Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: nestartuje

nestartuje 14 roků 4 týdnů zpět #7853

  • baratici
  • Avatar uživatele baratici
nestartuje ale naprimo toci muze to byt ta civka co je za baterkou ke starteru ? do riditek proud jde dik za pomoc
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:nestartuje 14 roků 3 týdnů zpět #7858

  • Hydron
  • Avatar uživatele Hydron
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 66
  • Karma: 2
Máš jiskru na svíčkách?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:nestartuje 14 roků 3 týdnů zpět #7862

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Mel jsem loni stejný problém, big nestartoval, starter spojený na krátko s motorem otocil. po delsím hloubání jsem prisel na rozdrcené relé dekompresoru, které mi pri jízde v terénu vypadlo ze závesu, pri plným rejdu ho rozmáckla levá trubka vidlice.Pokud je toto relé nefukcní, starter nejde.Jsou podle rocníku výroby. Relé jsou na pohled stejná, cerná krabicka se 6 plochými kontakty, umístení je u predního svetla po levé strane. Jsou rozdílná uvnitr. Nové stojí 2500Kc, U Aldyho jsem porídil za 500. Chtelo by si ho pujcit na zkousku.;)
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:nestartuje 14 roků 3 týdnů zpět #7863

  • baratici
  • Avatar uživatele baratici
cau prosimte startuju to tak ze propopojim tu civku co je od baterky na plusu ke starteru. spinac na riditkach je ok a kabel ke starteru taktez
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:nestartuje 14 roků 3 týdnů zpět #7870

  • jethro 08
  • Avatar uživatele jethro 08
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 16
  • Karma: 5
taky jsem měl ten problem. bylo v čidlu co je ve spojce. očistil jsem to od všelijakých sraček a nepomohlo to. tak jsem to vypojil a je to ok. 10 min prace
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:nestartuje 14 roků 3 týdnů zpět #7876

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Jetro měl na mysli spínač na páčce spojky,no ale i tak dost dobře nechápu,v čem vlastně problém vězí.Startovat Biga na krátko,jenom z toho důvodu,že nechce chytit,je dost brutální.(to je slušnej výraz).Začít se má postupně od baterky,svíček,zapalování,dekompresor nevyjímaje a taky jestli Bigoš u současnýho majitele vůbec startoval.Je dobré také po každé starovací zkoušce dát baterku dobýt a po několika nezdařených pokusech hledat závadu někde jinde.Spousty proudu z baterky veme startér a na jiskru už mu nemusí zůstat nic,takže jiskru zkus třetí svíčkou.Je toho hodně co se dá napsat pod heslo Nestartuje.:silly:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:nestartuje 14 roků 3 týdnů zpět #7879

  • baratici
  • Avatar uživatele baratici
kdyz ho vemu na kratko tak chytne vzdycky chtel bych poradit co mam vsechno vyzkouset abych prisel na zavadu proc to nemuzu nastartovat klasickou cestou
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:nestartuje 14 roků 3 týdnů zpět #7880

  • Asterix
  • Avatar uživatele Asterix
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 1
Sabaj napsal pekne, ceho se mas drzet. Jen k tomu pripisu to, ze si vem planek a jdi od zacatku a mer u dane veci vstup i vystup. Tim zjistis jednak, jestli to prochazi pres danou vec, ale i to, jestli kablik neni nekde prerusen. Ja osobne zrovna nedavno musel preletovat vsechny dratky ve spinacce za novy, protoze uz prece jen byly "20 let novy" ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:nestartuje 14 roků 3 týdnů zpět #7881

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
No konečně!Že by jsi byl zdílnej,to se říci nedá,no ale přeci jsme se někam dostali.Závada bude v tej cívce,co je u baterie.Zkontroluj ty kontakty,popřípadě ji nech proměřit,a nebo ji zkuz někde u kamaráda,co má taky Biga,přehodit a vyzkoušet.Nová stojí bratru dva litry,starší by mohl mít Aldy.
Poslední úprava: 14 roků 3 týdnů zpět od Sabaj750.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:nestartuje 14 roků 3 týdnů zpět #7894

  • baratici
  • Avatar uživatele baratici
cau tak ta civka za tou baterkou to neni nechal sem si poslat starsi a nic jeste mi poslal dve ta druha je asi z nakyho novejsiho je hranata a ma v sobe pojistku tak jestli mate nekdo zajem tak je necham za opravdu rozumnou cenu. jeste se chci zeptat na ty civce mam oranzovobilej a zelenej drat ten zelenej je kostra? dik moc
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:nestartuje 14 roků 3 týdnů zpět #7897

  • Sabaj750
  • Avatar uživatele Sabaj750
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 812
  • Obdržená poděkování 2
  • Karma: 155
Docela by mě zajímalo,jak jsi přišel na to,že je cívka dobrá,když se ptáš,jak má být vlastně zapojená.Na tej cívce jsou zapojeny čtyři kabely.Jestliže se na ní dívám směrem od baterky,tak silnej zelenožlutej je zapojenej na plus baterky.Tenkej zelenej je vlevo.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:nestartuje 13 roků 5 měsíců zpět #9891

  • drkubacek
  • Avatar uživatele drkubacek
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 11
  • Karma: 0
Ahoj, mám asi ten samý problém. Když chcu nastartovat, tak mi jen cvakne v cívce za baterkou, a když držím tlačítko starteru dýl, tak v té cívce chrčí. Když zkusím nastartovat nakrátko, tak se píst jenom jednou protočí a víc nic.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:nestartuje 13 roků 5 měsíců zpět #9892

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Co na to akumulátor, má dost stávy? Kontakty a ukostrení je OK? Zkousel si startovat pomocí kabelu z jiného aku..?
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:nestartuje 13 roků 5 měsíců zpět #9893

  • drkubacek
  • Avatar uživatele drkubacek
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 11
  • Karma: 0
právě že zkoušel pomocí kabelu přes autobaterku a nic, jen se to jednou otočilo.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:nestartuje 13 roků 5 měsíců zpět #9894

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Pokud más zkontrolované VSECHNY proudové spoje od aku ke starteru, tak starter ven a mrkni na uhlíky.

Jen dotaz, zda si nemel sundané levé víko motoru a tesnil jen silikonem, mohlo by víko sevrit kola prevodu starteru...

Dále, je v porádku dekompresor? Nevim, zda más mechanický nebo elektromagnetický.

Ve finále ti mohla odejít práve ta chrcící cívka, mohou uz být vypálené kontakty...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 13 roků 5 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.253 sekund