Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Brzdy

Brzdy 16 roků 1 měsíc zpět #38

  • Mike
  • Avatar uživatele Mike
Ahojda! Menim zrovna brzdove kotouce a desticky u zadni brzdy a potreboval bych radu. Nevite nekdo jakej klic je na tu vodici tycinku, co drzi destičky. Vpredu je tam jen pojistka, ale vzadu se to sroubuje. Bohuzel je ta dira od minuleho majitele nejaka rozsmelcovana, tak nevim, jestli je to imbus nebo "hvezdicka". Kdyztak jaky rozmer to je??? Kdybyste nekdo meli tip, na co dat u vymeny kotoucu a desek jeste bacha, tak to uvitam. Dekuji moc predem!!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Brzdy 16 roků 1 měsíc zpět #40

  • Sádˇa
  • Avatar uživatele Sádˇa
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 264
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 154
Tak to ti nezávidím:laugh: :laugh: ,pokud si pamatuji dobře tak je to 5 imbus.Já muse klukovi na kawě odvrtat.Dají se sehnat www.bonmoto stojí 120kč za kus.Tak atˇpráce podaří:silly: :silly:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Brzdy 16 roků 1 měsíc zpět #65

  • Mike
  • Avatar uživatele Mike
Díky za radu! :) Před demoliční variantou zkusím ještě přebrousit 5,5 imbus, aby tam pasoval. ACH JO, jak taková kravina může pokazit náladu:angry:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Brzdy 16 roků 1 měsíc zpět #92

  • Primář
  • Avatar uživatele Primář
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 107
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Když tě všechno zradilo,pomůže ti kladivo :cheer: :cheer: :cheer:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Brzdy 16 roků 1 měsíc zpět #102

  • Yankee BiG
  • Avatar uživatele Yankee BiG
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • hyperaktivni veverka ujeta na semtexu a cokolade
  • Příspěvky: 112
  • Karma: 15
Primář napsal:
Když tě všechno zradilo,pomůže ti kladivo :cheer: :cheer: :cheer:
+ velkej plochej šroubovák
+ brzdová kapalina

1. Těleso kde je ten šroub pokapeme bzdovkou je to tak šikovná sračka že fcelku slušně povoluje zatuhlý závity - ideál prostříknout stříkačkou+štěteček
2. šroubovák na střed šroubu - těleso vhodné uchytit třeba do svěráku
3. dvě dobře mířené rány tak akorát big - udělají to že se v šroubu udělá nová opěrná plocha pro velkej křížovej šroubovák
4. povolíme velkým křížovým šroubovákem, šroub hodíme do h. a dáme tam nějakej normální akurátní šroub
5. V případě že akurátní šroub není k nalezení je hardcore verze opravy dva stovkový hřebíky a po usazení destiček jejich zajištění ohnutím - zohneme přiměřenou ranou kladivem :cheer:
Nouzově to opravdu funguje - nevýhoda je že to trochu cinká jak se tam ten hřebík otáčí
Výhoda je to hned a lepší s jistícím hřebíkem a novejma deskama než se zatuhlým šroubem a brzdit kov o kov.

PS: když tě fšechno zradilo pomůže ti kladivo :cheer: muhehe
Ride to Live & Live to Ride
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Brzdy 16 roků 1 měsíc zpět #111

  • Mike
  • Avatar uživatele Mike
Děkuji za podnětné nápady. Přidám ránu kladivem na vaši počest! :woohoo: :lol: :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Brzdy 16 roků 1 měsíc zpět #118

  • Mike
  • Avatar uživatele Mike
Zprávy z kutilova deníčku.
Závity stále pekelně drží. Už jsou propláchnuté vším použitelným, co jsem v domě našel, ale NIC!:angry: Kladivo se šroubovákem zradilo rovněž a při pokusu navrtat tam vytahovák se špička vytahováku v díře zalomila. Ale dle mého otce stále existují možnosti. Doufám, že to nezahrnuje dynamit, vrtací kladivo či vojenskou techniku.:(
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Brzdy 16 roků 1 měsíc zpět #119

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Napadá mě ještě jedna možnost. Celé to sundat, namočit do kýble s vodou a na šroub nařit CO2 čkem matku ( ta bude nad vodou. Je to jen aby se ochlazovalo těleso). A jak to bude ještě rudé, tak to hodit do toho kýble. Sice nevím jak je tam hodně místa, ale snad to půjde. Nasadit prstýnek a sem tam škubat až povolí.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Brzdy 16 roků 1 měsíc zpět #123

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Já jen na okraj a troch taky mimo tohle téma bych chtěl varovat před používáním brzdové kapaliny jako univerzálního pomocníka při povolování šroubů,či jejich následné montáži!Důvod je vcelku jednoduchý:brzdová kapalina do sebe vtahuje ráda vodu,či jen vlhkost z ovzduší a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.Viz předešlé přízpěvky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Brzdy 16 roků 1 měsíc zpět #161

  • KAREL
  • Avatar uživatele KAREL
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 191
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 163
Nejsem si už úplně jist,ale pokud mě pamět neklame tak jsme šroub odvrtali a koupil jsem náhradu od Aldyho.Karel
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Brzdy 16 roků 1 měsíc zpět #165

  • Vlasta
  • Avatar uživatele Vlasta
udělej to jak ti říká Karel,ten šroub je z bláta,snadno ho odvrtáš
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Brzdy 16 roků 1 měsíc zpět #180

  • Sádˇa
  • Avatar uživatele Sádˇa
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 264
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 154
Tak doufám že už brzdy fungují jak mají:).Jak to dopadlo vrták nebo kapalina nebo kladivo?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zprávy z kutilova deníčku II. 16 roků 1 měsíc zpět #184

  • Mike
  • Avatar uživatele Mike
Zdravím všechny!
Po týdenní nepřítomnosti doma mě dnes taťka přivítal s tím, že STÁLE NIC! Ačkoli na tom on sám dělal každý den, tak zatím bez výsledku. Oba šrouby na druhé straně než je imbus kousek odřízl, vytáhl obě destičky a postupně několikrát pahýlky kolmo navrtal, aby do nich mohl něco vsunout a otočit celým šroubem. Problém byl v tom, že se tam zlomily nebo ohnuly úplně všechny hřídelky, kolíčky a přibroušené přípravky z těch nejtvrdších materiálů, co doma máme. Postupně vždy odešla i navrtaný díra, takže se pahýlky zkracovaly a zkracovaly...No a právě teď se šrouby definitivně odvrtávají, což může být trochu problém vzhledem k dříve zalomeným špičkám vytahováků. Takže jak jsem řekl na začátku, je to prkotina, ale její citlivé odstranění festovně otravuje život. Snad to již brzy úspěšně skončí! Díky všem za rady!!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zprávy z kutilova deníčku III. 16 roků 1 měsíc zpět #267

  • Mike
  • Avatar uživatele Mike
Tak konečně! :cheer:
Vypadá to, že se dílo chýlí ke konci a vše se snad v dobré obrátí. Dnes se podařilo proříznout nové závity v dírách po imbusech a místo originálních vodítek jsme tam dali dva dlouhé a tak-akorát široké šrouby, na jejichž imbusové hlavě se vyřízl závit (myslím, že to bylo "očko" 10tka). Nakonec vše pěkně sedlo, ale po zkušebním přiložení na kotouč jsme zjistili, že šrouby nesmí na druhé straně vyčnívat víc, než tak 1mm, takže se ještě 2mm musely ubrousit.:S Pak následovalo nasazování kola a brzdy. Tady bych prosím potřeboval vaši kontrolu! :unsure: :ohmy: Když jsme to sundávali, tak odněkud vypadla jedna taková-divná podložka a nejsem si přesně jist, kam patří. Takže teď mám uspořádání na zadním čepu ve směru od rozety: pevná hlava čepu, levý napínák, levé rameno vidlice kyvky, takovej ten tlustej váleček:woohoo:, rozeta+kolo, podložka kryjící ložisko,hliníkový odlitek na kterém je brzda, podložka s vybráním zapadajícím do toho odlitku,pravé rameno vidlice kyvky, pravý napínák, TAKOVÁ-DIVNÁ PODLOŽKA a pravá matice na čepu. Sedí to a vypadá to dobře, tak snad jsem chybu neudělal.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zprávy z kutilova deníčku III. 16 roků 1 měsíc zpět #272

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Blahopřání.
Jen je škoda, že jsi tu opravu nenafotil. Mohli jsme to dát do Rady. Ale mě to napadlo taky až teď.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.284 sekund