Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Brzdy

No digital 16 roků 3 týdnů zpět #285

  • Mike
  • Avatar uživatele Mike
Je to škoda. Mě to napadlo, ale nějak se mi za celou dobu nepodařilo sehnat nikoho, kdo by mi půjčil foťák, abych tu snahu mohl zvěčnit :(
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Brzdy 16 roků 3 týdnů zpět #293

  • elda
  • Avatar uživatele elda
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 8
  • Karma: 0
Problém s vodicí tyčinkou jsem řešil také ale na přední brzdě, tam žádný závit sice není ale když předhozí majitel nechal šest let stát mašinu venku na dešti, zareznul tam dokonale i bez závitu. Chtěl jsem ho taky odvrtat ale brzo jsem to vzdal, neměl jsem na to vybavení. Nakonec jsem trochu brutálně provrtal dírku z druhé strany skrz třmen (je z hodně měkkého materiálu)a tičinku vyrazil kladivem. Kupodivu ta dírka nemá vliv na funkci a jěště naopak zlepšuje chlazení :laugh: (nee to už kecám).
Není nad to mít v domě doktora BIGa !
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Brzdy 16 roků 2 týdnů zpět #321

  • Medved
  • Avatar uživatele Medved
mno - aniz bych chtel polemizovat s Jekonem a jeho 'tak akorat big ranou kladivem' (trmen neni ze zrovna dvakrat houzevnateho materialu), muj postup byl takovy, ze jsem oba srouby odvrtal, vzal petku svareci drat, z nej odrizl dva spravne dlouhe kousky, na kazdem konci provrtal 1.2mm dirku, zasunul do trmenu a na obou koncich zajistil 1mm zavlackou.

Funguje to dva roky - tri vymeny desticek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Brzdy 16 roků 1 týden zpět #406

  • Sádˇa
  • Avatar uživatele Sádˇa
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 264
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 154
Tak jsem na tom stejně jako Mike :( oba šrouby nejdou povolit je to prostě bahno :) ale než se dám do vrtání tak radši koupím nové :laugh: Do srazu mám zatím čas,ale nerad bych kvůli prkotině zůstal doma ;) Tak zatím čus
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Brzdy 16 roků 1 týden zpět #414

  • Mike
  • Avatar uživatele Mike
Zvaž poměr výkon X cena. Originální šrouby stojí asi 120 Kč/ks. Já dal za podobné imbusy 4 Kč/ks + pívko za vytočení závitu;) Na druhou stranu trvalo těch X týdnů, než jsem se k výsledku dohrabal. Tak 3-4mm vrták přímo uprostřed skrz díru imbusu a mělo by to být OK = bez poškození závitu. Závit je po obvodu hlavy šroubu a nikde jinde! Jo a na druhý straně zkrátit tak na 1mm = vlezlo mi to při zkušebním nasazení do výpletu kola, brrrr!:lol:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Brzdy 16 roků 1 týden zpět #421

  • Sádˇa
  • Avatar uživatele Sádˇa
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 264
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 154
S těmito šrouby mám už zkušenost :laugh: :laugh: odvrtával jsem je Honzovi na Kawě a tam už to taky asi někdo dělal protože tam byl jeden imbus a jeden na šroubovák to bylo horší :( ale podařilo se :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Brzdy 16 roků 1 den zpět #467

  • Sádˇa
  • Avatar uživatele Sádˇa
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 264
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 154
Tak už mám brzdy OK :laugh: až na tu poštu která je asi neschopná protož šrouby ještě nepřišly :angry:
tak jsem je demontoval Honzovi :laugh: .Začal jsem vrtat 6tkou asi 12mm,potom jsem vyrazil osky a vrtal jsem 8čkou :) vyjde to akorát bez porušení závitů :) .Foto přidám do fotogalerie. Tak čuu:laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Brzdy 15 roků 11 měsíců zpět #493

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Před zašroubováním šrouby namaž Resistinem,za par let pak nemáš problém.:laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Brzdy 15 roků 11 měsíců zpět #496

  • Sádˇa
  • Avatar uživatele Sádˇa
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 264
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 154
Já na taková nísta používám tuhý silikon a také funguje :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Brzdy 8 roků 10 měsíců zpět #22770

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Máte kluci někdo nějaký fígl s odvzdušněním zadní brzdy? Minulý čtvrtek mě jeden idiot v plechovce přehlédl a vjel mi do cesty a při max.bzřdění mi prdla stařičká origo zadní hadička.Nechal jsem udělat novou,namontoval ale ani za boha to nejde odvzdušnit.Tak jsem vyměnil repasovaný zadní třmen,včera i brzdový váleček ale je to stále stejné.Pedál jde stále bez většího odporu až na doraz.Odvzdušňoval jsem to jak na obou šroubech,tak i odvzdušňovákem.Dokonce jsem to protláčel obráceně přes odvzdušňovák 60ml.inj.stříkačkou a stále nic.Jestli někdo víte co s tím,budu rád :unsure:
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Brzdy 8 roků 10 měsíců zpět #22771

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
To vypadá, že tam buď nemáš kapalinu, nebo nepumpuje pumpa. Jinak tam není co by se rozbilo. Kapalinu do nádobky, na šroubek hadičku, tu do kapaliny, povolit šroubek a pumpovat. Podržet, povolit, utáhnout, pumpovat, povolit, utáhnout ..... vždyť to znáš. Tebe to netřeba učit.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Brzdy 8 roků 10 měsíců zpět #22772

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Zdendo,to jsem všechno dělal.Jak jsem psal,zadní třmen vyměněn,pumpa a hadička taky.Jediné co můžu ještě zkusit udělat je to,že zkusím vyměnit hadičku kterou jsem nechal udělat za jinou starou origo,tu doma mám.
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Brzdy 8 roků 10 měsíců zpět #22773

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Hele Jardo a je v hadičce díra ?? To není normální :unsure:
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 8 roků 10 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Brzdy 8 roků 10 měsíců zpět #22774

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
Díra tam není,to by brzdovka tou dírou tekla nebo by to tou dírou nasávalo vzduch ale okruh je těsný.Teď mi psal Tom,ať odmontuju třmen a ať ho vyvěsím co nejvýše,že by ten vzduch (bubliny)měly při pumpování nahoru vystoupat.
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Brzdy 8 roků 9 měsíců zpět #22788

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Nejlépe je brzdovku vypustit a přes odvzdušňovák znovu naplnit až po olejoznak s otevřeným víčkem nádobky,to pak zavřít a už nemušíš odvzdušňovat.
Při plnění zespodu(stačí větší injekční stříkačka s hadičkou) tam vzduch ze systému vytlačíš novou kapalinou do nádobky a ven. B)
Prodávají se na to speciální plničky,ale i tohle postačí. :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.525 sekund