Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Svařování nádrže

Svařování nádrže 7 roků 1 týden zpět #25374

  • Joseph
  • Avatar uživatele Joseph
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 29
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 1
Dlouhý čas jsem lepil prasklinu na nádrži lepidlem k tomu určeným, ale po nějakém čase vlivem odkládání BIGa v terénu na zem lepidlo prasklo a benzín začal prosakovat znovu a znovu.(nahoře za víčkem v lis. spoji) Uchýlil jsem se ktomu že na tu bandasku nechám navařit rozpěrnou tyčku abych zamezil nežádoucím pohybům a pružení nádrže. Pozval jsem do garáže mého svářeče kterej jel zrovna okolo na pívo.Ten mi sváří vše ale nádrž nikdy nedělal. Chtěl jsem znát jeho názor a ten zněl že úchyty na tu tyčku bi možná šly ale tu prasklinu si netroufne ani za nic. Strach z exploze výparů byl silnejší než on... Vylejt nádrž vodou se mi moc nechtělo protože jsem netušil jak ji potom dostanu ven a tak jsem začal přemýšlet co stím... :whistle: A v tom byl nápad na světě :evil: Napadlo mě že bych mohl nádrž kontrolováně zapálit a tím ji zbavit naprosto všech výparů. Samozřejme vím že něco takovýho je dost riskantni a nebezpečné a tak jsem se posadil k internetu a žačal schánět informace o tom co se stane když se výpary zapálí.Nikoli o tom jakym spůsobem nádrž vypláchnout vodou... Samozřejme jsem téměř nic nenašel. Asi proto že to možná ještě nikdo nevyzkoušel a nebo vyzkoušel ale pak už nehohl mluvit ani psát . :unsure: Našel jsem jen tohle a to mě možná trochu nakoplo... :evil:

www.novinky.cz/koktejl/306566-mladik-zap...ipalil-cigaretu.html :evil:

Hold kdo se bojí nesmí do lesa... Já se nebojím a tak jsem v lese pořád... :evil:

No a tak jsem přešel od nápadu až k činům. :whistle: Nejprve jsem si chtěl nanečisto ověřit co se muže stát a tak jsem vzal prazdnou plechovku od tech. benzínu a skusil to nejřív sní.Do plechovky jsem trochu benzínu nalil a na dálku klackem s hadrou na konci zapálil. A ejhle. Nic se nestalo. Výpary jen pozvolna plapolaly ,ale jen do te doby dokud tam nějaký benzín byl. Plamen šel vždy bez potíží zadusit tím že jsem přicpal vičko a tak plamen neměl kyslík.Dál jsem pokračoval v experimentu a zapaloval plechovku dokud bylo co zapalovat.Na konec kdy benzín vyhořel tak to chytlo takovej ten luft vevnitř v plechovce. ,,To byl ten moment kterého se všichvi bojí“ jsem si řekl. V tu chvíli se plechovka docela zahřála a tak jsem si nachystal konvičku s vodou na případné schlazení nádrže. Experiment s plechokou jsem vyskoušel dvakrát. Po druhé pro jistotu abych věděl že se to pokaždý zachová stejně... V tu chvíly jsem byl plně odhodláný zapálit svoji nádrž a vyzkoušet to naostro.
Z nádrže jsem sundal víko a benzín co šel jsem vyhrkal ven. To zrovna moc dobře nešlo. Cca po 15 minutách hrkání a naklánění z nádrže vyšla poslední kapka. Alespoň tím víkem. pořád to ale nebylo všechno.Jelikož tu prasklinu jsem měl až nahoře tak jsem začal benzín vykapávat skrz ní za pomocí foukáni vzduchu dovnitř tou hadičkou co si nadrž bere vzduch aby nevznikal podtlak.... Poté co už ani tímto spůsobem nevyšla žádná kapka benzínu,byl jsem si jistý že je nádrž prázdná.Pořád jsem ale foukal hadičkou za pomocí mejch plic vzduch dovnitř abych se zbavil co nejvíce výparu... Ve chvíly kdy se dalo z víčka z hluboka nadechnout tak že me to nepoložilo a ani se mi nemotala hlava jsem přešel k věci! Teď nebo nikdy..
Zapálil jsem hadru na konci klacku a tím na dálku nastartovál ten tryskáč vně nádrže :woohoo: Ptáte se jak to myslím?
... ve chvíly kdy jsem se otevřeným ohněm přiblížil k hrdlu nádrže tak se ozval zvuk který se snad k ničemu jinýmu ani přirovnat nedá. Lekl jsem se a v ten moment bylo povšem. Celý efekt trval asi jen 3 vteřiny a nádrž byla bez výparů... Samotné svařování praskliny a navaření úchytů pro rozpěrnou tyčku už byla hračka jelikož se nebylo čeho obávat.
Nádrž vše vydržela bez jakekoliv újmy. Kromě toho hlasitého vzplanutí žádná exploze neproběhla a tudíž nedošlo k žádné nežadoucí deformaci... Jen ta praslkina se asi tak o 0,5mm roztáhla (to možná spůsobilo ten hvízdavý efekt) To smozřejmě ničemu nevadilo. Kladívkem jsem to poťukal nazpět a pak už se to jen zalilo svárem...

Ve své podstatě tohle zní jako návod ,,jak vyhodit sebe i nádrž do povetří“ :evil: tak to raději nezkoušejte a nebo jen na vlastní nebezpečí tak jako já... :whistle: Nemuselo by to proběhnout tak hladce jako se to povedlo mě... A přece jenom kdybi se našel ještě nějakej další atentátnik se stejným nápadem tak to prosím natočte na kameru ať se mohou pokochat i ostatní... Já bohužel záznam nemám. :S

...BIG Zdar Joseph B)
Poslední úprava: 7 roků 1 týden zpět od Joseph.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Vasek_DR

Svařování nádrže 7 roků 1 týden zpět #25376

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
opravdu odstrašující případ, jak přijít o nádrž a minimálně o obočí :woohoo:
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Svařování nádrže 7 roků 1 týden zpět #25377

  • Béďa
  • Avatar uživatele Béďa
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • DR BIG 800, XT660Z Ténére, . . R 1200 GSA
  • Příspěvky: 910
  • Obdržená poděkování 34
  • Karma: 154
Ty ses ocas...bud rad zes prezil ty joudo.....nadrze se zavaruji tak ze se naplni vodou a otoci se prasklinou na neivyssi misto a paknse zavari..treba TIGem nebo autogenem a nebo se zespodu pres kohoutek plni inertnim plynem a nahore se da pres vicko jen polozena placka plechu aby plyn uchazel alenpresto zustal v nadrzi bez tlaku a zavari vyse popsanym zpusobem....mas fakt stesti zes jeste napsal...kdyby to rizlo tak te zbiraji po kouskach do pytle :angry:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Svařování nádrže 7 roků 1 týden zpět #25379

  • Láslo
  • Avatar uživatele Láslo
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Na moje ledviny nikdo nečeká
  • Příspěvky: 289
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 2
Já to svaroval taky. Ve stejným místě. Nádrž jsem naplnil vodou, zavařil, vodu vylil. Abych si byl jistej tesnosti sváru, vzal jsem kus gumy, vystrihl kolečko, z plechu taky, do plechu 4 dirky na šrouby a jednu velkou díru na ventilek. Do plechu jsem protáhl ventilek, prisrouboval přes gumu místo víčka a pak jen pár desetin baru z kompresoru přes ventilek do nádrže, jarova voda na svár a když zmizely poslední bublinky bylo zavařeno. :whistle:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Svařování nádrže 7 roků 1 týden zpět #25380

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Škoda že to nemáš natočené. Bylo by to v Dawinových cenách na hodně vysokou příčku. Člověk nadělá za život hodně kokotin a tahle mezi ně rozhodně patří. Otázka "jak bych dostal vodu z nádrže" je sama o sobě výmluvná. Normálně bys ji vylil, ne. Po vyschnutí by v ní nezbylo víc vody než normálně s benzínem natankuješ. Ale přežil jsi a to je hlavní. A o vypalování nádrží jsi nic nenašel asi proto, že většina aktérů už nežije, nemá nemá čím psát. Ale každý svého štěstí strojvůdcem. :woohoo:
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Svařování nádrže 7 roků 1 týden zpět #25381

  • Joseph
  • Avatar uživatele Joseph
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 29
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 1
Jak řekl Tombus - Čin byl rychlejší než myšlenka... Takhle s odstupem času když nad tím přemýšlým tak jsem si opravdu nemohl vybrat víc DANGER spůsob... Nic méně nádrž mám zavařenou a jí ani mě se nic nestalo takže pohoda... Musim teda říci že teď co jsem si přečetl ne jenom tady co vše se může a mohlo stát tak bych do toho podruhé určitě nešel :woohoo: Napsal jsem to sem aby bylo vidět že se dá dosáhnout výsledku naprosto šílenym způsobem ale rozumné to rozhodně není !!! Ba naopak byl to pitomej nápad i když se nic nestalo... Vaše reakce jsou takovej ten odstrašující příklad pro ty co bi snad měly stejně radikální nápad jako já... Možná jsem jedinej kdo tu nádrž dobrovolně zapálil ale určitě nejsem sám koho to někdy napadlo. Snad toto téma někomu pomůže jak nevyletět do povětří :woohoo: Kdybych téma o dané problematice našel dřív tak bych určitě zvolil méně destruktivní způsob :evil: Nu což, Alespoň bude u píva o čem klábosit! Tuhle story jsem si prostě nemohl nechat jen pro sebe. Jistě chápete... :woohoo: :evil: B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Svařování nádrže 7 roků 1 týden zpět #25382

  • velitel
  • Avatar uživatele velitel
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Srdcem stále Bigař
  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 14
  • Karma: 155
A já si říkal že to asi Láslovy moc nežere a on si zatím nafouknul nádrž na 33L a má ji jako BMW
Poslední úprava: 7 roků 1 týden zpět od velitel.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Svařování nádrže 7 roků 1 týden zpět #25383

  • Tombus
  • Avatar uživatele Tombus
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 1801
  • Obdržená poděkování 120
  • Karma: 183
Josef,nemáš bráchu?
Bahno není nepřítel, je to jen začátek cesty...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Svařování nádrže 7 roků 1 týden zpět #25384

  • pohlava
  • Avatar uživatele pohlava
  • OFFLINE
  • Starší pisálek
  • Sapere aude
  • Příspěvky: 447
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 58
Joseph napsal:
Jak řekl Tombus - Čin byl rychlejší než myšlenka... Takhle s odstupem času když nad tím přemýšlým tak jsem si opravdu nemohl vybrat víc DANGER spůsob... Nic méně nádrž mám zavařenou a jí ani mě se nic nestalo takže pohoda... Musim teda říci že teď co jsem si přečetl ne jenom tady co vše se může a mohlo stát tak bych do toho podruhé určitě nešel :woohoo: Napsal jsem to sem aby bylo vidět že se dá dosáhnout výsledku naprosto šílenym způsobem ale rozumné to rozhodně není !!! Ba naopak byl to pitomej nápad i když se nic nestalo... Vaše reakce jsou takovej ten odstrašující příklad pro ty co bi snad měly stejně radikální nápad jako já... Možná jsem jedinej kdo tu nádrž dobrovolně zapálil ale určitě nejsem sám koho to někdy napadlo. Snad toto téma někomu pomůže jak nevyletět do povětří :woohoo: Kdybych téma o dané problematice našel dřív tak bych určitě zvolil méně destruktivní způsob :evil: Nu což, Alespoň bude u píva o čem klábosit! Tuhle story jsem si prostě nemohl nechat jen pro sebe. Jistě chápete... :woohoo: :evil: B)

Tvůj postup ukazuje, že katastrofické scénáře, o kterých každý mluví, ale nikdo je neviděl na vlastní oči, nemusí vždycky platit.
Kdo se bojí, sere v síni. Vzhledem k tomu, že jsi ohrozil maximálně sebe a svojí nádrž, ti fandím :laugh:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Svařování nádrže 7 roků 1 týden zpět #25385

  • Prema
  • Avatar uživatele Prema
  • OFFLINE
  • Přispěvatel
  • Příspěvky: 988
  • Obdržená poděkování 22
  • Karma: 165
Joseph: Konec dobrý všechno dobré ;) pobavils mě jako dlouho nikdo :laugh:

Tak jasně, že každej ví jak to udělat správně ne, ale to je stejný jako, že do týhle zatáčky bys měl jet taky o něco pomaleji a jak je to fajn jí pěkně utáhnout a proletět se stupačkou na zemi ne.. ;)

Kdysi jsem taky musel nechat na Bigu zavařit nádrž. Po vylití vody jsem do ní nalil líh, protože prý na sebe váže tu zbylou vodu a na samotný závěr jsem ji vysoušel dětskou plenou (tou hadrovou, né moderní papírovou) protože prý nejlíp saje ;)

Přeji Ti i dál spoustu štěstí, protože ho budeš určitě potřebovat :laugh:
Kdo jednou přísahal lásku dvěma kolům, neváhá podělit se s nimi o nejlepší léta svého života.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Svařování nádrže 6 roků 10 měsíců zpět #25466

  • michal mcgiver
  • Avatar uživatele michal mcgiver
  • OFFLINE
  • Mladší pisálek
  • Příspěvky: 59
  • Obdržená poděkování 3
  • Karma: 2
zdarec,já vařil nádrže už víckrát a pokaždé autogenem,po vypláchnutí teplou jarovou vodu a dopojení do nádrže hadičkou s argonem... bronzem to jde krásně zakápnout.. jeden v práci mi říkal že mu tekla nádrž na 175čz a ze mu kamarád tu nádrž zavařil autogenem u kohoutku a ta nádrž byla uplně plná benzínu aby tam nebyli ty výpary... že na to z dálky čuměl jak na svatý obrázek když to maník svařoval.. prej to dělal pokaždé takhle... bud to byl podle jeho slov v tomhle ohledu uplný magor nebo věděl co dělá... :laugh:
Poslední úprava: 6 roků 10 měsíců zpět od michal mcgiver.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Svařování nádrže 6 roků 10 měsíců zpět #25467

  • Gek
  • Avatar uživatele Gek
  • OFFLINE
  • Moderator
  • Srdcem stále Bigař.
  • Příspěvky: 1931
  • Obdržená poděkování 64
  • Karma: 182
Já jsem kdysi v Kolbence vařil hrdlo na nádrž AVIE plnou nafty. :sick: Žiju. Ale s benzínem bych si to nikdy netroufl a ani tomu co říkal jeden moc nevěřím. :whistle: :whistle: Třeba je to ale možné. Nevím.

Kdyby byla úplně plná benzínu, zase by ochlazoval benzín místo sváru. Pokud by tam byla sebemenší bublina, začne se benzín ohřívat a pak bubly bubly bum bum.
Moje bývalé státnice mi napovídají, že to asi takhle nepůjde.
Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici. :o)
A pamatujte !!! Festina lente !!!
Poslední úprava: 6 roků 10 měsíců zpět od Gek.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Svařování nádrže 6 roků 10 měsíců zpět #25468

  • Vasek_DR
  • Avatar uživatele Vasek_DR
  • OFFLINE
  • Inventář fóra
  • Příspěvky: 2153
  • Obdržená poděkování 78
  • Karma: 176
U nás ve vsi na kokořínsku bydlel letecký mechanik ,který to taky uměl a běžně dělal,prý za války na nějaké vypouštění a čištění nebyl čas. B) B) Sám bych si to nikdy netroufl.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.262 sekund