Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Zadní brzda

Zadní brzda 4 roků 7 měsíců zpět #27093

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Jedna rada. Dej si na kotoučák šňůrku a tu dej na řidítka. Pak si jí všimneš a neodjedeš se zámkem na kotouči. Je to můj vynález, ale nedal jsem si ho patentovat. :woohoo:
A teď se omlouvám, že jsem odvedl téma od zadní brzdy k přední. :blush:
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 4 roků 7 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zadní brzda 11 měsíců 5 dní zpět #28249

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
tak zase k zadní brzdě... Stala se mi nemilá věc, prošlápl jsem zadní brzdu při jízdě, došlo k masivnímu úniku kapaliny z brzdiče, Jelikož jsem se nikdy o něj od koupě Biga nestaral, usoudil jsem, že budou v háji gumičky. Takže opravná sada koupena hned ten den, po rozebrání a očistě brzdiče překvapení - červotoč. V jedné drážce na gumičku díra, která vyúsťuje do otvoru jedné vodící tyčky destiček. Ihned jsem rozjel pátrání po jiném brzdiči z SR 43 po všech známých a bazarech, nic.... Podle destiček jsem si vyhledal, které motocykly je mají stejné. Nebudu to rozepisovat, určité staré modely a ročníky Yamahy, Cagivy, Triumpha a Kawasaki... Vyhlédl jsem si novější a lacinější DEALIM ROADWIN 125 ccm, ročník 2007-14. Samotný zadní brzdič tam přesně na vše pasuje, jen jeho pístky jsou cca o 1,5 mm na průměru užší, což je o ničem. Má lépe vyřešeno aby nezarezly závity vodících tyček, má před nimi ucpávky se závitem. Tak pokud se někomu stane obdobná věc, protože i železo stárne, natož hliník, nezoufejte a podle destiček si najděte modely, které maji shodné brzdiče, bo origo se stanou už nedostatkovým zbožím, jako jiné díly...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 11 měsíců 5 dní zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Vasek_DR, Spooky1
Vygenerováno za 0.792 sekund