Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Výměna podvozku?

Výměna podvozku? 13 roků 8 měsíců zpět #9000

  • Glerin
  • Avatar uživatele Glerin
Zdravím,

jelikož jsem začal na Bigovi jezdit více terén a baví mě to, záhy jsem narazil na nedostatky podvozku. Vím, že pružení na mojí motorce již má odslouženo.
Nechci si koupovat menší endurko, nejsem žádný velký střelec, nevyužil bych ho, navíc biga mám rád, líbí se mi motor a celkově chci zůstat u dual sportu.
Ale opravdu stačí větší nerovnost a hlavně centrál rezignuje.

Přemýšlel jsem o nových pružinách (tady v Plzni si je hodně lidí odsud nechávalo dělat).
Ale zároven jsem začal přemýšlet i o změně podvozku.
Mám možnost získat třeba vidlici z crf450, za velmi zajímavou cenu.
Myslíte, že to je reálné? Určitě bych chtěl změnit i centrál.
V tomto nejsem vůbec zběhlý, netuším, jak je náročné napasovat na biga třeba tu jinou vidlici, na jaké rozměry si dát bacha apod.
A nebo se Big na nových pružinách bude chovat mnohem lépe a takový rozdíl na jiném podvozku bych vzhledem k hmotnosti nepoznal?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Výměna podvozku? 13 roků 8 měsíců zpět #9001

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Nechci Ti brát iluze, ta prestavba Te mozná vyjde dráz nez kdyby jsi si koupil na blbnutí nejakou lehcí krosku a ne tahal zhruba metrák váhy v terénu navíc:( . A i kdyz dás lepsí tlumice, pár vetsích skoku a rám ti nekde prdne;) . No a motor taky ...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Výměna podvozku? 13 roků 8 měsíců zpět #9002

  • Glerin
  • Avatar uživatele Glerin
Já s tím nechci skákat lavice :).
Ale mám tlumiče špatný, že i jízda po rozbitý polní cestě je boj.
Chci to teda nějak řešit. A právě bych mohl mít třeba tu vidlici za cca trojnásobnou cenu než jen pružinu.

Moje ambice jsou polní a lesní cesty, občas nějakej tankodrom apod.

Na dvě motorky bych stejně neměl čas.
Mohl bycj mít levně DR350, ale na tom se zase po republice už moc neprojedu.
Poslední úprava: 13 roků 8 měsíců zpět od Glerin.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Výměna podvozku? 13 roků 8 měsíců zpět #9003

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Tak si jen predstav co vsechno rozbijes, pokud si nekde usteles. To bych svému neudelal:huh: . Pokud jen lehci terén, tak asi jo, taky kolik kostuje tlumic do centrálu? Radsi nejakou mrdku bez papíru nez kurvit Biga. To je muj názor:silly:

A taky jsi vem, kolik vází crf 450 a Big... a jake upravy budes muset udelat, aby Ti predek fungoval i za malý peníz...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 13 roků 8 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Výměna podvozku? 13 roků 8 měsíců zpět #9004

  • Glerin
  • Avatar uživatele Glerin
No, mám na to trošku jiný názor.
Mám 750ku, to je podle mě pořád ještě enduro a při pádu, pokud to není panna/orel, se toho moc nestane.
Nemám to jako leštěnku :)

Ale chápu tě. Šlo mi spíš o to, zda je to technicky rozumně proveditelné a má to smysl.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Výměna podvozku? 13 roků 8 měsíců zpět #9005

  • Hydron
  • Avatar uživatele Hydron
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 66
  • Karma: 2
Souhlasím s Tombusem - taky jsem si na lítání v terénu pořídil za pár kaček staré XT 600 bez papírů, než abych se klepal, kde na bigu rozbiju který plast.:cheer:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Výměna podvozku? 13 roků 8 měsíců zpět #9006

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Technicky proveditelné?? Je to otázka spis za Kolik.. pokud to neudelás svépomocí nebo s kamarády, kterí musí být technicky zdatní a vybaveni...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 13 roků 8 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Výměna podvozku? 13 roků 8 měsíců zpět #9009

  • Glerin
  • Avatar uživatele Glerin
Děláte z Biga nějaké ořezávátko.
Dneska jsem jezdil ještě s klukem na transalpu po bývalém tankodromu a teda nepřišlo mi, že by se big trápil. Jen jsem ho teda nakonec utopil, čehož lituju :(

Ano, dělal bych to s kamarády, kteří jsou technicky zdatní a mají vybavení :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Výměna podvozku? 13 roků 8 měsíců zpět #9011

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Z Biga ořezávátko nikdo nedělá,ale věř tomu že tento motocykl není určenej na nějaké krosení v terénu.Je to "jen" napodobenina motocyklu určený pro Dakar,což v době jeho výroby byl hit a takto byly postaveny Afrika,Tenere a Super Tenere,R80,100,Elefanti,ale ani jedno není určeno do těžšího terénu.
Nejblíže ke speciálům Dakaru měla a má KTM LC4Adventůre nebo LC8 Adventure S,ale to je zcela o jiných penězích,protože slabina výše uvedených napodobenin je právě v podvozku,který se s perováním WP,nobo Öhlins použitých na KTM nedá vůbec srovnat.
Pak motor KTM je vyvinutý z ostreho soutěžáku,ale ostatní motory jsou normální cesťáky s velkými setrvačnými hodnotami,uložení kol převodovky a řazení není stavěné na hrubší zacházení,hlavně u Biga je hnací hřídel uložená v jehlovém ložisku což je největší slabina převodovky.
Ještě tyto motorky nejsou stavěné na běh motoru ,když motorka leží na zemi,tak že mimo XT-čka všechny Japonci do delším běhu na zemi nejsou mazaný a pak se plno lidí diví že jdou vačky do věčných lovišť.
Tím netvrdím že nejde na těchto motocyklech těžším terénem jezdit,jde tam především o umění jezdce,ale musíš počítat,že tyto motorky nikdy nevydrže jí tvrdší zacházení.
Biga chvilku mám a nějakej teren jsem s nim projel tak vím o čem píšu.
Jízdní vlastnosti má velmi dobré,ale na KTM LC4Adventure prostě nikdy mít nebude.;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Výměna podvozku? 13 roků 8 měsíců zpět #9013

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Velmi hezky a technicky receno Vaskem DR:) . Za mlada po hodine na trati s CZ 380 jsem mel ruce jako opice:side: , nedovedu si predstavit blbnout s Bigem, který je o dost tezsí a krouták motoru mi nepripadá moc vhodný-nejde tak "od sklepa". A to taky nejsem zádné orezávátko:silly: .
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Výměna podvozku? 13 roků 8 měsíců zpět #9014

  • Glerin
  • Avatar uživatele Glerin
Ale to, co napsal VašekDR vím a nikdy jsem nevyloučil. Podvozek je slabý a proto jsem taky založil tohle vlákno.
Jen se divím, že tu zrovna VašekDR někde psal, že mít peníze na lepší podvozek, na Biga by ho dal.

EDIT: třeba tady. otázka:
Chtěl jsem se zeptat zkoušel někdo napasovat na Biga vidlice WP???

Odpověď:
Pravděpodobně neseženeš takové aby pasovali do brejlí,ale pokud vyměníš i brejle,tak žádný problém.Kdybych měl prachy,tak už je tam dávno mám i zadní centrál.
Prostě WP je super,jen ta cena je přiměřená jejich kvalitě.

Takže asi taková blbost to není, ne?
Poslední úprava: 13 roků 8 měsíců zpět od Glerin.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Výměna podvozku? 13 roků 8 měsíců zpět #9016

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
honda-moto.sbazar.cz/honda-crf-450-250-v...-n-mor-o4340872.html
Pocítej muj názor z negativních, pockej, kdo te podpori.Pokud bych se do toho pustil, tak bych koupil komplet predek, aby to bylo co nejjednodussí.
Tady se nekdo zbavuje dílu, mozná o tom vís;) .
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 13 roků 8 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Výměna podvozku? 13 roků 8 měsíců zpět #9021

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
To víš že bych ty vidle i centrál tam dal,ale nejdřív bych si koupil LC8.;) Pak bych si hrál s Bigem.
Jenže teď mohu jen snít protože mnoho financí teď musím sypat jinám.:(
Třeba to jednou příjde.
Lc 8 by makala a s Bigem bych si jen hrál(Dakarová leštěnka).Na Big srazy a nějaké malé výlety abych si ho šetřil na veteránský čísla.:cheer:
Snad to jednou dopadne.
Kdybych měl nějaké závodní ambice,tak bych sedlal asi Husqvarnu nebo Husaberga to opravdu nevím,ale určitě né výše zmiňované cestovní endura.:blush:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Výměna podvozku? 13 roků 8 měsíců zpět #9030

  • CIPRO
  • Avatar uživatele CIPRO
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 9
  • Karma: 0
no nevím,ale kdyz si vzpomenu na CZ 511 cross tak musím ríci,ze Big je na tom daleko lépe,jen ta váha.Patrím mezi ty co s ním jezdí více cross a zatím vse klape. :) Za pár dní zase jedem na akci www.africatwin.cz/akce.asp?id_akce=63 tak se uvidí co a jak:huh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Výměna podvozku? 13 roků 8 měsíců zpět #9031

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
řada 511 se prostě nepovedla ,tam jsi víc opravoval než jezdil,vůbec ČZ se nedařilo udělat 125 aby jela až 519,ale to už jsi sehnal lepší stroj z venku.B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.297 sekund