Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Zadní brzda

Odp.:Zadní brzda 14 roků 10 měsíců zpět #5709

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
ja si myslim ze je jedno jestli tam kapalina je nebo ne...hlavne musis ty pistky zatlacit zpet na doraz a tomu kapalina nebraní....spiš muzou byt ty pistky zarezle a nejdou na doraz
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zadní brzda 14 roků 10 měsíců zpět #5711

  • DědekDR800
  • Avatar uživatele DědekDR800
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 50
Jezdím desky od Zlocha,nikdy s nima nebyl problém,až teď - maj prostě víc brzd. materiálu.
Brzdu jsem měl rozdělanou,celé jsem to čistil,páč byla zatuhlá a těsnění bylo už KO. Vše jsem vyčistil,složil,krásně to chodí,akorát ty desky mám prostě širší.
Samozřejmě dávám desky,když jsou pístky zatlačený,brzdovku jsem měnil za novou.
Desky jsou přímo na Biga.
Poslední úprava: 14 roků 10 měsíců zpět od DědekDR800.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zadní brzda 14 roků 10 měsíců zpět #5712

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Hmm..kam teda kapalina co je mezi pumpou a brzdičem odteče???Nezapomeň že při opotřebení desek se za píst dostane více kapaliny než když jsou desky nové.
To se Ti nafouknou hadice??Nebo proteče přes zpětný ventil zpět do nádržky???Pokud jo tak pumpu vyhoď.:P
Zpětný ventil musí zajistit dostatek kapaliny v tlakové větvi a eleminovat případné uniky o nějakém zpětném plnění nádobky není ani řeč.
Omlouvám se všem odborníkům za velmi zjednodušené vysvětlení principu kapalinového ovládání brzd či spojky.:P
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zadní brzda 14 roků 10 měsíců zpět #5716

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
ted jsi nmne zaskocil...ale o nejakem zpetnem ventilu nevim..jde mi to zatlacit i na predku i na zadku a odlacim to zpet do nadržky....a uz čtyri roky co mam biga a to jsem uz brzdy parkrat delal a brzdi to skvele..tak vevim.:blink: ..co na to ALDY? nebo nejakej jinej odborník???
Poslední úprava: 14 roků 10 měsíců zpět od Béďa.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zadní brzda 14 roků 10 měsíců zpět #5717

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
tak jsem zkouknul parts katalog..a nikde zadnej zpetnej ventilek..ani na predku ani na zadku...tak jsem asi blbej, nebo slepej..a nebo se pletes..ale fakt nevim...:S
Poslední úprava: 14 roků 10 měsíců zpět od Béďa.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zadní brzda 14 roků 10 měsíců zpět #5718

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Tak máš smůlu.:cheer:
Doporučuji ještě jednou řádně prostudovat ten zmiňovaný katalog.!!!
Je tam toho víc než dost.
Vem si schéma hydraulické pumpy čehokoliv a uvidíš.
Jak teda dostaneš kapalinu z nádobky před píst aniž by při stlačení pístu nešel tlak do nádobky?
Budeš tam mít minimálně membránu.:P
Kdyby to tak nebylo mel bys furt zavzdušněno,musel bys pořád našlapovat atd.atd.

Beďo to mám z praxe,desky na Biga to je sranda,ale zkus si je vyměnit u blbé Avie,když má ještě groty na kotouči.Povolení odvzdušňováku hóóódně pomůže.B)
Taky mě napadlo,že vlastně můžeš mít nádobku neodborně složenou(membrána,separator,podložka),pak fakt Big nebrzdí a páčku máš gumovou,což má dost Bigů co jsem si sáhl na srazech.:dry:
Pak opravdu výměna hadic nepomůže i kdyby jsi tam dal trubky.
Poslední úprava: 14 roků 10 měsíců zpět od Vasek_DR.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zadní brzda 14 roků 10 měsíců zpět #5725

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
nas to ucily na skole jinak, ani na skode 100 si to neuvedomuju ze by to tam tak bylo...proberem to osobne, mozna to chce jen piva poradne probrat :woohoo: B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zadní brzda 14 roků 10 měsíců zpět #5729

  • medved
  • Avatar uživatele medved
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 33
  • Karma: 2
Pockej, pockej Vasku, nevim, jestli ma Big nejak specialne jinak konstruovane brzdy, ale u kazde kapalinove ovladane brzdy, kdyz napriklad menis desticky, tak nez tam nacpes nove, musis zamacknout pistky zpet - a pri tom se ti prebytecna kapalina z brzdice natlaci do nadobky. To je zcela normalni a v poradku. Kvuli tomu bych opravdu brzdy nazahazoval :cheer: .
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zadní brzda 14 roků 10 měsíců zpět #5730

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Tak proč je v nádobkách u motorek membrána a na otvoru do pumpy ocelový plíšek?
U aut to není.
Poslední úprava: 14 roků 10 měsíců zpět od Vasek_DR.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zadní brzda 14 roků 10 měsíců zpět #5731

  • DědekDR800
  • Avatar uživatele DědekDR800
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 50
Dědek pístky víc nepovolí,protože je má povolený na max:side: ...

Jinak když někdo bude objednávat těsnění,tak je to sada na 1 pístek,musí se objednat 2 sady,to aby jste nečekali přes týden jako já,protože technik neví co a kolik toho objednává,v katalogu to maj blbě napsaný:silly:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zadní brzda 14 roků 10 měsíců zpět #5732

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Tak že Ti moje rada byla k ničemu a Béďa s Medvědem měli pravdu.:blush:
To jsi tam cpal dvoje manžety nebo jak tomu mám rozumět?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zadní brzda 14 roků 10 měsíců zpět #5733

  • DědekDR800
  • Avatar uživatele DědekDR800
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 50
Vašku,todle téma jsem založil s tím,že jsem měl zabordelený pístky,který nešly zatlačit,tak jsem se ptal čím je vyčistit,protože jsem to dřív nikdy nedělal a nechtěl jsem to poškrábat. Když jsem to rozdělal,tak jsem zjistil,že ty asi ještě origo vrchní gumičky jsou rozpraskaný,tak jsem objednával nové v Pardubicách. Technik nevěděl,jestli sada obsahuje gumky na jeden pístek,nebo na oba dva. Sada nakonec obsahuje 2 gumky na jeden pístek (širší co je v třmenu,užší co je venku). Vše jsem pořádně vyčistil,složil a zjistil (když jsem měl pístky zasunutý,třmen volně v ruce),že se mi to nevejde na kotouč z důvodu - buď mám až moc širokej kotouč:side: ,nebo ty desky maj více brzd. materiálu...

K tomu zatlačování - na Báwu,Hondě sem zatlačoval pístky normálně tím způsobem,že jsem zatlačil na třmen a oni zalezly. Na Bigu jsem to nezkoušel,páč to nešlo vůbec:side: (no jo,když to bylo zaprasený jako sviňa,všude bordel,sul...)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zadní brzda 14 roků 10 měsíců zpět #5734

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
No vidíš a já myslel,že Ti nejdou normálně zatlačit,tak že by sis pomohl odpuštěním kapaliny.
Já to tak dělám u té Avie,ale uvědomuju si když vidím schéma,že je nepřetlačím kvůli nějakému ventilku,ale jen protože kvůli jednoduché fyzice.
Ten zpětný ventil je u bubnových brzd nebo její větve,spojky a plynu u kotoučových brzd po uvolnění pedálu klesá tlak na atmosferický,tak tam žádný zpětný ventil není potřeba.:blush: .:(
Ta membrána tam prý je protože mají pumpy na motorkách a kolech malou pracovní dráhu,tak aby při prudším stlačení pedálu nebo páčky než se uzavře kanálek od nádobky nevystřikovala kapalina zpět do nádobky.Tak to uvádím na správnou míru.
Béďa a Medvěd mají pravdu.
U motorky nebo u osobáku s kotoučovými brzdami pokud nemají v cestě nějakej omezovací ventil dokážeš zatlačit písky na doraz pokud máš zcela uvolněn pedál či páčku brzdy,protože opravdu může protéct kapalina zpět do vyrovnávací nádržky.
Medvěd a Béďa mají u mě po decáku Tullamorky,můj renonc.:blush: :dry: :side: :side: Namíchal jsem hrušky s jabkama dohromady.:dry:
Poslední úprava: 14 roků 10 měsíců zpět od Vasek_DR.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Zadní brzda 14 roků 10 měsíců zpět #5735

  • DědekDR800
  • Avatar uživatele DědekDR800
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 50
No nejdřív nešly vůbec,teď jdou krásně:) ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zadní brzda 10 roků 1 měsíc zpět #18666

  • Ufon
  • Avatar uživatele Ufon
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 98
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 0
Zdar páni, včera jsem chtěl vyměnit zadní destičky a 6hran uvnitř toho čepu co drží destičky ve třmenu to má za sebou a já nemůžu vyndat ty starý. Už jste to někdo řešil? Pokoušel jsem se navařit imbus a povolit ,ale prd a nechci sprasit třmen abych ho mohl ještě použít. (mám na ponku krásný Brembo destičky ,ale jsou mi tam k ho..u-že?).
Jedna stopa stačí :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.332 sekund