Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Zvýšení světlosti BIGa

Zvýšení světlosti BIGa 9 roků 11 měsíců zpět #19227

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
progresivní - ano, délku nemůžeš porovnávat, nejsou nové, každé jsou jinak unavené, silonový válec není origo, to jsou tenkostěnné trubky, závity jsem nikdy neřešil-nevím. Péro nevyndavej, ale pružinu :blink: ;)
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 9 roků 11 měsíců zpět #19233

  • djvlada
  • Avatar uživatele djvlada
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 109
  • Karma: 1
dnes tedy probehl posledni meil kde sem nechal nacenit 2x ty mensi sr42 a 6x ty na dr 800 sr 43 takze do stredy vam poslu ceny
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 9 roků 10 měsíců zpět #19379

  • djvlada
  • Avatar uživatele djvlada
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 109
  • Karma: 1
Takze panove nemam dostatek casu na reseni nesmyslu takze ten kdo mel zajem objednal sem pouze na model sr 43 neprogresivni takze kdo ma zajem at se ozve sou volne 4 pary pruzin vic objednavat nebudu neni cas cena je tedy 10 ks 1 ks.....266,00 Kč + DPH a jeste neco postovne na balik k vam delka vyroby 3tydny takze kdo ma vazny zajem piste na meil Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Poslední úprava: 9 roků 10 měsíců zpět od djvlada.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 9 roků 9 měsíců zpět #19750

  • djvlada
  • Avatar uživatele djvlada
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 109
  • Karma: 1
jen to tu ozivim pro ty co by chteli na model sr 43 progresivni tlumice nechat vyrabet v invelu mel bych tu starsi ze sveho bigouska tak kdyby nekdo mel zajem tak mu je poslu za cenu posty a podle nich si necha vyrobit nove urcite by to uvitaly i ostatni kdyby byli progresivni a treba o 3 zavity delsi
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 9 roků 3 měsíců zpět #21150

  • Rado74
  • Avatar uživatele Rado74
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 95
  • Karma: 3
Tak som sa konečne dostal aj ja k zmene svetlosti, aby vyhovoval mojim nie krátkym nohám. Pred úpravou hrot zobáka vo výške 86 cm, po zmene predpätia pružiny o 22mm a zmene zátky predných teleskopov so sedlom hrúbky 20mm dosiahla výške hrotu zobáku 90mm.
plus.google.com/u/0/11779983946851528421...17799839468515284213
Ak pán boh dá tak, tento týždeň poriešim ešte prepákovanie a výšku riaditok.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 9 roků 3 měsíců zpět #21151

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Pekná vychytávka ;) . to tady ještě nikoho nenapadlo, nastavit trubku vyšší zátkou, řeší to pružinou nebo podložkami k pružinám, ale to má vliv na tvrdost tlumičů, ale Tvoje zátky tvrdost neovlivní, ale výšku ano, dobrý ;)
Já výšku Biga tak nějak snižuji, né že bych se zmenšoval či ztrácel na váze :laugh:, ale vepředu krosové tlumiče (310mm) a vzadu 18" kolo, když to sečteš, sedlo by bylo 96cm nad zemí, na to nemám :P
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 9 roků 3 měsíců zpět #21154

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
Tome, to je rouhani :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 9 roků 3 měsíců zpět #21155

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
Kdyby jste si koupili motorku s okem....tak to mate vysoke uz v seriove verzi....a k tomu spoustu jinych kvalitnich zazitku :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 8 roků 5 měsíců zpět #23418

  • michal mcgiver
  • Avatar uživatele michal mcgiver
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 59
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 2
zdarec kolgové, tak jsem si to tu pročítal a došel jsem k závěru že se řadím do kategorie střízlíků a hobitů vlastnících 800big :laugh: mám asi 176cm a 77kylo :lol: je pravda že moje první věc co jsem udělal když sem dovez biga dom tak šel ven tluvič a matice šli nadoraz dolů a i tak nedošáhnu patama na zem,ale sere mně jak divně vypadá big když tak klečí u země :dry: časem si budu muset zvyknout a pomalu pružinu šroubovat nahoru a asi si pořídím boty jako kisáci.! :laugh: :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 8 roků 5 měsíců zpět #23419

  • Jardas
  • Avatar uživatele Jardas
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 38
  • Karma: 82
No,jestli si to udělal tak jak píšeš,tak si tlumič napnul na max.Šroubováním dolů ho napínáš a nahoru povoluješ ;) .
Jezdím stále,jezdím rád :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 8 roků 5 měsíců zpět #23420

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Povolováním matic nebo jejich přitahováním zdvih nrbo výšku motocyklu moc neupravíš.
Zdvih je daný konstrukcí tlumiče,můžeš zkrátit jeho dráhu tím že na pístnici vložíš doraz(na táhlo pistnice)e
Povolením matic,pružiny jenom změkčíš pružinu,tím Ti sice klesne trochu výška sedla,ale podstatně se změní chování celého motocyklu,stane se moc mekký a je téměř neřiditelný.
Správná délka bastavení originál pružiny je 244mm.
povolené nejměkčí nastavení je 262mm.
nejtvrdší je 235mm.
Jiné než tyto hodnoty je motocykl se standartním vybavením i předních vidlic,které nejdeu seřizovat huře ovladatelný.Buďto se houpe a nebo odskakuje.

Motocykl se snižuje povolením předních vidlic v brýlích a posunutím o max.co povolí řiditka do kterých pak vidlice narazí.
Zadní bys musel upravit překákování nebo demontáží tlumiče a podložením pístu na tyčce uvnitř tlumiče.čímž opět si zkrátíš zdvih(účinnou dráhu tlumiče).Vše za předpokladu že zachováš úhel řízení.
Protože změnou tohoto uhlu si mužeš udělat z motocyklu nezatáčející stroj nebo stroj který se bude při vyšších rychlostech kývat.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 8 roků 5 měsíců zpět #23421

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
...nepatřím mezi velikány, výškou jsme na tom stejně akorát jsem jiná váhová kategorie(+pytel obilí :laugh: ), mám u Biga delší UP-vidle, vzadu 18" kolo, nikdy obě nohy nedávám dolu, je to o zvyk, časem Ti to ani nepřijde, že je to koza vysoká ;) , jde o to se přizpůsobit...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 8 roků 5 měsíců zpět #23423

  • michal mcgiver
  • Avatar uživatele michal mcgiver
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 59
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 2
tak tak, chce sa to trochu přispůsbit. včera jsem na ní jel všeho všudy po 4 a už mně to příjde že je to zas nízké a měké, ale když vezu holku za sebou a ona musí nastoupit,přehodit nohu přez kufr jako když lezeš na konˇa je to lepší pocit když mám obě nohy na zemi,bit´ se nedotýkám patama ale jen špičkama. zítra nakládám kladivo do dodávky a vezu si ho ho dílny. jak radíte přední vidle pudou posunout víš v brýlích a mám obavy že máte pravdu s měkostí podvozku, jedině řěšení mně připadá rozebrat zadní píst a vyrobit si noví pajšl který bude třeba o 20mm kratší pracovní délkou, motorka bude aspon trochu při zemi at na ni aspon vylezu a nevypadá to komicky a maticema na zadní pružině si opět nastavím tvrdost podvozku, máte pravdu že ted je to mooc měké a houpe se to ja houpací křeslo..
Poslední úprava: 8 roků 5 měsíců zpět od michal mcgiver.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 8 roků 5 měsíců zpět #23424

  • michal mcgiver
  • Avatar uživatele michal mcgiver
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 59
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 2
tuším že posunu přední teleskopy,pak vitahnu zadní tlumič a biga vypodložím pod motorem na mou výšku at se mi na ní dobře sedí, pak změřím rozteč mezi uchycením tlumiče v rámu a budu vědět na jakou délku tlumič upravit, už z vás někdo rozebíral zadní tlumič na prvočinitele..?? :huh: :woohoo: že to není plyno kapalinová mrcha.? ale obič olejoví tlumič jak přední šavle.?
Poslední úprava: 8 roků 5 měsíců zpět od michal mcgiver.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zvýšení světlosti BIGa 8 roků 5 měsíců zpět #23425

  • michal mcgiver
  • Avatar uživatele michal mcgiver
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 59
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 2
jestli je to plynový tlumič tak ho nerozeberu a mám po ptákách. jediné co mě napadá tak z děctví když mi otec poupravyl pioníra na super čopra :laugh: a zadní tlumiče museli mít sklon asi 45 stupnů oproti normálu kde jsou kolmo. jednak to bylo o dost nižší a mětčí. jak jsem rostl (6roků) a víc tak se rok co rok uchycené tlumiču převařovalo víc do standartní polohy. musím pokoumat jestli nepude upravyt horní uchycení tlumiče směrem narohu o 20mm :blink:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 1.682 sekund