Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: drátek sem,drátek tam

drátek sem,drátek tam 12 roků 6 měsíců zpět #13075

  • DědekDR800
  • Avatar uživatele DědekDR800
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 50
Edituju starý téma,kde jsem řešil spínačka x vypínače.

Spínačku jsem sehnal z Biga funkční za 200,-
Poslední úprava: 12 roků 3 týdnů zpět od DědekDR800.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:spínačka x vypínač 12 roků 6 měsíců zpět #13078

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Spínačka, pokud se podělala uvnitř-kontakty, tu neopravíš, staň se výměnářem:cheer: Dva vypínače-fuj:huh:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:spínačka x vypínač 12 roků 6 měsíců zpět #13082

  • vesnican
  • Avatar uživatele vesnican
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 82
  • Karma: 4
:)
Poslední úprava: 12 roků 6 měsíců zpět od vesnican.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:spínačka x vypínač 12 roků 6 měsíců zpět #13121

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Pro předejití budoucím problémům bych jí vyměnil jak říká Tom,v neděli jsme hledali závadu na Bigovi kamaráda bez zkoušečky,tak že jsme rozpojili všechny spotřebiče při zapnutém klíčku a postupně se dopátrali kterej nám pojistku vypaluje.
Co mě ale překvapilo co spojů již na jeho bigu bylo vyhřátejch.Zasunuté štekry,ale volné že bych se nedivil,proč CDI nevydrželo.Už ho Big zlobí dlouhou chvili,občas mu vynechával všude mu říkali že to je palivovka,tak na ní strávil mnoho času než se mu podařilo vše seřídit na stovku přesně,přesto motorka během víkendu strácela výkon až zdechla zcela.Nakonec jsme přišli na to že pojistku vyhazuje CDI-čko,které mohlo odejít právě kvůli přehodům na kabeláži,kterých tam měl na můj vkus dost.U takhle starejch el.instalací doporučuji né jen prostříkávat kontakty sprejem ,ale je zkontrtolovat na stav koroze na jednotlivejch pinech a bycha na to tam kde chodí málo proudu stačí zašedlej povrch a máte problém nemusí to být vyloženě zelené.
Proto bych koupil skříňku novou nebo přispůsobil z jiného stroje.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:drátek sem,drátek tam 12 roků 3 týdnů zpět #14294

  • Aldy
  • Avatar uživatele Aldy
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • (nerad píšu:-)
  • Příspěvky: 283
  • Obdržená poděkování 12
  • Karma: 62
Jen pro upřesnění Dědkoj jsem poslal kabeláž s i vývody správně, chyba byla úplně jinde B)
ALDY z Turecka
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

drátek sem,drátek tam 8 roků 3 měsíců zpět #23621

  • breta148
  • Avatar uživatele breta148
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 12
  • Karma: 0
zdar kolegové potřeboval bych něčí radu nebo názor na můj problém-odešel mě pod levým víkem snímač otáček-někde je psáno snímač polohy klikového hřídele,koupil jsem od ignitechu jejich výrobek IP6-ale nezjistil jsem jak mají být zapojené kabely -barvy nesedí,dával ho tam už někdo z vás?na motorce mám zelený a modrý kabel s bílím pruhem od snímače jde modrý a černý s bílím pruhem-v opravně mě řekli že je jedno jak to zapojím,ale motor pořád nechce naskočit kouř jde z výfuku i ze sání,ale ani nezakašle-poradíte?Díky
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

drátek sem,drátek tam 8 roků 3 měsíců zpět #23622

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Jak jsi zjstil že máš snímač polohy kliky K.O.?
Když jsi byl v tom měření,tak jsi měl zkusit i altik.Bývají dráty v kabelu který je společný i pro čidlo,prodřené nebo překroucené dráty,tím jak se nechává volně viset viko po demontáži z motoru a neodpojení tohoto kabelu.(Nejčastější závada na BIGu)
Pokud Ti to nehází jiskru,tak si to proměř od CDI,máš li ho vůbec pod proudem,jsou tam krátké dráty a svorkovnice a konektory ve svazku za akumulátorem se rády povytahují.
Zapojení snímače nemá poly,ale ty dráty s pruhem dej proti sobě.
Měření alternátoru i CDI je v manuálu pěkně popsané i s hodnotami.

ZDE kapitola ELEKTRIKA
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

drátek sem,drátek tam 8 roků 3 měsíců zpět #23624

  • breta148
  • Avatar uživatele breta148
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 12
  • Karma: 0
v září jsem toho biga koupil a po ujetí asi 1000km úplně umřel-neměl jsem žádný zkušenosti ani známého tak jsem opravy řešil postupně -přijel jsem domů a už nenastartoval-prošel kabely prostříkal všechny spoje a nic-měčit neumím-musím se to naučit-tak jsem sundal víko-nechal u nelektrikáře proměřit snímač a při tom i cívky na alternátoru i indukční cívky-dodal jsem mu manuál,všechno prošel a ten snímač měl jenom 45 ohmů tak jsem vzal ten od ignitechu-napojil a svíčky začaly házet,karburátory jsem řešil přez Aldyho-objednal mi gumičky prohlídnul karburátory -něco poradil-přez vánoce jsem to se synátorem složil a nic-zkusím přehodit ty dráty -od snímače a uvidím-díky za radu
Poslední úprava: 8 roků 3 měsíců zpět od breta148.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

drátek sem,drátek tam 8 roků 3 měsíců zpět #23634

  • breta148
  • Avatar uživatele breta148
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 12
  • Karma: 0
pokud by někdo měl podobný problém jako já tak ten snímač musí být zapojený správně-modrý od snímače na zelený na motorce a černý s bílím proužkem od snímače na modrý s bílím proužkem na motorce-já jsem dostal špatné info že je to jedno,ale není-motor nenaskočí jenom kouří a střílí-po přepojení chytl na první otočení-jediná výhoda mého 3 měsíčního trápení je ta že vím že všechno je je v pořádku od alternátoru přes indučky,fajfky až po karburátory- díky všem za rady co jsem dostal a hlavně Aldymu že mě pýchnul s těma karbcema.Pokud by někdo měl problém někde v okolí Zábřehu na Mor-a potřeboval pomoc-s nářadím a podobně klidně brnkněte-7324080606-Jsem 10km od Zábru směrem na Lanškroun-Drozdov-Ještě jednou díky všem
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

drátek sem,drátek tam 8 roků 3 měsíců zpět #23635

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Jak mile máš dvě možnosti,jedno barevné spolu a zbylé s proužkama taky spolu. B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

drátek sem,drátek tam 8 roků 3 měsíců zpět #23638

  • velitel
  • Avatar uživatele velitel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Srdcem stále Bigař
  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 155
Pošli adresu Gekovi zařadí tě do tabulky pomoci ;) ;) jinak že by další člen Moravské peruti :) :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.234 sekund