Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: poraďte

poraďte 13 roků 5 měsíců zpět #9686

  • tomo36
  • Avatar uživatele tomo36
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 10
  • Karma: 0
čau chlapi , nějakej pátek už biga rajtuju , jenomže i s ním koupená zadní , téměř sjetá mitas dakarka je už v pánu , no a dál: téměř 7O%valím po silnicích , však to znáte , kochačky , ..do práce , ....atd vejlety,po vysočině , silnice nic moc ...tak nevím co dál koupit, a řekl jsem si "dám na radu matadorů" dík za odpovědi. zdar Tomas . Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte 13 roků 5 měsíců zpět #9688

  • vesnican
  • Avatar uživatele vesnican
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 82
  • Karma: 4
Metzeler:) :)
trois en un.
Depuis le V-Strom GSR
Poslední úprava: 13 roků 5 měsíců zpět od vesnican.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte 13 roků 5 měsíců zpět #9689

  • Hydron
  • Avatar uživatele Hydron
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 66
  • Karma: 2
Sohlas s Vlastou - Mitas E 07 optimální guma na všechno. Já letos, poté co jsem si do terénu koupil xt 600 a biga proháním už jen po asfaltu, přešel na vzorek E 08.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte 13 roků 5 měsíců zpět #9691

  • flegmatik
  • Avatar uživatele flegmatik
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 381
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 166
Když jsem se rozhodoval, tak Mitas E07 byla jasná volba!!!!

To na takové to domácí ježdění!!!!!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte 13 roků 5 měsíců zpět #9692

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Ano universál,neodřeš ráfek o silnici.
E07tato guma jinač neumí nikde nic.
Zahodil jsem jí po několika kilometrech.
Na převážnou silnici vše krom Mitas.
Do terenu od Mitasu E09,E09 Dakar,C2,C11.
Michelin Baja,Dezert pro mě nejlepší kompromis co jsem kdy na Bigu měl uměli silnici i terén.Metzeler Karao dost dobré.Continental TKC80 jedna z nejhorších gum co jsem kdy měl,hned po EO7 a E08.
Moc na mě nedávej já za gumy prachy moc neřeším.:cheer: B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte 13 roků 5 měsíců zpět #9693

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Estě na 70% silnici je nejlepší koupit Bridgestoune TW47 a TW48 nebo Metzeler Tourance,obě jsou opravdu dobré na všech možnejch asfaltech i kostkách no a toho 30% terenu s opatrností taky zvládneš.Škoda že nemohu nalést fotky z nějakého Big srazu kde jsem na travě prohnal s Tourancema plno kolegů i s E09-kama.:side: :side: :side:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte 13 roků 5 měsíců zpět #9710

  • Prema
  • Avatar uživatele Prema
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 165
Zdarec, dovolím si něco málo zpátky k těm gumám.
Na Bigu, když jsem ho koupil byla sjetá E-07. Jelikož neumím říct přesně na kolik procent jezdím v terénu, ale spíš hodně málo, zvolil jsem jako novou E-08. Tenkrát mi stačila a vím, že vydržela dvanáct tisíc Km.
Teď jezdím delší dobu na Michelin Anakee a jsem maximálně spokojenej. Letos jsem potřeboval obout hrubší dezén, tak jsem sáhnul opět po levné Mitas, vzor E-10.
V prospektech a testech vychvalovaná guma pro velká endura mě maximálně zklamala a nic horšího jsem snad nikdy na žádný motorce obutýho neměl.
Na druhou stranu mě udivuje, když si přečtu jak to někumu jinýmu, třeba na GS 1150 funguje a najíždí na tom 12.000 kilometrů. Já to má po 4.000 sjetý a to nemluvím o tom co to dělalo při jízdě

Takže, v tomhle je každá rada drahá, protože co člověk to názor ;)
Kdo jednou přísahal lásku dvěma kolům, neváhá podělit se s nimi o nejlepší léta svého života.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte 13 roků 5 měsíců zpět #9711

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Mitasky mají jednu největší výhodu v tom,že jsou levný.Na jaře nazuješ,po sezoně vyhodíš,takže máš každou sezonu novou gumu.Jak psal Flegma:,,na takové to domácí ježdění jsou nejlepší".Já na příští sezonu chci vyzkoušet kombinaci 07 vepředu a dozadu Dakarku.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte 13 roků 5 měsíců zpět #9712

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
tak ja jezdim v lete E07 na obou kolech a podzim až jaro maam vzadu E09 a predek Trelebork army.Ale ta už se skoro neda sehnat tak pak tam dám dopredu taky E09..sice se vic sjiždí ale seru na to..proste vyýhoda mitasek je urcite v tom ze za cca 2200 obijes do novoty celou motku a je to. ovsem ja se taky placam cesta a necesta...jen pro upresnení: Jak píše Sabaj, tak to je docela hovadina do zadu dát spunty a do predku E07...protoze stejne budes omezeny prední gumou. Jak ti ujede predek tak si v háji, teda na zemi. takze stejne musis jet tak abys to prizpusobil prednimu kolu(07 neni zadnej drapak) takze pak ti je drapak vzadu na nic...tot muj názor..
Jo a zapomel jsem napsat za takto ted obouvam i tu moji mrdku Yamahu....proste mě ty gumy stací, a nehodlam davat vic penez do jinejch gum, i kdyz by byly mozna lepsi. Takhle neresim, koupim E09 a v řijnu je nasadim. Březen duben jsou sjetý, protože jezdim furt a rad hrabu tak to proste mizí, a pak tam obuju 07 a mam to zase do rijna..a porad dokola..uz 5 let...

Jink platí, ze na kazde motorce(yamaha, honda, suzuki)a typu motorky se ta guma chova inak...
kua to jsem se zase rozepsal:side:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte 13 roků 5 měsíců zpět #9713

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Tu Dakarku dozadu nedávám proto,abych mohl lítat po krk v bahně.Na tuhle kombinaci mě naved jeden bigař (nevzpopmenu si na jméno)na srazu a tvrdil,že mu to takhle vyhovuje jak na asfaltu,tak v terenu či šotolině.07 v rozměru 130 má uprostřed dezenu dost vysokej rantl,kterej se mi ještě po pár km rozpraskal.Rozměr 140 tohle nemá,ale kolegovi popraskal ve vzorku taky,tak proto chci zkusit něco jinýho.Na 08mičkách se krom asfaltu bojím vjet i na fotbalový hřiště.;) P.S.:nedávám nikomu návod co a jak obout,píšu jen co příští sezonu pojedu já. To Beďa-už sis vyměnil ten byt za menší?:lol:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte 13 roků 5 měsíců zpět #9724

  • DědekDR800
  • Avatar uživatele DědekDR800
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 50
Na 125 jsem jezdil předek Heidenau K60 a E09, v pohodě gumy,na silnici jak suchý tak i mokrý na stupačku bez problému,výdrž krásná,horší to bylo v terénu,předek nestíhal a ustřelil vždy,když to bylo nejmíň vhodný:side: .
Pak jsem měl na Báwu MT60 (předchudce Anakee) a zadek Tourancku.Super silniční gumky:),po 5tis km žádnej ubytek na zadku.Pak jsem dal na předek E07,po pár km na ní jsem moto prodal,tak moc hodnotit nemohu.
Teď na Bigu jsem měl Heidenau K76 myslím.Sada měla něco před 10tis km a zadek se mi totálně vydrolil.Tak jsem dal na zadek E07 a zrovna jsem chytil tu vadnou sadu,nepovedla se směs. Takže na vodě je to jak na letu:lol: po 10tis km je v polovině.K75 na předku mám ještě ted,tzn. 21tis km a dám na ní odhadem ještě tak 1-2tis km a jde do kopru,ani oskákaná moc není.
Takže celkově: Mitasu za litr se musí odpustit mouchy,kdo rád cestuje po silnici doporučuju zkusit na předek tu K76,není ani o moc dražší.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte 13 roků 5 měsíců zpět #9725

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Jezdím E09, na silnici sice to není na cestování, ale pokud sjedu ze silnice, nemusím se obávat, ze sebou plácnem hned na prvním trávníku:cheer: .
Nase silnice stojí stejne za... a za tu cenu na rok vydrzí...

Vasek DR a Vlasta no nevím, co si mám o té Vasí slovní prestrelce myslet:blink: :blink: :blink:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte 13 roků 5 měsíců zpět #9729

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Já jsem byl velmi spokojený s E 08.
Pravda je, že vrchol mého terenního umění byl vypuštěný rybník, tráva na letišti a písek ve Dvorcích.
Takže cca 98% silnice a na to je E08 dobrá guma.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 13 roků 5 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte 13 roků 5 měsíců zpět #9731

  • Vorel
  • Avatar uživatele Vorel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Život se dá promarnit, prožít a nebo ENDURO!
  • Příspěvky: 206
  • Obdržená poděkování 10
  • Karma: 5
Jo Vendo - píšeš hned na začátku tématu, že jsi vyhodil Mitasu hned po několika kilometrech. Prosím tě kam? Já bych si jí vzal pro Jardu na Drko. Já už mám novou 09 nazutou. Dík
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:poraďte 13 roků 5 měsíců zpět #9732

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Rád bych Ti jí věnoval,ale tu první jsem vyhodil před více jak deseti lety a tu druhou(protože zvědavost zda-li se opravdu zlepšili)tak před čtyřimi roky,od té doby jezdím od Mitasu jen E09.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.290 sekund