Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Roadbook a jiné rally doplňky

Roadbook a jiné rally doplňky 8 roků 3 měsíců zpět #23623

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Ahoj všem. Chystám se vyrábět roadbook a tak chci pozbírat co nejvíc rad, nápadů a připomínek od ostatních, co ho mají, měli, nebo budou ctít. Taky nechci pořád otravovat Vaška :) . A čím víc hlav tím víc nápadů, i když tu Vaškovu považuji za nejzkušenější. Mám v plánu se zůčastnit pár organizovaných vyjížděk (co peněženka dovolí) kde ho využiju a ceny od 3tis. za ruční a 7tis. za el. posunovací jsou na mě moc, to si radši koupím lepší vidle. Roadbook bude s ručním posunem papíru, čím jednodušší tím lépe, ale klidně přidám nějakou stovku když bude výsledek kvalitnější.
Mám nekolik dotazů:
Bude stačit velikost papíru A5 šíře 15cm na šířku?
Jak veliké jsou okénka itineráře? bude stačit když uvidím 3 pod sebou?
Má cenu se zabývat podsvícením? (Už nejsem nejmladší a lepší už to nebude)
Stačí umístění na hrazdu řídítek, nebo nad budíky, je hodně znát rozdíl?

Dlouho jsem hledal na netu a našel několik možností, tak se koukněte a poraďte:
Tenhle je hotový a za dobrou cenu:
www.motorkari.cz/motobazar/doplnky/navig...roadbook-640324.html
navíc to mám kousek od baráku.
Tady jsem našel pěkné krabice jako základ:
www.elima.cz/obchod/lucasystem00876-p-7938.html
nebo tahle ale ta je menší a nevím jestli se díky těm rohům do ní vejde 150mm široký papír.
eshop.m2trade.cz/krabice-na-povrch/17915...ytem-190x140x70.html
Krabičky na svačinu jsem sháněl taky ale nenašel dobrý rozměr a hezky průhledné viko, prozatím.

Tak raďte, i blbě, já si pak vyberu. :)
Poslední úprava: 8 roků 3 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Roadbook 8 roků 3 měsíců zpět #23625

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Nechci radit, já bych koupil ten hotovej, když spočítáš, kolik budou stát výrobní součástky a čas strávený výrobou, ušetřil by si tak pětikilo, pokud bys ho vyráběl sám, tento má už i podsvícení, což je plus, i když noční rally asi jen tak nepojedeš.
Velký nedostatek, co vím z doslechu je, že se vlivem otřesů tyto ručně ovládané přetáčejí, tj. hřídelky jsou volné a papír se uvolní.
Elektrický pohon přetáčení to eliminuje, ale pro naše poměry je to drahé. Mám vymyšlené ruční ovládání z řidítek, Vašek už to viděl, pro ostatní je to zatím utajené, než si to dám patentovat :P
Spíš se taky soustřeď na počítač metrů, a navigaci, ale to je nadlouho...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Roadbook 8 roků 3 měsíců zpět #23626

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Klidně raď a díky za radu. O tom hotovém velmí vážně přemýšlím ,proto jsem ho sem zařadil, už jsem mu i volal v komaxitu a s podsvícenim je k dodání do 14 dnů. Je mi jasné že i doma dělaný na 500-600,- přijde. Jen ty čudlíky na otáčení stojí přes kilo. krabice 300,- + pošta. Ten čas moc nepočítám, ale za hodinu to neudělám. Počítání vzdálenosti obstará tachometr na kolo, tripmastry jsou drahé a myslím že je moc často nevyužiju, takže se to nevyplatí.
Uvítám i navrhy a zkušenosti ohledně těch tachometrů na kolo, jestli je někdo používá.
Ptám se proto abych nevymýšlel něco vymyšlené a nemusím jít špatnou cestou kterou už si někdo prošel.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Roadbook 8 roků 3 měsíců zpět #23627

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
To bude dobré,dostečující,jen se s tím naučit motat. B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Roadbook 8 roků 3 měsíců zpět #23628

  • David_5555
  • Avatar uživatele David_5555
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 72
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 2
Mám tenhle
sporttestery-computery.heureka.cz/sigma-bc-1200/
a funguje velice přesně, rychlost na těch měřících radarech se shoduje s tou na computeru než s tachometrem. Pak je ještě s označením PLUS a ten je bez drátu a zato 2x dražší :evil: (cca 700,-). Je do 199km/h, a to myslím stačí jsou pak i na 299 a ty už mají označení moto.
Poslední úprava: 8 roků 3 měsíců zpět od David_5555.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Roadbook 8 roků 3 měsíců zpět #23629

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Nechci být kverulant, ale oni nemyslí tachometr, ale roadbook. To je krabice, kde je na pruhu papíru popsaná cesta, kilometry, zatáčky a případně úkoly.

Jukni na první odkaz v prvním odkazu. ;)
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 8 roků 3 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Roadbook 8 roků 3 měsíců zpět #23630

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Ahoj všem. Geku opravdu mě zajímají i tachometry na kolo. je to v mém druhém příspěvku, je to taková levná varianta tripmastru na měření vzdálenosti. Je mnohem přesnější než originální počítadlo km. Je potřeba ho mít s roadbookem abys věděl jak daleko jsi od startu nebo od předchozího políčka na roadbooku. Nezajímá mě moc rychlost, ale celkové a denní počítadlo ujeté vzdálenosti, jak se tyto udaje nulují a jak je čitelný display, aby to mělo max dvě velká tlačítka někde dobře umístěné a aby se to dalo vynulovat v rukavicích. Takové veci mě zajímají. Také jestli drátový nebo bezdrátový. Proto uvítám vaše zkušenosti a návrhy a nemusí to být z motorky, určitě jezdíte i na kole nebo koloběžce ;) . Díky.

Tome až si to necháš patentovat tak si to ovládání na řídítka od tebe koupím, jestli to půjde na tenhle roadbook.
Poslední úprava: 8 roků 3 měsíců zpět od Ruda.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Roadbook 8 roků 3 měsíců zpět #23631

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Ovládání roadbooku z řidítek budu řešit hned, jak dodělám přestavbu Biga, po malé úpravě ovládacích koleček na hřídelkách by to mělo jít na kterýkoliv, prototyp bude první zkoušet navigátor HUDLI teamu ;)
Pjeceda má pravdu, ohledně tématu, tak to Rudo přepiš na "Roadbook a rallye doplňky" a vlk se nažere a koza zůstane celá ;)
Opravdu nejduležitější než samotná podoba roadbooku je umět s ním pracovat za jízdy a orientovat se v realu, já si mohu udělat kokpit jak u závoďáka a je mi to na píp... B), páč to není jen tak všechno ovládat za jízdy a sledovat terén...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Roadbook 8 roků 3 měsíců zpět #23632

  • Šlerin
  • Avatar uživatele Šlerin
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • BIG-srdeční záležitost
  • Příspěvky: 361
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 159
Ahoj elektrický roadb.je nejlepší páč nemusíš sundávat ruce ze řidítek což už jsem zjistil sám,je to prostě o dost pohodlnější a bezpečnější při jízdě.A k tomu mít i tripmástr,ale vše je opravdu drahé.Co jsem našel nejlevnější je koso a road.z Dačic.Ale stejně jsi skoro na osmi tisících což je stejně hodně.A teď si vyber :blink:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Vasek_DR

Roadbook 8 roků 3 měsíců zpět #23633

  • Ruda
  • Avatar uživatele Ruda
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Jsem jak americké auto velký pohodlný a hodně žeru
  • Příspěvky: 705
  • Obdržená poděkování 59
  • Karma: 36
Tome tak chci být druhý testovací jezdec.
Nemám obavu o čtení itineráře, to zvládnu, ale jak to sasadím do krajiny a terénu to nevím, s tím praxi nemám, zkoušel jsem to v autě na silnici a šlo to, jak to půjde na motorce a v terénu nevím, ale zjistím to jedině tak že si to vyzkouším.

Dane děkuji, ale to je ta cesta kterou se nechci ubírat, nemám na ni peníze a nepočítám s velkou a častou návštěvností těhle akcí, jen tak co peněženka dovolí a pro to by se mi nevyplatilo inestovat do toho moc peněz. Nemíním pohlížet na přední příčky a proto mi nejaké zastavení na přetočení a nulování nevadí, i když mě to asi bude sr.., ale na začátek mi to bude muset stačit. Třeba mě to pak přestane bavit a nechám toho.
Mým cílem je zůčastnit se těch závodů a užít si vyjížďku v terénu a dojet do cíle podle roadbooku. Celé to podníkám pro to že mě jízda ve volném terénu na vetší vzdálenosti moc baví a tady memám moc možností si ji užít, jen krátké vyjíždky.
Navíc roadbok využiju i na svoje cestování po silnicích třetí a vyšších tříd, na různá místa naší vlasti a píšu si itinerář pod slídu tankvak nebo tam furt koukám do mapy a to je na prd. Teď si to můžu napsat do něj a bude to pohodlnější.
Přílohy:
Poslední úprava: 8 roků 3 měsíců zpět od Ruda.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Roadbook 8 roků 3 měsíců zpět #23636

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Ruda napsal:
Ahoj všem. Geku opravdu mě zajímají i tachometry na kolo.
Tak to se omlouvám, nějak jsem špatně četl. Moje omluva i Davidovi_5555 :blush:
Raději už do ničeho nebudu krafat.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 8 roků 3 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Roadbook 8 roků 3 měsíců zpět #23637

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Zdendo, není se za co omlouvat, jednou je dané téma Roadbook, tak by se o tom mělo psát, mě taky zajímá, jak se leští plasty a neptám se tady na to...tak k tomu tématu připište "a rally doplňky" a všechno se tu může řešit, teda ne leštěnka ;)
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Roadbook a jiné rally doplňky 8 roků 3 měsíců zpět #23639

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
No to je pravda, ale špatně jsem to přečetl.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Roadbook a jiné rally doplňky 8 roků 3 měsíců zpět #23640

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
Abych to uvedl na praavou míru.
1. co chceš testovat? Vše už je danný.Roadbook je nejlépe umístit nad budíky nebo místo nich,hned vedle něj nebo nad či pod něj je potřeba mít tripmaster.
2.Vše se musí snadno přečíst jak ve stoje tak vsedě.
3.Další podmínka je v každé poloze jezdce je potřeba posunout itinerář vpřed nebo vzad,tak aby jste nemuseli dávat ruce ze řiditek a hledat tlačítka k ovládání roadbooku a tripmasterů.
4. je dobré vše mít tak zakrytované aby se to nechalo číst i když zrovna k tomu nejsou ideální podmínky a chránit vše před blátem,přes něj a jeho vrstvy se čte všechno né zrovna moc dobře.

Řešení pro finančně slabší je vyrobit si roadbook,dát ho na hrazdu aby jste mohli palcem levé ruky obsuhovat kolečka za předpokladu že se třeba držíte spodní části zrcátka nebo držáku dekompresoru.
Místo tripmasteru cyklocompiuter s max,dvěma řádky(více řádkové) jsou nepřehledné a s tlačítkem nulování nejraději z vrchu u displeje.Podsvícení není podmínkou,ale zpříjemněním(občas bývá v lese stín)
Tak že tady to máte v kostce shrnuté doufám že to pochopěj i ty Kolumbusové a jiní objevovatelé Ameriky v dvaadvacátém století. B) B)
Vše kolem rallye a vybavení Biga máte dopodrobna vypsané a podrobně popsané:ZDE
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Tombus

Roadbook a jiné rally doplňky 8 roků 3 měsíců zpět #23641

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Vašek napsal:
1. co chceš testovat?

Řekl bych, že to ruční ovládání roadbooku z řidítek, až to bude hotový, tak jediný prototyp bude mít Vašek, ten rozhodne, jestli je to k něčemu nebo k ničemu...
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.202 sekund