje ležérnost)ale žádný štreky a toho kola jsem si všiml až po té ! Proto jsem usoudil že umrtvení té kladky (kola) má na svědomí ta vůle řetězu . Kolo je (v mém případě bylo)snad z nějakého silonu . Pokud někdo víte kolik stojí taková výměna kde tu kladku shánět a jaká je její důležitost na stroji tak vám předem díky za rady .

BIG HLAVA
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:VODÍCÍ KLADKA ŘETĚZU (vodící kolo) 15 roků 2 měsíců zpět #3110

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
Ještě máš jednu dole,je to tam kvuli tomu když kope řetěz aby to zachytlo jeho rázy,jedna je s ložiskem druhá je jen silonový kolečko na trubičce(futro)bud si nech vytočit kolečko ze silonu,nějakej milimetr tam není dúležitej,nebo se koukni na stránky motoshopú,má to kdejaká kroska
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:VODÍCÍ KLADKA ŘETĚZU (vodící kolo) 15 roků 2 měsíců zpět #3112

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
V technické galerii fotek to je zobrazeno:ZDE
Stočený to máš na jedno upnutí,náklady žádné pominuli patnáct minut s výrobou kladky a futra.:cheer:
Poslední úprava: 15 roků 2 měsíců zpět od Vasek_DR.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:VODÍCÍ KLADKA ŘETĚZU (vodící kolo) 14 roků 8 měsíců zpět #6183

  • BIG HLAVA
  • Avatar uživatele BIG HLAVA
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 27
  • Karma: 0
Tak silonovou kladku mi vytočil soustružník moc pěkně jen jsem mu řekl že je tam dost místa aby si s celkovým průměrem nedělal hlavu ale když jsem to tam namontoval zpět dře se mi o ní řetěz v záběru motoru téměř pořád a je to nepříjemnej zvuk ! Jestli se mezi vámi najde nadšenec kterej tam má kladku orig.ještě v dobrým stavu a je ochotnej skáknout do garáže a změřit mi celkovej průměr předem mu posílám BIG dík !!! Nechám to pak utočit na ten správnej průměr a snad se to tím vyřeší.Jen upozorňuju že se tam strká ruka docela blbě...
Dík a čau R.H.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:VODÍCÍ KLADKA ŘETĚZU (vodící kolo) 14 roků 8 měsíců zpět #6185

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Origo kladku tam asi už nikdo nemá,ale můžeš ji udělat stejně velkou jako je ta spodní.Jinak,já ji udělal 32mm a funguje.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:VODÍCÍ KLADKA ŘETĚZU (vodící kolo) 14 roků 8 měsíců zpět #6189

  • BIG HLAVA
  • Avatar uživatele BIG HLAVA
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 27
  • Karma: 0
Silonová tyč zřejmě měla 50mm tak jí tak mám ale je to evidentně moc i když jak jsem psal místa je tam na oko dost ale nezdá se to a asi řetěz hlavně v záběru nabíhá trošku obloukem a tak tam ta vůle musí být trošku větší aby to zachytávalo případné větší odchylky ale ne soustavnej kontakt řetězu s kladkou jak to je v mém případě. Nechám to utočit na rozměr podle tvé rady a snad to bude ok. Dík za ochotu. R.H.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:VODÍCÍ KLADKA ŘETĚZU (vodící kolo) 14 roků 8 měsíců zpět #6192

  • Eifel
  • Avatar uživatele Eifel
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 57
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 43
Taky jsem zničil origoš vodící kolečko, zbyl mi tam jen ten šroub s ložisky.
Když jsem si nechal udělat novou kladku silonovou a namotoval to zpět, někde jsem ji cestou ztratil.
Najel jsem bez ní asi 1000 km po Alpách i dálnici. Je to tam tak nezbytně nutný???
Dík
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:VODÍCÍ KLADKA ŘETĚZU (vodící kolo) 14 roků 8 měsíců zpět #6193

  • BIG HLAVA
  • Avatar uživatele BIG HLAVA
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 27
  • Karma: 0
No tak to jsme na tom docela stejně odhaduju že kolem 1000 km jsem najel bez kladky taky a protože mi tam zbylo torzo jako tobě tj.šroub,ložiska,rozpěrka a dvě podložky tak zvuk typu kov na kov byl o uši! Ovšem jestli hrozí nějaká další závada když se jezdí bez kladky nám bude muset zodpovědět někdo jinej. Prostě to taky nevím....
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:VODÍCÍ KLADKA ŘETĚZU (vodící kolo) 14 roků 8 měsíců zpět #6194

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Kladka tam rozhodně svůj význam má a to hlavně při skocích,nebo naoapak při prudké akceleraci a následně ubrání plynu.To,že řetěz škrtá o kladku i za normální jízdy naznačuje na povolenou či již unavenou pružinu zadního centrálu.U mně po výměně pružiny za novou progresivní,tahle "potíž" s kladkou zmizela.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:VODÍCÍ KLADKA ŘETĚZU (vodící kolo) 14 roků 8 měsíců zpět #6196

  • BIG HLAVA
  • Avatar uživatele BIG HLAVA
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 27
  • Karma: 0
Tak kladku mám hotovou utočenou na 32mm podle rady (Sabaj750)namontoval jsem jí tam a vypadá to zatím dobře tak jak to rachotilo už to rozhodně slyšet není. Ale přesto jsi mě vystrašil s tou centrální pružinou když přejedu větší nerovnost něco tam dole občas zacvaká a zarachotí tak nevím.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:VODÍCÍ KLADKA ŘETĚZU (vodící kolo) 14 roků 8 měsíců zpět #6197

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Mrkni ještě jak vypadá ta spodní kladka,a taky jak máš napnutej řetěz.Při normální jízdě v jednom by řetěz o kladky cvrnkat neměl.Jo a taky nezapomeň mrknout na kluzák co chrání kyvku.Já ho tam jednou nenašel. :blink:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:VODÍCÍ KLADKA ŘETĚZU (vodící kolo) 14 roků 8 měsíců zpět #6203

  • BIG HLAVA
  • Avatar uživatele BIG HLAVA
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 27
  • Karma: 0
Gumu na kyvce samozřejmě mám.Spodní kladku jsem jen vyčistil je docela v pohodě a sloužit bude vesele dál.Před měsícem jsem měnil řetězovou sadu a můžu zodpovědně říct že je řetěz s horní kladkou v kontaktu poměrně dost i za jízdy v jednom. Namontoval jsem tam tu nově vyrobenou a každý zastavení jsem ji kontroloval.Je naprosto zřejmé že si cca po 100km jízdy v jednom řetěz dělá do kladky nové drážky...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:VODÍCÍ KLADKA ŘETĚZU (vodící kolo) 13 roků 5 měsíců zpět #9744

  • Frantisek
  • Avatar uživatele Frantisek
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 3
  • Karma: 0
Ahoj . Kladky si dělám z puků na hokej . Nejsou tak tvrdý jako silon . A na tu spodní jsem si též dal ložiska a zatím v pohodě . Futro se mě nelíbylo .
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:VODÍCÍ KLADKA ŘETĚZU (vodící kolo) 13 roků 5 měsíců zpět #9767

  • Ricardo
  • Avatar uživatele Ricardo
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 59
  • Karma: 10
Ahojda,tak já například jednu kladku nemám vůbec,kdy jsem ji ztratil nevím,najel jsem s tím asi 10 tisíc a na funkci to vliv nemělo a zatím nemá,a to cvakání dole při jízdě v terénu dělá centrální stojan,nic hroznýho.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:VODÍCÍ KLADKA ŘETĚZU (vodící kolo) 13 roků 5 měsíců zpět #9774

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Rišo,že jsem ztratil tu kladku jsem zistil,jen při jízdě ve dvou,ale to mi tam zbyl šroub po kterém se kladka točí,tak že při akceleraci to začlo tak divně cvakat.
Ještě po velkém propružení v terénu a menším prověsu řetězu se taky utrhne.Aspoň mě se to už parkrát stalo.:(
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.251 sekund