Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Oprava plastů

Oprava plastů 9 roků 10 měsíců zpět #19449

  • DAKAR82
  • Avatar uživatele DAKAR82
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • SUZUKI DR 800S BIG, r. v. 91
  • Příspěvky: 305
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 3
Tak přesně takového strejce jsem našel, vzal si kilo za dva oboustranné sváry o celkové délce asi 15cm, 20minut práce.
S mnou navhovaným laminátem mě kupodivu poslal též do háje s tím, že je to na nic, jelikož to prej neplní tu funkci která se po tom chce...říkal, že ono to na tom plastu sice drží, no i tak pracuje každá vrstva samostatně, takže prej praskání plastu nijak nezabraňuje.
Mám tedy svařeno, teď je na řadě lakýrník.
Poslední úprava: 9 roků 10 měsíců zpět od DAKAR82.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Oprava plastů 9 roků 10 měsíců zpět #19453

  • DAKAR82
  • Avatar uživatele DAKAR82
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • SUZUKI DR 800S BIG, r. v. 91
  • Příspěvky: 305
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 3
Jo a kdyby byl někdo té dobroty a poradil, jak (čím vším) je vlastně nádrž uchycena k rámu.
Pod čelem sedla jsem nedávno (mimojiné) odšrouboval dva šrouby, které nádrž drží na příčce rámu, s nádrží šlo pohybovat ale nadzvednout nešla, takže asi drží ještě někde...
Problém je totiž v tom, že jsem ji zřejmě neusadil tak dobře jak byla předtím, protože plasty (boční kapoty na nádrži, největší plasty na mašině) už nemůžu tak dobře slícovat s plastem zobáku...musel jsem je tak nějak na sebe nacpat, abych je vůbec stáhnul šroubkama k sobě...mezera je tam teď větší, tedy mezera mezi doléhajícími konci plastu zobáku a začátky plastů kapoty, nevypadá to tedy bůhvíjak a hlavně se bojím aby to v místě spojení plastů těmi šroubky nějak neprasklo a já nemusel zase vařit..
Prostě bych nádrž potřeboval trošku po trubce rámu nahrnou nahoru, aby se o nějaký ten milimetr posunula blíž k řídítkům a tím pádem i dopředu...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Oprava plastů 9 roků 10 měsíců zpět #19455

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
U plastaka ti neporadim, ale stary krumpace maj nadrz usazenou na 4 silentblokach. Kdyz ji nasazujes, musij ji na ty predni dorazit. Mirne ji nadzvednout vzadu u sedla a dorazit dopredu. Pak ji shora dorazit na ty zadni gumy. Jestli je to u ty tvy stejne ale nevim
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Oprava plastů 9 roků 10 měsíců zpět #19457

  • David_5555
  • Avatar uživatele David_5555
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 72
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 2
Drží dvěma šroubama na rámu pod sedlem, pak je nádrž ve spodní části spojená tyčkou se dvěma šroubama a pak ještě sedí na dvou gumových silenblocích na rámu. Nic jinýho tam není.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Oprava plastů 9 roků 10 měsíců zpět #19458

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Asi by jsi měl tu nádrž cvičně sundat, abys pochopil ;) . Jinak nádrž u plasťáka drží vzadu dva šrouby s úchytem pro sedlo a vepředu na dvou kulatých gumách - pouze nasunutá, na rámu-štangli je ještě rozpěrná guma, cca uprostřed nádrže.
Po odstrojení plastů nádrže vyšroubuješ ty dva šrouby, odpojíš hadičku s benzinem, v místě šroubů ji nadzvedneš a tahem ji suneš kousek dozadu, aby vyjela z předních gum, kontroluješ hadici odvzdušnění nádrže, která vede zpod nádrže někam ke kyvce a nádrž směrem nahoru odejmeš z rámu.
Pochopil?? :laugh:

kua, nestihl jsem to napsat dřív :) , jo a nádrž je tam přesně, tak chybu hledej v plastech...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Poslední úprava: 9 roků 10 měsíců zpět od Tombus.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Oprava plastů 9 roků 10 měsíců zpět #19459

  • DAKAR82
  • Avatar uživatele DAKAR82
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • SUZUKI DR 800S BIG, r. v. 91
  • Příspěvky: 305
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 3
Díky chlapi, jo, pochopil jsem, dnes do toho vlezu znova.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Oprava plastů 9 roků 10 měsíců zpět #19461

  • David_5555
  • Avatar uživatele David_5555
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 72
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 2
No přesně? sundal jsem nádrž z kámošova BIGa a jedna guma tam chyběla a plasty taky neseděly, pak jsem vyrobil něco podobnýho tý gumě a pak ty plasty taky seděly líp. To, že plasty nesedí může být i ohnutýma úchytama na rámu.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Oprava plastů 9 roků 10 měsíců zpět #19462

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
A nebo jsou prohnute ty drazky na predni gumy dovnitr do nadrze, to mam ja
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Oprava plastů 9 roků 9 měsíců zpět #19681

  • Dromos
  • Avatar uživatele Dromos
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 145
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 0
Čau potřebuji poradit sháním někde šrouby s předsazením nejlépe v nerezu pro uchycení plastů. Dá se to někde za rozumnou cenu koupit. Dík Drom
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.158 sekund